Elektrická část fóra

Poznatky, nápady, myšlenky...
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Elektrická část fóra

Příspěvek od Akord »

.Zakládám toto vlákno, protože mi byl odmítnutý prístup do magnetické čáasti fóra viz následující citace:

Edit [110207/1915]: ... Akorde, co je natolik nepochopitelného na "oznámení o Tobě vysloveném zákazu přispívat do magnetické části fóra" ze včerejšího dne ??? ... ( https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 0798#80798 ) ... ... A(&F) ...

Pište sem prosím korektní a slušné pripomínky k námi vedeném sporu, pokud se k tomu chcete vyjádrit. Po vyrešení veci muže být presunuto vlákno jinam.

Oduvodnení: Prevážná vetšina mých príspevku v magnetické části fóra má vecný a odborný charakter. Nevidím žádný vecný duvod, proč bych mel mít do nej zakázaný prístup. Pokud nekomu vadí príspevky s osobním podtónem, mel by je porovnat s jinými, které rovnež obsahují osobní podtón a dohodnout se na zmene pravidel. Také by melo být vzato v úvahu, že s osobní kritikou jsem nezačal já, pouze jsem reagoval na posmešné reakce na nicky Hatlík a Stepan se kterými začal nick adam. Rovnež zesmešňující reakce nicku AaF a Non dále nekomentuju. Prečtete si jen to, co je adresováno mne, a pak ať nekdo moralizuje. Nekteré texty jsem byl nucený zazálohovat, a preposlat, protože obsahují zjevné pomluvy a urážky, co je ze strany moderátoru nepochopitelné. Použiju to na svou prípadnou objahobu v prípade dalších problému.
Také jsem nebyl dosud informován o tom, kolik moderátoru s tímto postupem souhlasí, nebo, že je AaF vrchní moderátor a podobne. Nikde není napsáno, do kdy mám prístup odmítnutý, takže to nemusí být také nikdy. Treba Rival nekdy odpoví za den, jindy za týden, nebo za mesíc. To ani stát neposílá do basy na neurčito pánové, když už vyslovíte slovo trest.
Také v principu nemužu ani Založit své vlákno o magnetech, protože by se jednalo o magnetickou část fóra. Tím ponekud okupujete toto téma. Nebo to mám chápat jako když nedostanu bonbón, ostatní ano, ale bonbón ne.
Chápete, jak mi to prijde primitivní? Nejdrív jasný, zrejmý duvod a stejný metr na všechny, a pak sankce na mne, pánové.

Stejne bych takhle zítra mohl dostat zákaz prístupu do elektrické části fóra, pozítrí mi zakážete prístup na téma alternativních energií, pak treba psát o teple. To jste ale mel AaF napsat, že tohle mužete a všichni by se Vás báli.
Nezná se Vám tenhle prístup divný? Nechybí tomuhle verejná podpora? Mne ano. Nadsazeno - Veselé Vánoce.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

divný cíl

Příspěvek od Akord »

Jarin's píše:
StepanPepan píše:
Jarin's píše: ...dale nemam potrebu se timto vlaknem "Vyklenuty drat" zabyvat. Tot vse pratele.
Udělal jsi devět kroků k cíli. Desátý udělat odmítáš. Je to překvapující...
Cile uz bylo davno dosazeno, jenom nekteri o tom jeste nevi :lol: :lol:

A toto je posledni prispevek k dratu. dale uz jen reakce smajlika
2011-02-07 21:32 Edit: Díky ... ;) a.b
Copak, nešlo o drát, ale o vyrazení Akorda z diskuse? Tvé logo dreveného panáčka tady už jednou nekdo mel, a byl na tom podobne.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

pro predstavu

Příspěvek od Akord »

Tuhle reakci považuju za tvrdou, ale ješte korektní:

poota píše:
Akord píše:..Nechápu, proč zde blokujete diskusi videama, které nejdou k podstate veci.
Tak to bych se Ti mohl pokusit vysvětlit.
Ta videa diskuzi nijak "neblokují", ale naopak jsou docela k věci.
Na úroveň technického provedení a vypovídací hodnotu lze samozřejmě mít různý názor.

Ty jsi svůj názor projevil, tak teď zas nech ostatní, ať si každý svobodně sám rozhodne, jak se k tomu postaví.
Zdejší osazenstvo nejsou žádní nesvéprávní blbečci, kterým je potřeba jejich názory předžvýkávat a ochraňovat je před "závadnostmi" tím, že jim budeš určovat, na co se smějí dívat a na co už ne.

Osobně žasnu nad tím, co všechno si myslíš, že Ti jen tak projde. To, že něčemu rozumíš, rozhodně neznamená, že bys měl právo určovat, kterým směrem se má tohle fórum ubírat.

Zdravím - poota


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

ocenení

Příspěvek od Akord »

Je moc zajímavé, že mi zakázali psát do magnetické části fóra. To se asi již tresou i ti magnetári podvodníci za hranicema.

Pro nekteré:
Nelamte si s tím hlavu, kdyby jste byli v obraze, tak nekteré z tohodle zvládne i pár číňanu, a vy se tady stále hrajete na vojáky. Už vidím, jak se budete klanet jiným, totiž se umíte jenom podbízet když nejde jinak, proto ty komplexy. Zkuste nekdo trochu trčet z davu, a uvidíme pak, co je to ta omílaná zbabelost. Nemusíte být zbabelí, protože ani netrčíte :)
Zkuste se postavit proti 10 lidem s jiným názorem a riskujete, že dopadnete jako já. Princip blbé vetšiny. Tolik k vaší svobodoanarchii.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ocenení

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Akord píše:Je moc zajímavé, že mi zakázali psát do magnetické části fóra. To se asi již tresou i ti magnetári podvodníci za hranicema.

Pro nekteré:
Nelamte si s tím hlavu, kdyby jste byli v obraze, tak nekteré z tohodle zvládne i pár číňanu, a vy se tady stále hrajete na vojáky. Už vidím, jak se budete klanet jiným, totiž se umíte jenom podbízet když nejde jinak, proto ty komplexy. Zkuste nekdo trochu trčet z davu, a uvidíme pak, co je to ta omílaná zbabelost. Nemusíte být zbabelí, protože ani netrčíte :)
Zkuste se postavit proti 10 lidem s jiným názorem a riskujete, že dopadnete jako já. Princip blbé vetšiny. Tolik k vaší svobodoanarchii.
Pane Akorde, Vaší největší nectností jsou právě ty Vaše názory. Ty jsou dobré jenom pro ty, komu chybí znalosti. S názorama se jděte ohánět někam, kde maj politické kecadlo. Budete mít bráchu, ostatní si odloží na urinálu.

Jedno Vám ale uznám, skutečně trčíte jak ropovod. Užijte si to. Hlavně pak kam se sebou, jak bych tak překroutil chudáka Nerudu a moc ssebou nelomcovat. :lol: . Ale Neruda měl smysl pro srandu, i když nebyl moc srandovní. Vy smysl pro humor nemáte, ale srandovní jste. Proto jsem si snad na velikána básnického takhle vzpoměl. On vlastně taky trčel, ale jinak než Vy. No, už jsem Vás ztratil, tak zas příště

Haf Haf.

P.S. A přestaňte bulet. Kdo Vás má pořád rozveselovat?


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

názor

Příspěvek od huhu »

Akorde , jsem tu nový , takže by se dalo usoudit , že do toho nemám co kecat.
Na druhou stranu jsem nezatížený vývojem a čtu staré příspěvky ke kterým se asi málokdo vrací.
Je to dřina.

Nešlo si nevšimnout změny v Tvých příspěvcích od roku 2007 do dneška. Já osobně si myslím , že zákaz vstupu je příliš přísný. Je třeba všech tvarů , všech barev, všech vůní, názorů. V každém příspěvku který přečtu hledám něco přínosného. Často marně, ale zase umím nečíst všechno.

Díval jsem se do statistik, máš 3.62% ze všech příspěvků a při tom "jen " 1,9 / den . Píšeš stále intenzivněji.

To svědčí o stoupající tendenci. Možná závislosti. Ty tu v podstatě bydlíš. Možná to bereš příliš osobně , možná máš nějaké soukromé trable. Co takhle vyrazit na týden dva někam , kde nejsou počítače - do termálek , do hor .... nebo si jen sám pro sebe na čas zakázat upramene. Z počátku to bude nesnesitelné, ale po dvou týdnech se na diskuze tady budeš dívat jinýma očima. ;)


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: ocenení

Příspěvek od Akord »

Slavek Krepelka píše:
Akord píše:Je moc zajímavé, že mi zakázali psát do magnetické části fóra. To se asi již tresou i ti magnetári podvodníci za hranicema.

Pro nekteré:
Nelamte si s tím hlavu, kdyby jste byli v obraze, tak nekteré z tohodle zvládne i pár číňanu, a vy se tady stále hrajete na vojáky. Už vidím, jak se budete klanet jiným, totiž se umíte jenom podbízet když nejde jinak, proto ty komplexy. Zkuste nekdo trochu trčet z davu, a uvidíme pak, co je to ta omílaná zbabelost. Nemusíte být zbabelí, protože ani netrčíte :)
Zkuste se postavit proti 10 lidem s jiným názorem a riskujete, že dopadnete jako já. Princip blbé vetšiny. Tolik k vaší svobodoanarchii.
Pane Akorde, Vaší největší nectností jsou právě ty Vaše názory. Ty jsou dobré jenom pro ty, komu chybí znalosti. S názorama se jděte ohánět někam, kde maj politické kecadlo. Budete mít bráchu, ostatní si odloží na urinálu.

Jedno Vám ale uznám, skutečně trčíte jak ropovod. Užijte si to. Hlavně pak kam se sebou, jak bych tak překroutil chudáka Nerudu a moc ssebou nelomcovat. :lol: . Ale Neruda měl smysl pro srandu, i když nebyl moc srandovní. Vy smysl pro humor nemáte, ale srandovní jste. Proto jsem si snad na velikána básnického takhle vzpoměl. On vlastně taky trčel, ale jinak než Vy. No, už jsem Vás ztratil, tak zas příště

Haf Haf.

P.S. A přestaňte bulet. Kdo Vás má pořád rozveselovat?
Nechtel bych Váš príspevek nazvat príliš slušným a neptal jsem se na názor na mé názory, ale ptal jsem se na pripomínky ke sporu a k narychlo zrežírovaného zákazu psát do magnetické části. Já jsem veselý celkem dost, nevím o čem na dálku veštíte.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: názor

Příspěvek od Akord »

huhu píše:Díval jsem se do statistik, máš 3.62% ze všech příspěvků a při tom "jen " 1,9 / den . Píšeš stále intenzivněji.
To svědčí o stoupající tendenci. Možná závislosti. Ty tu v podstatě bydlíš. Možná to bereš příliš osobně , možná máš nějaké soukromé trable. Co takhle vyrazit na týden dva někam , kde nejsou počítače - do termálek , do hor .... nebo si jen sám pro sebe na čas zakázat upramene. Z počátku to bude nesnesitelné, ale po dvou týdnech se na diskuze tady budeš dívat jinýma očima. ;)
Není tomu úplne tak, Nedávno jsem chvíli treba vysadil, a nemám problém v této minute vysadit úplne. Neznáš me. Je to dáno pouze tím, že já se rozhoduju, zda, nebo kdy odejdu z boje. Proste prispívám k opozici, která kdyby zde nebyla(nezávisle na mne), tak se tady lže a vymýšlí báchorky natvrdo, čiste virtuálne, bez jakékoli odpovednosti za své slovo, jak se zde prokazatelne kolikrát stalo. Zbytek si také spíše domýšlíš, než víš, stíhám toho dost, ale skutečne podobnou diskusi vnímám jako zbytečnou zátež. Umím na provokace nereagovat, ale tohle je pro verejnost, kdyby tomu tak nebylo, už 2 roky sem nepíšu absolutne nic. Klidne piš ty vecné príspevky místo mne. Jiste zde nemíním bydlet, rešil jsem nekteré veci na 2 dalších fórech, kde je celkem klid, a pokud se téma treba naplnila, tak jsem to považoval za ok. Až chceš pochopit, proč to delám, tak delej sám pokusy, získej výsledky, a pak čti, co za bláboly píšou o tom jiní. Malý príklad - vidíš,
že se na ulici deje neco vyložene špatného - zareaguješ, nebo si rekneš, co me je po tom.
Ostatní psychologii klidne vynech, jsem na tom mnohem lépe, než plyne z Tvého doporučení.

Včera jsem byl svedkem toho, jak ve zprávách STV jeden vezeň z basy mluvil, že v base má dost času vynalézat, a podal si patentovou prihlášku na kyslíkovodíkový elektrolyzér, co má šetrit energii. Po celý čas byl otočený ke kamere zády, nebylo mu do tváre videt. Ministryne to pochvalne okomentovala tentokrát čelem. Tihle nám mají vládnout? Otočeni zadkem? Bež také a dotuj všechny pyramidy kolem sebe.


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: názor

Příspěvek od Jim68 »

Akord píše:
huhu píše: Z počátku to bude nesnesitelné, ale po dvou týdnech se na diskuze tady budeš dívat jinýma očima. ;)
tak se tady lže a vymýšlí báchorky natvrdo, čiste virtuálne, bez jakékoli odpovednosti za své slovo, jak se zde prokazatelne kolikrát stalo. delej sám pokusy, získej výsledky, a pak čti, co za bláboly píšou o tom jiní. Malý príklad - vidíš,
že se na ulici deje neco vyložene špatného - zareaguješ, nebo si rekneš, co me je po tom.
Ostatní psychologii klidne vynech, jsem na tom mnohem lépe, než plyne z Tvého doporučení.

Včera jsem byl svedkem toho, jak ve zprávách STV jeden vezeň z basy mluvil, že v base má dost času vynalézat, a podal si patentovou prihlášku na kyslíkovodíkový elektrolyzér, co má šetrit energii. Po celý čas byl otočený ke kamere zády, nebylo mu do tváre videt. Ministryne to pochvalne okomentovala tentokrát čelem. Tihle nám mají vládnout? Otočeni zadkem? Bež také a dotuj všechny pyramidy kolem sebe.
Panečku, to je počteníčko! Je to opravdu vlákno pro tu pravou elektřinu? My si Tě, Akorde, vážíme. A Ty nás?

Včera jsem byl u jednoho automechanika pro kolo od auta - co myslíš, žemi řekl? Že už půl roku dělá originální vyvíječ vodíku, je jen krůček od úspěchu a pojede mu na to auto.... A já, slabý, mu neřekl, že je jen automechanik a nikdy to nedokáže.... Řekl jsem: "Držím Ti Honzo palce!"....

Stydím se před Tebou. Když mi napíšeš, co by mu vlastně řekl VĚDEC, hned se tam vrátím a přečtu mu to. Ale bude šťastnější?


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: názor

Příspěvek od poota »

Jim68 píše: Panečku, to je počteníčko! Je to opravdu vlákno pro tu pravou elektřinu? My si Tě, Akorde, vážíme. A Ty nás? ..
Akordova vlákna je zajímavé číst jenom do té doby, dokud na ně přispívá také někdo jiný - bohužel to ale většinou moc dlouho netrvá :(

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: názor

Příspěvek od Akord »

Jim68 píše:Včera jsem byl u jednoho automechanika pro kolo od auta - co myslíš, žemi řekl? Že už půl roku dělá originální vyvíječ vodíku, je jen krůček od úspěchu a pojede mu na to auto.... A já, slabý, mu neřekl, že je jen automechanik a nikdy to nedokáže.... Řekl jsem: "Držím Ti Honzo palce!"....

Stydím se před Tebou. Když mi napíšeš, co by mu vlastně řekl VĚDEC, hned se tam vrátím a přečtu mu to. Ale bude šťastnější?
Príklad je ok. Má odpoveď zní, klidne muže být šťastnejší, a vubec to nezávisí od téhle konkrétní odpovedi. Je to jiná otázka, neco na zpusob docela trefné odpovedi od Pooty. Šťastnejší jen do té doby, než prijde na to, že šlo o iluzi nebo skrytou magorinu, slepou uličku, odkud se je potreba vrátit zpátky. Ale i po tom procitnutí se nemusí cítit nešťastne. Stejne jako se nemusí cítit nešťastne, když mu rovnou nekdo rekne neco, co se zdá mnohem blíže pravde. Jsou také lidé, kterí si snahu o objektivitu blízké pravde ctí více, než snahu o iluzi.
Já bych tomu automechaniku rekl to, co si myslím sám, je jeho vec, jak s tím naloží, možná pak presmeruje své aktivity ješte na neco šťastnejšího.

Ale radši to s tou filosofií již zde neprehánejme, vždyť v tomhle si každý muže udelat porádek postupne sám.

Edit: Mnohem praktičtejší informace je, že v prosinci byl u mne jeden s bubblerem, který mu odepsal alternátor. Nevydržel chudák. Nechtel fungovat, jak mu poručili. Je moc zábavné se pokoušet mávat výkony ve stovkách Wattu, na druhé strane nikomu nevadí, že se svítí ve dne i počas slunce, jako u idiotu, a že se otupuje videní a plýtvá výkonem, který by stačil na malý elektrický moped. Asi o tu spotrebu nakonec vubec nejde, ani o to šetrení. Jde o lidskou blbost, o tu se vedou spory. Když jsem se díval, tak v Číne také jsou zácpy z toho, že tam jezdí velká a prázdná auta, jako u nás. Neco prumerne na zpusob našich vlastních hlav.


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: názor

Příspěvek od Jim68 »

Akord píše:Príklad je ok. Má odpoveď zní, klidne muže být šťastnejší, a vubec to nezávisí od téhle konkrétní odpovedi. Je to jiná otázka, neco na zpusob docela trefné odpovedi od Pooty. Šťastnejší jen do té doby, než prijde na to, že šlo o iluzi nebo skrytou magorinu, slepou uličku, odkud se je potreba vrátit zpátky. Ale i po tom procitnutí se nemusí cítit nešťastne. Stejne jako se nemusí cítit nešťastne, když mu rovnou nekdo rekne neco, co se zdá mnohem blíže pravde. .
Nepochopils mě úplně přesně.

Já mu držím palce. ;)


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zase jeden

Příspěvek od Jim68 »



Jim68
Be happy!
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Zase jeden

Příspěvek od Akord »

Jim68 píše:http://www.rozhlas.cz/zpravy/veda/_zpra ... ky--845291
Tak já nevím - co je to zač?
Predmet výzkumu neumím posoudit. Záleží také od výsledku, co se pod ty peníze všechno schová. Nekdy jde o zásterku, jindy o seriozní výzkum. S mag.monopóly to nic nemá.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

model za všetky drobné

Příspěvek od Akord »

buky píše:
hatlík píše:
Jerry.M píše: Je velmi otázne, čo je u teba funkčný model.
Funkční znamená že poběží tak, jak prezentují magnetické motory všichni ti podvodníci, tj. že poběží BEZ přivedení energie.
Hatlíku, dám ti návrh. Ukážu ti model který se bude točit a nebudou k němu přivedené žádní vodiče. Přiložíš na hŕídel modelu vlastní měřič otáček a po dubu např. 48 h otáčky neklesnou.
Tak se vyloučí že je to napájený s baterie.
Samotočítko sice nemám, ale co kdyby náhodou :D
Takých modelov urobím koľko chcem, ak niekto dobre zaplatí, ale iba pre školy, aby bolo menej debilov. Aj rotor klasického 3fázového motora sa točí bez pripojených vodičov.
EM pole sa dá prenášať aj smerovo na značnú vzdialenosť. V priemyselných zónach tak jazdia niektoré vozíky po betónovej ploche. Možností je veľa.


Odpovědět

Zpět na „Akord“