Diskuze k seriálu o magnetech

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

magnety z magnetronu

Příspěvek od martinq »

napadá někoho co s těmito krásnými, silnými magnety ? mam asi 4 nákresy, ale všechny potřebují válcové magnety bez díry uprostřed, staví tady někdo magnetický motor ?


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Steorn - energie z magnetů

Příspěvek od A(&F) »

Palo píše:Co se týče PM (perp- mobile) tak pokud bys pozorně četl můj příspěvek výše o permanentních magnetech, zjistil bys, že vysvětluji, že perm. magnet funguje jinak, než nám ho popisují naši zákonodárci a proto ikdyž se nejedná o perpetuum mobile, je za to považován.
... dear Palo, ... něco málo o to vím, ... s magnety si hraju už od svých tří let :D ... a to, že jsou magnety tím "zbývajícím" prvkem, nutným pro činnost PM jsem pochopil kolem "jedenáctého věkoroku" (od té doby jsem do nich nainvestoval už "velmi mnoho nemalých" prostředků) ... tehdy jsem navrhl "výtvor" založený na "velkém neznámém" ... bohužel bez vnějších zdrojů energie by to "možná" fungovalo zatím asi pouze vysoko ve vesmíru, neb ke své činnosti potřebuje "nízkou teplotu k aktivaci stínění ze supravodivého materiálu, nulovou gravitaci ... no a to vzduchoprázdno (=nulový odpor tření), tak to také není "tak úplně k zahození" ... v dnešní době by bylo možno použít "nízkoteplotní SMka s podporou dusíku", ... ale i je když cena potřebných dílů zatím poměrně vysoká + náklady na "vlastní provoz" bez všudypřítomné gravitace je na zemi zatím nerentabilní, ... tak ten hlavní důvod je především fakt, že to rozhodně není věc, kterou by si mohl "každý uplácat doma v obejváku", ... a tím pádem by z toho zase těžilo jenom "pár vybraných jedinců" ... (ale nikdy neříkej, "že nikdy" :? ) ...

.... v době, kdy jsem "totok" načrtnul, jsem o supravodivosti vůbe pranic netušil a navíc jsem se musel spokojil s tvrzením mého otce "že takové materiály prostě neexistují" (byl to dobrý, přímo vynikající technik, ale elektřina "šla tak trochu mimo něj") ... více méně jsem tento návrh "nedávno" oprášil a zrevidoval ho z pohledu "modernější vědy a materiálů" (jak říká můj kamarád "JHB": no až tohle udělá nějaká firma a prověří všechny "slepé uličky" za posledních 200 let zpět, tak ... a zbytek si domysli sám) ... zatím jediný pokusný model (s účinností menší než 1 :wink: ) + počítačová simulace, tak to mi zcela úplně "ke štěstí stačí" ...

... a co se týče rozpolcenosti "mezi schýzou, co když ... " versus "velká štavnatá láska k životu", tak Ti musím zcela na rovinu odpovědět, že toto dilema jsem řešil již mnohokrát ... ale jak říkám (ba přímo se při tom "rouhám") ... oni znají můj postoj k volným energiím (ten je zde mimochodem také prezentován na jiném místě tohoto fora a dokonce jsme tom diskutovali my dva spolu zrovna předminulý pátek, tedy 6.10.tr), ... a já strach nemám, protože jsem si redundantně "pojistil" to, že pokud se mnou cokoliv stane (ať už přirozeně nebo jinak), tak se po určité době, tzn. "po delší fyzické nepřítomnosti" dostanou "mé veškeré utajenosti" na světlo světa ... takže pokud počítám správně, "ti co to o mě vědí" (jak zpívá Jarek), mne raději nechají na pokoji (snad alespoň zatím) ...

... a teď to rouhání ... nemám strach o sebe, protože já už jsem si toho užil toliko, že by to možná stačilo i na několik životů (toho hezkýho i toho ošklivýho, radostí i starostí), ... to jediné, co by mne mrzelo především, že bych už neviděl vyrůstat své děti ... a pro ponechanou bolest v srdcích těch, kteří mne mají rádi ...

... pokud bys mne znal osobně, tak bys určitě věděl "že na světských statcích mi přestalo záležet již před mnoha a mnoha lety" ...

motto: ... pokud nejsem tady, jsem někde jinde, ... zatím se nestalo, abych nebyl nikde ... A(&F) ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne pon 16 říj 2006 9:44, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Steorn - energie z magnetů

Příspěvek od Palo »

A(&F) píše:... něco málo o to vím, ... s magnety si hraju už od svých tří let :D ...
Existuje mnoho motorů založených pouze na permanentních magnetech.

Zkus se podívat sem: http://www.freeenergynews.com/Directory ... index.html

Mimoto pokud s použitím dvou podélných magnetů s póly podélně (v horní části jsou magnety blíž k sobě) dostaneš s použitím nějaké plastové "cestičky" mezi magnety uprostřed kovovou kuličku do vyšších poloh, znamená to, že to, co říkáš není úplně tak nutné - pokud dostaneme kuličku výše, kulička při pohybu níže, může konat přes gravitační zařízení energii. když je opět dole, "sjede" zpět k magnetům a zase nahoru. A PM máme hotové :)

Tento pokus má i JLNaudin někde schovaný ve svých testech - doslova vystřeluje kuličku za použití perm. magnetů, teď jsem to ve spěchu nenašel, zkusím to časem najít.

Doplňuji link - tady by to někde mělo být (to, co tam je, se motorů na perm. magnety také týká): http://jnaudin.free.fr/html/qedynmnu.htm

Pokud si opravdu hraješ s magnety, budeš jich mít určitě dost na nějaký test pokus na perp. mobile podle nějakého návodu :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Steorn - energie z magnetů

Příspěvek od A(&F) »

... díky, tento server (peswiki.com) je zcela jistě znám každému, kdo se zajímá jakoukoliv formou o volnou energii ...
Mimoto pokud s použitím dvou podélných magnetů s póly podélně (v horní části jsou magnety blíž k sobě) dostaneš s použitím nějaké plastové "cestičky" mezi magnety uprostřed kovovou kuličku do vyšších poloh, znamená to, že to, co říkáš není úplně tak nutné - pokud dostaneme kuličku výše, kulička při pohybu níže, může konat přes gravitační zařízení energii. když je opět dole, "sjede" zpět k magnetům a zase nahoru. A PM máme hotové

... tak to, co jsi "trochu chaoticky" popsal se nazývá SMOT, "... jinak v Tvém popisu mělo správně být ... "sjede" k další kaskádě z magnetů ... ale jediný drobný problém je, že se zatím dosud nikomu na světě nepodařilo "uzavřít tento v okruh ... např. z několika těchto zařízení za sebou v n-úhelník ... ani mě ne ... :P ... správná adresa na SMOT u JLN je http://jnaudin.free.fr/html/smotidx.htm
Pokud si opravdu hraješ s magnety, budeš jich mít určitě dost na nějaký test pokus na perp. mobile podle nějakého návodu

... kéž by to bylo tak jednoduché, ... projet si net, najít si obrázky a postavit si to (to funguje spolehlivě pouze a jenom s "erotickejma stránkama" :D ) ... problém je totiž ten, že většina z těch "představených PM" zatím nikomu "nechodila" (ani autorům) ... tzn. zůstávají nadále pouze v teoretické rovině "na dobré cestě" ... jediný, komu dávám nějakou "větší šanc" je "Perendev", ti ho už předvedli veřejnosti, vypustili i "princip", ... ale zatím se nikomu jinému nepodařila úspěšná "replikace" ... tak Ti nevím, ... i přes "chodivou PC simulaci" už jim to "uvedení na trh" trvá docela dost dlouho ...

... až nafotím (a nafilmuji) jedno z mých zařízení, prozatím nazvané MELCA neboli "Magnetic Elementary Linear Coriolius Akcelerator" , tak to sem "hodím" ... zatím ale zřejmě bez principu ... :wink: ... jinak mnou velmi často opakovaná věta zní, "že celkově známe z magnetismu asi tak maximálně 5% (můj soukr. odhad)" ... A(&F)

PeS: ... jinak, jsem rád za každý "nový" odkaz, ale vzhledem k faktu, "že jsem velmi uznávaný magnetolog" :roll: , máš "takříkajíc minimální šanci", že najdeš na týhle planetě wwwčka zásadně pojednávající o magnetismu a já bych o nich přitom nevěděl ... (mno, takovej nějakej "fšude byl a vod fšeho má klíče" :D :D :D ) ... nenech se odradit a nevzdávej to ... jen tak dál ... i když mi tím třeba nepomůžeš, tak určitě rozšíříš obzory sobě i ostatním ... 8)
Naposledy upravil(a) A(&F) dne pon 16 říj 2006 18:59, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

magnety

Příspěvek od jeff »

Tak si to tady čtu a musím konstatovat, že opravdu na blázna nenarazíš. Jako asi každého, tak i mě magnety provázejí celý život, první se mi dostaly do rukou se stavebnicí Merkur elektro také kdysi dávno za tuhého totáče. Tenkrát to byly ještě slabé, dnes už vím, že izotropní magnety s remanencí nějakých 170mT. Silné magnety kolem 1,5T se už tenkrát také vyráběly, ale byly to slitinové magnety ze slitiny alnico a byly a do dnešní doby jsou to jedny z nejdražších. Jaké magnety se v dnešní době vlastně dají používat? Finančně nejdostupnější jsou pořád feritové, jsou k dispozici v širokém sortimentu v nejrůznějších tvarech i velikostech a anizotropní provedení s remanencí kolem 400mT teké není špatné. Ideální, ale podstatně dražší jsou neodymové magnety, které se vyrábějí v podobném sortimentu, jako feritové a mají remanenci okolo 1,5T.
Server psa Wikiho taky sleduji, líbí se mi Perendev, ale jako u všeho, co je na netu tady je jen jedno video, navíc není jisté, jestli při roztáčení motoru není na druhé straně skrčený trpaslík, který otáčí hřídelí, kterou je vidět až na konci klipu. Jiná zajímavá věc je motorgenerátor pana Milera z Magnetricity, který využívá zpětných nábojů v cívkách k rekuperaci. Je to poměrně komplikované zařízení, ale údajně mu to přes měniče utáhne z akumulátorů celou domácnost. Zkoušel jsem rezonanční motory podle pana Kopeckého, ale bohužel jsem nedosáhnul popisovaného kroutícího momentu. Zajímavější se mi zdá být Adamsův motor, ze kterého principielně vychází i Miler, ten se chová opravdu jako motor, má dobrou akceleraci a při zatížení a následném snížení otáček má takový kroutící moment, že jsem tomu při okamžité spotřebě cca 1W ani nechtěl věřit. Hračky s magnety jsou kouzelné, jsem ale teprve na začátku, všechny prvky kromě magnetů se musí vyrobit a nejhorší to je s cívkami. Ani ne tak k vůli jejich vinutí, ale k vůli materiálu na jejich jádra. Každopádně je zde ale volné pole působnosti a hodně široký výběr různých zařízení. Dalo by se pokračovat - co třeba Johnsonnův motor... Prostě se domnívám, že se na netu najdou i takové věci, které replikovatelné jsou, ale chce to hlavně stavět a stavět a různě kombinovat, až se něco podaří, ať už funkčního, nebo se třeba zbláznit. Nakonec je přece lepší, aby to dopadlo nějak, než nijak. Ne?

Jeff


kutill

Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od kutill »

… zkrátka, s magnety a magnetismem vůbec lze zažít velmi mnoho poutavého a zajímavého, … navíc v nich spousta lidí (včetně mne) spatřuje "nevyčerpatelný zdroj energie pro budoucí generace" ......

Ahojky, tak s magnetama si hraji od dětství a jako poslední se mi nepodařilo rozhýbat mg.motor ALE!!
Četli jste někde že vědci zjistili že nám valem ubývá také zemského magnetismu? Radikálně za posledních 10 let ubylo kolem 1% a to je na pováženou.
Zamyslel se někdo, když protínám vodičem jiný vodič a vyrábím elektřinu v různých generátorech odkud ji beru? Asi tím že odčerpávám energii naší matičce zemi?
Vše souvisí se vším a zákon o zachování energie platí v různých podobách.


kutill

zdroj magnetů

Příspěvek od kutill »

Ahojky, abc magnety mají hezké a poučné www stránky ale jsou předražení- nehodí se tam nic levného koupit.
Zkuste http://www.magsy.cz , Magnetické systémy, jsou vstřícní a jsou schopni sehnat co potřebujete v přijatelných cenách


kutill

Re: Magnety a vše kolem nich ... aneb ... na blázna nenarazí

Příspěvek od kutill »

A(&F)... nemoh bys sis "fspomenout", kde jsi na toto info narazil ??? ... že by ji někdo začal odčerpávat už dříve přede mnou ??? ... :D :D :D ...
[quote="kutill"]Zamyslel se někdo, když protínám vodičem jiný vodič a vyrábím elektřinu v různých generátorech odkud ji beru? Asi tím že odčerpávám energii naší matičce zemi?

Omlouvám se, jak serfuji po netu tak jsem to jen někde čet a nepřkládal jsem tomu důležitost. Až později mě napadlo jestli to nebyl pan Tesla, který čerpal tuto energii již před tebou a rozšířilo se to to právě elektrifikací zeměkoule.
Opět to nemám podložený, ale vědci prokázali měřením že amíci prý ovlivňují zemský magnetismus jejich vysokonapěťovým vedením elektřiny napříč USA.
Budu si na tyto info dávat pozor a ukládat je pro pozdější použití.
Víc zatím nevím :-(


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Tesla a dálkové vedení v usa

Příspěvek od martinq »

je to v článcích http://free-energy.webpark.cz/
pana Kopeckého


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tak vlastně jak?

Příspěvek od jeff »

A máme to tady. Náš nový kamarád Gewo založil nové téma: Testatika. Viděl jsem dost obrázků a videí, též různé plány a nejrůznější výkresy vzniklé zřejmě analyzováním nějakého funkčního stroje. Princip vychází z Vandegrafova generátoru, kam jsou přidány mnohé další komponenty. O tom ale psát nechci, tady máme k řešení magnety a s magnety na blázna opravdu nenarazíš.
Kolega A (&F) zde velice hezky popsal, kterak levně k silným magnetům přijíti. Je to pravda, Ukrajinci, nebo homelesáci ve sběrnách a sběrných dvorech většinou o takovýchto věcech nemají prachžádnou vědomost a neodymy z hdd apod. pro ně mají akorát tak cenu železného šrotu. Cesty, jak se dají magnety obstarat jsou ale i další, například se dají objednat v Číně a cena vyjde na zlomek ceny neodymů vyráběných v tuzemsku. Má to jen nevýhodu, že zboží z Číny k nám cestuje lodí cca 3 měsíce a musí se objednat celý kontejner, proto je dobré mít někoho, kdo něco dováží a naši malou krabičku s magnety k tomu přidá. Jednoho takového člověka mám.
A (&F) psal jsi, že ve svém dalším článku popíšeš, co všechno se dá provádět s kruhovým magnetem. Docela se na to těším, ale měl bych na Tebe jednu otázku. Máš nějaké praktické zkušenosti s magnetickými motory typu Perendev, Johnson apod? Myslím si, že by bylo potřeba rozjet sekci s touto problematikou, prozatím to je na tomto fóru pole neorané. Takže pozor na ty blázny a magnetům zdar!

Jeff


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

magnety....

Příspěvek od Mim »

Tohle téma není zrovna moje hobby, ale také mám obchodní kontakt do Číny. Mám od nich kondenzátory od 1F do 20 F za super ceny. Magnety prý nejsou problém. Pokud dáte vědšt zařídím.... :lol:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak vlastně jak?

Příspěvek od Merlin »

Jeff píše:A máme to tady. Náš nový kamarád Gewo založil nové téma: Testatika. Viděl jsem dost obrázků a videí, též různé plány a nejrůznější výkresy vzniklé zřejmě analyzováním nějakého funkčního stroje. Princip vychází z Vandegrafova generátoru, kam jsou přidány mnohé další komponenty.
Omyl. Van der Graafův generátor je něco úplně jiného. Když už, pak se to podobá spíše Whimhurstovu generátoru, ale opravdu jen podobá. Zapomeň všechno, co jsi o tom kdy viděl na netu.
------------------------------------

Ale tady je to o magnetech. Tak dobře, pojďme od obchodu k základům.

Dejme tomu, že přichytíš magnet na traverzu na stěně nebo na stropě. Na to, aby se tam udržel potřebuje energii, pravda?
Když se pověsíš za ruce na hrazdu nebo visíš někde na skále, musíš vynaložit sílu, aby ses udržel. Znamená to, že VYDÁŠ energii. Tu pak musíš někde doplnit. Ve visu se ovšem neudržíš dlouho, přijde VYČERPÁNÍ. Přitom jsi, podle vědy, NEVYKONAL VŮBEC ŽÁDNOU PRÁCI! Ničím jsi totiž nikam nepohyboval po žádné dráze... :D Totéž platí, když budeš třeba vší silou tklačit do zdi, anebo "zvedat" tunový kámen. Svalíš se na zem totálně "vyplivnutý", ale opět - podle fyzikální poučky jsi nevykonal žádnou práci. Ach jo.

Tak. A náš milý magnet si visí u stropu, vynakládá na to energii, ale odmítá se vyčerpat.
... a i když drží u stropu svá, dejme tomu, dvě kila, přesto nevykonává žádnou práci!

Otázky
Odkud doplňuje magnet svou energii? Transformací? Pokud ano, jakou?

Kdo zná odpověď?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

visení

Příspěvek od jeff »

Ono, co jsem slyšel četl, tak ani největší světoví vědátoři dodnes pořádně nevědí, jak ten magnetismus může vůbec existovat, nemají na to žádnou uspokojivou odpověď. Bohužel ani já si to dost dobře nedokážu představit.
Ale s visením bez námahy bych si poradit dokázal. Stačí se podívat třeba někam k řezníkovi a tam na kákách visí maso...

Jeff


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: visení

Příspěvek od Merlin »

Jeff píše:Ono, co jsem slyšel četl, tak ani největší světoví vědátoři dodnes pořádně nevědí, jak ten magnetismus může vůbec existovat, nemají na to žádnou uspokojivou odpověď. Bohužel ani já si to dost dobře nedokážu představit.
Ale s visením bez námahy bych si poradit dokázal. Stačí se podívat třeba někam k řezníkovi a tam na kákách visí maso...

Jeff
Maso máme na háku! Na čem visí magnet? A odkud doplňuje energii?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ještě visení

Příspěvek od jeff »

magnet se vlastně vyrábí nemagnetický, svůj magnetismus a polarizaci získává silným elektromagnetickým impulsem. Ale jak a odkud si svou energii dopľňuje si nedokážu představit. Ví to tu někdo? Nebo jsem blbej jenom já?

Jeff


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“