Duchovní učitel

Léčebné postupy.
Odpovědět
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Duchovní učitel

Příspěvek od IU »

vlákno čisté - poo.

Vnímám okolo sebe anděly, víly, elfy, skřítky, :spirit: :spirit: :spirit:, vidím auru lidí, původ duší.... atd. Jenže s tím neumím zacházet.
Medituju, čtu, hledám..., zatím neúspěšně, nevím co s tím.
Podstatné je, že chci vše využít na pomoc lidem a přírodě.
Jesli je tu někdo, kdo ví o čem mluvím a může mi pomoci vyvinout se rychleji, než pomalým během času.... pište prosím!
Vím, že se stane co se má stát, nicméně také vím, že co si sama neodpracuju to nemám a taky že "nábytek přestěhuju sama, ale bude mi to trvat týden, zraním se u toho a něco rozbiju, kdežto s něcí pomocí to bude bez potíží ještě týž den"...

:help:
POZN: "duchovního učitele" typu: "vložit do košíku: Očista rodinné karmy 6000,-Kč" NECHCI :bad:


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

No vidíš, a já ti můžu říct, že NESPĚCHEJ.
A nechtěj tolik, protože, až se staneš vysoce vnímavým typem, pak se tvé vědomí změní v prokletí. Nebudeš vidět jednosměrně jen víly a skřítky, ty hodné a laskavé, ale i démony a hydry,uvidíš nejen to dobro, co nás čeká, ale i to zlo, kterému nikdo nezabrání a budeš se trápit tím, že není v tvých silách změnit situaci natolik, aby karta osudu udělala obrat do pozitivna. Bacha na to, nic není zadarmo.
Takže si musíš zodpovědět sama sobě pár otázek...
Znám pár týpků a každj by dal cokoli za to, aby se to dalo vrátit. ale ono to nejde.
Dobře si to rozmyslii a až se rozhodneš, zavedu tě za kouzelníkem.
Nechce peníze, protože dobře ví, že za to zaplatíš převelikou daň........


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nemluvě o interpretaci těchto "vidin". Nedají se brát "doslovně", jenom představují různé aspekty bytí a světa nejen hmatatelných faktů, ale i pocitů. Ty interpretace mohou skutečně člověku zatraceně zasolit a zmást ho. Podle všeho je jakési vedení velice na místě, ale i to nese svá rizika, protože pan učitel může být pomýlený, ba i stvůra. Výběr je tedy daleko důležitější než například partner do manželství, kde je ještě pořád možnost relativně lehkého rozvodu a při nejhorším jde o špatnou zkušenost jednoho smrtelného života. Se špatným učitelem může jít o daleko dlouhodobější průšvih.

Takže, IU, skutečně nespěchej a dobře se rozhlédní a pouvažuj. Co je pro tebe nejdůležitější je si vždy zachovat sama sebe, své vlastní hodnoty a svou osobní svobodu myšlení a jednání. O nic nepřijdeš, jenom to může déle trvat. Jinak se omlouvám, že odpovídám přes Jardův příspěvek, ale nějak to je takhle návaznější.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

re iu

Příspěvek od eXiT »

Ahoj,
chci se zeptat jestli jsi neprožila OBE. To znamená jestli jsi neměla někdy intenzívnější pocit že jsi opustila tělo.
Protože předpokládám že právě takové a podobné věci prožívají lidé po tomto prožitku, meditace je mohou zesílit,
ale po čase mohou i vymizet aniž by jsi se dopátrala k čemu těchto věcí využít. V podstatě to ber jako dar


Věř, však komu věříš, měř.
mahatma

ahoj

Příspěvek od mahatma »

ak je žiak pripravený, učiteľ sa nájde..... nehľadaj učiteľa "vonku" ....


IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

odpověď

Příspěvek od IU »


Děkuji za názory. Vím o riziku, hodně jsem přečetla v knihách, navíc je mi už 40, takže nejsem naivní dívka. Jen jsem si řekla, že učiteli tak nějak "vyjdu naproti".
Kus temna vidím už teď, ale mám poměrně silnou víru v Lásku a zdravé sebevědomí. Ano, leknu se, jako každý, ale pak si uvědomím, že na mě nemůžou. Pravda, zpočátku jsem brečela strachy, ikdyž ne o sebe, protože zlo ví, co na každého platí nejvíce.
Ten "dar", jak píše eXIT, myslím že jsem si odpracovala, nejím už přes 20 let maso, snažím se neubližovat, pomáhat...
Mimo tělo jsem byla vědomně jednou. Moje máma si sáhla na život a já ji "šla hledat". Stále jsem to trénovala a povedlo se, uviděla jsem se zvenku. Byl to náraz, bušilo mi srdce jako před infarktem, tělo šílelo a já byla v okamžiku zpět. Od té doby si na to bez vedení netroufám. Navíc nevím, jaký to má smysl. S mámou jsem si to totiž už "vyříkala", když zjistila, že jsem začala více vnímat, chodila za mnou několikrát denně. Teď už ne, oboustranný smutek se nějak srovnal a ona šla svou další cestou.
Četla jsem, že vidět víc než náš hmotný svět bylo dřív pro lidi normální. Proto nevím, proč se toho tak bát. Těžko se zodpovědně rozhodnu, když nemám dost informací. Kolem mě je spousta smutných a trpících lidí, chtěla bych jim pomoci, aspoň té hrstce co mám nadosah.
Ti nahoře vědí, kdy nastane správný čas.
Asi jsem netrpělivá. A nebo jsem se zbláznila, a vše je jen bujná představivost.
V prvním případě můžu v klidu čekat. Ve druhém případě by bylo lepší potkat někoho vědoucího, aby mě vyvedl z omylu.
Jardo... slovo kouzelník zní skutečně trochu strašidelně :)
Hezký den všem


IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

odpověď

Příspěvek od IU »

ještě bych se zeptala, jestli je rozdíl mezi čarodějem, mágem, jasnovidcem, léčitelem... je možné, že "jen" vidím, ale nebudu moct pomáhat... ?


hunter
Starší člen
Příspěvky: 177
Registrován: pon 01 srp 2011 19:53

Re: odpověď

Příspěvek od hunter »

IU píše:je možné, že "jen" vidím, ale nebudu moct pomáhat... ?
Ano, je to viac pravdepodobné ako naopak - nie je to nič výnimočné a ani to nevybočuje z pravidiel. Hunter


eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

Re: odpověď

Příspěvek od eXiT »

IU píše:ještě bych se zeptala, jestli je rozdíl mezi čarodějem, mágem, jasnovidcem, léčitelem... je možné, že "jen" vidím, ale nebudu moct pomáhat... ?
Nehledal bych zde rozdíl, je to to samé, pouze to rozlišuje jak s tím nakládáš.
Pomoc není omezena jen na zvláštní schopnosti, ty jsou bonusem.
Zkusila jsi někdy přiložit ruku na bolavé místo a pak se toho člověka zeptat jestli to přešlo?
Toto může dělat kdokoli, tobě to půjde třeba lépe.


Věř, však komu věříš, měř.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

Kouzelník jje strašidelný??
Láska je taky kouzlo spojený se zázrakem a strašidelný to nikomu nepřipadá. jsou to jen představy a domněnky.....
Píšeš, že oni na tebe nemůžou....o nich to nebude, pouze o tobě samotné. ty sama sobě budeš díky větším možnostem komunikace s podvědomím dělat pakárnu.

Vědění zavazuje a schopnosti spoutávají.Pak budeš mít strach, podívat se jednomu do očí, páč tu empatii vyšperkuješ do absurdna a poznáš každýho lháře na deset metrů....Partner se ti díky tvému růstu oddálí, odcizí, láska vystydne a budeš tam, kdes nikdy nechtěla bát. Empatie se díky zkušenostem zvrtne na sociopatii a pak už ti někdo zasvěcenej poplácá po hřbetě a řekne.... vítej v klubu.
Po čtyřicítce se z kočáru života stává minimálně šinkansen, když ne neřízená střela s plochou dráhou letu.....Nezastavujem, máme spoždění.
Po letech jsem zjistil, že žádené vědění ani schopnosti nemají hodnotu upřímně sdílené lásky mezi partnery. Jasně, nepíše ani nemluví se o tom, páč kostlivců v jarmarách jsou zástupy, ale já na to dojel. Potkal však jsem nejlepší ženskou na světě a ta ze mne ty blechy vytloukla klackem. Běhají mi po dvoře dva grázlíci,občas i vnouče a já je učím čůrat jak se patří a utírat zadek správnou rukou. Veškerý moudrosti světa a schopnosti se mne už netýkají....Chci totiž umřít jako úplnej , ale štastnej vůl.


eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

jj

Příspěvek od eXiT »

Hezky to napsal ovčák, ještě bych zakončil slovy našeho předního mystika známého
z jednoho cyklu z čétéčka, Myslím Miloš nebo Milouš, který na konci cyklu odkazuje.
"Nemeditujte, ale ŽIJTE!


Věř, však komu věříš, měř.
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

to eXIT, to Jarda

Příspěvek od IU »

...chápu. Takže budu.... čekat. Ať se stane co se má stát. Už dávno neříkám, že někdo nemá pravdu jen proto, že já neprošla těmi zkušenostmi co on.

A už teď vidím tu dálku ode mě k některým přátelům, třeba i rodině. Musím se snažit přehlížet jejich rozohněné debaty o tom jaká herečka měla co na sobě nebo jak ugrilovali vynikající sele. Nebo jak jejich soused je idiot, ale když jej potkají, tak mu vlezou až do z... Asi si o mě myslí, že jsem divná, když mlčím. A já si připadám mezi nimi osamělá.

Nedávno jsem telefonovala s jedním potencionálním učitelem. Hned úvodní slova zněla: já jsem jediný pravý učitel reiki v čr, ostatní jsou podvodníci. A já jsem k nám přinesl ty pravé duchovní zákony... Na mou připomínku, že nemám tolik peněz na jeho kurz odvětil, že je to známka toho, že na to nejsem ještě zralá, ať se ozvu až budu peníze mít. chjo

Možná je mým úkolem překonat ten soucit a nutkání zachraňovat. Někdo mi říkal, že každý se musí zachránit sám, nikdo jiný to za něj neodžije


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od chiq »

jarda ovčák píše:...Po letech jsem zjistil, že žádené vědění ani schopnosti nemají hodnotu upřímně sdílené lásky mezi partnery. Jasně, nepíše ani nemluví se o tom, páč kostlivců v jarmarách jsou zástupy, ale já na to dojel. Potkal však jsem nejlepší ženskou na světě a ta ze mne ty blechy vytloukla klackem. Běhají mi po dvoře dva grázlíci,občas i vnouče a já je učím čůrat jak se patří a utírat zadek správnou rukou. Veškerý moudrosti světa a schopnosti se mne už netýkají....Chci totiž umřít jako úplnej , ale štastnej vůl.
:good:


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Život utíká

Příspěvek od 1220 »

a člověk je hledající, skoro každý hledá - může to být ve světě požitků a prožitků tam se toho najde "na mnoho životů" ale nemusí, může to být také ve světech jemnějších, kde jsou všechny zde uvedené dary běžnější, posléze ve světech utváření, což se slovy vyjádřit sotva dá.
Komu bylo více dáno od toho je více požadováno, to lidi podobného typu provází jejich životy.Nejhorší je když začínající vidoucí dostane guru komplex, nebo když slouží pochybné skupinové jednotě.
Já osobně věřím tomu, že cesta poznávání dokud je člověk nositelem těla teprve začala. Skoro každý člověk, kterého potkávám mne může obohatit, i já jeho pokud není vibrační rozdíl tak veliký, že si nemůžeme rozumnět.
Hnutí lyricus preferuje např život ze srdce a rozvádí to snad jěště přesněji než J. A. Komenský v Labyrintu světa a ráji srdce.
Dál je zenový budhizmus, který vytváření koncepcí - konceptů přímo vylučuje. Tam se sjednocují takoví lidé.
Moc lidí si dneska myslí, že stojíme před předělem, ale nic positivního nedokážou vytvořit protože zůstávají utopeni v konceptech, které přestávají platit.
Přeju příjemnou plavbu.
Až vyšetřím chvilku pošlu pár zajímavých odkazů.(třeba)
Žádné peníze se opravdovým vidoucím platit samosebou nemusí ........
:bye:


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

Hledání je fakt dřina. Někdy krásná dřina....http://www.canopus.cz/ke_stazeni.html
Není jedna cesta, je jich strašně mnoho a jen my každej víme sám, co od ní očekáváme. A mnohdy není tak důležitý cíl, jako právě ta cesta.
Cíl máme stejně všici stejnej. dohrabat se na krchov. :bhead:
Takže to bude o cestě. Je jedno, jestli v zenu, nebo talmudu, koránu či bibli. Třebas té satanské.
Chceš li chválit světlo,poznej tmu. Chceš li blahořečit jinu, bez jangu to nepude.Laskavost tepla neoceníš bez kruté zimy a lásky si budeš vážit, až ti dá nenávist na prdel.
Pomoc druhým.....
kamarád ke mne přihrnul, že poznal květ svého života a bez pěkného auta že ji neokouzlí. Na auto neměl prostředků....
Pomohl jsem mu a vše klaplo. Byla okouzlena, Vzali se a..... za pár let mi přišel kámoš říct, že jsem byl vůl, když jsem mu půjčil, páč nyní zjistil, že ta jejho je pěkná fréza....
Sousedovic ženuška měla roztroušenou sklerozu. Tak jsme do ní valili dietu, konopné deriváty, mms a rybí tuk.....
Vše přestalo a nemoc se hibernovala.... No jo, ale baba mi přišla vynadat, že jí vzali invalidní důchod a je bez koruny......
ERGO:Pomozme sami sobě, páč to stejně nikdo jiný neudělá.


Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“