Duchovní učitel

Léčebné postupy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Duchovní učitel

Příspěvek od poota »

siva01 píše: Já ve svém bytí nikdy vílu, anděla, či jinou pohádkovou bytost nepotkal, proto říkám, že je lepší se orientovat na to co je reálné, než na pohádky pro děti.
Zareaguji na totéž, co Slávek.
Na základě čeho jsi přesvědčen žes žádnou pohádkovou bytost nepotkal?
Předpokládám, že ze všech bytostí, které jsi kdy potkal, jsi ještě neviděl takovou, která by se Ti zdála být nadpřirozená nebo pohádková.
Takže je možnost, že jsi ji sice viděl, ale jako pohádkovou jsi ji nerozeznal.
Další možnost je ta, že jsou tyhle bytosti pro Tebe neviditelné a právě z toho důvodu Ti připadají nereálné.
V tom případě by bylo dobré si uvědomit, že existuje spousta věcí, které nevidíme a ony přesto reálně existují. Nevidíme třeba infrasvětlo nebo ultrasvětlo prostě proto, že jsou mimo rozsah našeho vnímání. Ale o jejich reálné existenci se můžeme přesvědčit "nějak nepřímo".
Podobný případ je třeba s mikroby, které taky běžně nevidíme - a oni také zcela reálně existují.
Už kdysi dávno na základní škole do nás hustili materialistický názor, že nemáme věřit ničemu o čem se na vlastní oči nemůžeme přesvědčit - a mysleli tím třeba Pánaboha. Jenomže potom byli silně rozladěni, když jsem jim naschvál odmítnul uvěřit tomu, že se látky skládají z molekul a atomů - tedy až do té doby, než mi nějakou tu molekulu a nebo atom ukážou.
Naše základní smysly jsou schopné vnímat jen základní věci. Cokoli je mimo jejich "rozsah" vnímání, to si musíme "zviditelnit" nebo zpřístupnit nějakými pomůckami či "berličkami". Ovšem máme také další smysly, které sice většinou nepoužíváme, ale to neznamená, že by neexistovaly a nebo že jimi nemůžeme vnímat věci základními smysly nevnímatelné.
Čímž chci říct, že ty "pohádky pro děti" jsou také reálné, ovšem není každému dáno je jako realitu chápat.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Duchovní učitel

Příspěvek od martin11 »

siva01 píše:Tím jsem chtěl říci, že pravé duchovno vychází z vnímání reality takové, jaká je. Tedy z přímého styku s bytím. Já ve svém bytí nikdy vílu, anděla, či jinou pohádkovou bytost nepotkal, proto říkám, že je lepší se orientovat na to co je reálné, než na pohádky pro děti.

ahoj....čtu a nedá mě to, tak také "něco " připíšu...

...hele - siva0, zkusil jsi se někdy podívat sám na sebe...jaksi zevnitř...nepřipadáš si jako z pohádky???,...ptáš se sám sebe, jak to že jsi a proč...zapřemýšlej, třeba se ti něco ozve...z hloubky vlastního bytí... :idea:
:pivko: martin11 :D

Elfí, kdy Ty se už naučíš ty citace :( - poo.

:) :bhead: Já už to s ním vzdal a jen to opravuju. SDK


... věřím, že se " TO " povede ......
pito
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23 čer 2014 6:48
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: otázky

Příspěvek od pito »

IU píše:mám (dnes) dvě otázky, zajímají mě vaše názory:
1) vizualizace... musím vidět vše reálně svýma očima za zavřenými víčky, nebo to stačí vidět v hlavě, pomocí dokonalých představ?
2) léčit sebe i druhé je Boží dar, co získá jen pár vyvolených, a nebo se to může naučit každý, když se bude pilně "učit"?
děkuju :)

Tento příspěvek i ty další jsou staršího data, stále hledáš odpověďi?

Možná bych Ti k tomu mohl něco zdělit....také jsem dlouho hledal
Už jsi narazila na toto?:

http://www.kirpalsingh.cz/index.htm
Nebo toto?:
http://www.santmat.net

Měl jsem v tom všem velký zmatek, ale studoval jsem to několik let v ašramu a také meditoval, s výsledkem jsem velice spokojený. Chtělo by to znát angličtinu, bez té se toho moc nedozvíš, protože v čechách nemá moc lidí opravdové zkušenosti a když tak zprostředkované (naučené) a né vlastní praktické.
S hledáním toto učitele to je jednoznačný, jsi přitahována tím co konkrétně potřebuješ. Záleží na tom co od všeho konkrétního očekáváš? Bohužel se to tady teď nedá vysvětlit v pár větách, mě je 42 a trvalo mi celý ty roky než jsem byl zralý na to abych učinil určitá rozhodnutí jež mne vedla pro mne tím určitým směrem. Dostal jsem se k tomu vlastně oklikou, vůbec jsem to takhle nechtěl, ale osud to tak pro mne zařídil...protože jsem to hrozně chtěl, už od malička i když jsem vlastně nevěděl co hledám.

2)
léčitelské schopnosti mohou být přeneseny z minulých životů, nebo se nechají naučit, ale proč bys to chtěla? pro peníze?
Pokud to opravdu chceš cestu si k tomu najdeš. Pokud ti můžu poradit nechtěj pomáhat duchovně, energeticky druhým, snaž se pomoct nejdřív sama sobě a získat více informací a poté praktických zkušeností. Pomoci duchovně druhým můžeš jedině tak, že přesuneš jejich karmy na jinou dobu, ale sama si tím zaděláš na karmické potíže v budoucnu. Ano nějací vyjíměční lidé mohou vzít karmu druhých na sebe a pak ji odevzdat ve vyšších regionech když tam mají přístup....

1) vizualice (představivost) jsou k ničemu, musíš otevřít třetí oko k čemuž vedou jógistické disciplíny, proč bys to ale chtěla? (jak čtu nějaké vidění máš) Bez vedení se s tím určitá část lidí co to dělají intenzivně nebo k tomu mají karmické předpoklady dostane do problémů. Až budeš mít problémy nikdo ti nebude schopný pomoci, budeš na práškách od psychiatra a budeš v lepším případě případě schizofrenik a v horším spácháš sebevraždu. Pak ti pomůže jen Bůh, nebo si to budeš muset odžít jako špatnou karmu v následujících životech.
Ale to všechno má svůj účel, někteří lidé hledají odpovědi a před ničím se nezastaví a jednou najdou.


Pokud umíš anglicky, doporučil bych ti tohle:
http://www.kirpalsingh.cz/books_pdf/crown_of_life.pdf
Je to srovnávací studie jóg, takový základní přehled co lze jakou jógickou cestou dosáhnout.

Tohle jsi četla?
Cesta mistrů od Dr.Julian Johnson, je bohužel vyprodaná tak jedině bazary nebo knihovny, je to taková klasika o mysticismu.

Obě knížky jsou srovnávací studie k SantMat, takže to je tím celý cinklý, ale jako alespoň nějaký zdroj informací jsou dobrý.

V principu lidé co se zabývají těmito věcmi dělají dvě věci, jedni chtějí získat nadpřirozené schopnosti a ti druzí hledají Boha.
Ti první za to musí zaplatit penězmi, ti druzí to dostanou zadarmo aš nadejde jejich čas (někdy se stačí upřímně pomodlit)

Nedivím se ti, že jseš zmatená. Od začátku věků to byla taková hra, dokud jsi spokojená a neznuďěná s pozemským životem a nic ti neschází, ale po nějaké době se mohou dostavit problémy, pochybnosti, otázky a člověk se ptá jaký to má vše smysl? Bůh to tak vytvořil, protože chtěl aby jsme se jednou k němu vrátili. Ale ta touha po tom, to chce čas, mnoho životů.

Je toho mnohem více, pokud máš zájem dozvědět se z tohoto soudku ozvi se třeba přes SZ.


LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Duchovní učitel

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj , tak to já si nemyslím, že vizualizace jsou k ničemu. my všichni si tvoříme svou realitu denodenně jen vizualizacemi. Málokdo má otevřené 3. oko a přesto si ji tvoří. Bohužel Ti nevědomí si tvoří realitu plnou negativity, probémů a nemocí. Ač je to tvorba negativní, dobře to funguje všem, kam se podívám.
Kdo už si to uvědomí snaží se myslet a tvořit jen to dobré a pozitivní, i když se střídavými úspěchy.
Techniky Bioinformatiky přicházející k nám třeba od Arkadije Petrova jsou založeny na koncentraci s vizualizací. Ti cvičenější si dovedou obnovit orgány či zuby .Dá se vizualizací čistit lymfa , krev, oči .....cokoliv.L.


Změň sebe sama a změníš svět :-)
pito
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23 čer 2014 6:48
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od pito »

jarda ovčák píše:No vidíš, a já ti můžu říct, že NESPĚCHEJ.
A nechtěj tolik, protože, až se staneš vysoce vnímavým typem, pak se tvé vědomí změní v prokletí. Nebudeš vidět jednosměrně jen víly a skřítky, ty hodné a laskavé, ale i démony a hydry,uvidíš nejen to dobro, co nás čeká, ale i to zlo, kterému nikdo nezabrání a budeš se trápit tím, že není v tvých silách změnit situaci natolik, aby karta osudu udělala obrat do pozitivna. Bacha na to, nic není zadarmo.
Takže si musíš zodpovědět sama sobě pár otázek...
Znám pár týpků a každj by dal cokoli za to, aby se to dalo vrátit. ale ono to nejde.
Dobře si to rozmyslii a až se rozhodneš, zavedu tě za kouzelníkem.
Nechce peníze, protože dobře ví, že za to zaplatíš převelikou daň........

Jen jsem se ještě chtěl přidat diskuzi i když je již nějaký čas mrtvá.

Snad sem někdo zabrousí a mohlo by mu to pomoct.

Tento výše citovaný příspěvek napsal velice moudrý člověk.

Zvýraznil jsem tam to s čím se ztotožňuji a mohu to potvrdit bohužel ze své vlastní zkušenosti protože jsem také jedním z těch "týpků"

Každého bych chtěl varovat aby si s tím nezahrával vědomě i když se k tomu člověk mnohokrát dostane nevědomky. Potvrzením toho je předešlý příspěvek.

Ano vrátit to nejde vlastími silami a musí se pak obrátit na moc silnější než tu která ho ovládá aby mu pomohla - a tím jediným kdo tu moc má je Bůh. Nevím o nikom komu by pomohl Bůh přímo, ale vím jen o možnosti zprostředkované přes modlitby a přes církev......

V reakci hned na úvodní příspěvek bych dodal toto:
Ať si jde nejdříve promluvit s knězem než vyhledá "duchovního učitele"

Týká se to všech Vám možná povědomých směrů zla v balíčku zvaném New Age.

Pokud máte zájem a trochu času, stačilo by zhlédnutí jen prvních nesmírně zajímavých 15 minut z tohoto příspěvku:


Je tam vše co byste měli vědět přímo od těch co pak lidem pomáhají a zametají následky.

Další podobné odkazy:


http://www.cirkev.cz/res/data/004/000509.pdf
http://odkrytelzi.cz/muj-zivot-se-zasvecovacim-mistrem/


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pito píše: ... Snad sem někdo zabrousí a mohlo by mu to pomoct... Nevím o nikom komu by pomohl Bůh přímo, ale vím jen o možnosti zprostředkované přes modlitby a přes církev......
Hmm, osobně nevím o žádné církvi, která by se stala prokletím a zkázou tak velikemu počtu lidí jako papeženecká sebranka, která jen pokračuje v díle starého ďábla Yahweho pod rouškou jednoho z mála čistých proroků, Ježíše Krista, kterého její předchůdci píchli na kříž, kterého tato církev dodnes symbolicky kanibalizuje a upíruje a znovu a znovu vraždí. Celá historie Katolické církve není o ničem jiném než o hrabivosti, zotročení svobodných duší a genocidě, která ještě stále probíhá.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Duchovní učitel

Příspěvek od Vlčice »

" Antikrist je bestie oděná do nachu a šarlatu sedící na sedmi pahorcích"

Zdraví Vlčice


roman 1
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 22 bře 2017 17:42

Re: Duchovní učitel

Příspěvek od roman 1 »

prosim o pomoc neznate někoho kdo by mi pomohl vyvazat manželku od léčitele


Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“