Duchovní učitel

Léčebné postupy.
Odpovědět
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

-dotaz-

Příspěvek od IU »

Je tedy možné, aby se léčení naučil každý. A co ta možnost, že by "něco" dlouhodobě blokovalo snahy se to naučit, mít jakékoliv byť nepatrné výsledky? :(


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

redotaz

Příspěvek od huhu »

Za jedno - ty největší bariéry si stavíme my sami v sobě. Proč léčit někoho , kdo se léčit nechce. Nebo nehne prstem a jen čeká .

Za druhé . Dával jsem odkaz na umělecké ztvárnění toho , co teď neuměle popíšu :

Lidské tělo má svůj úkol a poslání . Má i svá omezení a má to důvod . Vezmi si třeba paměť , jak je selektivní . Je to proto , abychom se nezbláznili. A přesto , že jsem zapoměl spoustu detailů z dětství a spoustu zlých vzpomínek , ve správné chvíli mi mozek nabídne dávno zapomenutý obraz. Kdyby mi hlavou všechny vzpomínky vířily pořád , asi bych se musel zbláznit.

No a ber to i tak , že schopnost cítit děje - a to i minulé a budoucí , ovlivňovat energií hmotu a podobné jsou velkou zátěží pro lidskou schránku. Fyzickou i mentální.

Takže to něco je osobní blok. První nám nastavila sama příroda jako ochranu před sebedestrukcí , druhý si vědomě či nevědomky stavíme sami.

V Liberci byl léčitel - pan Zajda . Vyléčil spousty lidí , sám na sebe přetahoval jejich choroby , způsobovalo mu to rakoviny , on je zase na oplátku ničil hladovkama. Nakonec stejně podlehl.

Takový život tě stejně odloučí od ostatních. Přivede k askezi.

Já jsem to pochopil tak , že úkol člověka je dovést k samostatnosti potomstvo a žít ve prospěch prapotomstva. Protože o člověka nejde . Jde o lidstvo , potažmo o ekosystém . V tomhle jsou mravenci a včely mnohem dál než my.

Ono nahlížet pod pokličku je rajcovní , ale jednou přijde chvíle , kdy se musíš rozhodnout , protože žít dva životy naraz nejde. Máš na to ještě nějakých 50 60 let , tak času dost ;)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: -dotaz-

Příspěvek od poota »

IU píše:Je tedy možné, aby se léčení naučil každý. A co ta možnost, že by "něco" dlouhodobě blokovalo snahy se to naučit, mít jakékoliv byť nepatrné výsledky? :(
Ono je léčení a léčení.
Jeden systém je založen na rozpoznání choroby třeba na základě příznaků a nebo potíží, od něhož se rozvíjí další postup léčení nějakými osvědčenými a nebo doporučenými postupy.
Jiný systém se snaží přes projevené potíže působit přímo na příčinu prostřednictvím jejich vazby.
Jsou i další systémy, které jsou většinou účinné v přímé úměrnosti k množství znalostí a zkušeností toho, kdo léčí.
Bez té sumy vědomostí se může při mechanické aplikaci nějakého postupu dojít i k maléru - jako příklad se uvádí začátečník akupunkturista, který svému příteli odstranil bolesti z prasklého slepého střeva, takže ten sice bezbolestí, ale zemřel.
Systémy, které Tě zřejmě hlavně zajímají, využívají toho, že všechny potřebné znalosti už existují někde mimo ně, takže není nutné se je pracně učit, stačí je jenom nějakým způsobem do léčení "zapojit".
Jeden z těchto systémů prezentovala hanka velice důkladně ve vláknš "Duševní příčiny nemocí". U něj je využíváno "vědomostí" podvědomí.
Silvova metoda využívá vědomostí Vyšší Inteligence a součástí výuky je i naprogramování toho, aby byl blokován každý příkaz, který by způsobil někde nějaký problém. Tím se docílilo toho, že je možné se pokusit léčit cokoli a jakkkoli s tím, že "nesprávné" pokusy budou neúspěšné. Vyšší Inteligence je dokonce schopná i zakalkulovat třeba karmické nemoci, které jsou pro správný duchovní vývoj daného jedince nezbytné.
Pro léčení tak, jak si ho nejspíš představuješ Ty, nestačí jenom touha pomáhat a snaha napravovat bez rozmyslu všem a všechno - je k tomu potřeba i jistá zdrženlivost a rozvaha, určitý nadhled.
Je také možné, že Ti zatím schází některá z potřebných vlastností. V každém případě to zatím vypadá na nedostatek důvěry a trpělivosti - a možná že i pokory a třeba i některých dalších nezbytností :?

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

re: iu

Příspěvek od eXiT »

Dnes jsem začal číst knížku, a mám pocit že by tě zajímala.
Je možné že v ní najdeš nějakou odpověď na své otázky.
Přílohy
cpb.doc
(1 MiB) Staženo 251 x


Věř, však komu věříš, měř.
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: -dotaz-

Příspěvek od IU »

poota píše: Pro léčení tak, jak si ho nejspíš představuješ Ty, nestačí jenom touha pomáhat a snaha napravovat bez rozmyslu všem a všechno - je k tomu potřeba i jistá zdrženlivost a rozvaha, určitý nadhled.
Myslím, že jsem hlavně zmatená :)
Protože informace, co mám, si protiřečí. Ono je toho hodně, ale pro představu:
-Má se za to, že vše je vůle Boží, to jak žijeme, kde, kdy, jaké máme nemoci, co se s námi stane. Tak se nabízí otázka, proč teda vůbec něco dělat, proč se snažit, proč mít lékaře, učitele...?
-Prý dříve měli všichni lidé schopnost vidět víc než jen hmotný svět, mohli si vybrat duši co se jim narodí, mohli dítě vést správným směrem, protože znali jeho schopnosti, viděli nemoci- pokud vůbec byly- a uměli je energií léčit, vybrali si kdy umřou... Proč tedy dnes není aspoň určitá skupina lidí, co tohle dokáží? Proč mít takový strach z toho, že nemoci přenesu na sebe, nebo si připadat že chci "tak moc", když ty schopnosti mají být samozřejmé...?
A takových "proč" a nejasností mám spoustu. Nejsem namyšlená, jen mi hlava moc přemýšlí a vsrdci mám něco s čím si nevím rady. To byste mě museli znát :)


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: -dotaz-

Příspěvek od huhu »

IU píše:......
-Má se za to, .......

listen to your hearth


Kdsi, před dvaceti lety, ve zcela specifické situaci řekl Rampelnik : " když posloucháš cizí rozum, tak si na svůj naser "

Rampelnik se občanským jménem jmenuje Pavel Končinský.

Bejby, přečti si exitovo odkaz, londonovo knihy, bulgakova, zavři oči a rozhodni se, co chceš. Nespěchej.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: -dotaz-

Příspěvek od huhu »

IU píše:... Proč tedy dnes není aspoň určitá skupina lidí, co tohle dokáží?
na tos přišla jak ? z novin?


omlouvám se za sarkazmus, ale svět se mění.

chceš aby tě zavřeli do blázince ? na hranici už se neupaluje.....


IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: -dotaz-

Příspěvek od IU »

huhu píše: Kdsi, před dvaceti lety, ve zcela specifické situaci řekl Rampelnik : " když posloucháš cizí rozum, tak si na svůj naser "
:) to co jsem psala nejsou mé názory, jen čtu a porovnávám, nevím jaká je skutečnost. A stejně tak to bude, až přečtu co mi doporučuješ. Jen se dozvím další názory.

A srdce...
klasická hlubina smutku a bezmocnosti. To musí snad mít každý člověk, kterému není lhostejné to všechno, co se děje.
Bůh je nekonečná Láska? Teď mě určo všichni odsoudíte, ale být to na mě, tak řeknu STOP. A bude tu Ráj. A komu se to nelíbí, ať se ostěhuje na jinou planetu. Na ní se pak všichni zlí můžou navzájem donekonečna týrat a nechají nás ostatní napokoji.


IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: -dotaz-

Příspěvek od IU »

huhu píše: omlouvám se za sarkazmus, ale svět se mění.
promiň moc nerozumím sarkazmu.... jak si to myslel? z novin to jistě nevím. Kdyby takoví lidé byli, svět by se měnil k lepšímu velkou rychlostí. Což se neděje. Já sama ve svém městě neznám nikoho mně podobného. Každý chce dobro, ale jen čeká, že se něco samo stane, a nebo to udělá někdo za něj...


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: -dotaz-

Příspěvek od huhu »

jo , sorry

začni chodit po hladině vody , sejmi břímě z těžce nemocného škromacha a uvidíme , jak tě přijme svět.


Není to o tom , že už nejsou takoví lidé , je to to tom , že se o nich veřejně nemluví , bo to neni normální se uzdravit jen tak ......


Přečti si dějepis. krom úvodu a válek je tam i zmínka o upalování na hranici.
Ty jsi fakt tak naivní , že doufáš , že až někomu přiložíš ruku na srdce , on se uzdraví z nevyléčitelné choroby , tak tě současná civilizace bude velebit ?

Zkus si přečíst vlákno o MMS . Uvidíš , kolik zloby dokáže využití toxického plynu ve prospěch lidí.
Sakra , děcka , naivita je prima , ale odsud pocud .....


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

MNO....

Příspěvek od jarda ovčák »

Je boží vůle, jak žijeme????
No jasně že není. Je to naše vůle a tak se i stalo.každej žijem tak, jak chceme a jak si zasloužíme..... Když něco chceš, a chceš to fakt hodně, tak se i stane. Jenže,chceš li odpovědi, budeš se muset naučit ptát.
Budeš li chtět vědět, začni číst knihy, páč jinde to není.
Chceš se naučit milovat celej svět???Nauč se milovat sama sebe. Chceš li víc?? Smiř se s tím, že na protilehlou misku vah musíš neco strčit, páč bez rovnováhy upadnem na hubu.
Bůh nám k lásce nepomůže, páč většina mrtvých tohoto světa bylo ve jménu boha ve svatých válkách.Díky církvím, pochopitelně, páč před cirkvemi nikdo neměl ani páru o hříchu.K lásce si mušíme pomoci sami a věř, že to je fakt náročný ,proto svět vypadá jak vypadá. Hele, já to nechtěl psát, ale sežeň si někde knihy čtyři dohody a láska vztahy přátelství a třeba se odpíchneš. Nechtěj vidět tu haldu knih, co jsem přelouskal a ještě mám dvojnásobek narychtovanej na důchodek, přesto vím, že umru jako hloupej šupák.
Bohužel, cím víc víš, tím víc chápeš, že víš úplný....
Úplně ti však rozumím a šel bych do toho taky prsama, enem já mám dva nádherný synky a nechci je ošidit ani o vteřinu.Dvě dospělý děcka jsem šidil, páč jsem hákoval v cizině a mrzí mne to. K tomu fakt velikou zehrádku, takže bude svět čekat na někoho jinýho. Třebas jsi to ty.


IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: -dotaz-

Příspěvek od IU »

huhu píše: Ty jsi fakt tak naivní , že doufáš , že až někomu přiložíš ruku na srdce , on se uzdraví z nevyléčitelné choroby , tak tě současná civilizace bude velebit ?
mě nenapadlo, že by mě někdo velebil :) navíc, plánovala jsem pomáhat hlavně nadálku. Nepotřebuju, aby někdo věděl... vždyť, tohle by měla být samozřejmost.
A ano, přiznávám se, jsem naivní jako malé dítě. Už pár desítek let. Divím se, že jsem ještě nevyhynula, jako slabší druh.

Můj život se skládá z bažin smůly s občasnými tenkými třpytivými lanky nad hladinou. Těch se chytám, a žiju, v nich vidím Boží pomoc. On mě nikdy nenechal úplně opuštěnou a bez pomoci. A vždy ta pomoc přišla sama od sebe, když už jsem už v nic nedoufala, z nečekané strany. Moc Mu za to děkuji.
Omlouvám se, že Mu vyčítám tento krutý svět, jistě ví, proč je takový. Jenže to dělá ta moje - Jeho Láska ve mě. Ona už má toho zla dost...

(a Adámku, jestli to není Láska, ale chaos, pak zrovna já jsem toho chaosu vyhraněná část, nemůžu za to, promiň :] )

ve volných chvílích pořád čtu, hodně... (ale ne v těch, co mám být s dětmi Jardo :) děti jsou můj poklad)


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

reiu

Příspěvek od huhu »

nerozumíme si ,promiň že jem reagoval.


IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: reiu

Příspěvek od IU »

huhu píše:nerozumíme si ,promiň že jem reagoval.
jaképak promiň, já jsem v poho.
snad jsem se tě nějak nedotkla :)


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: -dotaz-

Příspěvek od Elektro »

Zdravím IU.
IU píše: Myslím, že jsem hlavně zmatená :)
Protože informace, co mám, si protiřečí. Ono je toho hodně, ale pro představu:
-Má se za to, že vše je vůle Boží, to jak žijeme, kde, kdy, jaké máme nemoci, co se s námi stane. Tak se nabízí otázka, proč teda vůbec něco dělat, proč se snažit, proč mít lékaře, učitele...?
V tomto nemáš pravdu. Vôľa božia dala vzniknutiu života a jeho smerovanie k nemu a vôľa božia dala tomuto životu slobodu rozhodovania na svojej ceste k tomu, čo stvoril tento život. Samozrejme dal tejto ceste k nemu určité pravidlá, ktoré musí držiteľ života dodržiavať, ak sa k stvoriteľovi chce dostať. Cesta k stvoriteľovi je dlhodobý učiaci proces, ktorý trvá mnoho životov daného jedinca na ceste k stvoriteľovi. Na začiatku dal jedincovi časť svojej energie v podobe ducha, ktorý sprevádza jedinca na celej jeho ceste a ukladá všetky skúsenosti a činy jedinca po všetky jeho životy. Jedinec dostane úkol a telo, pomocou ktorého tento úkol plní. Každý jedinec svojím životom, myslením a konaním vytvára energetické kvantá poznania, ktoré sa prejavujú ako jeho duša, ktorá má spojenie s jeho duchom. Cez dušu môže jedinec komunikovať s duchom, ktorý mu môže naznačiť správnu cestu. Duch však nesmie prebrať vládu nad telom jedinca, lebo sa tým stráca cieľ, ktorý je vytýčený úlohou pre život jedinca. Jedinec môže komunikovať so svojím duchom prostredníctvom duše. Ak jedinec svojím životom vytvoril dostatočný potenciál (vedomosti, zmýšľanie a konanie), môže na základe tohoto potenciálu komunikovať s duchom, ktorý ho povedie na jeho ceste za vykonaním úkolu v danom živote jedinca. Jedinec samozrejme pri zrodení do nového tela a teda aj úkolu, tento úkol nepozná a svojím učením sa, zmýšľaním a konaním, musí na tento úkolprísť a splniť ho. Ak ho v jednom živote nesplní, dostáva znovu a znovu možnosť tento úkol splniť a tak postúpiť k plneniu ďalšieho úkolu. Splnením úkolu je vedený na ceste k stvoriteľovi a zároveň je tým zaistená správnosť a dodržanie pravidiel daných na cestu k stvoriteľovi. To aká je tá cesta krivoľaká a dlhá, je dané správnosťou rozhodnutí a konaní jednotlivca na tejto ceste. Takže nie je to vôľa božia, ale naše rozhodovanie na našej ceste, a taktiež aj naša zodpovednosť za naše rozhodnutia a skutky. Ak sa nesprávne rozhodujeme, nesprávne konáme, či sa nechávame ovládať inými jedincami, odkláňame sa stále viac od správnej cesty, a naša cesta je stále ťažšia a náročnejšia na naše rozhodnutia a konanie. To je zároveň aj upozornenie, že sme sa na našej ceste urobili nesprávne rozhodnutie alebo skutok. Ako sa naše rozhodovanie a skutky vic odkláňajú od správneho riešenia, strácame postupne svoje telo (choroby, úrazy, nešťastia) až po úplné zlyhanie pri plnení úkolu (telesná smrť). Po smrti tela je našej duši prehraný postup pri plnení úkolu a chyby, ktorých sme sa dopustili. Duša potom splynie s duchom, ktorý si získané poznatky uloží do pamäte a dostávame nové telo, na splnenie pôvodného úkolu dovtedy, kým daný úkol nesplníme presne.Takže výrok, že všetko je vôľa božia, je len snaha jednotlivca zbaviť sa zodpovednosti za svoje rozhodnutia, myšlienky a konanie.
IU píše:-Prý dříve měli všichni lidé schopnost vidět víc než jen hmotný svět, mohli si vybrat duši co se jim narodí, mohli dítě vést správným směrem, protože znali jeho schopnosti, viděli nemoci- pokud vůbec byly- a uměli je energií léčit, vybrali si kdy umřou... Proč tedy dnes není aspoň určitá skupina lidí, co tohle dokáží? Proč mít takový strach z toho, že nemoci přenesu na sebe, nebo si připadat že chci "tak moc", když ty schopnosti mají být samozřejmé...?
A takových "proč" a nejasností mám spoustu. Nejsem namyšlená, jen mi hlava moc přemýšlí a vsrdci mám něco s čím si nevím rady. To byste mě museli znát :)
To sme si zavinili my sami tým, že sme sa odklonili od uznávania duchovných hodnôt k uznávaniu materiálnych hodnôt, ktoré ničia a degradujú duchovné hodnoty. Ak chceme znovu obnoviť duchovné hodnoty, musíme to urobiť my. My musíme v sebe zmeniť vyznávanie hmotných hodnôt za duchovné hodnoty. Potom bude možné to, o čom píšeš. Je dosť možné, že nám bude zavená pravda o nami vyznávaných hodnotách, ktorá nám pomôže na správne nasmerovanie našej cesty. Zmena nami vyznávaných hodnôt bude veľmi tvrdá a náročná. Závisí len od nás, ako sa jej zhostíme. Ja osobne verím tomu, že možnosti ľudského mozgu sú neobmedzené. Ale pre našu ochranu pred nami, sú uvolňované podľa stupňa našej duchovnej vyspelosti. Veď si predstav, že by možnosti mozgu boli náhle otvorené. Pri našej súčasnej duchovnej vyspelosti by to znamenalo minimálne zánik života na zemi, ak nie aj priľahlého vesmíru.
Želám príjemný večer.


Hľadajme možnosti ako sa to dá a nie ako sa to nedá.
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“