Duchovní učitel

Léčebné postupy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: -dotaz-

Příspěvek od Slavek Krepelka »

IU píše: navíc, plánovala jsem pomáhat hlavně nadálku.
Podíval bych se na to trochu prakticky.
Bengston sice nezačal s léčením myší, ale jeho studentští učedníci všichni. Snad si pořiď nemocnou kočku a vyleč jí. Nezkoušej to, rozhodni se. Až ji vyléčíš, pust ji do ulic, nebo vrať majitelovi, to záleží na příležitosti a šanci. Až to uděláš, budeš vědět. Pak to udělej s jinou kočkou v cizím vlastnictví na dálku, neříkej to ani majiteli, ani kočce (nebo psovi), rozhodni se a udělej. Krok za krokem. Na dálku pomůže alespoň do začátku to zvíře navštívit a pohladit.

Jo, a k těm léčitelům. Ona je to zase jenom otázka vlastní víry léčitele, jestli ten léčitel se sám vyčerpává, nebo dokonce nabírá nemoci pacientů. Ani Meyrick z Bengstona ani Bengston s něčím takovým problém neměli, tedy Bengston nemá. To je všechno v hlavě a proto je těch přístupů a výsledků a rozdílů v povídání tolik a tak různých. Bengston ve skutečnosti tvrdí, že mu to léčení druhých dělá dobře. Osobně tvrdí, že do toho sebe nemá člověk vůbec motat, tedy psychicky a psychologický. Většina léčených i vyléčených je prý stejně banda ne snad nevděčníků, ale lidí, kteří se za způsob vyléčení buďto stydí, nebo dostanou strach z možností, které jim to otevřelo co se týče reálnosti světa vezdejšího, naboří jim to náboženské tmářství vštípené od dětství rodičema počínaje a farářem nekonče atd.

Vůle boží. Je tu jedinný člověk, který je schopen zadefinovat slovo bůh tak, aby se našlo alespoň 5 dalších, kdo s ním budou do mrtě souhlasit? To chci vidět :shock: Kde který srandista mele o jeho lásce a spravedlnosti atd co kde pochytal od stejných bloudů a kdyby se podíval kolem sebe bez růžových brejliček právě toho tmářství, které může být náboženské, ale vždy je dogmatické, a pouvažoval nad skutečnostmi, na něco by časem snad i přišel.

Pro křesťany snad jenom noticka od Ježíška: Jsem synem božím .... bůj sídlí v každém z nás. Když se pak podíváme, jak se dá psychicky léčit, i sebe sama, snad by někomu konečně mohlo dojít, že jsme sami všem svým buňkám bohy. A jací to bozi :bhead: Vůbec nevíme která bije a tělo trápíme ani o tom většinou nevíme. Prý bůh vševědoucí :roll: Prý stvořitel všehomíra. Kde tedy byl ten bůh a co byl, když byl před stvořením všehomíra? Vždyť je to nesmysl vypocený nějakám filizofickým magorem, kteréhožto byl Goebels směšným nedoukem. Stejně jako jsme oběťmi svého těla je naše tělo, každá jeho buňka, obětí naší nevědomosti a pitomosti, tak je i náš bůh obětí naší a my jeho. Co si uvaříme jako lidstvo, to si taky spapáme a náš bůh s námi, protože se taky zasloužil. Co to je ten bůh a je v tom namočené jenom pozemské lidstvo, nebo ho sdílíme s nepozemšťany a dokonce i se zvířenou a flórou? Že prý páni tvorstva. Páni, kterí nedovedou panovat ani sobě, ať už jako společnost, nebo jako jednotlivci.

Nicméně světlou stránkou zůstává, že vše se dá změnit pomaličku a polehoučku, pokud se naučíme vládnout alespoň sami sobě jako jednotlivci. To jsou ty osobní volby a osobní zodpovědnost, která sama o sobě může jenom zplodit kolektivní zodpovědnost. Kolektivní zodpovědnost nespočívá v tom, že je každý každému chůvou, ale že ji nikdo nepotřebuje.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: -dotaz-

Příspěvek od IU »

Slavek Krepelka píše:Snad si pořiď nemocnou kočku a vyleč jí. Nezkoušej to, rozhodni se.
učím se, čtu všechno možné, miluju a ... mám nemocnou andulku (výsledky s léčením zatím žádné)


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

andulka

Příspěvek od Elektro »

Zdravím IU.
IU píše: učím se, čtu všechno možné, miluju a ... mám nemocnou andulku (výsledky s léčením zatím žádné)
Tvoje rozhodnutie znie pravdepodobne "chcem skúsiť andulku vyliečiť" a pre to slovo skúsiť, sa Ti to nedarí.
Zmeň svoje rozhodnutie na "chcem andulku vyliečiť" a začni ju liečiť s presvedčením (ktoré vychádza z duše), ktoré bude absolútne a bez váhavých myšlienok.
Mne sa to jeden krát v živote podarilo a bol to úžasný a neuveriteľný pocit absolútnej istoty a sebadôvery. Po zdarenej práci prišla odmena v podobe mimoriadne silného pocitu z dobre vykonanej práce a záplavy lásky a radosti ku všetkému okolo mňa (doslova som cítil, ako tá láska a radosť zo mňa vyžaruje), až sa mi ten pocit chcelo vykričať do celého sveta. Odvtedy som to skúšal mnoho krát, ale toho stavu sa nepodarilo dosiahnuť. Určite bude chyba vo mne, ale neviem na ňu prísť. Ale na ten pocit nikdy nezabudnem.
Želám príjemný deň.


Hľadajme možnosti ako sa to dá a nie ako sa to nedá.
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: andulka

Příspěvek od IU »

Kééž by to bylo tak. Jenže není, závada bude někde jinde. Já tomu naprosto věřím, často se nejdu ani podívat, protože jsem přesvědčená, že už... (a pokud ne okamžitě, tak že se to nastartovalo, a bude to během dne, dvou). A pak když ji uvidím, velmi se divím, že je pořád stejná.
Pro úplnost, vzala jsem si ji k sobě před dvěma týdny už nemocnou, nevím jak to má dlouho, ani co jí vlastně je.

Víš, Elektro, já tu Lásku mám pořád, nevím proč. Pořád vím, že jsem úžasná sebevědomá bytost, co je kusem prastaré Vody, kusem Země, mám v sobě nekonečno Lásky, které bych sama nebyla schopná a raduju se z housenky nebo vosy nebo trávy. Zářím jako slunce. Jenže stejně tak mám pocity opačné, to znamená pocit ohromné bezmoci zachránit svět, velký smutek na tím vším zlem co tu je, smutek nad tím, že jsem pořád nenašla to, proč vlastně jsem v tomhle těle, strach z toho, že sem někdy musela asi něco strašného udělat, když tu musím být. Buď je to rovnováha, nebo rozpolcená osobnost :)


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: andulka

Příspěvek od Elektro »

Zdravím IU.
Nie je to ani rovnováha, ani rozpoltená osobnosť. To čo vnímaš je dualita. Na našu matičku Zem sa všetci rodíme do duality, aby sme pochopili čo znamená. Na jednej strane láska a radosť, na druhej strane zlo a strach. Kým nepochopíme a nenaučíme sa čeliť zlu a hlavne strachu, nebudeme schopní plne sa sústrediť na cestu lásky a šťastia. Strach z nás robí zajatcov duality a hlavne zla. Čím väčší máme strach, tým menej sme schopní správnych rozhodnutí a činov vychádzajúcich z lásky a radosti. Strach v nás potlačuje radosť a bez radosti úprimne a úplne neprecítime lásku. To sa odráža aj na našich rozhodnutiach a činoch, na ktorých je následkom strachu tieň neistoty a nedôvery v seba a naše rozhodnutia a činy. Tým naše rozhodnutia a činy strácajú na sile a účinnosti. V prvom rade sa musíme zbaviť zla a strachu v sebe potom odpustiť všetkým okolo a nakoniec odpustiť sebe. Odpustiť sebe je tá najťažšia úloha, lebo odpustenie musí vychádzať z úplného a úprimného presvedčenia v odpustenie za naše nesprávne rozhodnutia a činy. Skús sa zbaviť posledných dvoch viet v Tvojom príspevku a určite sa Ti začne dariť v plnení svojich predsavzatí. Mne sa zatiaľ nedarí presvedčiť sám seba o úprimnosti môjho sebeodpustenia a preto sa mi darí tak ako sa mi darí.
Želám príjemný večer.


Hľadajme možnosti ako sa to dá a nie ako sa to nedá.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: reiu

Příspěvek od huhu »

IU píše:
huhu píše:nerozumíme si ,promiň že jem reagoval.
jaképak promiň, já jsem v poho.
snad jsem se tě nějak nedotkla :)
nedotkla , jen mluvíme každý jinou řečí. V tomhle threadu je snad už všechno co potřebuješ .....
už jsi přečetla knížku od exita ?


IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: re: iu

Příspěvek od IU »

eXiT píše:Dnes jsem začal číst knížku, a mám pocit že by tě zajímala.
Je možné že v ní najdeš nějakou odpověď na své otázky.
Od tohoto autora jsem shodou náhod dočetla předevčírem druhou knihu (obě hned po sobě), deník mága a valkýry. takže jsem opravdu zvědavá, co se dozvím :)
pro huhu: jdu na to...
děkuju


eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

re iu

Příspěvek od eXiT »

Já jsem jí nadšen, dozvídám se z ní velice mnoho.
A navíc vrací mně na cestu.


Věř, však komu věříš, měř.
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: re iu

Příspěvek od IU »

eXiT píše:Já jsem jí nadšen, dozvídám se z ní velice mnoho.
A navíc vrací mně na cestu.
U toho jsem zvládla ještě i Alchymistu, a jsem bez dechu úžasem ........ :good:


IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

-ctu-

Příspěvek od IU »

jen nesměle podotknu k Bridě, že také potřebovala učitele, samotná to nezvládla


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: -ctu-

Příspěvek od huhu »

Brida sem Brida tam ... Je to jen umělecké ztvárnění názoru autora.
Podívej - už tu bylo vše řečeno . Léčit není tak snadné. Je potřeba vypnout mozek , nemyslet na nic , nepřipustit si jedinou myšlenečku. Na děti , na jídlo , na sex , na bolest , na cokoli. Proto ti poustevníci, mniši , nebo šamani se svýma drogama.
Jo , je to možné docílit i bez řehole , ale to vyžaduje opravdu silnou a odhodlanou osobnost s tréningem.

Je tu popsaných 7 stránek za měsíc ... učitel nikde .... a ty trenéra evidentně potřebuješ.
Neznám v současné době nikoho , kdo by ti mohl pomoci. Ale poradím ti. Před 25 lety jsem byl na proutkařském kurzu. Potkal jsem tam pár šamanů. Zkus takové místo. Setkávají se tam , nejezdí tam na kurz , jezdí tam proto , že se setkají s podobnými lidmi a nepřijdou si tak osamocení. 8)


IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

-pořád čtu-

Příspěvek od IU »

Odkoukaná Zelená míle... vnímat naživo veškerou bolest okolního světa? Děkuji nechci :(

Dávno vím, že vše přijde v pravý čas a většinou ze směru, který nečekám. Jakobych se ani nemusela snažit... Ale tak to určitě není. Kdybych sem nenapsala, nezískala bych tolik knih, názorů, odkazů... a možná i budoucích přátel.
Pokud je tu na fóru nějaký "Mistr", nejspíše ví proč mlčí. Hezký den


eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

re: iu

Příspěvek od eXiT »

I když duchovní učitel mlčí, stále na sobě můžeš pracovat sama.
Ano, v knize jsou autorovy představy, ale podstata příběhu je vyprávění Bridy,
je zde seznam darů, chrám s knihovnou, tam jsem byl, je popsán perfektně i s pocity při otevírání
masívních vstupních dveří, je zde jen jeden rozpor, Brida šla do knihovny v chrámu vlevo, já vpravo.
Já jsem si také mohl vybrat knihu a nahlédnout do ní, běží v ní film který tě vtáhne do sebe, ale mě toto bylo odepřeno.
Toto dokážeš sama, pokud máš ovšem silnou touhu.


Věř, však komu věříš, měř.
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: re: iu

Příspěvek od IU »

eXiT píše:...
je zde seznam darů, chrám s knihovnou, tam jsem byl, je popsán perfektně i s pocity při otevírání
masívních vstupních dveří...
učím se, jak jen sama dokážu. Ale jen skrze meditace, bez čtení je to nemožné. Možná je to opravdu jen pro "mnichy" a ne pro mámu v zápřahu. A možná ty chyby co dělám, mě učí více, než přímá cesta vytvářená učitelem.

Ten chrám... myslela jsem, že je pro každého jiný, tak trochu uzpůsobený jeho nitru, představám atd... nebo snad je "reálný" a vypadá stejně pro všechny?
Jednou jsem chtěla pomoci přítelově mamince skrze Shambalu, protože sama to neumím, "doletěla" jsem tam, ale vypadalo to tam úplně jinak, než se obvykle píše. Jeho maminku jsem našla dole ve velké prozářené bublině v podobě malého děťátka, nesla jsem ji v náručí a letěla s ní k bytosti, o které si myslím že to byla Marie. Tenkrát mě vedl jeden můj andělský průvodce, ale v poslední době už to nedělá. Snad by toho na mě už bylo moc.
Navíc, mámě to nepomohlo, alespoň ne viditelně.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: re iu

Příspěvek od NAVAR »

IU píše:
eXiT píše:Já jsem jí nadšen, dozvídám se z ní velice mnoho.
A navíc vrací mně na cestu.
U toho jsem zvládla ještě i Alchymistu, a jsem bez dechu úžasem ........ :good:
Nechci se vnucovat ale zkuste si přečíst sice méně známého autora ale určitě nebudete litovat.
Jmenuje se Anker Larsen a knihy jsou následující - Kámen mudrců, Dveře dokořán, Znamení věčnosti, Člověk v blázinci.

Možná bych měl spíše napsat "Ať Vás ani nenapadne tohle číst, šoupne Vás to někam jinam, tak aby jste pak nebyli překvapení sami ze sebou"


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“