Duchovní učitel

Léčebné postupy.
Odpovědět
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: re iu

Příspěvek od IU »

NAVAR píše: Možná bych měl spíše napsat "Ať Vás ani nenapadne tohle číst, šoupne Vás to někam jinam, tak aby jste pak nebyli překvapení sami ze sebou"
Já chci být překvapená, neberu žádné názory za svaté, hledám a skládám si to v sobě. Určitě si něco od toho autora pujčím v knihovně. Děkuju


eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

re: navar

Příspěvek od eXiT »

V naší knihovně je to pasůvka, tož to vidím na Vánoce pod stromkem :|


Věř, však komu věříš, měř.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: re: navar

Příspěvek od NAVAR »

A zrovna tyto knihy by si zasloužili být více rozšířené. Taky jsem je pracně sháněl. Z nějakého mne neznámého důvodu tento autor není u nás moc známý.
Zde je alespoň něco o autorovi:
http://mozaika.bloguje.cz/646952-johann ... larsen.php


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
hunter
Starší člen
Příspěvky: 177
Registrován: pon 01 srp 2011 19:53

Re: Duchovní učitel

Příspěvek od hunter »

IU ak si to budeš čítať svojím vnútorným zrakom (má ho v sebe každý z nás), nájdeš tam to čo hladáš... http://www.mozaika.bloguje.cz/889930-co ... oberce.php . Hunter


Výsada magorov je všímať si formu pred obsahom...
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: Duchovní učitel

Příspěvek od IU »

U nás v knihovně mají Kámen mudrců a Člověk v blázinci, tak je mám už doma. Jsem zvědavá.
hunter píše:IU ak si to budeš čítať svojím vnútorným zrakom (má ho v sebe každý z nás), nájdeš tam to čo hladáš...
Ale učím se i jinak než čtením, dnes mi záhadně ujela ráno doprava, takže mě čekala 30 minutová cesta pěšky. Vzala jsem to zvesela, že mě třeba Bůh něco chce ukázat. Po chvíli jsem uviděla u popelnice hromadu nastříhaných růží ze záhonu, byly zvadlé až na jednu. Tak jsem ji ulomila. Vzpomněla jsem si na tu písničku, co mi hraje v hlavě ve druhé mysli a zkusila ji nahradit rozhovorem. Nakonec jsem tu půlhodinu strávila povídáním s tou kytkou, k mému zděšení odpověděla ještě dříve, než jsem otázku vyslovila. Já totiž nevím proč, i v duchu mluvím. (Tohle je divné :D, místo aby se mi jen myšlenka mihla hlavou, převádí se do vnitřní řeči.) Řekla mi i jméno paní, co ji tam zahodila. Samozřejmě to může být nesmysl, ale myslím že takto spontánně se učí chaneling a to je jedna z mezer, kterou mám. "Víly" vidím, ale neslyším. Zkusím se učit mluvit s nimi tímto způsobem. Jak píše Hunter, skrze obyčejné věci.
Bláznivé, já vím :)


Cina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: ned 30 led 2011 12:10
Bydliště: Kolín
Dal: 22 poděkování
Dostal: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kosmický význam potravy

Příspěvek od Cina »

Při utváření fyzického těla mají odlišnou úlohu potraviny rostlinné a živočišné. Člověk esoterní může živočišnou výživu vnímat jako přílišné spoutání se Zemí. Nevědomě si tím ovlivňuje vůli a vytváří podmínky pro vznik afektů a vášní. Potraviny lze srovnávat také podle jejich kosmického významu. Mléčné výrobky jej činí občanem Země, ale nepřipoutávají ho k ní, jako se děje při masitém stravování. K tomu Rudolf Steiner poznamenal: „Rozhodnutí přijímat mléčnou potravu znamená: Chci se zdržovat na Zemi, abych zde mohl plnit své poslání. Vůle pro masitou stravu znamená: Pozemské bytí mě oslovuje tak, že se zříkám nebes a nejraději bych se rozplynul v poměrech pozemského bytí.“



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Přijímej vše, co přichází, i to, co je nepříjemné, neboť vše je součástí zdraví, vesmíru a božího bohatství.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kosmický význam potravy

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A to máš Cino odkud, tuhle informaci?

S pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kosmický význam

Příspěvek od huhu »

http://www.panna.cz/prirodni-lecby.6/vy ... a.437.html


zkus si úryvky cinovo příspěvků dávat do googla

;) V.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: kosmický význam

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Díky Huhu,

ale o to nejde. O co jde je fakt že už bakterie jsou živočichové. Pokud tedy splivneme jogurt, pozabíjeli jsme víc životů a to živočišných, než toho pobijí Chikagská jatka za sto let. Mám s tímhle nekritickým přejímáním a propagací ignorantských názorů dost problém. Různých guru je skrzevá historii mraky a každému se na paty nalepí nějaké to množství učedníků. Všichni ti guru a tvrdí něco a nešikovná jejich tvrzení a činy jsou následníkama ignorovány a jenom to spěje ke kultům osobností, které mají se skutečností velice málo společného. Svého času, kdysi velice dávno, mi začal apelovat na mé struny Budhismus, než jsem se domák, že Budha se necelý rok po svatbě uchýlil do lesů a navždy opustil svou těhotnou maželku a své rodičovské povinnosti, aby hlásal světu své názory. Ne, že by se s ním nedalo v mnohém souhlasit, ale ta jeho osobní nezodpovědnost mne jaksi vyléčila. Nemám absolutně nic proti dobře zdůvodněným názorům třeba i nějakého guru. Pokud však čtu jakkoliv nezdůvodněná tvrzení, která se tím pádem tváří jako fakta, která nějaký guru vypotil, začnu být zralý na kinedryl.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

duch. učitel je cesta po tenkém ledě život ale vede k absolu

Příspěvek od 1220 »

http://www.milahelp.cz/content/view/59/35/
to pěkně rozebírá, je to takový nový přinašeč starých cest poznávání
jde se při tom tradičně přes kameny rostliny zvířata a lidi i naopak
:bye:
PS přinašeč se pozná podle toho, že hodně lidí hned při prvním čtení knihu nezahazuje, ale někde uvnitř zazní zprvu tenký hlásek, který láká k podrobnějšímu pokusu o pochopení
Se zprofanovaným spasitelským úřadem to nesouvisí ten je jen modlou pro ovce ...........


siva01
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 09 říj 2012 14:10

Re: Duchovní učitel

Příspěvek od siva01 »

IU píše:Vnímám okolo sebe anděly, víly, elfy, skřítky, :spirit: :spirit: :spirit:, vidím auru lidí, původ duší.... atd. Jenže s tím neumím zacházet.
Medituju, čtu, hledám..., zatím neúspěšně, nevím co s tím.

Prvně bych doporučil přestat se soustředit na vnímání andělů, víl, elfů, skřítků, aury a tak.. Sledovat takové věci je překážka na cestě. člověk pak zbytečně ulpívá ne nepodstatném a nedosahuje pokroku v podstatném..


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Duchovní učitel

Příspěvek od Slavek Krepelka »

siva01 píše: Prvně bych doporučil přestat se soustředit na vnímání andělů, ... člověk pak zbytečně ulpívá ne nepodstatném a nedosahuje pokroku v podstatném..
Hmm. Nechceš se o tom trochu rozpoutat? Ono to co říkáš, takhle bez jakéhokoliv vysvětlení, totiž moc k ničemu není.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Duchovní učitel

Příspěvek od alfka »

Ahoj,

se zaujetím jsem přečetla včech 7 stránek, docela by me zajímalo jak je na tom IU dnes, doufam, ze brzo prijde, aby nam to povedela.

Alfka.


siva01
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 09 říj 2012 14:10

Re: Duchovní učitel

Příspěvek od siva01 »

Slavek Krepelka píše:
siva01 píše: Prvně bych doporučil přestat se soustředit na vnímání andělů, ... člověk pak zbytečně ulpívá ne nepodstatném a nedosahuje pokroku v podstatném..
Hmm. Nechceš se o tom trochu rozpoutat? Ono to co říkáš, takhle bez jakéhokoliv vysvětlení, totiž moc k ničemu není.

Ahoj, Slávek.
Tím jsem chtěl říci, že pravé duchovno vychází z vnímání reality takové, jaká je. Tedy z přímého styku s bytím. Já ve svém bytí nikdy vílu, anděla, či jinou pohádkovou bytost nepotkal, proto říkám, že je lepší se orientovat na to co je reálné, než na pohádky pro děti.


Jsem fanda východních filosofií, zejména taoismu, zenu a tantry. Zajímám se také o alternativní kulturu a různá hnutí.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Duchovní učitel

Příspěvek od Slavek Krepelka »

siva01 píše: ... Já ve svém bytí nikdy vílu, anděla, či jinou pohádkovou bytost nepotkal, proto říkám, že je lepší se orientovat na to co je reálné, než na pohádky pro děti.
Tady nám to nějak usnulo a s odstupem času mi přijde, že k tomu už zase mám co dodat. Zaprvé by mne docela zajímalo, jesli siva01 kdy složil třeba něco jako Ódu na radost. Pokud ne, není pro něj očividně klasická hudba součástí reality? To asi ne, pokud nemá silně vyvinutý hudební hluch a to je možné a hodně lidí ho má. Je to jen pro to, že je nám znám způsob, jak Beethovenovu akustickou představu zapsat a interpretovat nějakými nástroji, kde kdo ji na něco nějak zabrnká a siva01 a kde kdo je schopen to slyšet.

Na straně druhé, pro zpodobnění vizuálních představ máme fotky, malůvky, kresby a také slovo. Docela bych rád viděl sivu01, jak by popsal slovy třeba tu Ódu na radost. To samozřejmě neznamená, že ta forma je realitou. Pouze to znamená, že vnímánou informaci mimo vědisticky definované a uznávané smysly si naše podvědomí nějak přežvýká a pak se nám snaží zproastředkovat její význam podle našich vlastních představ o světě a o "realitě" tak, abychom tomu doufejme porozuměli v rámci našich přímých zkušenosti vnímání našimi pěti hrubými smysly a v rámci našich zaběhnutých interpretací kde čeho přečteného, či viděného, či slyšeného, tedy naší nepřímé zkušenosti.

Proč máme například potíže si nějak vyložit sny, pokud si je vůbec pamatujeme? Protože jsou alegorické, stejně jako básně, jejichž podstata je překrytá formou podvědomé interpretace. Ve skutečnosti jsem se mohl vždy :ptrain: když se mne nějaký kantor snažil nutit nějak všeobecně interpretovat: "Co tím chtěl básnik říci?" a pak mi nutit svůj názor, či spíše ještě názor nějakého experta, jako ten jedinný správný a všeobecně platný, a ještě si blbec dovolil mi dát kouli, když jsem ho s tím (v duchu) poslal do "Kardašovy Řečice" a odmítl se jeho pošetilostí zúčastnit. Totéž se týkalo pitomců, co se mi snažli vnutit nějaký názor, co jako ve své hudbě kdy a kde vyjádřil hudební skladatel. Tyhle interpretace totiž záleži jednak na skladateli v momentě, kdy skládá, a pak samozřejmě na posluchači v momentě, kdy poslouchá. Zajisté se mohou vzájemně trefit, ale také můžou být svou interpretací na hony vzdáleni a přesto v harmonii a citovém porozumění.

Zmíněné pohádkové bytosti nejsou ničím jiným, než vizuální formou podvědomé interpretace ESP vnímání, stejně tak jako takovou formou mohou být ve snech a ESP zážitcích zvířata, ufóni a kde co, i stůl. Pokud má někdo pocit, že to, co je interpretováno není realitou, je velice na omylu. Pro nás to realita je už z toho důvodu, že toto vnímání velice silně ovlivňuje naše chování, naše myšlení, naši psychiku a city, naše zdraví a naše konání, bez kterého by neexistovalo nic, co nějakým způsobem tvoříme, nebo přetváříme ve sféře, kterou nazýváme realistickou, či materiální. Kdysi dávno se této nemateriální realitě říkalo podsvětí. Samozřejmě jde jen o nálepku, která sděluje pouze to, že jde o cosi,

a) co není ještě nějak vyjádřeno v materiálním světě, co v něm ani nikdy vyjádřeno nemusí být, ale co má potenciál, aby v něm vyjádřeno jednoho krásného dne nějak bylo, ať již dobře, nebo mizerně. To podle toho, kdo ji ztvární a jakým způsobem a jak bude pochopena ostatními.

b) co již materiálně existovat může, ale není ve své formě správně interpretováno a to třeba i v čase.

Pokud člověk tuto skutečnost nepřipustí jako reálnou možnost, nikdy se nemá šanci dopracovat k tomu, aby nabyl schopnost svým naprosto individuálním způsobem své podvědomé vnímání a interpretace nejen nějak zpracovávat, ale i použít a materializovat jako nějaký výsledek v rámci materiální reality. Jako příklady bychom si mohli uvést třeba vyléčení si těla, sestrojení orloje, telepatickou komunikaci a mnoho dalšího. Jinými slovy, pokud si člověk neuvědomí, že má schopnost takzvanou realitu měnit už na úrovni tohoto nemateriálního podsvětí, nemá šanci tak nikdy činit. Pak jediné, co mu zbyde, jsou ruce, či omezený mozek, k tomu, aby na někoho bouchal a povětšinou také oči pro pláč. Pokud si připustí a takové schopnosti si vyvine (a tento vývoj je omezený pouze nedostatkem vlastní fantasie a osobní leností) a naučí se je používat, otevře se mu nekonečně rozmanitý svět tvůrčích možností, o kterém si "realista" může nechat pouze zdát, byvše odkázán na otročení jak mentální, tak fyzické, živoříce jak zombie.

Bohužel, i naprostá většina těch, kteří se do nějaké míry k chápání a manipulaci podsvětí dostala, se opět stává zavislá na omezené fantasii a interpretacích jakýchsi guru a neschopná si najít svou vlastní cestu a způsob jak svobodně žít, jak svobodně myslet a snít, jak interpretovat všechny reality a co a jak i reálně tvořit, protože tito následníci tvrdošíjně odmítají zodpovědnost za své vlastní myšlenky a činy z pocitu své vlastní méněcennosti a z vlastní lenosti se stát svými vlastními mistry. Tím pádem končí opět jako otroci, neschopni překročit svůj stín.

Chcete být otrokem(yní)? Najděte si lídra. V češtině je to duševní mučitel a já osobně radši ty "pohádky" :smoke: Jdu čarovat.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“