Kauzalita budoucí pogROMy - zprávy z tisku, postřehy, atd.

Moderátor: aNONym

Odpovědět

Co myslíte, jak se vyřeší tato otázka?

Vláda konečně zasáhne a přitvrdí.
1
2%
Lidem dojde trpělivost a začnou to řešit sami.
38
76%
Jinak.
11
22%
 
Celkem hlasů: 50

Hapaleinen

Zdroj teplé vody

Příspěvek od Hapaleinen »

I takto se dá čerpat volná energie (stačí dva krokodýlky a kus drátu).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Zdroj teplé vody

Příspěvek od kutil »

Hapaleinen píše:I takto se dá čerpat volná energie (stačí dva krokodýlky a kus drátu).
Tož synku, to by už moselo byt sakra zle ;)


jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

zdroj teplé vody

Příspěvek od jeff »

ale ono už je a bude hůř!


Karel IV
Starší člen
Příspěvky: 145
Registrován: ned 21 led 2007 11:38
Bydliště: Hupikov
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Karel IV »

Ono je to ze života. Jednou jsem byl svědkem toho, jak takový chlapec v GESu se ptal: mate krokodylky? A prodavač mu ukázal ty malé na banánky. Koukal na to nedůvěřivě a zaptal se: A utahne to automaticku práčku?


Ohne Bier geht´s nicht
xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

realita

Příspěvek od xzzzx »

http://michalmaly.blog.idnes.cz/c/57168 ... chach.html
Vypíchni tý bílý svini oči! Aneb rasismus v Čechách.
Maticní ulice. Stejne mrize jsou kolem detského hriste v Karlíne. Ty mríže chrání cikánské deti pred bílými, nebo naopak?
Romští i neromští bloggeři, redaktoři i zahraniční politici píší a hovoří o rasismu v Čechách. O tom, že jsou cikáni jeho obětmi. O diskriminaci cikánů v Čechách. O té druhé diskriminaci však všichni mlčí.

Jak je to tedy doopravdy? Pokud je někde pochod vyholených lebek, jsou toho plné noviny a televize. Pokud starosta vystěhuje cikánské neplatiče z rozpadajícího se domu do luxusních plně vybavených buněk, je obviněn z rasismu. Pokud radnice vystěhuje z bytu neplatiče bez toho, aby mu poskytla náhradní bydlení, je vše v pořádku. Dluží a je nepřizpůsobivý. A bílý. Pokud je ale cikán, pak je to rasismus. Přitom jsou důvody vystěhování stejné. Nehrajme si na nerasismus tím, že o cikánech píšeme jako o Romech. Cikán je cikán. Leckdy tak o sobě hovoří oni sami. Kdo není cikán, je gadžo. Nebo bílej. Nebo bílá svině. Případným moralistům doporučuji návštěvu Chánova, Teplic, Karlína, lépe však několikaletý pobyt v uvedených lokalitách. Návštěvu některé z hospod na „konfliktním“ území, nebo návštěvu diskotéky Harlem v Karlíně. Pokud přežijete bez úhony (v lepším případě té slovní), pochopíte. Nehrajme si na nerasismus tím, že nebudeme psát o příčinách, nebo tím, že nebudeme psát o projevech rasismu ze strany cikýánů.

Když majiteli obchodu dovnitř vstoupí bezdomovec či člověk, o němž lze od pohledu předpokládat, že se zaobírá drobnými krádežemi, vystartuje ochranka nebo další personál a z metru dotyčného budou hlídat a sledovat. Pokud vstoupí banda cikánských dětí, z nichž většina bude odvádět pozornost, aby jedno mohlo (ne vždy) krást a a majitel se zachová stejně, pak půjde o projev rasismu. Proč? Proč najednou majitel obchodu není opatrný, ale je rasista?

Bydlel jsem nějakou dobu v Karlíně. Větší kumulace cikánského obyvatelstva a enormní kumulace zastaváren. Abnormálně vyšší počty vykradených aut a „drobných“ krádeží než v jiných pražských čtvrtích. Kdo nosil do zastaváren rádia, z nichž ještě visely vytržené zbytky drátů, ví každý, kdo jen Karlínem prošel a nahlédl do některé ze zastaváren výlohou. Před Karlínem jsem jsem žil přes deset let v severočeské Kadani (18 % romského obyvatelstva). Několikrát jsem se byl podívat i v Chánově u Mostu. V Kadani bylo plno hospod. Plno pracovitých a poctivých cikánů, ale i plno těch druhých. Ti pracovití cikáni chodili do kterékoli z těchto hospod a nikdy neměli problém, nikdo jim nikdy neřekl „černej“ a neseděli u izolovaného stolu. Ti ostatní cikáni chodili do té své hospody. Pokud tam omylem vkročil člověk, který nebyl cikán, nebo chcete-li Rom, v lepším případě slyšel „tahni bílej“.

V Karlíně jsem se s rasismem setkal. K mému překvapení s jeho docela fyzicky brutální formou a navíc ze strany dětí. Cikánských dětí. Nejen vůči bílým dětem, ale i vůči důchodcům, kteří neměli šanci na obranu.... V Karlíně na náměstí bylo dětské hřiště a mělo svého hlídače. Jak se na hřiště začaly stahovat cikánské děti, tak to hlídač i lavičky a prolézačky přestávaly zvládat. Po čase se objevilo nové, železobetonové vybavení, zmizel hlídač a hřiště bylo obehnáno železným plotem. Prý pro blízkost rušné silnice. Plot ale připomíná vězeňskou klec. Na hřiště se vrátili děti. Cikánské. Bílé nemají nárok. Pokud nevěříte, vezměte své bílé dítě a zkuste na hřiště vstoupit. Na vlastní nebezpečí. V lepším případě uslyšíte táhni bílej. To není rasismus?

Ze zdevastovaného Chánova jsem v roce 1991 udělal rozsáhlou fotoreportáž a vypracoval několikastránkové podklady a předal ministru práce a sociálních věcí s požadavkem, aby se řešením cikánské otázky vláda zabývala. Neučinila tak a neučinila tak ani žádná jiná za 19 let od listopadu 1989. Takto vypadal Chánov v roce 1991 a vypadá i dnes. Haldy odpadků kolem domů, v nich hejna krys. A v tomto prostředí si hrají cikánské děti. Jiné podmínky než luxusní dětské hřiště v Karlíně, že? Vytrhané kuchyňské linky, vany a záchodové mísy a následně prodané v bazarech. Město Chánov opakovaně opravilo. Z našich daní. Nikdo v Chánově nájemné neplatil...

Kousek za Kadaní jsem v letech 1988 – 90 pracoval jako stavbyvedoucí na melioracích. V partě jsem měl minipartu cikánů z Rohozce. Nikdo nemakal tak jako oni. Tak dobře a tak poctivě. Nedal jsem na ně dopustit. Když jsem v terénu jednou ztratil peněženku, za chvíli s ní jeden z nich přiběhl a nechyběla ani koruna. Přitom tenkrát, v roce 1988 , bydleli ve stejných podmínkách, jako cikáni v ghettu na Slovensku, jehož fotky jsou u tohoto blogu. Prostě u cikánů je to stejné jako u nás. Jedna část chce pracovat a nekrade, druhá nechce pracovat, případně krade. Monitoruje se kriminalita mladistvých, mužů, žen, recidivistů. Podle toho se více méně přizpůsobují preventivní a profylaktická opatření. Monitorovat kriminalitu romského etnika je ale sporné. Mohlo by se jednat o projev rasismu.

V Karlíně jsem měl oblíbenou hospůdku. Často jsem tam sedával s Pavlem u jednoho stolu. Byl Rom. I když Rom a cikán je jedno a to samé, sám říkal o sobě, že je Rom a že do těch karlínských zastaváren chodí cigoši co kradou. Pavel celý život dřel jako soumar a perfektně vychoval děti. Dvě děti. Všichni pracovali. Před dvěma roky umřel na rakovinu. Půl roku před zaslouženým důchodem. Bylo mi z toho smutno, byl to dobrej chlap.

Když někde dostane cikán facku, jsou toho plné noviny. Nebo když nedostane práci. Je to přece „in“, boj proti rasismu. Když ale dva cikáni téměř ulučou gadža k smrti jen proto, že je bílý a chtějí mu vypíchat oči a pak je cikánský policista kryje a vyhrožuje postiženému smrtí, pak se v tisku objeví minizprávička a redaktor dodnes hrůzou nespí, zda nedostane předvolání k soudu za propagaci rasismu. To je populismus a zastírání neschopnosti vlád od roku 1989 tento problém řešit. Za devatenáct let neměla ani jedna z vlád jediné zasedání, na kterém by tuto problematiku řešila. A alespoň zčásti vyřešila.Ta zpráva o napadení "bílého cikány" vyšla malinká v jediném mediu a ostatní ji nepřevzala. Oběť byla napadena jen pro bílou barvu pleti. Cikáni ji brutálně stkoukli, zkopali a snažili se jí vypíchnout oči. Fakticky šlo o lynčování. Ptal jsem se na okolnosti pár známých kriminalistů. Ze strachu, aby je pak někdo neobvinil z rasové nesnášenlivosti odmítali hovořit. Jen mi řekli, že od listopadu 1989 nezaznamenali tak brutální útok, který by byl veden proti cikánovi. Proti bělochovi k němu došlo a nebylo to asi poprvé. Psát se o tom ale nesmí.

Exstarosta Čunek vystěhoval cikány devastující dům do komfortně vybavených buněk. Na prvních dvou fotografiích vidíte, jak bydleli cikáni ve Vsetíně dříve a jak zdevastovali majetek města. Na dalších 3 fotografiích vidíte, kam je pan Čunek přestěhoval. Přesto čelil obvinění z rasové diskriminace!

Vysloužil si ostrou kritiku demagogických bojovníků proti rasismu. Jak tento problém řeší naši sousedé na Slovensku, jsem měl možnost vidět před několika týdny na vlastní oči – viz fotografie v příloze blogu. Zacvičilo to se mnou, protože podmínky, ve kterých tam cikáni bydlí, jsou otřesné. Rozpadající se chatrče bez vodovodu a kanalizace, byť na každé je satelit. Pokud si fotky prohlédnete detailněji, zjistíte, že obyvateli nejsou jen cikáni (i když jich je většina), ale i bílí.

Ten samý večer po návratu z bezpečné vzdálenosti ghetta na našem hotelu hrála v kolibě cikánská kapela. Byli hrozně fajn a seděli a povídali jsme si nimi se ženou přes hodinu u jednoho stolu. Neměl jsem nejmenší obavu o foťák nebo o peněženku, i když jsem se u ghetta pár hodin před tím zamkl v autě. Z opatrnosti, nikoli z rasismu. Ptal jsem se jich, jak je možné, že na Slovensku taková ghetta existují. Smáli se, že je to normální a že čím víc na východ, tím je jich víc. Kapelník mi řekl, že je ženatý a má tři děti, víc by prý neuživil. Aby uživil ženu a studium jeho tří dětí, přes den maká a po večerech hraje. Řekl, že těm v ghettu to tak prostě vyhovuje. Mají deset dětí a žijí z dávek. Z dávek, na které ostatní vydělávají. Smál se, že v Čechách jen mluvíme a oni si umějí udělat pořádek a nikdo si nestěžuje. Ani v ghettu, ani v zahraničí. O nás se ale píše po celém světě kvůli jedné zdi v Matiční ulici.

Ptal jsem se, jak je něco takového jako toto ghetto možné. Odpověděl mi, že tam jsou ti, co kradou a nechtějí pracovat. Cikán necikán. Ale nejvíc prý kradou cikáni. Přístupová cesta k tomuto „ghettu“ začínala na hlavní silnici dvěma moderními a dobře zařízenými rodinými domy. Ty dva domy patří také cikánům. Realitním makléřům daného ghetta. Vlevo od těch domů byl „konzum“, vpravo radnice. Obyvatelé ghetta podle místních zajdou jednou za měsíc na radnici, vyinkasují sociální dávky, v těch dvou domech odevzdají „nájemné za ghetto“ a zbytek utratí v konzumu. Cikán necikán. Je to rasismus?

Neměl jsem sebemenší problém uprostřed vesnice plné domorodců v Keni. Neměl jsem problém v Karlíně ani v Kadani, kde jsem měl souseda cikána (moc fér chlapa) a často k němu domů chodil „na pokec“. Nemám problém, když jsem v obchodě s manželkou a nahrne se tam banda cikánských dětí. Jen si stoupnu za manželku a hlídám ji kabelku. Kdyby přišlo pět černochů, nemám pocit, že bych měl něco podobného udělat. Jsem opatrný, nebo rasista?

Neházím cikány, nebo Romy, chcete-li do jednoho pytle. Poznal jsem, že jsou to lidé emotivnější než my, a že jsou mezi nimi stejně jako mezi bílými dobří a špatní. Proč se ale píše o rasismu gádžů vůči cikánům a o rasismu vůči gádžům se nepíše? To se nesmí? Redaktor by přišel v rámci populistického boje proti rasismu o místo?

Nepopírám, že se v této zemi občas nevyskytne projev rasismu. Ale těch projevů je mnohonásobně méně, než v USA či Anglii, kterých jsme terčem kritiky. A jsou oboustranné, ne jenom proti cikánům, ale i proti bílým. Proč když radnice vystěhuje neplatiče, je vše v pořádku a když je neplatič cikán, nebo chcete-li Rom, jde o rasismus? Proč jsem byl jen jednou a naposledy v cikánské hospodě v Chánově a proč jsem neměl problém jít opakovaně na černošskou diskotéku v Keni? Proč bych neměl problém jít na pivo (pokud by šel) s bloggerem Patrikem Bangou, či Pavlem z Karlína, pokud by byl naživu, ale na diskoteku Harlem bych nešel? Protože přistupuji k lidem podle toho, co jejich chování, oblečení a to, jak působí vyzařuje a ne podle barvy pleti.

Jsem opatrný, nebo rasista?

Přikládám serii fotografií o tom, jak se s touto problematikou vypořádali na Slovensku. Většinu těch fotek nechávám bez komentáře. Přiznám se, že když jsem viděl v jakých podmínkách bydlí cikáni na Slovensku, měl jsem sladko v ústech. I na mě to bylo moc. Na druhou stranu ale nemohu souhlasit s tím, jak mnozí cikáni beztrestně devastují městský majetek. Nemohu souhlasit s tím, že se demagogicky píše o diskriminaci cikánů ale o tom, že mnohdy daleko brutálnější projevy rasismu jsou ze strany cikánů vůči "bílým" spoluobčanům se nesmí psát.

Vlevo "konzum" a hned za ním hospoda, vpravo bydlí dva cikánští realitní makléři, kteří oblast "spravují" a padesát metrů od nich je radnice, kam se chodí pro "dávky"

Byli jsem prozrazeni, protože pohledy nenaznačovaly nic dobrého, zamkl jsem se v autě a pak se pro jistotu přemístil na "bezpečnější" místo. Omlouvám kvalitu některých fotografií, byly pořízeny "z bezpečí" 1000 mm teleobjektivem za zhoršených světelných podmínek a navíc bez stativu, tedy "z ruky".

A jde se nakupovat. Co asi a za co? Jinak, hospoda je za rohem. Není voda, plyn, ale satelit nikde nechybí. Prostředí dělá své. Co myslíte, jak a kde budou tyto děti žít až dospějí?? Když není okno a na okno,řešením jsou kameny nebo tvárnice.....

Jak jsem psal, hospoda je za rohem. A jako mýtná brána 2 domy realitních makléřů (také cikáni). Trochu rozdílné podmínky bydlení, že? Když je to tak jak to je, pak se tady nikdo netrápí ekologií spalování tuhých paliv. Ostatně, topí se tu vším, co hoří......
Takto žijí cikáni na Slovensku z dávek. Tedyz peněz daňových poplatníků......
No a takto, 200 metrů vedle žijí cikáni, kteří pracují. Žijí za své vydělané......
Latrín je dost. Jak je vidět, často slouží jako diskusní fórum.

Pana Čunka pro jeho kauzy stran financí a spol nemusím. Nicméně, za přestehování cikánů ze Vsetína by zasloužil cenu za humanitu a ne kritiku. Ostatně, nejen ze Žatce, ale i z ostatních měst republiky spustili cikáni "povyk" že chtějí být přestěhováni za stejných podmínek. Za peníze státu. Tedy za naše.... To, že USA majípresidenta mulata neznamená, že u nich není rasismus. Naopak. To, že někteří u nás poukazují na rasistický útlak cikánů či jejich diskriminaci neznamená, že tomu tak je. Nebo že neexistuje obrácená diskriminace. Nicméně to, že problém neřeší ani vlády ani romští aktivisté znamená dvě věci - dále budeme platit devastatci městského majetku a její opravy z našich daní. Problematika bude narůstat geometriskou řadou, protože bez ohledu na barvu pleti, rodiny, které poctivě pracují mají jedno až tři děti, protože víc neuživí. Ti, kteří žijí z populistických darů pana Paroubka či Ratha, tedy z přídavků a dávek mají dětí 6 - 8. ale abych byl spravedlivý, tento problém ignorovaly všechny polistopadové vlády, tedy i vláda ODS a pravicových koalic. Pokud si vezmete kalkulačku, pak zjistíte, že za 40 let bude polovina obyvatel ČR žít z dětských přídavků a sociálních dávek....... JE VÁM TO JEDNO?Pak ale budou sociální dávky z platu 80%..... a polovina z těch, kteří budou pracovat budou policisté, aby tu bylo bezpečno..


Svět zboř! Já budu stát.
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Cigáni - čo s tým?

Příspěvek od chiq »

Na túto otázku treba nejaké konečne riešenie, kým nebude neskoro.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) chiq dne úte 24 srp 2010 11:01, celkem upraveno 1 x.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

hmm

Příspěvek od chiq »

Je taká krajina, kde môžete beztrestne fyzicky zaútočiť na iných ľudí, i na novinárov, kde môžete poberať rôzne sociálne dávky a nič nerobiť, kde môžete zaberať cudzie pozemky a polícia vám ešte bude robiť ochranu, kde sa môžete správať ako divé prasce a ešte z vás urobia obeť... len musíte mať tú správnu farbu kože. RASIZMUS? Nie - slovenská realita!


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

hele...

Příspěvek od jarda ovčák »

Si stěžuj na slovensku... Už stavíte pokrokové stavby...
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... romum.html
A u nás stále nic.... Jste furt o kus vepředu... nádherné melouny na žitným ostrově, bratrství s maďarama ,hen ten fico, to je kabrňák a vůbec.... oštěpky, korbáčiky, brynza a žinčica, co vám tam chybí.... Pár čmoudů naženete do dunaje a finíto....Dělám si srandu... Byl jsem na vašem výhodě u šalených vyhodňárů a zabloudil do cegánské vesničky...hrabal jsem všema čtyřma jako ari vatanen, jen abych byl rychle pryč. kdo neviděl, nepochopí.... v televizi to je naaranžovaný, ale když na tebe běží 100 domorodců a mávají přátelsky klackama a lešenovejma trubkama nad hlavou a na uvítání, tak ti je jasný, že kdo uteče, ten vyhraje....
Jináč sociologické průzkumy nabrosto deklasoval jedinečný názor čechů, že ty cigány nám byl čert dlužnej a žádný Čech nechce živit tu desetinu cigána, co mu stát přiřknul....
Rozhodně přijde čas, kdy nebude ani margarin a starostové budou opět vyvěšovat vyhlášky o volném odstřelu těchto nenapravitelných živlů v katastru obcí a obecních i farních lesích.
Můžete být klidně solidární a tolerantní.... Já tak činit nehodlám.Ne v tomto případě... Cigáni jsou mi jako jediné etnikum proti srsti už skrze diskriminaci naruby. Navíc se mi hnusí pohled na chudé české důchodce, co dřeli ve fabrice a cigán jezdí v medvědu a chudák důchodce na kole. Jináč není na zeměkoli jediné etnikum či skupina, s kterou bych nevyšel v pohodě.Vždyť ti moji arabi jsou černý jak bota a nepálci eště černější....... Dokonce jsem se při rozhovoru s teploušem přestal třást hnusem, což je úúúúžasný pokrok.Je to důkaz, že na sobě pracuju... Bohužel, u cegánů se mi to nedaří....


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

"tlač"

Příspěvek od chiq »

http://hnonline.sk/slovensko/c1-4237923 ... iliony-eur

Bývanie na košickom rómskom sídlisku Lunik IX je podľa vedenia
Bytového podniku mesta Košice (BPMK) ako správcu bytového fondu v dôsledku devastácie nájomníkmi, nelegálnych odberov vody a energií i neplatenia nájomného čoraz nebezpečnejšie. Pre životy neohrozujúci stav a zabezpečenie štandardného bývania je potrebné na sídlisku preinvestovať viac ako 22 miliónov eur, uviedol dnes na tlačovej konferencii konateľ BPMK Gabriel Hrabovský. Podrobné zhodnotenie stavu už odovzdali Magistrátu mesta Košice (MMK), ktorý by ako vlastník bytov mal rozhodnúť ako ďalej. Podľa Hrabovského problém už presiahol možnosti samosprávy a zrejme bude nevyhnutné zaangažovať do jeho riešenia štát i Európsku úniu.
Súhlasím, venujem zadara sadu nášľapných mín a batériu mínometov.

Konateľ spresnil, že pre nelegálne odbery elektriny hrozí odpojenie celých bytových domov, poškodzovaním a neodbornými zásahmi obyvateľov je vysoké riziko výbuchu plynu a vzniku požiarov v niektorých panelákoch. Najviac sú zdevastované byty na Hrebendovej ulici. Kým bytový fond na sídlisku s 548 bytmi je dimenzovaný na približne 3700 nájomníkov, býva ich tam spolu s neprihlásenými a neprispôsobivými osobami viac ako dvojnásobok. Platných nájomných zmlúv na Luniku IX je len 92. Nehospodárne nakladanie s pitnou vodou napríklad spôsobilo, že kým v celom meste je priemerná spotreba 60 litrov na osobu za 24 hodín, na Luniku IX je to až 552 litrov na osobu za 24 hodín, pričom vodovodná sieť je neustále poškodzovaná. Na platby sa skladajú všetci platiči, vrátane dôchodcov v malometrážnych bytoch. Dlh nájomníkov rastie každý mesiac o 300.000 eur.

BPMK si už podľa Hrabovského musí brať na hradenie nákladov úvery a môže sa pri vyhrotenej situácii dostať aj do konkurzu. Podobná situácia už bola na Luniku IX v roku 2005, keď mesto urobilo za pohľadávkami hrubú čiaru. Stav sa za ďalších päť rokov nezmenil a dlhy a možné dôsledky devastácie podľa Hrabovského nebezpečne rastú.
Pokiaľ viem, tak taáto situácia trvá odkedy sa po prevrate začali slušní ľudia z košíc vysťahovávať, a namiesto nich uvoľnené byty sa načierno začiernili. Je vidieť, ako škrabáci zmierňujú katastrofálnu situáciu, aby nedošlo k hromadnému lynču.

Aj keď "čierny Peter" je teraz v rukách mesta, konateľ vidí riešenie hlavne v pracovných príležitostiach pre Rómov (HE HE HE) nevynímajúc ich väčšiu mobilitu na pracovnom trhu, aby si tak príjmami mohli zabezpečiť štandardné bývanie. Sociálne dávky na to nestačia a ako riešenie sa neukazuje ani inštitút osobitného príjemcu. Boli pokusy dať nájomníkom možnosť zarobiť si pri príležitostných prácach, ale podľa konateľa nebol záujem.

Stavanie nových bytov nízkeho štandardu považuje Hrabovský za nákladné riešenie. Tieto prostriedky by sa podľa neho lepšie využili pri sanácii súčasného bytového fondu a vybudovaní spoločných umyvární a sociálnych zariadení. Správca bytov chce v záujme zmeny k lepšiemu tiež predložiť návrh MMK a Miestnemu úradu Lunik IX na vysťahovanie neplatičov z desiatich bytov na Podjavorinskej ulici a nasťahovať tam vzorovo platiace rómske rodiny. Na pomoc Luniku IX zriadil BPMK účet v Dexia banke s číslom 0560053004/5600, na ktorý môžu prispievať darcovia, dodal Hrabovský.
Tak toto je vtip storočia!

"Samospráva mesta sa podrobne oboznámi s obsahom informácií, ktoré poskytol konateľ BPMK a po ich vyhodnotení sa vyjadrí, ako bude ďalej postupovať," uviedol k situácii na Luniku IX Jaroslav Kerner z komunikačného referátu MMK.
Myslím, že Marián Kotleba by to vyriešil k spokojnosti drvivej väčšiny obyvateľov Slovenska. A určite aj Česka.


Jardo, ja mám dokonca aj medzi gigánmi kamarátov, veľmi slušný ľudia, ale ich pomer najlepšie vyjadruje recept na slávičiu paštétu...


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

já taky...

Příspěvek od jarda ovčák »

Taky jsem měl za kamaráda cegána.... Jak potřeboval ženu odvézt do špitálu, půjčil jsem mu auto a už jsem ho NIKDY neviděl. Ale jináč věřím, že ve vesmíru může za 10000 let evolucí vzniknout jeden jediný jedinec poctivě smýšlející....
Nu a pak je na další eon věků klid....Takže, pokud ty znáš jednoho, nemůže být ve známém i neznámém vesmíru druhý, to je přeci všem soudnejm lidem jasný, no ne???
Tuhle mi ukápla slza dojetí.... normálně jsem ženské vytahal z krabičky těch táhacích šnuptychlů otýpku...
http://www.vilim.cz/?p=8


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

30/8

Příspěvek od chiq »

...bez slov...
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... -cech.html

...snáď len jeden z komentárov diskutujúcich (30.srpna 2010, 20:27:03) na adresu neprispôsobivých poberačov dáviek:

"...není dávka jako dávka..."


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

chechtal jsem se jako ůň

Příspěvek od jarda ovčák »A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Jak se žije ... s cikánama ...

Příspěvek od A(&F) »

... inzerát: ... družstvo vlastníků bytů v soukromém vlastnictví velice nutně shání několik maringotek s koňmi ... zn: možná i výměna za zachovalý čerstvě vymalovaný byt o velikosti 4+1 (89m2) ...

... zrovna před pár hodinami jsem řešil, co je to za neskutečnej dobytek ... jsem nasrán a nemohu zabrat, tak se s vámi alespoň podělím o tuto událost ... říká se, že sdělená starost je poloviční starost ... tak snad to pomůže ...

... dneska před půlnocí jsem totiž převážel svoji rodinu od tchýně, kde jsme slavili nějaká ta výročí ... a jelikož máme momentálně k dispozici pouze samé dvoumístné pickupy, odehrál se tento transport nadvakrát ... nejdříve jsem odvezl přítelkyni, vysadil ji s pesanem u domu ... a vrátil se přes celé město pro dceru ... po příjezdu jsem zastavil přímo před vchodem, kde na trávníku přes silnici přítelkyně venčila Hafiho, vyložili jsme věci ... v tu chvíli ze zhora právě přijel výtah ... a z něj, ještě spolu s dalším přičmoudlým puberťákem, vystoupil syn cikánky bydlící pod námi v 11. poschodí ... holky naložily věci do výtahu a odfrčely nahoru ... já mezitím zaparkoval auto ... potom jsem ještě před vchodem pokecal se sousedkou (zrovna ji přivezl taxík), kdy jsme si oba navzájem zalamentovali nad nepořádkem ve vchodě, který je přesně od té doby, co se před půl rokem do bytu 4+1 v 5. poschodí nastěhovala nová partaj tmavší pleti v počtu 15ti dospělých + nespecifikovaného množství dětí ... přesně od té doby se na chodbách našeho vchodu a ve výtahu povalují vajgly, na jeho stěnách přibyly různé nápisy (těsně předtím byl svépomocně čerstvě opraven jeho interiér vč. nového obložení stěn kabiny), aromaticky to v něm páchne jak v hospodě páté cenové skupiny u stolu hned vedle hazlíků když kolem projde štětka postříkaná laciným "Dežo Dorantem", na chodbách je věčně napliváno, táhne se jimi cigaretový kouř, .... a člověk, aby své spoluobčany pomalu překračoval, jelikož si navykli za hezkého počasí občas posedávat venku u zvonků na schodech ... (podotýkám, že náš vchod se zamyká i přes den, přestože máme z obou stran dveří z bezpečnostních důvodů namísto klik namontovány koule, takže se nám tu povětšinou už nikdo cizí nepoflakuje ... sicher ist sicher ... :| ) ...

... po příjezdu do našeho poschodí (12. etage) mě však na chodbě v rohu pod okny přivítala louže nevábné tekutiny + nad ní mokrá stěna ... přítula mi potvrdila, že když přijela s Móňou nahoru, tak ještě ta louž nebyla tolik rozteklá po linu, tudíž evidentně musela být "čerstvě vyrobena" ... vzhledem k tomu, že za celou dobu přibližně 40ti minut nikdo jiný ze vchodu nevyšel než ten mladej romulák z jedenáctýho, dal jsem si to dohromady, bouchly mi saze a došel jsem si pro jeho matku ... ta mi potvrdila, že syn opravdu před 20ti minutami odešel, poté co byl doma asi půl hodiny, ale že žádný kamarád s ním u nich nebyl ... z čehož jasně vyplývá, že ten jeho kumpán si dobu čekání zkrátil mimo jiné i ulevením u nás v posledním poschodí ... takže jsem jí to ukázal, dal několik dalších důrazných varování a oznámil, že my to rozhodně vytírat nebudeme !!! ... jelikož s touto osobou jsem již měl před časem poměrně hlučný výstup (když se jednou v mé přítomnosti jala nastoupit do výtahu se zapáleným cigárem v koutku pusy, tlačíc přitom kočárek s děckem), tak se i přes projevovanou nevoli sebrala, došla si kýbl s vodou a urychleně to vytřela ..... prej "že synovi domluví, aby sem raděj nikoho nevodil" ...

... mno, ... začíná mi poslední dobou už docházet trpělivost ... takže si dnes po ránu půjdu promluvit s těma z pátýho poschodí ... už mám mimo jiné dost toho jejich věčnýho nočního pískání pod okny, jen protože nejsou schopni nechat si vyrobit klíče od vchodu pro každého člena své rozsáhlé rodiny ... doufám jen, že to celé proběhne v "sousedské pohodě" ... a já tím pádem potom nebudu aktérem večerního vysílání televizního zpravodajství ... :D :D :D ...

... ještě před pár lety zde bylo poměrně příjemné bydlení ... udělám vše pro to, aby se to navrátilo zpět do původního stavu ... i kdybych měl uspořádat tu sbírkovou akci "na kočovné prostředky" ... vždyť ve vchodě nás krom nich bydlí ještě dalších 34 spořádaných rodin ... a to už by určitě nějakou tu kačku hodilo ... ;) ...


PeS: ... dnes kolem poledního jsem také vedle večerky (vzdálené o několik vchodů) pacifikoval bandu asi patnácti mladistvích cikánů školního věku (tipnul bych si tak na sedmou třídu, minimálně již potřetí opakovanou :lol:), jelikož tam soutěžili, kdo z nich na stěně průchodu zanechá co nejvýše svojí stopu od boty (chodili si za tím účelem namáčet podrážky do kaluže uprostřed průchodu, co se tam udržela po předešlých lijácích) ... sice mi zkusili zargumentovat slovy: ... "no a co jako, je to vaše nebo co?" ... přičemž ale zjevného míra mého následného nasrání, nemalý pes černé barvy na konci vodítka v ruce jedné a zřejmě i kovová trubka od vysavače v ruce druhé (pro kterou jsem si shodou okolností zrovna šel do auta :D) napomohly tomu, aby se okamžitě bez dalšího odporu zdekovali na nedaleké dětské hřiště ... :? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1476
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Kauzalita budoucí pogROMy - zprávy z tisku, postřehy, atd.

Příspěvek od aNONym »

Každý den se z médií dozvídáme, co kde zase spáchali naši nepřispůsobiví spoluobčané. :? Non

Je to však pouze špička ledovce, protože kolik se toho stalo doopravdy, to se z oficiálních míst asi nikdy nedovíme. Tento celospolečenský problém nám zjevně začíná přerůstat přes hlavu. To je tak, když se nesmyslně dlouho hájí škodná. :!:

Například opět dnes, s týdením zpožděním http://www.novinky.cz/krimi/242262-hled ... rezil.html . Začíná jít do tuhýho. :|


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1476
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Nárust kriminality na Šluknovsku.

Příspěvek od aNONym »

Oproti minulému roku o 250%. :| Non

http://zpravy.idnes.cz/kriminalita-na-s ... zpravy_oks

"Starostové jsou zoufalí, pan Bublan dopředu oznámil, že v rozpočtu vnitro čekají další úsporná opatření. Dopředu se říká, že ve Šluknovském výběžku, kde je nebezpečno, policie víc vidět nebude," řekl ve středu Foldyna (poslanec a šéf krajské policie)."


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Odpovědět

Zpět na „Tertium NON datur“