Poradna

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

podlaha

Příspěvek od martinq »

Co se dává pod plovoucí podlahu, která bude položena na starší prkenou (lakovaný smrk) podlahu ? Stačí 2 mm XPS deska nebo je lepší silnější ?

http://eshop.bestpodlahari.cz/katalog/l ... tAodQl0AiA

http://www.kvalitnepodlahy.cz/zbozi/pod ... dlahy-O59/


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradna

Příspěvek od laik »

Za prvé je vůbec hřích zakrývat prkenou podlahu nějakým olaminovaným lísovaným papírem.....
Ale jinak stačí i 2-3 milimetrovej mirelon, to je nejlevnější a dostačující, pokud je podklad hodně křivej tak ani tlustší vrstva podložky ti nepomůže a polovoučka ti muže ve spojích praskat a ničit se, každopádně plovoučku nejlépe pokládat kolmo k deskám podkladu, aby se spoje neprohýbaly, a pokud je tedy ten podklad křivej tak vyrovnat třeba 12mm osb deskou,která ale také pod sebou musí mít ten miralon, aby plochy o sebe nedřeli na sucho a nevrzalo ti to.... ale jak říkám zakrývat desky, nebo co lidi teď hodně dělají, že zakrývají pěkné parkety hnusnou plovoučkou, to je opravdu hnus.....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Poradna

Příspěvek od martinq »

Podlaha je od oleje, od krve (stahovali tu slepici nebo něco přinesl pes) a je poleptaná od chemie z výroby perníku, týpek co tu byl vařil fet. Asi by to šlo zbrousit a lakovat, ale položit lisovaný papír mi přijde snadnější. Taky v patře tekl radiátor(cca 1,5 roku zpět), byla tu plíseň v prknech, teď se to zdá být suchý.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Poradna

Příspěvek od martin11 »

podobný problém jsem také řešil...pokud jsou prkna alespoň 24-26mmm..sežeň si, nebo udělej duchšlok - průbojník na zatlučení hřebíků , půjč si brusku na parkety a je vystaráno, ve dřevu hlouběji nežli 2 mm nic nebude, pak příslušně ošetřit dobrým lakem, tím myslím ne syntetiku ale něco na bázi vody. :bye: :pivko: martin11 :D p.s. trochu to práší vezmi si ihned hrubší a jemnější šmirgl alespoň po 3 papírech...slušná půjčovna vezme nespotřebované zpět :good:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradna

Příspěvek od laik »

Jen dodatek k tomu laku a vubec k barvám na vodní bázi, moc tomu nefandím a pokud vysloveně nemusím tak je nepoužívám, je totiž problém že tyto barvy hodně špatně kryjí a musí se dát více vrstev a navíc mají velice malou odolnost, oproti třeba zmíněné syntetice kde stačí jeden max. dva nátěry, lak se nádherně slije do hladké vrstvy, zakryje každej podklad i trochu zrezlej a je pevnej ale zároveň pružnej..... sice to doma tak dva tři dny trošku smrdí ale není to hrozný. Když totiž máte danou částku, třeba 400.- za nátěr radiátoru včetně materiálu či 300.- za futra, tak vodou ředitelnou barvou si to vubec nemůžete dovolit protože to pokryje akorát materiál nehledě na alespoň tři vrstvy které se musí natřít, zatímco syntetiky se dá jeden nátěr max. druhej takovej jenom dolaďovací a navíc je synta poměrně levnější asi o 50.- na 0,7l plechovce.....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Poradna

Příspěvek od martin11 »

k té syntetice sice máš pravdu, ale lazura ti stále zachová "dřevěný" povch, to jako, že to je stále dřevo...i na pohled (zemský ráj") to je hezčí nežli barva...a dřevo není radiátor :bye: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradna

Příspěvek od laik »

Karkulko máš pravdu že lazura ja na dřevo nejlepší ale asi jsi chtěl napsat lak ne? protože jen lazuru která se napustí do dřeva na podlahu dát nemůžeš, musíš použít nějakej lak, kterej udělá jednolitej povrch voděodolnej, vodou ředitelné laky na interierové podlahy jsou celkem dobré ale i zde je to o ceně a ten nejlevnější taky není nejlepší i když já ho teď doma taky používal, ale oni jsou i dost řídké a musí se dát taky alespoň tři nátěry aby to stálo za to. ja si nedávno dělal doma podlahu z osb desek které jsem jen nalakoval a to by člověk nevěřil, když ty osb desky jsou trochu vždy trochu porézní kolik spolknou laku než se ty dírky trochu zalejou. Já ač mám poměrně novej beton na podlaze (asi 8let), tak jelikož toho bylo asi pět cm na měkém polystyrenovém podkladu, tak se začali prorýsovávat praskliny v místech spojů poliše a zamazávání lepidlem už nepomáhalo tak jsem koupi 12mm osb, jako podložku dal 2mm mirelon, aby mě to nepřevyšovalo stávající dlažbu v druhé pulce místnosti. Kolem stěn jsem to přichytil k podlaze náklepovkama aby se to nerozjíždělo ve spojích a musím říct že to nevypadá špatně a kdyby tak linoleem se to dá zakrýt kdykoliv. Jsem tedy chtěl dávat spíše palubky aby to vypadalo líp, oni se sice dělají tenké asi 15mm palubky které se dají lepit na beton, ale to jsme finančně trochu někde jinde než dát jen osb desky.......


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
pito
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23 čer 2014 6:48
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Poradna

Příspěvek od pito »

Není tu nějaký chemik?
Zajímal by mne rozdíl mezi Hydrogenuhličitanem sodným (jedlá soda) a Uhličitanem sodným (soda na změkčování vody na praní)
Jedná se mi o to že chci ze sody udělat postřik proti plísni na zelenině a má se použít jedlá soda, ta mi ale došla, ale máme doma tu sodu na praní tak nevím jestli by to s tím také šlo?
Dík


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Poradna

Příspěvek od A(&F) »

pito píše:rozdíl mezi Hydrogenuhličitanem sodným (jedlá soda) a Uhličitanem sodným (soda na změkčování vody na praní)
- Na2CO3 ... Uhličitan sodný ...
- NaHCO3 ... Hydrogenuhličitan sodný ...

... jaké další chemikálie jsou součástí toho postřiku ?? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pito
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: pon 23 čer 2014 6:48
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Poradna

Příspěvek od pito »

No skládá se to ze:
3 lžíce rostliného ojeje
2 lžíce saponátu na nádobí
2 lžíce jedlé sody
a smíchat a zalít 3,5 litrem teplé vody

Jedlá soda má být nejlepší protředek na všechny druhy plísní.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Soda ....

Příspěvek od A(&F) »

... v tomto případě (kdy nedochází k žádné chem. reakci) je to zřejmě jedno ... ale množství sody na praní dej raději poloviční množství (tj. 1 lžíci) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradna

Příspěvek od Ilem »

Mám dotaz:
může hydroxypropyl methylcellulose nějak reagovat s Ag(OH) nebo s Ag2O, tedy s iontovým koloidním stříbrem? Předpokládám, že Ag (OH) je nadbytek, protože koloidní stříbro výrazně reaguje s H2O2. Prosím nějakého chemika, aby se vyjádřil.
Zároveň se omlouvám, že jsem podobný dotaz hodil i do vlákna Koloidní stříbro. Jde o zdraví, tak jsem si troufl jedním dotazem vlézt do dvou vláken.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Databáze

Příspěvek od Peter11 »

Má někdo zkušenost s programováním databáze v OpenOffice, nebo LibreOffice? Jde mi o uživatelsky "přívětivou" databázi.


Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Poradna

Příspěvek od Peter11 »

Ilem píše:Mám dotaz:
může hydroxypropyl methylcellulose nějak reagovat s Ag(OH) nebo s Ag2O, tedy s iontovým koloidním stříbrem? Předpokládám, že Ag (OH) je nadbytek, protože koloidní stříbro výrazně reaguje s H2O2. Prosím nějakého chemika, aby se vyjádřil.
Zároveň se omlouvám, že jsem podobný dotaz hodil i do vlákna Koloidní stříbro. Jde o zdraví, tak jsem si troufl jedním dotazem vlézt do dvou vláken.
Sloučeniny Ag slouží jako katalyzátor při rozkladu H2O2. Pokud při dostatku kyslíku vzniká v bunkách H2O2, tak skutečná léčivá schopnost koloidního stříbra je ...


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

VGA bez obrazu

Příspěvek od martinq »

Po upgrade VGA neni obraz.
Do starší desky Asrock G41MH/USB3 s C2D E 8500 a 2x 4GB DDR3 jsem zaměnil AMD R7 250x 2GB za AMD RX460 4GB.

Časem bude nová deska i CPU asi i5.

VGA má DVI D, HDMI a display port. Ovladače jen na 64 bit Linux a Windows. Při startu počítače mi to nehodí ani logo desky, ani text o BIOS inicializaci. Je tam start menu. V PC je kvůli různým aplikacím XP 32b, W7 32b a W7 64b a OpenSUSE 2016.

Monitor 1. 17" LCD Fujitsu Siemenc s D Sub a 2. CRT EIZO 21" FlexScan T67S (kvůli grafice a videu, má přesné barvy a obdoba LCD je okolo 40 KKč).Monitor má 5 x BNC nebo D-Sub vstupy.

Po paměti naklikám na Linux, linuch najede a po levé straně jsou dva sloupečky fialových a žlutých teček. VGA kabel na DVI D mi na monitoru píše Out of signal. LCD připojeno k VGA na desce Intel HD 4500 a taky bez obrazu.

XP taky najedou a taktéž bez obrazu.

W7 32b najedou a oba výstupy bez signálu i DVI D i Display port.

W7 64b najede, ale oba obrazy hodí až při okně s přihlášením uživatele, do té doby ani pixel.

Má RX460 vůbec základní VESA kompatibilní mod ? Je mi divné, že ani ten text při zapnutí počítače nezobrazí.


Ví někdo jak vykouzlit alespoň základní VESA zobrazení pod 32bit OS, nebo aspoň tu integrovanou grafiku přepnout. Našel jsem že pod W7 se přepíná výstup VGA klávesou windows + p, ale to nefungovalo.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“