pránická výživa - nejlepší jídlo

Léčebné postupy.
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: pránická výživa - nejlepší jídlo

Příspěvek od kachna »

LenkaX píše:... sdílení Tvé vlastní zkušenosti, pro mnoho lidí to může posloužit jako poučení...
A taky jako odstrašující příklad, řekla bych. :D Máš pravdu, Lenko, že to bylo kapku šílené, ale strach mě popadl až ten poslední den - z toho, že by se zase vyřinula další šílená kyselost. Jinak jsem věřila, že je to všechno k mému prospěchu - a je fakt, že se teď opravdu cítím fajn, dokonce posledních pár dní potřebuju méně spánku (celé roky mi osm hodin nestačilo, pospávala jsem i během dne). Uvidím, co bude dál. :)


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: pránická výživa - nejlepší jídlo

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj Kači ,nechtěla jsem aby to vypadalo jako kritika.Každý z nás ,co něco zkouší si tím zřejmě chce projít. Jen mi při čtení Tvého čištění napadlo, jak před rychlým nástupem na pránickou stravu varoval Monfort.Takže u tebe kdyby jsi takových kroků (půstů) po méně dnech dělala více a často, zřejmě bys pak lehce na pránu přešla.
Také záleží na záměru, proč se proto člověk rozhodne .Důvod hubnutí určitě není vhodný.Ale pokud je důvodem očista, svoboda a vše za tím , má to velkou šanci.
Lidi co po tom touží si musí uvědomit , že tím přechodem se nejen vyčlení ze společnsti běžných lidí ale krom energie získají více času.Ne každý by jej uměl využít. Tak to jen pár postřehů k tématu.
Ty píšeš , že jsi měla strach u té kyselosti, já bych se osypala u "moči v krvi"
nedovedu to posoudit ,ale asi jsi byla blízko nějakého minimálně kolabsu.Mám otázku.Kolik jsi u toho pila vody ? že tak ledviny zareagovaly ?


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: pránická výživa - nejlepší jídlo

Příspěvek od poota »

LenkaX píše:Důvod hubnutí určitě není vhodný.Ale pokud je důvodem očista, svoboda a vše za tím , má to velkou šanci.
Lidské tělo je tou daleko "nejchytřejší" entitou na Zeměkouli a přilehlém Vesmíru, která strčí s přehledem do kapsy všechny doktory a ostatní vědátory i s jejich nejmodernějšími udělátky. Tím "tělem" myslím to všechno, co v nás pracuje jaksi samo a automaticky bez našeho vědomí a přičiňování. Naším uvažováním a konáním mu většinou tu jeho "práci" jenom kazíme a komplikujeme, a to nejhůř právě tehdy, když se mu snažíme nějakými léky pomoct.
Docela jasně se rozdíl mezi "bojem s naším tělem" a "spoluprací s naším tělem" objevuje třeba v následujícím videu,

kde k hubnutí stačí prakticky jenom změna přístupu k vlastnímu tělu. V tomto konkrétním případu je klíčem k úspěchu paradoxně odstranění snahy zhubnout a vypuštění nespokojenosti se svou momentální váhou a snahy svou váhu snižovat.
Je to trochu náročné na pochopení a taky "makačka na bednu", když se má uvěřit tomu, že vlastně nemusíme dělat téměř nic jiného, než jenom přestat usilovat o to, čeho chceme dosáhnout a nechat celý proces jenom pod řízením "nevědomého" těla, kterému budeme zcela důvěřovat a jenom ho v tom podporovat.
K tomu, že to vypadá "nefunkčně" dodám jenom srovnání - při běžném přístupu s usilováním za půl roku bez rozdílu - a při změně přístupu podle Teal Scottové během měsíce tři až čtyři kila dolů celkem bez jakéhokoli usilování.
Pro mě z toho vyplývá, že naše tělo přesně "ví", co je pro nás optimální - a pokud mu do toho "nekecáme", tak to taky tak nastaví a přitom mu k tomu stačí, když mu dáme aspoň trochu odpovídající podmínky a budeme mu jenom fandit. A na druhou stranu že pokud se mi něco na mém těle nezdá, tak to znamená, že mu jeho práci něčím komplikuji. :bye:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: pránická výživa - nejlepší jídlo

Příspěvek od poota »

Ke svému předchozímu příspěvku můžu dodat, že nastoupená cesta k té "správné" či optimální váze pokračuje i dál, i když poněkud volnějším tempem - k dnešnímu dni vážím 75 kg, takže jsem celkem shodil, tedy počítám-li dobře, 9 kg.
A to bez jakéhokoli snažení, omezování nebo nějaké diety.
Je sice pravda, že jím celkově poněkud méně, ale pramení to spíš z toho, že vlastně ani nemám hlad, který by mě do jídla nějak nutil - taky pro mě není problém vynechat kterékoli jídlo a nebo ho nahradit třeba jednou mrkví, jablkem, hruškou a nebo nektarinkou. :bye:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: pránická výživa - nejlepší jídlo

Příspěvek od pavelv »

Asi uz tu byla vzpominana kniha Joachima Werdina Zivotni styl bez jidla, napriklad je tady http://breatharian.eu/breath/polsko/werdin/zsbj.pdf , v cestine.
A ted asi dost cerstve zverejnil Werdin dodatek k te knize, zatim je zrejme jen v anglictine
http://breatharian.info/texts/lswf-add.pdf

Jasne nejvic udelala pro popularizaci zivota bez jidla Jasmuheen, ale mne se mnohem vic libi Werdin, prijde mi prirozenejsi a je mi blizsi jeho styl vyjadrovani. Jak puvodni knihu tak jeji doplnek povazuju za velice zajimave a uzitecne nejen pro lidi ktere zajima nejedeni, ale i pro ty, kterym je a bude vzdy blizsi treba vepro knedlo zelo, Pavel


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Přišlo mi poštou

Příspěvek od hanka »

Jak nám příznaky odhalují co v těle chybí.

Podívejte se, je to zajímavé… po dosažení určitého věku máme téměř všechny z těchto příznaků, způsobených nedostatkem potravin uvedených zde:

1. Obtížnost hubnutí
Co chybí: esenciální mastné kyseliny a vitamíny
Kde získat: lněné semena, mrkev a losos - mimo specifických doplňků

2. Zadržování tekutin v těle
Co chybí: ve skutečnosti je to nerovnováha mezi draslíkem, fosforem a sodíkem
Kde získat: kokos, olivy, broskve, švestky, fíky, mandle, vlašské ořechy, špenát, koriandr, lněné semínko a doplňky

3. Sladké nutkání
Co chybí: nedosatatek chromu
Kde získat: celá zrna, ořechy, zrní, banán, špenát, mrkev + doplňky…

4. Křeče, bolesti hlavy

Co chybí: draslík a hořčík
Kde získat: banány, ječmen, kukuřice, mango, broskve, třešně, pomeranče a vody

5. Střevní potíže, plynatost, břišní nadýmání
Co chybí: živé lactobacilly
Kde získat: zakysaná smetana, jogurt, miso, a jako Yakult

6. Špatná paměť
Co chybí: acetylcholin, inositol
Kde získat: sojový lecitin, vaječný žloutek + doplňky

7. Hypotyreóza (způsobuje zvýšení tělesné hmotnosti bez zjevného důvodu)
Co chybí: jód
Kde získat: mořské řasy, mrkev, olej, hrušky, ananas, mořské ryby a mořské soli

8. Lámavé vlasy a slabé nehty
Co chybí: kolagen
Kde získat: ryby, vejce, libové maso, želatina + doplňky

9. Slabost, malátnost, nevolnost
Co chybí: vitamíny A, C, E a železa
Kde získat: zelenina, ovoce, libové maso a doplňky

10. Vysoký obsah cholesterolu a triglyceridů
Co chybí: Omega 3 a 6
Kde získat: sardinky, losos, avokádo, olivový olej

11. Sklíčenosti, apatie, smutek, zlost, nespokojenost, deprese, přání smrti
Co chybí: Peníze, moji drazí, peníze!!!
Kde získat: …to kdybych věděl, neměl bych všechny tyto příznaky…

:lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Přišlo mi poštou

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše:Jak nám příznaky odhalují co v těle chybí. ....
:D :D :D :D :D

:ethink: Položil si už někdo z vás někdy otázku jak je to možné, že je tělo tak blbé, že za celý život žraní (prej 35 tun) kde čeho si nedovedlo uvedené dobroty udržet? Že se jich zbavuje rychleji, než je do něj stačíme cpát, čímžto jich potřebuje čím dál tím víc? Jak je to možné, že jich tělo mělo v šestnácti evidentně dost, anžto vypadalo, hýbalo se a fungovalo tak skvěle, a teď je z něj tahle bolavá, vrásčitá socha? Kde se to v nás bralo hned po narození z trochy mateřského mléka, pak nám stačilo trochu pyré a kouda housky, z čehož jsme půlku ublinkali a ještě jsme krásně rostli?

Nevíme a neděláme náhodou něco úplně blbě?

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Přišlo mi poštou

Příspěvek od hanka »

Slavek Krepelka píše:.. :ethink: Položil si už někdo z vás někdy otázku ...

Nevíme a neděláme náhodou něco úplně blbě?
Položil :) - a napadlo mě, že je to tím, že se plníme rychleji, než vylučujeme a tím si ucpáváme „sklady“, kde si je naše tělo může uskladňovat a následně volně odebírat .. Takže všechny ty dobroty vlastně jenom procházejí kolem plných nevyčištěných "skladů“ takřka bez vstřebání živin.
:ethink: V této souvislosti mě napadá, jak by na tom byly brehtariánské děti (jestli nějaké existují). Podle této logiky by měly zůstat stále mlaďoučké a křehoučké, anebo „vyskladněné“ a prázdné?
Určitě děláme blbě skoro všechno, proto ty důsledky;)
Ahoj, Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Přišlo mi poštou

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše: ... V této souvislosti mě napadá, jak by na tom byly brehtariánské děti ....
To tedy nevím. Něco z Equadoru nějací mladí tanečníci, Camilia a Akahi Castillos maj dvě malé děti, prý obě brethariáni jako rodiče, a že prý rostou :D jako z vody. Do jakého věku a podoby, to už je úplně neznámo. Ale pokud se člověk hodně poňoupe v Šivovi, a odkazy tady jsou, vypadá to na cílovou rovinku stavu těla právě takového, jaký odpovídá 16ti rokům věku. Akorát, že brethariánství samotné asi nestačí. Musí se dost překopat podvědomí, které nám tvrdí, že všichni "musíme" stárnout a dle toho i vypadat. No přece vždyť to dělá každý a tím je to vědecky i prakticky dokázané. O tom, že se tak děje za existujících podmínek, které nejsou neměnné, už důkazy ani zkušenosti nehovoří. Ty je třeba teprve znovu vytvořit.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Od Poltikoviče

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Gošárna i s těma Equadorcema.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
libcosenior
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: úte 13 bře 2012 12:18
Bydliště: Banská Bystrica
Dal: 165 poděkování
Dostal: 131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ještě jednou Henri Monfort -

Příspěvek od libcosenior »

Gaia píše:aktuálně a více srozumitelně, jak to s tou pranickou očistou a stravou vlastně je.
Už aj v československu máme beathariána.
http://www.breatharian.cz/topic/129-slo ... %C3%A1nom/
http://www.2012rok.sk/wp/rozhovory/2669 ... reatharian


Žiť, to je tá najvzácnejšia vec na svete, pretože väčšina ľudí len existuje.
Armstrong-Elixir_zivota.pdf
Partykova.pdf
Perfektné fórum pre každého kto sa chce naučiť programovať
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Přišlo mi poštou

Příspěvek od Milenium »

Slavek Krepelka píše:
hanka píše: ... V této souvislosti mě napadá, jak by na tom byly brehtariánské děti ....
To tedy nevím. Něco z Equadoru nějací mladí tanečníci, Camilia a Akahi Castillos maj dvě malé děti, prý obě brethariáni jako rodiče, a že prý rostou :D jako z vody. Do jakého věku a podoby, to už je úplně neznámo. Ale pokud se člověk hodně poňoupe v Šivovi, a odkazy tady jsou, vypadá to na cílovou rovinku stavu těla právě takového, jaký odpovídá 16ti rokům věku. Akorát, že brethariánství samotné asi nestačí. Musí se dost překopat podvědomí, které nám tvrdí, že všichni "musíme" stárnout a dle toho i vypadat. No přece vždyť to dělá každý a tím je to vědecky i prakticky dokázané. O tom, že se tak děje za existujících podmínek, které nejsou neměnné, už důkazy ani zkušenosti nehovoří. Ty je třeba teprve znovu vytvořit.

S laskavým pozdravem, Slávek.

Bude to o tom, že nás začnou v dětství a dospívání programovat: „musíš hodně papat abys měl sílu a pořádně rostl, “ Musíš pořádně papat abys nebyl nemocný“, „Taky budeš jednou starej a scvrklej, jen počkej“ „Taky budeš mít jednou zubní protézu, to má každej“ a ještě nás naučí posuzovat, odsuzovat, nenávidět, závidět, být stále s něčím nespokojenej… čímž si zavíráme akorát čakry a tím pádem energetické vyživování od stvořitele.
Za vším jsou programy omezující svobodu a prožívání negativních emocí, to je celé.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: pránická výživa - nejlepší jídlo

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj všem , podívejte se na cestách k sobě na rozhovor s W. Poltikovičem, natočil dokument o bretariánech a hovoří o manželském bretariánském páru mající dítě .Žena otěhotněla už jako bretariánka a chodila na kontroly a dítě v ní nádherně rostlo a prospívalo......úžasně je to zařízené :baby:
http://cestyksobe.cz/viliam-poltikovic- ... smrti/8376


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“