pránická výživa - nejlepší jídlo

Léčebné postupy.
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od pavelv »

A je jeden Ind, myslim Jani, ktery neji ani nepije a zije v Indii, kde je dobry vedro a nejak to zvlada. At uz se poti nebo ne. nekde jsem tu daval odkaz jak ho zkoumali doktori.


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od Gaia »

Ahojte,
fenomén výživy pránou byl před několika zkoumám v ČR a nevyšlo o tom zřejmě ani slovo....
viz odkaz na dokument


NA POČÁTKU BYLO SVĚTLO - dokument o žití bez jídla!



huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od huhu »

Přizám se, že jako milovníka dobrého jídla mě to zaujalo a oslovilo.

Otázka zní: proč máme komplikované zažívací ústrojí ( krávy dokonce megakomplikované ), játra, zuby, ledviny, chuťové pohárky ..... když je nepotřebujeme. Budeme bez potřeby shánět potravu mít chuť žít? Vyhrávat ? Množit se ?
První co mě napadlo je, že dokud se vyvíjíme, potřebujem vyžší příjem. No, v dokumentu jsou sedmiletí a nejedí - ten ind dokonce 70 let ještě žije. Takže asi ani mimino, kdyby pochopilo světlo, nemusí sát. Potřebujem tedy dýchat ? ( next level )

Jasné je jedno - čím víc potravy přijmu, tím víc škodlivin do sebe dostanu.
A druhé - čím jsem starší, tím méně potravy ( při stejné námaze ) potřebuji na udržení hmotnosti.
Takže je to o rozhodnutí. Zkušenost je nepřenositelná.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno..

Příspěvek od jarda ovčák »

Kdyby to bylo trochu přístupné, hned bych do toho šel. Jediné, co by mi vadilo ztráta vesmíru chutí..... takovej či makovej parmazán, ladíš chutě, porovnáváš chutě bazalky, víno povalujej po jazyku, odfukuješ jak sviňa z bukvic,
Klobáskovou chuť máš vyrytou zlatým písmem do paměti a za dvacet let poznáš ty vůně a chutě, a nejednou bác a bum, tma. nic.
žádný chutě, žádny neurotransmitery, žádnej endorfin, žádná únava po sežrané nedělní husičce.....
Na druhé misce vah však stojí mnohem více. Nemusíš tomu věnovat ani čas, ani energii, ani život ve formě mrtviček, infarktů, diabetů melitů......Co to udělá, když se po pár letech půstu napereš křupavým bůčkem...


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od poota »

huhu píše:.. jako milovníka dobrého jídla mě to zaujalo a oslovilo.
...
Takže je to o rozhodnutí. Zkušenost je nepřenositelná.
jarda ovčák píše:Kdyby to bylo trochu přístupné, hned bych do toho šel.
...
Obávám se, že to nejspíš nebude jenom o tom "rozhodnutí se do toho jít".
Asi je nutné taky dosáhnout určité tomu odpovídající duchovní úrovně.
Člověk, přesněji řečeno jeho duše, se nesčíslněkrát reinkarnuje, aby se vždycky v tom "dalším životě" ve svém vývoji pokusila dostat o kousíček výš.
Předpokládám, že schopnost "doplňovat" si energii, získanou z potravy, ještě energií pránickou, se objevuje od určité úrovně jaksi sama a automaticky, a v "dalších životech" stále stoupá. Od nějaké úrovně už může být pozemská potrava zcela zbytečná - možná že právě tady má kořeny rčení, že "blázny živí Bůh".
Tenhle vývoj postupného přechodu na pránickou výživu lze zřejmě nějakými postupy urychlit, ale asi bude nutné volit správné postupy a také respektovat, o kolik svůj vývoj můžeme posunout.
Takže suma sumárum - Quod licet Jovi, non licet bovi - neboli není to dáno demokraticky každému, kdo se k tomu rozhodne, ale jenom těm, kteří si to už nějak zasloužili. Jinak řečeno - máme docela dobrou výmluvu, proč bychom to nedokázali ("Pane, nejsem hoden."), čímž ovšem není řečeno, že to nemůžeme zkoušet.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od Gaia »

NA POČÁTKU BYLO SVĚTLO - další dokument o žití bez jídla! I v ČR ...



jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Právě..... ta duchovní úroveň bude nezbytná.
A to bude vono. Oni ti jogíni mají děsnej náskok, navíc se futrujou celé věky zeleninou a v lese pařezy taky netrhaj. Já sice taky ne, trhám to bagrem, ale jináč dřu jak černej. Ta práce mne baví, a netuším, jestli by se to nevylučovalo. Sedět někde v kanclu a répat se propiskou mezi půlkama, to si dovedu představit, ale zítra jdu nakláda cihle na palety. 10palet


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno...

Příspěvek od huhu »

O to právě mi šlo. Protože když se budeš živit pránou, proč bys tahal cihly. Všechno co potřebuješ už máš. Tak kam by ses hnal. Ale možná má pravdu poota - že to funguje obráceně. Prvně musíš být schopen opustit mainstreamové myšlení o hromadění a teprve potom ( byť by to bylo po stovkách životů ) budeš schopen zažít nové chuti a vůně. Chuti a vůně světla. Třeba je to větší rajc, než syrečky v pivu ......


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

polemika

Příspěvek od 1220 »

Dva zdánlivě rozumné názory :

1. Živit se světlem teď nemohu, protože to nedoporučují, protože je ho málo v zimních měsících.
2. Pod jednu dioptrii se bez gymnastických cvičení nedostanu, protože se tělo musí nějak zbavit kyseliny močové.
Druhý je můj a první zde občasně přispívající osoby.
Oba názory jsou si podobné tím, že staví na rozumových předpokladech které jsou sugestivní a jakoby vycházejí ze zkušenosti.
Proč to píšu: Stalo se mi dnes , že jsem zapomněl brýle doma a vše potřebné přečetl, tedy vlastně bez plánované - odsouvané gymnastiky :mrgreen: :jump:
Nu a na to si tedy počkám jak kámoška bude pak jíst světlo v létě když už se dny zkracují a jak s tím do zimy vyžije :mrgreen: :laugh:
Dobrého pomálu ... no nic ,,,,,,,
Hloupý Honza vždy bojuje s drakem vlastní chytrosti. nezvítězí - li opět zahyne.

K.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: polemika

Příspěvek od milda »

1220 píše: Stalo se mi dnes , že jsem zapomněl brýle doma a vše potřebné přečetl, tedy vlastně bez plánované - odsouvané gymnastiky :mrgreen:
K.
Upřímě gratuluju. :D
1220 píše:1. Živit se světlem teď nemohu, protože to nedoporučují, protože je ho málo v zimních měsících.
2. Pod jednu dioptrii se bez gymnastických cvičení nedostanu, protože se tělo musí nějak zbavit kyseliny močové.
Druhý je můj a první zde občasně přispívající osoby.
1. dovolím si polemizovat, jelikož "světlo" ve smyslu vesmírné energie, ki, apodobně si dokážeme při troše pokory a snahy "připojit" nejen v zimě, nebo v létě, ale prakticky kdykoli - i v noci. (často právě v noci je víc času a klid)
2.
O té kyselině, to je Norbekov, nebo nějaká jiná studie?
Zdravím M.


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od abul »

Mám pocit, že ono "živit se světlem", "živit se pránou", případně vesmírnou energií, jsou jen jakési mentální kohouty umožňující to samé. Jde jen o to, aby člověk rozumem přijal myšlenku, že bude přijímat výživu jiného, nehmotného charakteru. Spojitost se světlem, pránou či jiným vytváří podmínky pro další chování. Zdá se, že to jsou cosi jako berličky podobně jako to je u hmotné stavy. Pro člověka je asi problém ztotožnit se s myšlenkou, že může žít, aniž by "musel" něco odněkud přijímat. Ono pokud je člověk opradu součástí všeho, potom není nutnost cokoliv, odkudkoliv "cucat". Vše je v nás a my jsme ve všem.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: polemika

Příspěvek od 1220 »

milda píše:

1. dovolím si polemizovat, jelikož "světlo" ve smyslu vesmírné energie, ki, apodobně si dokážeme při troše pokory a snahy "připojit" nejen v zimě, nebo v létě, ale prakticky kdykoli - i v noci. (často právě v noci je víc času a klid)
2.
O té kyselině, to je Norbekov, nebo nějaká jiná studie?
Zdravím M.
díky za pochopení , ta materiální stopa v 1. povede samosebou k malému úspěchu či přímo neúspěchu . Mám za to, že dobrým průvodcem po stezkách světla je nepochybně :
http://www.vialucis.cz/Obsah.htm

2. Norbekov tuším jen krátce, jinak je to rozvedeno v
http://knihy.abz.cz/prodej/pryc-s-kyselosti

Dík
K. ;)


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: polemika

Příspěvek od milda »

1220 píše:
2. Norbekov tuším jen krátce, jinak je to rozvedeno v
http://knihy.abz.cz/prodej/pryc-s-kyselosti
Dík. :D
Kurta Tepperweina začínám číst. S kyselinou močovou a svou leností vedu neustálý zápas. ;) :D


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Huhu, tak to jistě bude. Avšak kombinování a blbnutí všeho druhu je pro mne zásadnější, rád si hraju a jsem zcela nedisciplinovaný, neukojitelný a anarchistický. Takže v nějakém příštím životě, pokud nenajdu pohodlnější zkratku, nebo trpělivého učitele.
Kyselina močová je šílená běhna. Já s ní bojoval velice a těžce dlouho. Pomohl milurit, jablečný ocet a hlavně pohodička. Neberu nic a nic se mi nevrátilo. Navíc se nežinýruju s nějakou dietkou, nebo tak cosi.Totiž, kyselost organismu sice dělá potrava, avšak jsem činil pokusy s kyselinotvornou potravou a nejzásadnější i nejzásaditější jest toliko vnitřní pohoda a klídek. To dokáže kompenzovat cokoli. Není všechno tak, jak bychom chtěli......
Neustále se mi vrací názor p Cindlera, který mi řekl, že když jsi uvnitř v pohodě a míru, můžeš jíst všechno nebo nic a budeš zdráv.... tak obrovskou moc má lidská mysl.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
yoli
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19 pro 2012 15:13
Dal: 8 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od yoli »

Dá sa ešte nejesť vôbec :)
Myslel som si, že je to tak fifty-fifty, hlava-strava......váhy sú na stranu hlavy, niekedy tam strava ani nefiguruje :jump:

:idea: Spletl sis vlákno :D - poo.


Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“