Testatika - diskuze

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".

Moderátor: Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: BlabLablA

Příspěvek od gromit »

Anonymous píše:
Ilem píše:
corp píše: "to bys stejně nepochopil, pokud si to neprojdeš od začátku"
Myslíš, že lze naučit například derivace někoho, kdo se nenaučil malou násobilku?
to neni dobrý příklad, nesedí.
ok, pokus:
na počítači máš nejrozšířenější komerční OS - nainstalovaný v prodejně ještě než jsi ho koupil. Všechno funguje perfektně, většinu funkcí nemusíš řešit, naučíš se jen to opravdu základní, protože všechno je řešeno automaticky, čili čím míň se v tom budeš šťourat, tím líp.
Pak tě napadne (šílená myšlenka ;)) tento systém vyměnit na nějakou alternativu - pozeptáš se kamarádů, jakou instalaci používají, kde se dá stáhnout, jaké to má nároky na hw... - a je jen na tobě, jak se s tím popereš. Komunita kolem té alternativy ti ráda poradí, ale lamy to mají vždycky horší...
Jaký by mělo jinak smysl měnit jednu závislost za druhou?


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: BlabLablA

Příspěvek od Ilem »

gromit píše:
ok, pokus:
na počítači máš nejrozšířenější komerční OS - nainstalovaný v prodejně ještě než jsi ho koupil. Všechno funguje perfektně, většinu funkcí nemusíš řešit, naučíš se jen to opravdu základní, protože všechno je řešeno automaticky, čili čím míň se v tom budeš šťourat, tím líp.
Pak tě napadne (šílená myšlenka ;)) tento systém vyměnit na nějakou alternativu - pozeptáš se kamarádů, jakou instalaci používají, kde se dá stáhnout, jaké to má nároky na hw... - a je jen na tobě, jak se s tím popereš. Komunita kolem té alternativy ti ráda poradí, ale lamy to mají vždycky horší...
Jaký by mělo jinak smysl měnit jednu závislost za druhou?
Takhle jsem to nemyslel. Myslel jsem to tak, že je potřeba nejdřív pochopit základní věci, aby se od nich mohly odvíjet ty složitější (jít od začátku). To platí obecně.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: BlabLablA

Příspěvek od poota »

Ilem píše:... je potřeba nejdřív pochopit základní věci, aby se od nich mohly odvíjet ty složitější (jít od začátku). To platí obecně.
Z příkladu s hackery: nemá smysl vykládat postupy z nejvyšší úrovně někomu, kdo se nedokáže dostat ani do druhé úrovně - je to prostě jenom ztráta času, který by se dal věnovat někomu pokročilejšímu. Jestliže někdo zápolí s malou násobilkou, je opravdu jen mizivá naděje na to, že ho "chytí" odmocniny.
Zdravím - poota
P.S. je to sice vlákno určené k diskuzi, ale vypadá to, že se úspěšně daří odvádět pozornost od Testatiky k pitomostem!


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: BlabLablA

Příspěvek od gromit »

Ilem píše:
gromit píše:
ok, pokus:
na počítači máš nejrozšířenější komerční OS - nainstalovaný v prodejně ještě než jsi ho koupil. Všechno funguje perfektně, většinu funkcí nemusíš řešit, naučíš se jen to opravdu základní, protože všechno je řešeno automaticky, čili čím míň se v tom budeš šťourat, tím líp.
Pak tě napadne (šílená myšlenka ;)) tento systém vyměnit na nějakou alternativu - pozeptáš se kamarádů, jakou instalaci používají, kde se dá stáhnout, jaké to má nároky na hw... - a je jen na tobě, jak se s tím popereš. Komunita kolem té alternativy ti ráda poradí, ale lamy to mají vždycky horší...
Jaký by mělo jinak smysl měnit jednu závislost za druhou?
Takhle jsem to nemyslel. Myslel jsem to tak, že je potřeba nejdřív pochopit základní věci, aby se od nich mohly odvíjet ty složitější (jít od začátku). To platí obecně.
jasně - byl to jen pokus, taková alegorie ;) - bez vlastní aktivity to nejde, s tím souhlas. A každý systém se chová jinak, i znalostní.

poota :good:

už budu :esilenced:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
pooli
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pon 07 zář 2009 8:26

Re: BlabLablA

Příspěvek od pooli »

Ilem píše:
gromit píše:
Takhle jsem to nemyslel. Myslel jsem to tak, že je potřeba nejdřív pochopit základní věci, aby se od nich mohly odvíjet ty složitější (jít od začátku). To platí obecně.
Vsichni tu brebentite o nejakych zakladech,ale kde se je mame asi tak naucit,kdyz nic nereknete?! Probirat se celym netem,je taky nesmysl,jak mame poznat co je pravda a co mystifikace?
Moc vas prosim, udelejte nejaky zakladni kurz a dejte jej sem.To by uz navzdy odstranilo podobne posty (jako treba ty moje).
Mame my ostatni nejakou sanci se dockat nejakeho toho uvodniho clanecku?? :shock:


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: BlabLablA

Příspěvek od Ilem »

pooli píše: Probirat se celym netem,je taky nesmysl,jak mame poznat co je pravda a co mystifikace?
Moc vas prosim, udelejte nejaky zakladni kurz a dejte jej sem.To by uz navzdy odstranilo podobne posty (jako treba ty moje).
Mame my ostatni nejakou sanci se dockat nejakeho toho uvodniho clanecku?? :shock:
Nemusíš celým netem. Stačí tohle fórum. Informací je tu dost. A s tou pravdou a mystifikací - nejsme tak daleko, abychom mohli říct takhle to udělej a bude to fungovat. Někomu to funguje, druhému ne. Někomu to někdy funguje a jindy ne. S jistotou se dá říct, že například Saovo TRko a Ivův zloděj elektronů skutečně spoří palivo. Zda se jedná o krakování, či o využívání nějaké neznámé energie, o tom se zatím vedou spory. Víc není, co dodat. Každý si musí najít svou cestu a přispět svou troškou do mlýna. Žádný blablabla, nebo kecykecy tomu nepomůžou, jen otravujou a berou chuť cokoli zveřejňovat. Uvědom si, že jsou za tím hodiny pokusů a nemalé částky investované do vývoje. Pak přijde někdo, začne urážet a přitom chce aby mu dotyčný pomohl. Nevím, kde žiješ, ale takhle to tady nefunguje.
Nepočítej s tím, že někdo bude dělat nějaký základní kurz. Na to nemá nikdo čas. I takhle to stojí hodně času, který by se mohl třeba věnovat vývoji. Buď se prokoušeš a sám zjistíš, co je pravda a co mystifikace, nebo zůstaneš v nevědomosti.

A konečně, plevelíme vlákno, které má jiný účel, takže to je z mé strany vše.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Koukám

Příspěvek od Merlin »

že se tady rozvíjí velmi plodná debata... a venku sněží..


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
pooli
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pon 07 zář 2009 8:26

Re: BlabLablA

Příspěvek od pooli »

Ilem píše:
pooli píše: Probirat se celym netem,je taky nesmysl,jak mame poznat co je pravda a co mystifikace?
Moc vas prosim, udelejte nejaky zakladni kurz a dejte jej sem.To by uz navzdy odstranilo podobne posty (jako treba ty moje).
Mame my ostatni nejakou sanci se dockat nejakeho toho uvodniho clanecku?? :shock:
Nemusíš celým netem. Stačí tohle fórum. Informací je tu dost. A s tou pravdou a mystifikací - nejsme tak daleko, abychom mohli říct takhle to udělej a bude to fungovat. Někomu to funguje, druhému ne. Někomu to někdy funguje a jindy ne. S jistotou se dá říct, že například Saovo TRko a Ivův zloděj elektronů skutečně spoří palivo. Zda se jedná o krakování, či o využívání nějaké neznámé energie, o tom se zatím vedou spory. Víc není, co dodat. Každý si musí najít svou cestu a přispět svou troškou do mlýna. Žádný blablabla, nebo kecykecy tomu nepomůžou, jen otravujou a berou chuť cokoli zveřejňovat. Uvědom si, že jsou za tím hodiny pokusů a nemalé částky investované do vývoje. Pak přijde někdo, začne urážet a přitom chce aby mu dotyčný pomohl. Nevím, kde žiješ, ale takhle to tady nefunguje.
Nepočítej s tím, že někdo bude dělat nějaký základní kurz. Na to nemá nikdo čas. I takhle to stojí hodně času, který by se mohl třeba věnovat vývoji. Buď se prokoušeš a sám zjistíš, co je pravda a co mystifikace, nebo zůstaneš v nevědomosti.

A konečně, plevelíme vlákno, které má jiný účel, takže to je z mé strany vše.
Ale samozrejme ze uz od nikoho tady nic necekam(-e).K tomu zakladnimu kurzu:samozrejme ze nejake info zajemce najde roztrousene po celem foru,jen jsem chtel aby se to nejak sesumirovalo,nic vic! Ale mas zajimavy,takovy az arogantni pristup k sireni informaci,ale nevadi,je to tva věc.Ale nepis takove věty,ktere mluvi za vsechny uzivatele (citace:Na to nemá nikdo čas.).Vazne nechapu takovy zpusob uvazovani.Taky mi rekni co te stalo toliko financi na bastleni testatiky??!! :roll:
Jak uz Gewo napsal nademnou, tak diskuze jde najak mimo tema.bohuzel,ale tady ocividne neni ocem psat.Tady se totiz na neco zeptas a jako odpoved dostanes,ze si to mas udelat pekne sam (protoze tak to skutecne vypada).Tenhle problem by zase resil ten uvodni kurz :idea: ,co pak to vidim akurat ja??
Mit tak ty znalosti,tak ten tutorial udelam sam!
p.s. Gewo, dostal jsem do ruky nejake tve knihy ale az po delsi dobe jsem zjistil ze ty knihy pises vlastne ty :D To jsem netusil ze te taky zajimaj i ufoni a spol...
dobra prace!!! gratuluji.Jeste mi zbyva projet knihy pres skener,OCR a prevest do MP3......to se pak bude poslouchat!! ;)


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Testatika

Příspěvek od Aquarius1 »

Nevím jestli to tady už nebylo ale jak říkával můj tatík ,,opakování je cesta k úspěchu.
http://www.gewo.cz/ve/Testatika-FED/Testatika.htm
gewo ,jestli uznáš za vhodné tak smazat.
Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Marťas

Testatika

Příspěvek od Marťas »

Ahoj sem tu novej, chtěl sem se zeptat jestli sem dobře pochopil alespoň základy tý testatiky.
Takže:roztočim kotouče> seberu statický náboj> přivedu ho do prostředka vzniklé plazmové čočky>
jelikož je ten náboj dodáván přerušovaně tak tím přerušovaně vlastně vyrovnávám "tlak" uvnitř čočky kde vládne"podtlak"
čímž čočka začne pulzovat> tím vznikne pohyb který indukcí odvedu přes potřebné úpravy ke spotřebiči.
Pokud to tak je tak se regnu a můžem o tom pokecat pokud ne tak můj přízpěvek smažte.Ale hlavně už to někdo vybalte :lol:


Marťas

Re: Testatika

Příspěvek od Marťas »

Marťas píše:Ahoj sem tu novej, chtěl sem se zeptat jestli sem dobře pochopil alespoň základy tý testatiky.
Takže:roztočim kotouče> seberu statický náboj> přivedu ho do prostředka vzniklé plazmové čočky>
jelikož je ten náboj dodáván přerušovaně tak tím přerušovaně vlastně vyrovnávám "tlak" uvnitř čočky kde vládne"podtlak"
čímž čočka začne pulzovat> tím vznikne pohyb který indukcí odvedu přes potřebné úpravy ke spotřebiči.
Pokud to tak je tak se regnu a můžem o tom pokecat pokud ne tak můj přízpěvek smažte.Ale hlavně už to někdo vybalte :lol:
Trošku sem to zmotal takže znova.Seberu napětí>pošlu do válců>v nich se napětí nahromadí>ve válcích se napětí rozdělí- velké zůstane v nich a menší odvedeme(něco jako kýbl z vodou a dvěma dírkama na dně)>toto nižší napětí přivedeme na střed pulzující plasmy kde je urychleno výřivími proudy(je to vlastně čerpadlo v uzavřeném okruhu s dvěma kýbly vody)--
K těm válcům:Je to mnohovrstvý kondenzátor podobný JC více o tom zde http://jnaudin.free.fr/cstack/index.htm
K tomu čerpadlu:Přenos probíhá z mříšky na mříšku v plazmě(podobně jako v elektronce) pravděpodobně nejlepší tvar mříšky by se měl podobat včelí plástvy viděl sem to nekde už nevim kde.Pučil sem si na to Novákův obrázek doufám že ti to neva.
http://img244.imagevenue.com/img.php?im ... _580lo.jpg
Co myslíte? :help:


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Marťas

Příspěvek od Novák »

Takhle vzniká nedorozumění.Příště radši vše smažu a nic tu nebudu nechávat.Ty moje kotouče nemají nic společného s testatikou a potvrzují pouze fungování spořiče.
-
Jakýkoliv materiál,která se pohybuje v prostoru hromadí "náboj".V mém případě vzniklo "pouze" magnetické pole a to rotací kotoučů s Fe lamelami.Jinými slovy,statická elektřina v kombinaci s magnetickým materiálem vyrábí magnetické pole.A to je vše.


Návštěvník

Re: Marťas

Příspěvek od Návštěvník »

Novák píše:Takhle vzniká nedorozumění.Příště radši vše smažu a nic tu nebudu nechávat.Ty moje kotouče nemají nic společného s testatikou a potvrzují pouze fungování spořiče.
-
Jakýkoliv materiál,která se pohybuje v prostoru hromadí "náboj".V mém případě vzniklo "pouze" magnetické pole a to rotací kotoučů s Fe lamelami.Jinými slovy,statická elektřina v kombinaci s magnetickým materiálem vyrábí magnetické pole.A to je vše.
Tak teda soráč.Díky za vysvetlení. Upozornění že nestavíš testatiku sem viděl myslel sem že to má společný základ.Taky neříkám že to tak je, ale ptám se jestli to tak je.Nejde mi dohlavy jak nekdo může začít stavět něco aniž by měl představu na jakém principu to funguje.Zkrátka mě zajímá kam až ste došly.


Marťas

Re: Testatika

Příspěvek od Marťas »

Marťas píše:
Marťas píše:Ahoj sem tu novej, chtěl sem se zeptat jestli sem dobře pochopil alespoň základy tý testatiky.
Takže:roztočim kotouče> seberu statický náboj> přivedu ho do prostředka vzniklé plazmové čočky>
jelikož je ten náboj dodáván přerušovaně tak tím přerušovaně vlastně vyrovnávám "tlak" uvnitř čočky kde vládne"podtlak"
čímž čočka začne pulzovat> tím vznikne pohyb který indukcí odvedu přes potřebné úpravy ke spotřebiči.
Pokud to tak je tak se regnu a můžem o tom pokecat pokud ne tak můj přízpěvek smažte.Ale hlavně už to někdo vybalte :lol:
Trošku sem to zmotal takže znova.Seberu napětí>pošlu do válců>v nich se napětí nahromadí>ve válcích se napětí rozdělí- velké zůstane v nich a menší odvedeme(něco jako kýbl z vodou a dvěma dírkama na dně)>toto nižší napětí přivedeme na střed pulzující plasmy kde je urychleno výřivími proudy(je to vlastně čerpadlo v uzavřeném okruhu s dvěma kýbly vody)--
K těm válcům:Je to mnohovrstvý kondenzátor podobný JC více o tom zde http://jnaudin.free.fr/cstack/index.htm
K tomu čerpadlu:Přenos probíhá z mříšky na mříšku v plazmě(podobně jako v elektronce) pravděpodobně nejlepší tvar mříšky by se měl podobat včelí plástvy viděl sem to nekde už nevim kde.Pučil sem si na to Novákův obrázek doufám že ti to neva.
http://img244.imagevenue.com/img.php?im ... _580lo.jpg
Co myslíte? :help:
Škoda že nikdo nemá chuť říct jak to je, možná že to nikdo z fora ani neví.Nicméně já sem přesvědčen o tom že základ toho všeho je asymetrický vícevrstvý kondenzátor. http://img201.imagevenue.com/img.php?im ... _166lo.JPG


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Testatika

Příspěvek od poota »

Marťas píše:...Nicméně já sem přesvědčen o tom že základ toho všeho je asymetrický vícevrstvý kondenzátor. http://img201.imagevenue.com/img.php?im ... _166lo.JPG
Obrázek je hezký a Tvoje přesvědčení beru na vědomí.
Ještě kdybys byl tak laskav, a pokusil se mi nějak šetrně naznačit, co z toho pro mě či pro nás vyplývá.
Zdravím a děkuji - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Seriál Testatika + Diskuze“