vtipné

Pravidla, aktuální info a finanční příspěvky na chod fóra
Odpovědět
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Riešenie

Příspěvek od chiq »

Je tu jedno riešenie: polouzamknuté vlákna, také, ktoré by si mohol prečítať každý, ale do ktorých by mohli prispievať len tí, ktorím to umožní autor vlákna. Napr. v magnetoch Gromit alebo Martin11, vo "vodníkoch" Ilem alebo Iv, atď. Tak by sa dalo vyhnúť mnohokrát scestným komentárom rôznych egocentrikov.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

gewo píše:Je tam odkaz na celé vyjádření. Ten, co to psal určitě není blb. A má za sebou hodně, opravdu velmi konkrétních věcí. Nedřepí za rohem a neživí se překupnictvím elektroniky. Nesaháš mu ani po kolena. Ovšem napřed bys musel rozumět tomu, co tam stojí, a o čem ten web je. Pokud nerozumíš, není to můj problém. Od Tebe jsem zatím viděl jen slova a odsudky, vždy a na všechno. A specielně tento odsudek absolutně není na místě. Tím jsi to definitivně dorazil.(Nevím kde to tady od Tebe něco o SMOT je a absolutně nemám chuť prohrabávat Akordyho 1000+1 moudro, abych se dopracoval k dalšímu odsudku a la SAV... to opravdu ne)Jedno ale vím jistě - co si o Tobě mám myslet. A stačí. Jdi se klouzat, příteli. Nemám chuť ztrácet čas lidmi, jako jsi ty. Díky nim svět vypadá tak, jak vypadá - nepěkně. Ciao.
Základní problém je v tom, že si nebudeme lhát, jinak vyhnije fórum samo. Ten, co to psal citovaný článek je zcela jiste technický blb, plete pojmy s dojmama, a své hypotézy prohlašuje za fakty, četl jsem celý link a výsledek byl zbytečne ztracený čas stejne jako poslouchat podvodníka. Nesahá mi po kolena, protože já se prekupnictvím a veštením neživím, ale delám si porádne svou práci, do které se plete prostrednictvím netu jakýsi brídil. Rozumím tomu velmi dobre, a dotyčný nemá za sebou nic, o čem by nemusel lhát ve smyslu citovaného predmetu. Došli Ti argumenty a Tvé výroky o mne zatím lépe sedí Tobe. Jsou čtenári, co četli, co jsem v príspevcích napsal, a co verím že prispeje k oživení myšlenek o existujících alternativních zdrojích, nebo i zatím neexistujících, ale hlavne opakovatelných a meritelných, co neshnijí po prvním pokusu.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Reakce

Příspěvek od Akord »

Iv píše:Myslím,že to není ani tak o sypatiích a antipatiích mezi lidmi tady na foru.Když si uvědomíme proč toto forum (díky Rivalovi)vzniklo,aby pomáhalo lidem,ale lidem nakloněných na všechny druhy úspor a ať jsou to malé nebo velké úspory je jedno,měla by se nám vynořit základní myšlenka reakcí.Ti lidé,kteří sem přišli a ani trochu ve skrytu duše nevěří na VE a jiné zdroje energie,si řeší své Ego, tím,že druhé budou častovat odbornými názvy a poučkami a většinou dosáhnou svého vnitřního zadostiučinění ke své osobě.Ale v tomto případě si sobecky neuvědomují(nebo uvědomují),že zanáší na forum „virus“ beznaděje a skepticismu.
Není to pravda, já prišel na fórum práve proto, abych se podelil o poznatky pri hledání možností úspor a výroby lokální-nemonopolní energie. Mnohé jsem zkoušel prakticky. To já jsem ten optimista, protože jsem pro to i neco udelal v prostredí, které tomu moc nepreje. Nikdo z víry zatím žádnou energii, nebo úsporu nevyrobil. Virem je tady lež produkující beznadej.
Iv píše:Dobře se začal např.formovat tým v magnetických motorech,ala Gromit,Martin11 atd,ale stačil jeden „virus“ a raketový nástup těchto lidiček šel k nule.
Nesprávne nastartovaná raketa bouchne. Je lépe odložit start na dobrou dobu. Žádný virus. Tým sám osobe není žádná záruka úspechu, pokud není postavený na určité duvere v opozici. Já jsem treba nikomu nic nazakazoval, pouze jsem napsal, co je zdrojem potíží a upozornil na dezinterpretace. Pokud jsem byl za toto kritizován, je mi jasné, že s fórem není všechno v porádku, a mnozí si v nem vskutku reší pouze své ego, nebo jakési stranické ambice. To by me za chvilku mohli nekterí kritizovat i za to, že jsem se naučil malou násobilku. Fórum melo být prece o energii. Gromit a Martin11 jsou jedni z mála, kterí principy svých pokusu netají a nemlží, a formulují je tak, že se lze k nim vyjádrit.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Akord-Hm

Příspěvek od Iv »

Akorde,
Ty jsi mně zrovna na mysl nepřišel při psaní mého příspěvku,ale budiž-chytl ses Ty.Z Tvého vyjádření je cítit kydaný hnůj na mou hlavu,nevadí,snad časem sám prohlídneš.Nebudu Tě přesvědčovat o nějakém opaku,asi budeš pod nějakým vlivem,ale příště važ kritiku,i když byla napsána neadresně,aby zůstal prostor pro manévrování,pro jistotu.Vyjádřil si vlastně neskrytě svůj vnitřní postoj k tomuto foru a pohled na ostatní účastníky fora ,pokud se ti nelíbí a myslíš si,že Tvá kritika je oprávněná,divím se,že tady ztrácíš čas.
A pozitivní víru ? Ta je základním stimulem pro každého hledajícího,ať v tech. nebo jiných oborech.
Dál psát nebudu,škoda zabraného místa….


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Akord-Hm

Příspěvek od Akord »

Iv píše:ale budiž-chytl ses Ty.Z Tvého vyjádření je cítit kydaný hnůj na mou hlavu,nevadí,
Nejsme na rybách. Já tam ale zatím žádný hnuj na Tvou hlavu nevidím. Možná jde o nedorozumení. Za mírne ostrejší považuji výroky:
....Virem je tady lež produkující beznadej....s fórem není všechno v porádku, a mnozí si v nem vskutku reší pouze své ego, nebo jakési stranické ambice.
Já nekteré projekty vnímám jako nepravdivé, ať je za tím co chce, nepotrebuji nic pitvat nebo vyšetrovat. Je na to jednoduchá otázka. Je čestný človek, který je napríklad účastníkem nejaké pyramidové hry? Podle nekterých se ničeho vážného nedopouští, podle jiných delá paseku. Ať si na to odpoví každý sám, já jsem svou odpoved napsal, podporuji pouze čitelné veci, a tím i čitelnou technickou tradici. Nečitelné a zamlžené veci považuji za plevel. Není louka bez plevele, stejne jako plevel nebude plevel bez louky.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ive

Příspěvek od Merlin »

Člověk, který napíše o ing. Haraldu Chmelovi, který má na starosti kompletní sektor státních SV a KV vysílačů v Rakousku, kde mimo jiné učí na vysoké škole VF technologii, a mimo jiné napsal několik velmi dobrých knih, tohle:
"Ten, co to psal citovaný článek je zcela jiste technický blb, plete pojmy s dojmama, a své hypotézy prohlašuje za fakty, četl jsem celý link a výsledek byl zbytečne ztracený čas stejne jako poslouchat podvodníka. Nesahá mi po kolena, protože já se prekupnictvím a veštením neživím, ale delám si porádne svou práci, do které se plete prostrednictvím netu jakýsi brídil. Rozumím tomu velmi dobre, a dotyčný nemá za sebou nic, o čem by nemusel lhát ve smyslu citovaného predmetu."... podle mne ztratil veškerou soudnost, je nějak v koncích a spravuje si náladu expertními ejakuláty na zdejším fóru, kde má, díky svému oboru, jistou převahu. Na víc nemá, stačí se podívat na jeho webovou stránku.

Takže ho nechme být, jakékoli rozčilování je zbytečná ztráta času. Pro mne už není.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Akord-Hm

Příspěvek od 1220 »

Akord píše: Nečitelné a zamlžené veci považuji za plevel. Není louka bez plevele, stejne jako plevel nebude bez louky.
V tom nemůže býti sporu. Nevím ale potom, jak se vyrovnáš se skutečností, která posléze z mlhy vystoupí, a ovládne např energetiku , bude pochopitelná přes teorie, které již dnes kdekdo chápe, ale Ty je nazýváš plevelem, protože si jim nedopřál ve svém vědomí dostatek úcty dnes. Zítra budeš plevelem na rozvetlé louce Ty. Osobně bych Ti to sice nepřál, ale stane se to.
Vzpamatuj se Petře, ve Tvém novém vláknu neuvádíš věci kterým nerozumíš ,já nevidím důvod, proč by to měl někdo za Tebe udělat.
Ani Sao, ani Iv , ani Ilem nebudou rušit Tvé kruhy. Natožpak Pego.
Nechal bych to být, kvůli sobě určitě. Je zde ale kupa mladých lidí, jejich je budoucí svět , jejich je mnoho alternativ o kterých jedna osoba prostě vědět nemůže.
Měj se hezky estli Ti to jěště půjde. Naštvi se a přehoď výhybku, mohlo by se ti to vyplatit. Nejsem ve sporu s Tvojí osobou, ale s uzavřeným obsahem Tvojí mysli.
K.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Ive

Příspěvek od Akord »

gewo píše:Člověk, který napíše o ing. Haraldu Chmelovi, který má na starosti kompletní sektor státních SV a KV vysílačů v Rakousku, kde mimo jiné učí na vysoké škole VF technologii, a mimo jiné napsal několik velmi dobrých knih, tohle:
"Ten, co to psal citovaný článek je zcela jiste technický blb, plete pojmy s dojmama, a své hypotézy prohlašuje za fakty, četl jsem celý link a výsledek byl zbytečne ztracený čas stejne jako poslouchat podvodníka. Nesahá mi po kolena, protože já se prekupnictvím a veštením neživím, ale delám si porádne svou práci, do které se plete prostrednictvím netu jakýsi brídil. Rozumím tomu velmi dobre, a dotyčný nemá za sebou nic, o čem by nemusel lhát ve smyslu citovaného predmetu."... podle mne ztratil veškerou soudnost, je nějak v koncích a spravuje si náladu expertními ejakuláty na zdejším fóru, kde má, díky svému oboru, jistou převahu. Na víc nemá, stačí se podívat na jeho webovou stránku.
Takže ho nechme být, jakékoli rozčilování je zbytečná ztráta času. Pro mne už není.
Je celkem možné, že mi ji konečne kdosi za odmenu vylepší, protože dík i tomuto fóru a hromade jiné práce mi na ni asi nezustal čas. Otázka je, zda je autorem textu skutečne dotyčný pán, dosti pochybuji o tom, že by tak plácal, i když odboru je moc, a odbor, který prezentoval mel možná jen jako začátečnické hobby. Mohl bych mu treba zavolat, a zeptat se na to, zda si za tím stojí, nebo se podívat na jeho práce. Najednou je učitel vysoké školy dobrý a nezkostnatelý.

Já našel na rakouském netu pouze tohoto Haralda Chmelu o kterém bych predpokládal, že ten text mohl napsat. http://www.hcrs.at/WIR.HTM
Sekretárky taky ledacos umí.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

zaujímavá polemika...
...nikdy som nevedel pochopiť ľudí, ktorí sa od radosti priam zajakávali, keď sa nám na Záhorie, priamo do Kuchyne, nasťahovali jednotky Nazi-American Terorist Organisation... natešene vykrikovali do sveta, ako sa budú mať súúúper, ako im pokvitnú obchody, ako z nich amíci urobia cez noc milionárov, hoci im aj zdravý rozum musel hovoriť, že európa je pre nich len divočina, že si sem dotrepú nielen potraviny a chlast, ale aj ten hajzlpapír...
niekto si proste zvykol na povýšenecký americký spôsob diktátu...


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

chiq píše:...nikdy som nevedel pochopiť ľudí, ktorí sa od radosti priam zajakávali, keď sa nám na Záhorie, priamo do Kuchyne, nasťahovali jednotky Nazi-American Terorist Organisation... natešene vykrikovali do sveta, ako sa budú mať súúúper, ako im pokvitnú obchody, ako z nich amíci urobia cez noc milionárov, hoci im aj zdravý rozum musel hovoriť, že európa je pre nich len divočina, že si sem dotrepú nielen potraviny a chlast, ale aj ten hajzlpapír...niekto si proste zvykol na povýšenecký americký spôsob diktátu...
Až si do profilu doplníš bydlisko, alebo kontakt, potom lepšie pochopíš, čo si napísal. Mne je zasa jasné, prečo sem tak ľahko prišli.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Akord-Hm

Příspěvek od Akord »

Karel m píše:Nevím ale potom, jak se vyrovnáš se skutečností, která posléze z mlhy vystoupí, a ovládne např energetiku , bude pochopitelná přes teorie, které již dnes kdekdo chápe, ale Ty je nazýváš plevelem, protože si jim nedopřál ve svém vědomí dostatek úcty dnes. Zítra budeš plevelem na rozvetlé louce Ty. Osobně bych Ti to sice nepřál, ale stane se to. Vzpamatuj se Petře, ve Tvém novém vláknu neuvádíš věci kterým nerozumíš ,já nevidím důvod, proč by to měl někdo za Tebe udělat. Ani Sao, ani Iv , ani Ilem nebudou rušit Tvé kruhy. Natožpak Pego. Nechal bych to být, kvůli sobě určitě. Je zde ale kupa mladých lidí, jejich je budoucí svět , jejich je mnoho alternativ o kterých jedna osoba prostě vědět nemůže.
Měj se hezky estli Ti to jěště půjde. Naštvi se a přehoď výhybku, mohlo by se ti to vyplatit. Nejsem ve sporu s Tvojí osobou, ale s uzavřeným obsahem Tvojí mysli. K.
Karel, já vím, že víc toho nevím. Taky dobre vím, co znamená být nekde blízko posledního místa v nefalšované technické odbornosti. Duvod konfliktu je mi jasný a nepatrí do techniky. Jasne jsem napsal, že se zbytečne vodíme za nos, co se týče získávání energie. Co je na tomto špatne a nač tím ztrácet čas. Vubec jsem nikomu z jako tech mladých nic nezakázal, stejne si bude delat nakonec každý své. Stejne nikomu nezakazuju nad čímkoli bádat, vyjádruju se na rozdíl od nekterých obvykle jen za sebe, taky se neoháním druhýma. Co by jsi ale rekl, kdyby Ti v obchode jednou místo chleba nabídli zabalený popel, jako tady mne? Tváril by si se, že je to ok, nebo si ríkal, že asi špatne vidíš, nebo, že soused taky dostal popel a je spokojený? Ty upečeš chleba a vedle na ulici bude kdosi prodávat zabalený popel a kričet chleba. Donekonečna relativizovat nejde. Udelejme, co se udelat dá a pak si treba o tom napišme. Predbíhat není treba, to, jak vidíme jiného človeka závisí jak na nem, tak na nás.


Zpc.Elservis
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: úte 13 bře 2007 21:44
Bydliště: Plzeň

Velikost stran

Příspěvek od Zpc.Elservis »

Zdravím a chtěl bych se zeptat proč se mi v různých vláknech různé strany zobrazují různě velké- :shock: :lol: ne že bych měl slovo -různé- v extra velké oblibě ale nějak to vyplynulo...
Uvedu příklad. Sekce zdraví, koloidní stříbro, str. 64 - zobrazuje se mi korektně, vidím všechno. Str. 65 - je trochu větší, či spíše širší - dole je posuvník, když chci vidět vše, musím ho pošoupnout. Str. 66 - ta je tak široká, že by se nevešla ani na dva monitory vedle sebe.
Proč tomu tak je? Lze to nějak porovnat? Není to pro mě zásadní problém, jenom to trošku otravuje :smoke:


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

velkej monitor

Příspěvek od sao »

Taky jsem nad tím dumal a přišel na to , -- tedy se domnívám , že pokud někdo vloží odkaz na internetovou stránku delší než jeden řádek , začne to dělat neplechu a zobrazuje se to asi metr široké (hi) . Taky to někdy dělají nevhodně vložené obrázky , jako třeba na straně 66 .
------------------ ----------------- ------------------ -------------------- -----------------
Za tím účelem jsem si koupil velice širokoúhlí monitor :smoke: , abych nemusel používat posuvníku . Teď mě ale zase z toho bolí za krkem protože to čtu , jako kdyby kolem mě projížděly F1 , nebo se díval na tenis . :pivko:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Velikost stran

Příspěvek od A(&F) »

Zpc.Elservis píše:Zdravím a chtěl bych se zeptat proč se mi v různých vláknech různé strany zobrazují různě velké- :shock: :lol: ne že bych měl slovo -různé- v extra velké oblibě ale nějak to vyplynulo...
Uvedu příklad. Sekce zdraví, koloidní stříbro, str. 64 - zobrazuje se mi korektně, vidím všechno. Str. 65 - je trochu větší, či spíše širší - dole je posuvník, když chci vidět vše, musím ho pošoupnout. Str. 66 - ta je tak široká, že by se nevešla ani na dva monitory vedle sebe.
Proč tomu tak je? Lze to nějak porovnat? Není to pro mě zásadní problém, jenom to trošku otravuje :smoke:
1) ... nejčastěji se to stává po vložení velmi dlouhých www odkazů, které systém není schopen "zalomit" do několika řádků, což lze ale eliminovat pomocí syntaxe Insert URL: [url(rovnáse)http://www.původníodkaz]zobrazenýnázev[(lomítko)url] ... (namísto výrazů v závorce napsat skutečné znaky "lomítko" a "rovnítko"!!! ... viz nápověda pod čtvrtou ikonou zleva v editační liště, ta zeměgula s řetízkem :D ) ... tzn. že např. namísto viditelného www odkazu http://upramene.cz/forum je v textu potom vidět pouze Pokec U pramene (použitou syntaxi je možno spatřit po stisknutí tl. "citovat" ;) ) ... ještě to lze také řešit pomocí externího "zkracovače adres", např. tohoto http://sux.cz/ab8 ... :lol:

2) .... tebou zmíněná "roztaženost" zmíněné str. 66 KS je díky příspěvku http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=51977#51977 , který obsahuje IMG s nevhodně velikým rozlišením ... 8)

... takže je to vždy "zaviněno" pouze tím, kdo takovýto příspěvek "spáchal", anžto on sám to může ještě dodatečně opravit ... (v případě anonymních příspevků pak už jen pouze příslušný moderátor, popř. admin ... :P )

edit: ... tak koukám, že už to Sao vysvětlil ... ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Zpc.Elservis
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: úte 13 bře 2007 21:44
Bydliště: Plzeň

Velikost stran

Příspěvek od Zpc.Elservis »

Tak vám klucí pěkně děkuju, zas jsem o kousek chytřejší. :idea:
SAO: extra super širokoůhlý monitor by bylo určité řešení :ethink: ale mám to tak blbě zařízený že konkrétně pravý okraj by musel projít stěnou na záchod a pokud by bylo náhodou obsazeno :ptrain: tak bych měl opět mezery ve vzdělání. :laugh: Tak budu holt posouvat posuvník :arrow:


Odpovědět

Zpět na „Úvodní informace“