Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od NAVAR »

deʒa vy píše:NAVARE prešiel som si to pdfko a naozaj je to tam zaujímalo a relatívne dosť podrobne vysvetlené. Jedine čo ma na celéj tej procedúre s predózovavaním sa s vitamínom C zaráža je že v prírode sa prirodzene nenachádzá v žiadnej známej prirodzenéj potravine koncentrovaná v tak velkých (doporučovaných) množstvách k pomeru k dennej dávke. Zjesť za deň 15kg pomarančov tak to je na riadnu sračku ak by to vobec človek prežil. Príroda si bežne nerobí srandičky a kedže nič nieje zadarmo (ani "skratky") mám za to že v tej procedúre s predozovavaním sa s céčkom bude niekde nejaká zrada ktorá zatial ešte nevyplávala na povrch...
Vždycky si říkám že "cesta z pekla trvá minimálně tolik kolik cesta do pekla"....
Ovšem co mám zkušenost tak pokud je člověk opravdu nemocný tak vitamín C tělo z velké části spotřebuje.
Rozumnější je však zřejmě to rozprostřít na více dávek častěji tzv, "rampování". Jak začne plynatost tak je to myslím špatně.
Osobně bych si dal při "hurá" stylu pozor na ledviny a třeba i zauzlení střev atd.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od NAVAR »

deʒa vy píše:NAVARE prešiel som si to pdfko a naozaj je to tam zaujímalo a relatívne dosť podrobne vysvetlené. Jedine čo ma na celéj tej procedúre s predózovavaním sa s vitamínom C zaráža je že v prírode sa prirodzene nenachádzá v žiadnej známej prirodzenéj potravine koncentrovaná v tak velkých (doporučovaných) množstvách k pomeru k dennej dávke. Zjesť za deň 15kg pomarančov tak to je na riadnu sračku ak by to vobec človek prežil. Príroda si bežne nerobí srandičky a kedže nič nieje zadarmo (ani "skratky") mám za to že v tej procedúre s predozovavaním sa s céčkom bude niekde nejaká zrada ktorá zatial ešte nevyplávala na povrch...
Těch 15kg pomerančů mi leželo v hlavě. Takže čistě hypoteticky pokud bych byl fruktarián a měl jít např. na celý den kácet do lesa stromy tak moje energetická spotřeba by byla až 15000kj. 1kg pomerančů má 1300kj.
Takže tak 12kg pomerančů by teoreticky tělo mělo vydržet, ovšem ne najednou, prostě konzumovat to průběžně během dne a v tom si myslím že je to kouzlo.
Zase na druhou stranu zažil jsem alergickou reakci u zdravého dospělého (ne u sebe) asi na 2dl lesních jahod. :D
Ovšem spráskal je najednou. :D


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od deʒa vy »

Jahody zvláš tie lesné sú o jóde, ak mal dotyčný problém so štítnou žlazou tak ano, v tom množstve mohol mať s tým naozaj dost velký problém. Tie pomaranče tam to bude skôr o vode, bude jej v ních cez 10L a to je dosť vela na deň pre ladvinky aj na koňa..


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
yoli
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19 pro 2012 15:13
Dal: 8 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od yoli »

Zdravím všetkych z piatej CÉÉÉ :)
Mám viacero otázok.
Pre týždňom som začal čítať o Céčku od Petera Tuhárského. Nakúpil som od GS Vitamín C 1000mg so šípkami(50mg) 60tab. s postupným uvoňovaním (čo som vtedy ešte nevedel, že e e)a začali sme ládovať 2x1g 3x denne, čiže 6g/deň. Mne to nerobilo problémy, no žene začala pobolievať hlava a dnes čo je po 4dňoch na pozvoľnom Céčku a už jednom dni na L-askorbovej z DM v tobolkách ju páli, svrbí horná pera a celkovo ju telo svrbí, žeby sa vedela do krvi škrabať. Ja nepociťujem žiadne vedľajšie účinky z toho C a to si sem tam prihodím o nejakú tabletku - už aj tobolku navyše. Môže to byť z toho mastenca a ostatných ingrediencií? Alebo to vôbec nesúvisí s Céčkom? Žena kojí.
Ešte dotaz, niekde asi tu na začiatku som čítal o megadávkach C a športe, že .........
aktivista napísal : "Dostal jsem knihu pro vytrvalostní sportovce psanou doktorem a píše tam že sportovci jsou v oxidačním stresu a proto by neměli brát velké množství vit.C,jako max doporučuje 500mg ráno a 500mg večer.Píše tam že dávka nad 1500mg najednou způsobí obrovský oxidační stres.Jak to mám chápat?Kecá nebo má v souvislosti se sportováním pravdu?
Asi by čučel kdyby věděl že dávám 5-20g denně a do toho trenuju každej den.Ale trochu mě nahlodal a nejsem si jistej jestli se dlouhodobě neřítim do průseru.Co ty na to?
.
Behávam tak 2x týždenne po 8km, tak teraz neviem, čo. Ani v knihe si nespomínam na nejaký limit so športom. Ja sa ládujem kotvičníkovým čajom zatiaľ, pokiaľ neprídu Bohúšové tinktúry :jump:
Ešte k Céčku. Nie sme chorí. Chcem ho so ženou poberať tak 3týždne do tých 10-15g/deň a potom postupne ubrať na udržiavaciu 1-3g/deň.
Vopred ďakujem za radu :bye:


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od deʒa vy »

yoli píše:Asi by čučel kdyby věděl že dávám 5-20g denně a do toho trenuju každej den.Ale trochu mě nahlodal a nejsem si jistej jestli se dlouhodobě neřítim do průseru.Co ty na to?
O nezmyselnosti svojho počinu sa medzi iným dozvieš pár veci i tu http://www.vitalia.cz/clanky/infuze-vit ... icc=item-7 špecialne v časti "Vstřebávání vitaminu přes střevo má své hranice"...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od sisa »

Když se spolu s megadávkami vitamínu C jedí i rajčata, vstřebává se maximum vit. C.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Kov »

deʒa vy píše:
yoli píše: "Vstřebávání vitaminu přes střevo má své hranice"...
:enaughty: Že bys blbě pozoroval...? :laugh:


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od deʒa vy »

sisa píše:Když se spolu s megadávkami vitamínu C jedí i rajčata, vstřebává se maximum vit. C.
Sisa toto tvoje tvrdenie vychádza z toho istého základu ako tvrdenie - Nikto ti nemože dať tolko kolko ti ja možem slúbiť. Málo pozoruješ vela domýšlaš a vymýšlaš čoho dosledkom sú jobovky podsúvané i sem na fórum čerpajúce zo zdrojov "JPP". To samé Kov, obom vám doporučujem overovať si svoje tvrdenia aj u iných zdrojov ako len u "JPP"...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od sisa »

Kov píše:
deʒa vy píše:
yoli píše: "Vstřebávání vitaminu přes střevo má své hranice"...
:enaughty: Že bys blbě pozoroval...? :laugh:
Člověk má při pozorování omezené zorné pole. Zorný úhel do strany je 90 stupňů, na opačnou stranu jenom 50 stupňů.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
sisa píše:Člověk má při pozorování omezené zorné pole.
Sisa či sa ti to páči alebo nie, predsudky sa dosť výrazne podpisujú (sú "palivom" stresu) na zdraví každého jedinca bez vínimky. Tak ako každý človek tak i ty máš tú možnosť tak neváhaj a občas si dopraj ten nádherný pohlad pozrieť sa aj trošku ďaléj ako len na špičku svojho nosa...


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od sisa »

Deja vu, to, že svůj OT příspěvek označíš, neznamená, že nezapleveluješ diskuzi.
Nezaobírej se mnou, tady je téma "vitamín C".
Místo, aby ses dovzdělal, napadáš mě. Chápu, že máš potřebu poučovat nás, ale nemáš o čem, u tebe totiž ego převyšuje znalosti. Není divu, když nepoužíváš mozek, ale jenom pozoruješ. :-)
I pozorování je důležité, ano, tím začínají vnímat svět děti, ale dospělí lidé by měli používat i mozek. Alespoń někdy.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
sisa píše:Nezaobírej se mnou, tady je téma "vitamín C".
Sisa je naozaj zábavné sledovať že to žiadaš po mne zrovna ty. Čo má spolačného tento tvoj nie prvý a určite ani nie posledný plk v tomto vlákne
sisa píše:Člověk má při pozorování omezené zorné pole. Zorný úhel do strany je 90 stupňů, na opačnou stranu jenom 50 stupňů.
s vitamínom C...?


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od sisa »

No comment.
Hoďte na toho pozorovatele síť! :mrgreen:


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od deʒa vy »

Mimo téma (offtopic)
sisa píše:Hoďte na toho pozorovatele síť!
Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... :bye:


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Kov »

Dezo, povim ti, ty jsi slusny pacient.. Zprvu jsem si myslel, ze jsi nejaky premoudrely inteligent, ted je mi jasne, ze jsi dostal opustak od Chocholouska.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“