Duchovní a společenské aspekty volné energie

Filosofie přírodních jevů.
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Duchovní a společenské aspekty volné energie

Příspěvek od rival »

Vlákno čisté, odstraněny prázdné příspěvky. 20.6.2012 SDK

Přicházejí ke mně různé a dosti rozdílné názory na toto téma. Rozhodl jsem se, že napíši jak to vidím a cítím já. Je to můj pohled na věc a prosím, aby vše co zde nyní napíši, tak bylo i chápano.

Osobně si myslím, že volná energie tu měla být už dávno. Myslím, že jsme v současné době dostali jednu z posledních šancí jak se pokusit aktivně vstoupit do děje, kdy se rozhoduje o naší vlastní budoucnosti.

Dosavadní koncept vývoje, kdy se jedinec vlastním úsilím dopracoval po dlouhých a velmi bolestivých zkušenostech k poznání, že vše ve světě je pomíjivé a nemůže mu přinést trvalé vnitřní naplnění. Kdy se postupně duchovně probouzel a začal si uvědomovat svou pravou podstatu a rozvíjel ji až dosáhl tzv. "osvícení". Laicky řečeno, úspěšně završil studium na základce a mohl konečně postoupit do vyšší školy. Tak tento koncept, který je stále funkční, byl rozšířen. Když se ukázalo, že úspěšných absolventů je tak žalostně málo. Že naopak naprostá většina žáků neustále rok co rok propadá a už dávno zapomněla, že jsou ve škole a spíše si zde hrají jako by byli ve školce.

Bylo tedy rozhodnuto, jelikož čas se krátí, že dosavadní individuální studium bude rozšířeno o možnost kolektivního studia. K závěrečným zkouškám tak může jít nejen jednotlivec, ale i celá skupina žáků. Skupina, jejíž každý člen dokáže potlačit choutky svého ega a dokáže se podělit o své poznání a své schopnosti s ostatními. A to platí absolutně stejně pro každého člena skupiny. Krédem jednotlivce už nemá být snaha vyniknout a cokoliv získat na úkor ostatních, jen proto, že je schopnější či chytřejší. Krédem se má stát nezištná spolupráce. Snaha probudit v sobě i v ostatních duchovní složku člověka a dát ji možnost růstu spolu s intelektem. Intelekt neboli rozum je sám o sobě chladný a logický. Je to jen nástroj, který umožňuje pochopení určitých zákonů hmoty. Umožňuje žití v hmotné realitě...

Že změny budou bolestivé, je jasné. Jak moc destruktivní pro společnost bude příchod "volné energie" záleží jen na nás samotných. A že se to velmi mnoha mocným organizacím nebude líbit, stejně jako mnoha obyčejným, dosud spícím lidem, je také naprosto jasné. Ale podíváme-li se globálně na celý svět a na to, co se v něm děje. Určitě se vyplatí, žít nějaký čas v nepohodlí a zdánlivém zmatku. To nové, co pak vznikne za to jistě stojí !


rival - živý člověk
Návštěvník

duchovno

Příspěvek od Návštěvník »

Díky Rivale,že jsi nakousl tohle téma.Uvolnění tzv. volné energie má i další aspekty. Pokud člověk udělá objev a hodlá ho nabídnout lidem měl by
zvážit všechny pro a proti.Lidstvo ještě na určité věci nedospělo.
Takový člověk musí vážit hlavně svým srdcem,pak bude úvaha moudrá.
Vezměme takovou vodu - zeptal se jí někdo ze zdejších badatelů jestli to
co sní provádí se jí líbí,myslím,že ne - voda je živá bytost,proto se vám
tak chová při vašich pokusech je to životodárná tekutina bez,které nepřežíjete,proto ji chraňme a pomáhejme jí.Moudrý člověk to dělá,protože
ví že čisté vody je málo a pokud se i nadále budeme chovat,jak se chováme
bude jí nedostatek a ktomu miliarda aut na vodu? Vidíte to jako já-místo vody pijete chemické sloučeniny ze supermarketů a jezdíte v báječných autech na vodu. Čisté vodě zdar.
_


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Voda....

Příspěvek od Mim »

Ano, voda se chová jako "živá bytost." V mnoha ohledech je prvda, že spotřeba vody je obrovská a nebude dlouho ta chvíle, kdy i to bude problémem. Ale disociace vody a její následné využití je jen krokem k pochopení volné energie.....Otevírá dvířka dalšímu.....Zatím na téhle planetě prší a až na místa, která trpí nedostatkem vody se nedá hovořit o jejím nedostatku....Možná, že by stála za úvahu skutečnost, kolik vody spotřebujeme bez užitku - a ta pak projde kanalizací.....Kdybychom uchovávali všechnu vodu, která v běžné domácnosti "odteče" nikam, a současně vyřešili své energetické nároky ekologicky, myslím, že by to bylo nejefektivnější řešení.....A ještě dovětek: "vodě se to určitě nelíbí!" Mim :lol:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamyšlení

Příspěvek od Merlin »

Vodě to nevadí. Prostě, když ji o to vhodným způsobem požádáme, na chvíli s pomocí Prasíly změní skupenství. V podstatě nepracujeme s vodou, ale s Prasílou - s proudy v oceánu éteru. A naše potřeby jsou pro něj míň než polechtání peříčkem... i když to hodně přeháníme. Všechno, co děláme jsou žádosti odesílané různými způsoby Prasíle. A ta pak podle toho reaguje a mění. Neuvažuje nad tím, co tím způsobí, jestli nějaké species kvůli hloupým žádostem vyhyne. Je jí to jedno, stejně jako je oceánu lhostejný úhyn jediného živočicha v planktonu... to jen naše pýcha nám namlouvá, že na tom můžeme něco změnit..
"V domě mého Otce je mnoho příbytků..."
"Prasíla má mnoho forem a tvarů..."


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Nejsme slony v porcelánu???

Příspěvek od kutil »

Ahoj lidi,
s gewem jsme si ujasnili některé pohledy na náš výzkum VE a já si najednou uvědomil že jsme jak ti sloni v porceláně!
Ti co umí a jsou schopni vyčíst z hvězd apod. osud člověka, tak z etických důvodů NIKDY dotyčnému neprozradí kdy je určen konec jeho bytí. Já osobně bych to ani znát nechtěl. Tím že gewo dělá osvětu o volných energiích, neprokazuje tak náhodou lidstvu tz. medvědí službu! Z toho co jsem pochopil tak lidi budou krást energii matičce Zemi zase z jiného soudku. V podstatě se ale nic jiného nezmění!!!.
Pokud jsem neznal VE, tak jsem si spokojeně žil, nyní když vím že se například s rozloženou vodou dají dělat energetické divy (jsem technik) tak najednou nevím jak dál. Je to naprosto stejný pocit jako kdybych se dověděl (jako děda Drchlík z „Návštěvníků“) že zemřu tehdy a tehdy. Využiji tedy sobecky získané poznatky s rozložením vody jen ve svůj prospěch, ALE s velkým pocitem viny protože vodík pomůže vyřešit materialisticky jen chod mé rodiny. Informace o volných energiích na mě působí naprosto stejně, jako když dáte dítěti hračku se kterou si nesmí hrát.
Tolik můj osobní názor.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejsme slony v porcelánu???

Příspěvek od Merlin »

kutil píše:Ahoj lidi,
s gewem jsme si ujasnili některé pohledy na náš výzkum VE a já si najednou uvědomil že jsme jak ti sloni v porceláně!
Ti co umí a jsou schopni vyčíst z hvězd apod. osud člověka, tak z etických důvodů NIKDY dotyčnému neprozradí kdy je určen konec jeho bytí. Já osobně bych to ani znát nechtěl. Tím že gewo dělá osvětu o volných energiích, neprokazuje tak náhodou lidstvu tz. medvědí službu! Z toho co jsem pochopil tak lidi budou krást energii matičce Zemi zase z jiného soudku. V podstatě se ale nic jiného nezmění!!!.
Pokud jsem neznal VE, tak jsem si spokojeně žil, nyní když vím že se například s rozloženou vodou dají dělat energetické divy (jsem technik) tak najednou nevím jak dál. Je to naprosto stejný pocit jako kdybych se dověděl (jako děda Drchlík z „Návštěvníků“) že zemřu tehdy a tehdy. Využiji tedy sobecky získané poznatky s rozložením vody jen ve svůj prospěch, ALE s velkým pocitem viny protože vodík pomůže vyřešit materialisticky jen chod mé rodiny. Informace o volných energiích na mě působí naprosto stejně, jako když dáte dítěti hračku se kterou si nesmí hrát.
Tolik můj osobní názor.
Člověk, který nemá rád sám sebe a svou rodinu, neumí mít rád ani ostatní lidi.

Proti erupci vulkánu, jako třeba Mt. St. Helens, jsou veškeré naše "energetické snahy" pouhé kýchnutí. Nepozastavoval bych se nad tím, protože kolem nás jsou v chodu nepředstavitelné síly, a jestliže se trochu ohřejeme v jejich odlesku, je to jako když se vrabec napije z řeky. Dopady téhle činnosti na prostředí, ve kterém žijeme, to už je jiná věc.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Duchovno

Příspěvek od sano »

Som kresťan a veľký ctiteľ Márie, ktorá počala z Ducha svätého. Prosím nevysmievajte sa.
Slobodomurári hovoria že vesmír spavuje veľký architekt, prasila,ktorá je voči človeku neutrálna. Že človek môže len požiadať a dostane.
Áno dostane. K tomu len maličkosť. Áno, prosme ale len v Duchu svätom, to znamená v duchu veľkej pokory pred Stvoriteľom.
Pretože tá sila, ktorá nás v súčasnosti začína pretvárať nie je sila, ktorá sa dá nami ovládať. Nie je to sila voči nám neutrálna, je to sila Stvoriteľa, ktorá nám pripomína, že napriek všetkej samostatnosti a všetkej možnosti voľby, aj voľby zavrhnutia Stvoriteľa, má na nás ako náš Stvoriteľ nárok.
A tu mnohí stroskotávajú. Skutočne uznávam nárok Stvoriteľa na seba? Uznávam ho až po bytostné Áno Stvoriteľovi? Som schopný ísť a to zo zásady ťažšou cestou, cestou pokory, chudoby, nevystatovania sa? Cestou aby vynikol môj stvoriteľ a nie ja?
Kto pozná lepšie, čo je pre túto Zem dobré? Ja, alebo môj Stvoriteľ? Kto pozná lepšie čo je pre ľudstvo lepšie, ja alebo môj Stvoriteľ?
Podľa dvetisícročnej skúsenosti cirkvi, zámery Stvoriteľa môžeme poznať len ak sa pred ním bytostne pokoríme? Dokážem to? Dokážem to Ja?
Nie je chyba spaľovať orgón v technickom zariadení? Čo ak spaľujem zároveň aj informácie, ktoré sú pre túto Zem prospešné? Čo ak tým zničím, čo už viac na ten svet nepríde?
Ak aj moje predchádzajúce poznámky sú bezpredmetné, som si istý, že som natoľko čistý, že ich použijem bez poškodenia duchovného a živostného prostredia? To sú otázky, ktoré ma trápili.
Niečo o duchovných energiách viem.
Pred šiestimi rokmi, keď som bol ešte v tých veciach neskúsený( málo som vedel o možných následkoch svojej práce), som vyrobil prístroj, pomocou ktorého som denne liečil bioenergiou v spolupráci s denníkom Korzár tisícky ľudí. Ohlas bol dobrý, novinári zaregistrovali niekoľko tisíc vyliečených ľudí. Toto trvalo asi tri roky. Potom prišli pochybnosti a prístroj som zničil. Takisto som zničil prístroj na pohon technických systémov bioenergiou. Obával som sa možného odcudzenia a zneužitia.
A dnes napriek tomu, že som sa zapojil do oživovania joe cell, si začínam klásť otázky. Som dosť pokorný? Som dosť čistý? Neviem!
Napriek tomu, dal som slovo a svoj podiel na práci odvediem naplno.
Budúcnosť ukáže načo to bolo.
sano


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Duchovno

Příspěvek od Palo »

sano píše:Som kresťan a veľký ctiteľ Márie, ktorá počala z Ducha svätého. Prosím nevysmievajte sa.
Sano, myslím, že ostatní budou se mnou souhlasit, když Ti napíšu, že máš absolutní právo na svoji víru, a to ať věříš v co věříš. Já věřím, ale ne v boha, tak jak si ho lidé kolem mě představují, dá se říct, že mám takový svůj svět, podle toho, jak jsem ho sám poznal. Jsem si jist, že mám nějakého takového svého anděla strážného, modlit se k němu nemusím, ale nevím, jestli čte mé myšlenky, někdy nahlas mu poděkuju, jsem v něj přesvědčen.

Zaslechl jsem slovo kosmohumanizmus od jednoho pána, tuším, že to byl Albert Ignatěnko. Smyslem kosmohumanizmu je to, že nepotřebujeme žádné imbeciliozní zákony, ale sami víme, co je dobré a co ne. Všichni ve vesmíru to ví. Líbí se mi myšlenka v tom, že když budu vnímat to, že jsem vnitřně čistý (jakoby že jsem nezhřešil - prostě jednat tak, aby jste si byli jistí, že jste např. nikomu nějak neublížili), bude můj život o hodně lepší. Né lepší po materialistické stránce, ale pohodlnější. Musím potvrdit, že to tak funguje... Je to na dlouhé vyprávění, ale opravdu cítím, že mi můj anděl strážnej pomáhá! :)
Co se týče práce, ženy, bytu, všechno je úplně superiozní. Jako bych si tou svou "čistotou" přizpůsobil život k parádě :)

Patřím k lidem, kterých když se zeptáte, jak se má, občas odpoví: "Úplně super!" :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Duchovno

Příspěvek od Palo »

sano píše:...že som sa zapojil do oživovania joe cell, si začínam klásť otázky. Som dosť pokorný? Som dosť čistý? Neviem!
Napriek tomu, dal som slovo a svoj podiel na práci odvediem naplno.
Budúcnosť ukáže načo to bolo.
Bydlím kousek od docela frekventované křižovatky. nejen hluk, ale ten smrat!

Mám tušení, že civilizační choroby jsou právě kvůli tomu, že tu máme pěkněj odér...

Auto jezdící na JOE CELL smrdí? Co já bych za to dal, kdybych mohl mít bez obav otevřený okno...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Duchovno

Příspěvek od Palo »

sano píše:Potom prišli pochybnosti a prístroj som zničil. Takisto som zničil prístroj na pohon technických systémov bioenergiou. Obával som sa možného odcudzenia a zneužitia.
Podle Tebe je správné zničit přístroj, který léčí lidi? Jak se to vezme - lidi se mají snažit, aby byli zdraví a nezpůsobovat si nemoci, ale pokud je to otázka civilizace jako celku, asi s tím nic moc nenadělají.

V Tvém případě bych přístroj neničil, ale o jeho existenci nedával vědět veřejnosti...

Přeci jen se může někdy stát, že budeš litovat, že jsi nepomohl svému dobrému příteli proto, že již nemáš svůj přístroj...

...zřejmě nevím něco, kvůli čemu bych s Tebou souhlasil :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Duchovno?

Příspěvek od Merlin »

Zrcadlo vypadá asi tak.

A je to silná výzva.
Přílohy
Delavy.doc
(45 KiB) Staženo 647 x


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Duchovno?

Příspěvek od Palo »

gewo píše:Zrcadlo vypadá asi tak.

A je to silná výzva.
GeWo, a Ty s tím celým textem souhlasíš? Já to beru neutrálně s tím, že je to zřejmě větší pravda, než tvrzení, že Einstein byl génius :) Znám hromadu lidí, co umí prd, ale jsou to profíci, protože to dokážou "okecat" – Einstein byl z nich asi nejlepší :)

Ještě k tomu obsahu... ...a co "Borisek"? :) Zahodit? :)
K tomu bych měl taky povídání na nějakou tu hodinu... ...když si zajedete na http://www.ufo.cz a najdete si článek "Noc po setkání s I. P.", tak se dozvíte víc... Kdybyste to nenašli, mám to někde zálohovaný, šupnu to sem...

Ono to svým způsobem souvisí...

P.S.: GeWo, znáš Ilonu z (určitého) setkání, že jo? :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

o Einsteinovi

Příspěvek od jeff »

Celý článek je jednostranně zaměřený, pokud by se vše mělo řídit podle pravidel, která z něho vyplývají, asi by chom do dneška nevylezli z jeskyní a nebyl by ani Einstein, ani tento článek. Tím, že jsme dostali dar nějakým způsobem myslet, riskoval ten kdo nám jej daroval, že třeba taky nebude všechno podle jeho představ a že budeme dělat nejrůznější ptákoviny a nedobré věci, ale asi to nějaký význam mělo když prozatím ještě snad jsme a možná i budeme. Hlavním důvodem našeho bytí tady ve hmotném světě je odvést práci, která nám byla určena. To ale nebudu rozebírat. Prostě ten Někdo, pokud je všemohoucí, musí přece vědět, co od nás může očekávat. Asi sem patříme i s našimi chybami, ať se to už někomu líbí, nebo ne.

Jeff


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Duchovno?

Příspěvek od Merlin »

Palo píše: GeWo, a Ty s tím celým textem souhlasíš? Já to beru neutrálně...
S tím textem bytostně nesouhlasím, pravděpodobně proto, že je tak brutálně pravdivý... V člověku se všechno vzpírá, ale nic naplat. I ten prošedivělec, co na mne po ránu zírá ze zrcadla, jsem prostě já, a nic s tím nenadělám.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: o Einsteinovi

Příspěvek od Palo »

Jeff píše:To ale nebudu rozebírat.
To není to nutné, protože to souhlasí s tím, co tuším podle toho, co jsem si za celý svůj život dokázal poskládat...

P.S.: Od svého narození (než jsem se naučil mluvit) si pamatuju slovo, které mi utkvělo v paměti: "Grisfordint". Zatím jsem to ještě nerozluštil, ale může to něco znamenat :)

"Greece for dint": Že by Řecko zmizelo z mapy světa? :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Universum“