Elektrická/Magnetická indukcce

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Uživatelský avatar
děda Slavík
Zasloužilý člen
Příspěvky: 672
Registrován: čtv 14 kvě 2009 13:50
Bydliště: Staré Hvězdlice 22
Dal: 5 poděkování
Dostal: 132 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Magneticke motory

Příspěvek od děda Slavík »

Kód: Vybrat vše

Chce to vyzkoušet. 
Někdo rád vidí ve všem podvod. Tak co tohle?? Vypadá to jen jako nějaká cívka, ale je to něco
navíc.

.http://video.google.com/videoplay?docid ... teven+mark
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Kluci, do toho.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Magneticke motory

Příspěvek od adam.benda »

děda Slavík píše:

Kód: Vybrat vše

Chce to vyzkoušet. 
Někdo rád vidí ve všem podvod. Tak co tohle?? Vypadá to jen jako nějaká cívka, ale je to něco
navíc.

.http://video.google.com/videoplay?docid ... teven+mark
Cívkové hračky zřejmě nenáleží tomuto vláknu
a bohužel video nemůžu v klidu shlédnout,

ale když slyším o "šikovné cívce", napadne mě několik věcí. Věcí povzbudivých i věcí nepovzbudivých.
Lidé mnohdy vezmou multimetr a snaží se změřit nějaké střídavé hodnoty, které jim z kouzelného stroje lezou ven... a občas se stane, že hodnota a displeji vede ke zjištění energetického zisku, tedy k účinnosti nad 100%. Bohužel v četných případech jde o nedostatečné měření. Z kouzelných krabiček málokdy leze přesný, frekvenčně a amplitudově konstantní sinus a pak lze možná o naměřených hodnotách multimetrem zlehka pochybovat. Je potřeba na to vyvinout měřící postup, ,,kterému nic neunikne". ...

Na druhou stranu si ale myslím, že elektromagnetická indukce je sama o sobě dost kouzelná věcička a že tam možná lze nalézt nějaké věci, které by nás mohly přivést k využitelným energetickým ziskům. Kdo ví...

Na využití el.mag. indukce v současné době pracuji v rámci ještě trochu jiného projektu. Mám na to tuze málo času, takže ještě k tomu ani nemám dokončené speciální měřící zařízení, ale doufám, že se během pár dnů zase o kousek hnu z místa.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magneticke motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše:
Lidé mnohdy vezmou multimetr a snaží se změřit nějaké střídavé hodnoty, které jim z kouzelného stroje lezou ven... a občas se stane, že hodnota a displeji vede ke zjištění energetického zisku, tedy k účinnosti nad 100%. Bohužel v četných případech jde o nedostatečné měření. Z kouzelných krabiček málokdy leze přesný, frekvenčně a amplitudově konstantní sinus a pak lze možná o naměřených hodnotách multimetrem zlehka pochybovat. Je potřeba na to vyvinout měřící postup, ,,kterému nic neunikne". ...
Jojo, taky jsem na svých střídavých gismech naměřil COP přes 1.5 :D Pak na to dá člověk analyzer a dozví se věci. Nicméně, taky se mi podařilo vypálit žárovky a reaktivní tlumiče světla (dimmer switches) při V hodnotách hluboko pod specifikacemi. Jenže na tyhle pokusy dávat analyzátor, abych se dozvěděl co se dějě, si jaksi netroufám. Stačilo mi oddělat jeden drahý měřák.
adam.benda píše: Na druhou stranu si ale myslím, že elektromagnetická indukce je sama o sobě dost kouzelná věcička a že tam možná lze nalézt nějaké věci, které by nás mohly přivést k využitelným energetickým ziskům. Kdo ví...
:D Pravda. A že už jsem těch Zimmermanovských cest prošel. Co mi nejvíc leží v žaludku jsou turn-ampéry u elektromagnetu.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Magneticke motory

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
Slavek Krepelka píše:Co mi nejvíc leží v žaludku jsou turn-ampéry u elektromagnetu.
Jedem sice zřejmě ve stylu off-topic, ale zajímalo by mě, co přesně myslíš turn-ampérem? Přeložit si to umím, teď jde o to, zajít trochu dál, co Tě tam přesně hlodá.

Ahoj!


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magneticke motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše:
Mimo téma (offtopic)
Slavek Krepelka píše:Co mi nejvíc leží v žaludku jsou turn-ampéry u elektromagnetu.
Jedem sice zřejmě ve stylu off-topic, ale zajímalo by mě, co přesně myslíš turn-ampérem? Přeložit si to umím, teď jde o to, zajít trochu dál, co Tě tam přesně hlodá.

Ahoj!
Že sila magnetického pole se dá alespoň teoreticky hnát do nekonečna přidáváním závitů na elektromagnet.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Magneticke motory

Příspěvek od Akord »

Slavek Krepelka píše: Že sila magnetického pole se dá alespoň teoreticky hnát do nekonečna přidáváním závitů na elektromagnet.
Turn ampéry česky ampérzávity - pro začátečníky.
To je sice pravda, ale stoupá indukčnost. Tedy práce potrebná na jednorázové dosažení indukce. Indukce po dosažení nejaké hodnoty pak beží setrvačností. Tedy tužkovým monočlánkem mohu nadzvednout primerene velkým elektromagnetem lokomotivu, ale proud bude v cívce stoupat tak pomalu, že se mi ta baterie po tech pár minutách vybije. Její energie bude pak odpovídat energii pritažení. Vše jak má být, lze spočítat. Energie baterie se použije v podstate na spíše na zmenu indukce, než na její udržení. Pri udržování se výkon baterie spotrebuje pouze na ztráty v odporu vodiče. Pokud by byla cívka z hypervodiče, nebo supravodiče, lze více-méne baterii odpojit, cívku zkratovat, a proud bude proudit sám, a také sám bude držet tu lokomotivu. Presne jako trvalý magnet.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magneticke motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Akord píše: Tedy tužkovým monočlánkem mohu nadzvednout primerene velkým elektromagnetem lokomotivu........
:D A co takhle zmagnetizovat tím tužkovým monočlánkem metr krychový neodym?
Čau, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“