Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
JezMan
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 26 pro 2013 1:56
Dostal: 1 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od JezMan »

Zdravíčko,

no já jsem to snad našel a je to toto:


Nebo není to ono?
Ale každopádně z tohoto nic moc vidět/vědět není.


Možná již zítra...
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:...máš zajímavé závěry..jako: ....rychlejší magnetický tok, výroba ozonu rotujícím magnetem....že magnet je mnohonásobně využitelnější zdroj energie, :idea: ,,,to jsou mě věci.... :epray: tak impulz....
... Marťas, ještě jsi zapoměl na zmíněné, že "magnety spalují fest nečistoty v blízkém okolí" + "??? takže nezadržitelné jdou ven" ... :D ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

...po hluboké "filosofické" úvaze, a to takové jaké je jen karkulka červená :oops: schopna jsem došel k následujícímu závěru. Magnetický motor / MM/ v žádném případě nemůže být perpetum mobile, protože do vstupního zařízení součástky/ magnetu/ stroj pohánějící je vložena jakási energie a tato dále zmíněný stroj ...námi zvaný Mag. motor pohání.
perpetum mobile te jen tímto perpetuem když "něco " běhá samo...různé padáko-páčky plováko-kuličky a jiná nevšední udělátka.

takže tímto martin11 :D prohlašuje, že Mag. motor v žádném případě není Perpetuum mobile :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od jeff »

martin11 píše:takže tímto martin11 :D prohlašuje, že Mag. motor v žádném případě není Perpetuum mobile :pivko: m11 :D
a existuje vůbec nějaké perpetuum mobile? Řekl bych, že ne, ale opravdu už bylo všechno vynalezeno a objeveno? Ale ať tak, nebo tak, něktré věci se tak opravdu chovat můžou, jen nevíme, kde berou energii, tak to jsou perpetua mobile a fertig :pivko:

Jeff


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

JezMan píše:Zdravíčko,

no já jsem to snad našel a je to toto:


Nebo není to ono?
Ale každopádně z tohoto nic moc vidět/vědět není.
...to co se točí není MM ale nějakej fejk...co ty drátky na videu dole uprostřed.... :piss: :bhead:


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

jeff píše:
martin11 píše:takže tímto martin11 :D prohlašuje, že Mag. motor v žádném případě není Perpetuum mobile :pivko: m11 :D
a existuje vůbec nějaké perpetuum mobile? Řekl bych, že ne, ale opravdu už bylo všechno vynalezeno a objeveno?
martine, já se ti divím, že po tolika letech skušeností nemáš v tom jasno. Už se to tu prodiskutovalo a myslím že závěr PM je v podobě, že je to zařízení, které koná nenulovou mechanickou práci bez dodání energie z venčí.

jeff :good: , je to tak. Kolik tu z vás se věnuje per. magnetům, resp. se s nimi hraje ? Já ani nepočítam kolik verzí jsem už odskoušel. Věřím, že příroda nám dáva šanci právě kvůli dvěm různym polaritám ( S - J) a deformací mag. pole napr. Fe plíškama.
To je můj názor se skušenosti s praxe.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

...NO PRÁVĚ....MAGNETY VZNIKLY DODÁNÍM ENERGIE ZVENČÍ..takže mají jakousi uloženou energii...takže MM namůže být považován za PM :pivko: m11 :D
p.s zde můžeme magnet přirovnat k pružině...


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

Upresním, dva od seba vzdialené magnety sú potenciálna energia (ako natiahnutá pružina) To znamená, že ak sa pritiahnu, tak môžu vykonať prácu a tu sa všetko končí, proste sa potenciálna energia vyčerpala a je koniec. Je to aj v súlade zo zákonom zachovania energie. No ak by sa ti podarilo potenciálnu energiu zacykliť, resp. aby konala nepretržite nenulovú mech. prácu, tak by to bol zázrak = PM. Inak povedané vzorec W = F . s, by bol nepoužiteľný.

Zákon zachovania energie je silný zákon, no zatiaľ verím, že môže byť prekonateľný.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

viz výše, hluboce s tebou souhlasím :good: :eclap: ....jen s tím, že pokud by se ti ty magnety podařilo zacyklit, tek to není perpetuum :enaughty: ... :idea: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

martin11 píše: ....jen s tím, že pokud by se ti ty magnety podařilo zacyklit, tek to není perpetuum
A jak chceš zacyklit potenciální práci magnetů bez dodání energii z venčí ? :)
Ak by se podarilo zacykliť potenciálnu prácu magnetov alebo pružiny, bez dodania energie z vonku, tak to perpetum bude.
Nemusím ani zdôrazňovať triviálnu záležitosť, že ak sa magnety od seba oddelia, alebo pružina natiahne, tak viac energie (práce) naspäť nedostaneš. Logické, zatiaľ pravdivé a praxou overiteľné, ale tu sme na vlákne Magnetické Motory a 0,001 % nádeje, že to môžebyť aj inak :pivko:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

A jak chceš zacyklit potenciální práci magnetů bez dodání energii z venčí ? :)

:pivko: výborná otázka :good:
odpověď...."to nevím, resp. vím a snažím se u mého " hvězdicového motoru"...resp. všichni se snaží...
ano souhlasím, matematicky to nejde, ale uran ti také sám od sebe energii neuvolní... :idea: :bye: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
kluge
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 09 pro 2015 19:32

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od kluge »

Zdravím chalani, tak som si to tu troška počítal... mám otázku... chcem si postaviť jeden dc motor... ale pred stavbou by som chcel vedieť pár maličkostí... je motor z jadrom účinejší ako tento ? http://www.vawt.om2cm.sk/sites/default/ ... mbnail.JPG
ako neviem nájsť napríklad aký potrebujem krútiaci moment v Nm na alternátor 14V 60A. Vedel by mi niekto poradiť ?
Ďakujem.


pozitívum je základ úspechu
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Aquarius1 »

martin11 píše:...NO PRÁVĚ....MAGNETY VZNIKLY DODÁNÍM ENERGIE ZVENČÍ..takže mají jakousi uloženou energii...takže MM namůže být považován za PM :pivko: m11 :D
p.s zde můžeme magnet přirovnat k pružině...
Čus Martine.
Ještě je tu jedna zajímavá věc a to že když takový magnet rozdrtíš třeba na prach tak budeš mít miliony mini magnetů a to jen s vložením prvotní energie.
Kdežto když rozdrtíš tu tvou pružinu tak máš prd.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

porovnávat magnet a pružinu z hlediska materiálu nelze...z tohoto pohledu právě vznikají nedorozumění a výroky že magnet není pružina. Myslím, že je třeba se na tento problém dívat spíše z hlediska akumulace energie. natlakovaný vzduch v nádrži je také akumulátor, zrovna tak jako voda ve vodojemu na kopci, nebo roztočený setrvačník nebo kondenzátor. no a magnet má tu vlastnost, že tu energii do něho vloženou neumíme smysluplně vycucnout...spotřebovat....no a v generátorech se magnet chová jako transformátor...převod mechanické energie na elektrickou...tak asi tak to je....si myslím.... :good: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
martel
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: čtv 27 dub 2017 11:47
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martel »

martin11 píše:no a magnet má tu vlastnost, že tu energii do něho vloženou neumíme smysluplně vycucnout...spotřebovat....no a v generátorech se magnet chová jako transformátor...převod mechanické energie na elektrickou...tak asi tak to je....si myslím.... :good: :pivko: martin11 :D

Začal si dobre, ale skončil si zle :). Transformátor nepremieňa mechanickú energiu na elektrickú a nie je to ani opačne. Transformátor prenáša prúd z jedného vodiča na druhý pomocou elektromagnetickej indukcie. Pri ideálnom transformátore sa elektrická energia na žiadny iný typ energie nemení. Pri reálnach transformátoroch sa časť energie zmení na teplo kvôli odporu vo vodičoch.
Nenapadá ma, v akom zmysle by sa dalo povedať, že magnet sa správa ako transformátor.


E = m(a2+b2) ...keď sa Einstein spojí s Pytagorom
Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“