Výbušná Diskuze

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výbušná Diskuze

Příspěvek od JOVA »

Pro Kutila. Koukám že máš asi dost děcek, když chceš rozdávat balónky plněné vodíkem!? Nebo že by nezištná dobročinnost pro naše tmavší spoluobčany?:lol:
Né vážně do tohohle bych asi fakt nešel. To si radši ušetři na helium 12 l stlačeného plynu. Cena 280 Kč (http://ptakovinyzlatarybka.blog.cz/0608 ... o-cely-rok)
Pepa


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: to snad je vtip

Příspěvek od Merlin »

berky píše:
Díky za snahu, nyní zkouším z trafa 160VA vytřísknout co největší výkon pro nafukování balónků děckám, alespoň mám co porovnávat, motám se kolem malých výkonů. Ale prda to byla! že mi ještě teď zvoní v uších :lol:
Jakmile budu mít nějaké výsledky podám zprávu.
Vydržať Honza
Doufám, že s tím nafukováním balónků děckám jsi to nemyslel vážně?! :evil: Proboha, snad si uvědomuješ co to dokáže udělat! Odpálí to sebemenší jiskřička. Balónek je navíc prevít, co se rád nabíjí statickou elektřinou. To je hrozně o hubu :!:
A už je to tady zase.
Tak znovu: balónek naplněný vodíkem, VODÍKEM, ne směsí vodík+kyslík, NEMŮŽE VYBUCHNOUT! Za mého dětství se prodávaly na poutích běžně. Stejně tak NEVYBUCHLA, ale vlastně pomalu shořela vzducholoď Hindenburg, která byla vodíkem narvaná...

Tyhle řečičky o nebezpečnosti vodíku jsou jedním z hlavních argumentů, které dlouho bránily rozvoji vodíkových technologií.

Navíc - při zapálení vodíku plamen velice rychle stoupá vzhůru a nešíří se do stran, na rozdíl od propan-butanu, který se rozleje a hoří při zemi. PB je desetkrát nebezpečnější a má na kontě desetitisíce obětí! Kolik lidí zabil vodík?

To, co leze z našich vyvíječů není vodík, ale Brownův plyn. Jestliže ho nesmísíte s dalším vzduchem, opět - NEVYBUCHNE, ale shoří a vyvolá implozi. Při tomto procesu naopak STAHUJE energii z okolí...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
kutill

Re: pro Kutila

Příspěvek od kutill »

JOVA píše:Koukám že máš asi dost děcek, když chceš rozdávat balónky plněné vodíkem!? Nebo že by nezištná dobročinnost pro naše tmavší spoluobčany?:lol:
Né vážně do tohohle bych asi fakt nešel. To si radši ušetři na helium 12 l stlačeného plynu. Cena 280 Kč (http://ptakovinyzlatarybka.blog.cz/0608 ... o-cely-rok)
Pepa
Kdo se bojí, nesmí do lesa :lol:
Zkoušel jsi někdy zapálit balónek s Brownovým plynem cigaretou? Balonek praskne ale směs se nezapálí!
Zkus si vzít nádobu s benzínem a vhoď do ní vajgl z cigarety. Jako učni jsme se bavili tím, že jsme házeli špačky do nádrže s technickým benzínem určeného k mytí strojů. Cigareta se vždy uhasila jako když jí vhodíš do vody! Hoří výpary benzínu a ty nemají čas se od cigarety zapálit.
No a kdyby se náhodou stalo že ten balonek děcka zapálí, tak to dá jen ránu jako hrom, ale neublíží (jedině snad sluchu) Ale !!!!
Spočítá mi někdo procento pravděpodobnosti že ve stejném okamžiku praskne balonek, brownův plyn se následně smísí se vzduchem, právě v tom okamžiku je k dispozici iniciační zdroj pro zapálení a to v momentě kdy děcko drží balónek na provázku více jak 1m nad hlavou?


KEXIK

Re: pro Kutila

Příspěvek od KEXIK »

Podla mna je vodik uplne bezpecny a neviem preco okolo toho robia setci taky BUUM ja som mal doma vivijac spraveny z 1,5l flasky a bolo tam len 1l vody a hadicka navrchu a nic sa nestalo a skusal som to zapalit a nist takze som uple za to ze pri normalnom pouzivani sa vam nic nestane. 8) 8)

Ale tuto kutil spominal to dieta s tym balonom predstav si dieta visoke 1m ako drzi balon 40cm nad nim a jeho starsi skodoradostny bracho ma zapalovac a sce mu ho prasknut tym ze ho zapali. :D :D :D

hmmm co ti nato??? :D :D ale nie robim si srandu to asi nikoho nenapadne!!!

CAFTE cakam kedy budu mobilne telefony na vodikove clanky na predaj v obchodoch. :(

VODIK JE NASA BUDUCNOST LEN MALO LUDI TO CHAPE :D :D


JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Gewa

Příspěvek od JOVA »

[quote="Gewo"]To, co leze z našich vyvíječů není vodík, ale Brownův plyn. Jestliže ho nesmísíte s dalším vzduchem, opět - NEVYBUCHNE, ale shoří a vyvolá implozi. Při tomto procesu naopak STAHUJE energii z okolí...[/quote]

Tak moment. Tomu nějak přestávám rozumět, Do teď jsem žil v domnění, že klasickým rozkladem vody (+, - proud a dvě elektrody v elektrolytu) se na - elektrodě vytváří vodík a na + kyslík. Pokud tyto elektrody nemám oddělené separátorem nebo jinak mechanicky odvedený plyn od jednotlivých elektrod (Hoffmanův přístroj) leze mi z toho vždycky směs vodíku a kyslíku v poměru 2:1 a ta je setsakra výbušná!!! Nebo mi snad chceš tvrdit že kyslík z vyvíječe vypouštíte bokem a spalujete čistý vodík??? Jsem tu nový a rád se přiučím, já to totiž ve své svářečce nedělám.
Pepa
Naposledy upravil(a) JOVA dne pát 15 pro 2006 9:05, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pro Gewa ... to JOVA

Příspěvek od A(&F) »

JOVA píše:Nějak mi nejdou sitace. To, co leze z našich vyvíječů není vodík, ale Brownův plyn. .... Nebo mi snad chceš tvrdit že kyslík z vyvíječe vypouštíte bokem a spalujete čistý vodík??? ... , já to totiž ve své svářečce nedělám. Pepa
... a gdyž zapálíš plamen na hořáku své svářečky, tak ti to snad bouchne ??? ... asi ne-e, že ...

... jinak Tvoji konstrukci svářečky hodnotím velmi, ale opravdu velmi kladně, neb je vidět "že je to vymyšlený hlavou" a jednoduchosti je krása ... můžeš se, pls, trochu rozepsat o použitých článcích (např. cena, zda musí být nové nebo klidně i staré atd.) ... dík A(&F) ....


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Gewa

Příspěvek od Merlin »

JOVA píše:... leze mi z toho vždycky směs vodíku a kyslíku v poměru 2:1 ...
http://www.keelynet.com/energy/oxyhyd1.htm
http://www.keelynet.com/energy/oxyhyd2.htm


http://tinyurl.com/skvcd
-------------------------------------------------------

http://en.wikipedia.org/wiki/Brown's_gas
http://amasci.com/weird/bgf1.html
http://tinyurl.com/y42zon
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Merlin dne pát 24 lis 2006 16:34, celkem upraveno 1 x.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
ROBO

Re: Pro Gewa

Příspěvek od ROBO »

Da sa stlacat tento plyn alebo hrozi jeho vybuchnutie????

NEVIEM Ale nece sa mi to skusat tak ze ci ma niekto taketo skusenosti????

A ak ano tak do akeho tlaku je "bezpecny" teda priblizne????


JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Gewa a A(&F)

Příspěvek od JOVA »

Pro Geva:
Jestli pustíš do vody potažmo elektrolytu z louhu nebo kyseliny proud do dvou elektrod, tak na - se ti vyloučí vodík na + kyslík. Tak to je a tak mě to učily na základce a trvám si na tom! To samé uvádí i stavitel svářečky p. Miloslav Zelinka z Děčína kterou jste tu už citovaly dříve. Jestli tobě se vylučuje něco jiného tak by mě zajímalo co?
http://www.jergym.hiedu.cz/%7Ecanovm/el ... a/h2o.html
Ty odkazy jsem nějak nepochopil. Promiň anglicky neumím.

Pro A(&F)
... a gdyž zapálíš plamen na hořáku své svářečky, tak ti to snad bouchne ??? ... asi ne-e, že ...

To si piš že to bouchne!!! Stačí když se zmenší rychlost výtoku plynu. Stává se to v okamžiku když nejdřív zastavím propan-butan a pak vypnu proud do vyvíječe. Tlak v hořáku respektive trysce poklesne, a protože tam není propan který by udržoval plamen vně, šlehne to do hadice a zastaví to až pojistka zpětného šlehnutí plamene. Bez toho propanu je někdy problém to vůbec zapálit jak to střílí dovnitř! Když se pozorně podíváš na fotky tý pojistky v návodu uvidíš jak je pěkně začazená! Stalo se že mi to rozpáralo i slabší hadičku k hořáku. Co se týká baterek tak ještě jednou: „Základem jsou louhové články Ni-Fe nebo Ni-Cd, v mém případě polské články od firmy Centra, rok výroby 1974 o rozměrech 105x125x280mm a kapacitě 160Ah. Používám deset těchto článků (tj. baterii 12V).“ Na těch článcích fakt nezáleží. Louháče všeobecně jsou nezmaři, né jako olověný aku ty se rozpadnou za 5. let. Na stavbu se dají použít i starý a vyřazený. Přeptal bych se ve sběrnách nebo sběrných dvorech. Hodně toho měly vojáci a ve vojenských výprodejích je mají vcelku běžně. Ty moje ležely někde 30 let ve fabrice pod kolnou než jsem je zachránil před kovošrotem a původně napájely vysokozdvižný vozík. Je třeba jen sehnat s patřičně velkýma deskama tj. kapacitou odhaduju + - 100Ah. Menší by se zřejmě zahřívaly a muselo by jich být mnohem víc.
Jinak přeju příjemný výken. Čau v pondělí.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Gewa

Příspěvek od Merlin »

ROBO píše:Da sa stlacat tento plyn alebo hrozi jeho vybuchnutie????

NEVIEM Ale nece sa mi to skusat tak ze ci ma niekto taketo skusenosti????

A ak ano tak do akeho tlaku je "bezpecny" teda priblizne????
K samovznícení dochází při cca 500 PSI


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Peter
Zasloužilý člen
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 09 lis 2006 22:34

Re: pro A&F a pro ty, co věří v implozi :o)

Příspěvek od Peter »

...
Naposledy upravil(a) Peter dne sob 18 říj 2008 19:48, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: pro A&F a pro ty, co věří v implozi :o)

Příspěvek od A(&F) »

berky píše:Ten zášleh NENÍ imploze, ale to, že Ti rychlost hoření plynu překoná výtokovou
... OK ... souhlas ... trochu jsem to zjednodušil ... co bylo dřív slepice nebo vejce ... exploze vrs. imploze ... (snad) pochopíš níže ... pokud budeš číst dále ...
berky píše:Při hoření kyslíkovodíkové směsi vzniká pára+ teplo, a to takové, že objem páry je několikanásobně (cca5x) větší než původní směsi. Jde to jednoduše spočítat i ověřit. Až když se pára ochladí, dochází k "implozi". ... Už bych to chtěl ukončit - jestli je pořád ještě někdo skálopevně přesvědčen o tom, že kyslíkovodíková směs imploduje, můžu sem hodit výpočet, který "dokazuje" opak.
... dobrá tedy ... čekám na ten výpočet (vč. objemů) ... a počkám si rád ... včetně časových průběhů, ... prosím ... 8) ...
berky píše:Takhle se ale chová většina paliv s okysličovadlem. Na tom je založená i bomba známá jako "sekačka sedmikrásek", která se asi 10 až 20 krát silnější než konvenční bomby (TNT).
... ale tady se bavíme o trochu něčem jiném ... o BP s jasným složením (poměrem) ... vzpomínáš ??? ...
berky píše:Ješt odpověď na Tvou otázku: Při explozi prudce naroste teplota a tlak, což ještě zvýší rychlost hoření směsi - může se pohybovat v km/s. To pak trhy vše, co tomu klade odpor - myslím, že JOVA psal o potrhaných hadicích. Tak o tom přemýšlej.
... napsals to stylem "zamysli se nad sebou" ... no comment, ale budiž, každý máme svůj způsob vyjadřování ... vnímám věci v souvislostech (ve všech) ... Q: pro JOVU "kolikrát ti to roztrhlo hadice-hadičky" (pokud tam mimo 2H2+1O2 nebylo nic jiného) ???? ... myšleno tím na počet zášlehů dovnitř ... :? ...
berky píše:Teď asi píchnu do vos: Zákon o zachování energie podle mě není blbost, ale musíme brát na zřetel všechny vstupy a všechny výstupy. Problém ovšem nastává, když je neznáme nebo začneme zjednodušovat - pak vznikají nesmysly.
... tak na tohle téma si velmi rád pokecám (a myslím, že nejen já) ... fakt ... zkrátka, navrhuji abys založil nové vlákno pojmenované např. "Zákon o zachování energie podle mě není blbost" a trochu to tam rozveď (to sem nepatří a bude to zřejmě na "dlouho") ... ať je do čeho "píchat"... A.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: pro A&F a pro ty, co věří v implozi :o)

Příspěvek od A(&F) »

Peter píše:
A(&F) píše:
berky píše:Při hoření kyslíkovodíkové směsi vzniká pára+ teplo, a to takové, že objem páry je několikanásobně (cca5x) větší než původní směsi. Jde to jednoduše spočítat i ověřit. Až když se pára ochladí, dochází k "implozi". ... Už bych to chtěl ukončit - jestli je pořád ještě někdo skálopevně přesvědčen o tom, že kyslíkovodíková směs imploduje, můžu sem hodit výpočet, který "dokazuje" opak.
... dobrá tedy ... čekám na ten výpočet (vč. objemů) ... a počkám si rád ... včetně časových průběhů, ... prosím ... 8) ...
Udělal jsem si jednoduchý pokus. Nechal jsem šlehnout plamen do vyvíječe na kterém nebylo přišroubováno víko. Víko se nepřisálo, ale pěkně nadzvedlo. I s mojí rukou. Doporučuji nezkoušet!!!
... bohužel postačí i naprosto nepatrné množství vzduchu (tuším cca 2%) ... nebo nepoměr vůči kyslíku ... a výsledek vypadá rázem jinak ... až bude čas, tak zopakuji ten pokus (co jsem dělal před časem) ... a natočím to ... A.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro všechny

Příspěvek od Iv »

Co tady pořád chlapi řešíte,mějte dostatečný tlak,aby se hořící plyn nedostal do hadic,probublávačku a je to.Jezděte,topte plynem z vody a je nám jedno v této chvíli,jestli je to imploze,nebo exploze.A mudrlanti,nemudrujte a stavějte,máte tady všechno,tak mudrujte na správným místě.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: pro A&F

Příspěvek od A(&F) »

berky píše:Brownův plyn (BP) je stechiometrická (ideální) směs vodíku a kyslíku, tzn. H2+0,5O2, z čehož sloučením vznikne voda a energie. --- že se původní objem BP uvolněným teplem ztrojnásobil, resp. zpětinásobil.
... OK nebudu se tu rozepisovat nad vlivem prostředí, rychostí hoření, momentálních podmínek pokusu ... a spoustě dalších věcí (např. množství použitého plynu atd.) , kteréžto mají dost podstatný vliv, na to, jak se to "potom" chová ... jak jsi to "řekl" i ty sám "teorie je teorie, ale praxe je praxe"
berky píše:Zakládat nové vlákno nebudu -nemám čím bych tam přispěl. Teorie bez praxe je podle mě na ho...
... škoda, těšil jsem se na to, jak rozvineš "tu teorii vstupů, výstupů a zapomínání" ...
berky píše:Štve mě jen, že je pořád spousta keců o potlačiování alternativních zdrojů energie, ale "návod pro blbce" nenajdeš. Pokud by chtěl opravdu tuhle věc někdo rozšířit, zveřejní to. ---- Pak ale nejsme o nic lepší než ti, co toto potlačují.
... víš, ono je to mnohem složitější ... můj táta říkával "že mnohem snažší bude vynalézt PerpetuumMobile, než ho pak následně uvést do společnosti tak, aby přitom neohrozilo celou civilizaci" ... toť vše ... příští týden můžeme na toto téma "bohatě" pokecat ... dočkej času ... pochopíš ...
berky píše:Hele fakt tuhle diskuzi chci končit - nikam to nevede a patří to trochu někam jinam... Ani jeden z nás nepředložil nic, co by vyvrátilo tvrzení skeptiků :cry:
... souhlas ... kecy nemaj cenu ...
berky píše:To co jsem napsal rozhodně to nebyl útok na Tebe. To jsi doufám pochopil!!!
... přijímám, ... ale citace "pro A&F a pro ty, co věří v implozi" byla zcela jasně "vyřčená" ... jinak to pochopit nešlo ... já (už teď na implozi) věřím, opravdu záleží na podmínkách ...

... brouuu ... A.

PeS: ... v druhé "větoodstavci" máš "chybici" ... (2H2+0,5O2) ... tak si ji oprav ... a já jsem si už taky nalil ... :lol: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“