Neověřené Projekty

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Auto a vodík

Příspěvek od Slavek Krepelka »

PeTr1 píše:někde sem tu psal o použití zahřátého výfukového potrubí,pro pohon parní turbínky,ale to je dost náročné.ale co tak využít něco podobného jako je turbo pro pohon druhého alternátoru,co by dodával energii vodíkovému generátoru.motor tím nezatížíme a budeme mít energii navíc.vyfukové plyny roztočí malou turbínku co bude na alternátoru.při volnoběžných otačkách bude vyrábět málo,ale to nevadí ale co při otáčkách kolem 2500/min
No, moc tomu sice nehovím, ale ten alternátor Ti asi dá větší zátěž než turbína přeplňovacího dmychadla a i tam pokud vím musí být motor na to přeplňování a zvýšený tlak ve výfukovém potrubí nějak seřízený jinak, než na szstému bez turba. Pokud ano, bude Ti tím velice stoupat tlak na výfukovém potrubí od motoru a asi Ti to bude dělat potíže jak se spalováním tak i s výkonem. Pokud se mýlím, kamenujte mne, aspoň se něco nového dozvím.

S tou parou je to dost jinak. Tam výměník tlak v potrubí sice dost sníží, ale pokud bude až za katalitickým konvertorem (KK) jakože by asi musel být za, jinak by KK nejspíše neměl teplotu na konvertování, tak už by to nemělo moc vadit a dá se to za výměníkem tepla, tedy tím "vařičem", už nějak přiškrtit. Taky bys asi nepotřeboval tlumič. Být Tebou, na každý pád bych si posháněl matiku a alespoň zhruba si popočítal, jestli nějaká úspora bude a pokud, jestli vůbec stojí za tu námahu.

Taky si srovnej v hlavě, že pokud dáš alternátor vyloženě pod auto, a pokud náhodou bude na silnici ležet něčí výfuk, nebo tělo, nebo ovce ... nebo bude pěkně nasněžíno a posolíno, nebo budeš muset na polní cestu, či přes prašný, či dokonce blátivý úsek při rekonstrukci vozovky ... nebo jenom bude lejt jak z konve ... :ethink:
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: Dosud neověřené podněty

Příspěvek od PeTr1 »

samozřejmě je to jen nápad,ale každej nápad se hodí.a je tu dost lidí co by to dokázalo nějak vyřešít.a myslím si že to tak špatnej nápad není.a prutok výfukového plynu je dost velkej.samozřejmě se musí hledat i mínusi to je jasný.všechno má svoje pri i proti.záleží čeho je víc jestli plusu nebo mínusu.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Generátor čisté energie-hledání konstrukce!!!

Příspěvek od Jirkason »

Zdravím přátelé pokusníci,
toto vlakno budeme venovat hledani a konstrukci generatoru volne, studene, ciste energie,... jak kdo chce at to pojmenuje.
Vkladejme rozumne napady a hlavne uspesne i neuspesne prakticke testy a pokusy, davejme smysluplne informace jeden druhemu at se dílo
podaří. Osobne se budu odrážet od N.Tesli a k jiným, casem zapomenutym patentum a poznání,.... vracim se na zacatek sve cesty a spolehat se vice na sebe a selský rozum. Nikdo nam nic nedá.
Moje fotoalbum je: http://jirkason.rajce.idnes.cz/ nove album ....projekt....
budu vkladat jen obrazky a videa ktere maji nejaky smysl.


Torontik
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: pon 15 úno 2010 15:13
Bydliště: Ostrava

Re: Generátor čisté energie-hledání konstrukce!!!

Příspěvek od Torontik »

Zdravím,
Tak jsem přemýšlel, proč v cívkách u hydrogenerátoru Kapanadze i v hlavní cívce "akvária" jsou kovové prolisované čela. Připomíná mi to uložení pružiny. Nemůže být v těch cívkách magnet, který kmitá a je vždy po několika kmitech pulzně přitáhnut na jeden konec cívky? Magnet by pak mohl indukovat napětí, ne?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Generátor čisté energie-hledání konstrukce!!!

Příspěvek od Jirkason »

Torontik: vyborna poznamka, jo je to zahadne, mam osobne pocit ze tam ma Tariel parametricky rezonator, je to stara teslovska vec, ale rusove to patentovali kolem 1930-38, prave na tom delam,
tam je pes zakopanej, magnet tam muze byt, ale muze to byt jen obycejne meke zelezne jadro, a ty civky jsou indukce v obvodu a pri nasyceni jadra se zmeni parametr indukce, uz ti to trochu dochazi ze? magnet a pruzinu tam nema, nic mechanickyho, to by neustalo v 100kW tureckym generatoru, chapes?.... mrkni na to a neco dohledej, potom dame veci na stul a uvidime, nema cenu neco schovavat, prvni ani slavni nebudeme, je treba to kurva uz odhalit a neco postavit, jak budu neco mit a testnu to, dam vedet.
Dik makejme.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Generátor čisté energie-hledání konstrukce!!!

Příspěvek od jeff »

Tak nám prázdniny přešly do své druhé polovičky a vidím, že známé systemy ne a ne nějak fungovat. I když ještě je a nějakou dobu i bude léto a snad i teplo, tak to pak stejně skončí a zima se zeptá, cos dělal v létě? Nakonec to ani tak akutně zatím řešit nemusíme, nějaké drobné ještě pořád jsou ale energetičtí kejklíři už zase vymýšlí nové způsoby, jak nás o ně připravit, jak je již starým, dobře zažitým zvykem. Pracovat se prostě musí, i když tady teď mám problémek, musím shánět nějaké ty drobné, aby jsme postavili takovou stříšku 8 x 18 m, izolace zlobí a na rovné střeše se vyplatí spíš postavit sedlovou střechu, než do nekonečna izolaci opravovat.
Studená elektřina by mohl být jeden z možných způsobů, kterak se k nějaké té energii dostat. V dnešní době už naštěstí existuje docela dobrý výběr polovodičových součástek, které by to měly zvládnout, ale i tak je třeba maximální možné opatrnosti, tento druh elektřiny se opravdu chová úplně jinak, než jsme zvyklí.
Nevím, jestli to sem už někdo dával, ale takoví největší pokusníci zabývající se asymetrickými generátory jsou ufopolitics. Jak je na netu zvykem, tak nikdo nenapíše, pokud dosáhne nějakých nadstandardních výsledků, ale tato problematika v sobě skrývá když ne neomezené, tak určitě velice zajímavé a prakticky použitelné možnosti. Ödkazů je k dispozici víc než dost, pro pochopení principu se mi nejvíc líbí http://www.tuks.nl/img/UfoPolitics_Free ... 5-7-12.pdf Vše další už je na možnostech a schopnostech každého jednotlivce, nebo skupiny. Nechť se každý podívá a počte si. Jako snad všechna takováto zařízení, tak i tohle vychází z prací Nikoly Tesly.

Jeff


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Generátor čisté energie-hledání konstrukce!!!

Příspěvek od Jirkason »

to jeff: nemas nahodne nekde neco, dokonce schema podrobnejsi parametrickeho rezonatoru,
mam toho dost nastudovaneho, ale praxe a neco radoby funkcniho nemam.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Generátor čisté energie-hledání konstrukce!!!

Příspěvek od jeff »

Jirkason píše:to jeff: nemas nahodne nekde neco, dokonce schema podrobnejsi parametrickeho rezonatoru
V tomhle Ti asi neporadím, s tím jsem ještě nic nedělal, je to na mě moc vysoko, ještě bych tak mohl něco vědět o parametrickém ekvalizeru. Sorry

Jeff


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Generátor čisté energie-hledání konstrukce!!!

Příspěvek od Jirkason »

Jeff neni to na tebe vysoko jen jsi na tom nezapracoval, podle jistych indicii to nema byt slozita vec,
a navic cetl jsem nahodne par tvojich reakci nekde v jinych vlaknech a vsiml jsem si tvojich dobrych znalosti. Ale dobre, jen jsem se zeptal.


Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

Re: Generátor čisté energie-hledání konstrukce!!!

Příspěvek od wolf234 »

Ja by som videl ako zdroj volnej energie palivovy procesor stan mayer to extrahoval dusik zo vzuchu pomocou vihrievanej medenej spiraly odstranil kyslik dusik potom kladne ionizoval odstranil z neho elektrony pomocou sietki volal to eec electron extraction circuit potom kladne ionizovany dusik zmiesal z hho a vodnou parou tuto zmes osvietil uv svetlom a potom poslal este do dbd reaktora dielectric discharge bariera vysledok boli molekuly amoniku a rajsky plyn stalo bi to za vyskusanie


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Generátor čisté energie-hledání konstrukce!!!

Příspěvek od Jirkason »

wolf234: zajimave, pro me vsak slozite, uz je tam moc chemie, jestli mas na to chut a znalosti dej se do toho, bude to urcite pro kazdeho ocekavani vysledku.
Drezim palce.
Ja jsem pochopil funkci Kapanadze, Akuli, i Testatiky, ted to chci dat dohromady po testovaci linii jeden zakladni modul.

:enaughty: Založil jsi paralelní vlákno Jirkasone, sloučil jsem ho. SDK


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Neověřené Projekty

Příspěvek od Ondřej »

Kde najdu ty Akulovy schemata, co má zde?


jeerin
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: ned 11 kvě 2008 9:56
Dal: 1 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Neověřené Projekty

Příspěvek od jeerin »



Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Neověřené Projekty

Příspěvek od Ondřej »

jo, dík za link. Ale koukám, že má poněkud náskok s těma třema fázema. Zatím tu mám 3kV DC a uzemněnej drát. :mrgreen: A na tyhle složitější schemata čumím tupě jak Dežo do slabikářa.

Kapanadze Generator 2KW ENG SUB Fabrice Andre
Kapanadze do každé postele:)
Tenhle Akulu překládá, mimo jiné: http://www.youtube.com/user/stivep1/videos


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Neověřené Projekty

Příspěvek od la »

Kapanadze replika akvária :D pak že prý vysoký kmitočet, že je třeba,no je to tady v tom filmu pěkně slyšet.
:roll:

[youtube][/youtube]





Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“