Gravitační Motory

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

BraTr
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 17 čer 2010 22:38
Bydliště: Třetí planeta
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Gravitační Motory

Příspěvek od BraTr »

Ahoj kolakao,

zabýváš se tím, co mne fascinuje už několik let. Jak využít kombinace gravitace a vztlakové síly vody. Gravitace je nevypnutelná síla a můžeme ji využít pouze jedním směrem, ale vztlak vody se dá regulovat změnou výšky hladiny, natlakováním kapaliny, popř. mísením dvou nebo více kapalin do jedné hustší substance a pak je zase nechat oddělit od sebe a opět použít.

Tvým principem vztlakové elektrárny jsem se (teoreticky) zaobíral - téměř tím stejným. Ale brzy jsem pochopil, že TAKHLE to fungovat nemůže. Protože kapalina vždycky vytěsní plyn a tato kapalina vyrovná hladiny ve spojených nádobách.
!_hydrostaticky_tlak.ppt
!Spojené nádoby - popis a vzorečky.doc
Přikládám ti sem soubory s výpočty hydrostatických tlaků a vůbec trošku principu tlaku v kapalinách a výpočty spojených nádob s kapalinou. Obecně platí, že ve vodě na každých 10 metrů hloubky vzroste tlak o jednu atmosféru (jeden bar) neboli cca 100 kPa. Takže při tlakování vzduchu do hloubky vody musíš vynaložit obrovské množství práce, abys tam ten vzduch dostal a čím hlouběji ho tlakuješ, tím je odpor vody větší. Voda je strašně těžká, její hustota je 1000 kg na metr krychlový (na kubík). A ta váha vody tlačí nejen na stěny nádoby, ale i na všechno ostatní tj. stěny potrubí a taky (v tvém případě) na ústí trubky, kterou tam chceš přivádět vzduch. Čím je konec potrubí širší, tím větší odpor voda klade celému systému pumpování vzduchu. Ten vzduch bys musel pumpovat přímo do těch "kelímků" na vzduch, aby odsud odporem vytlačil vodu, jinak se ti vzduch v hloubce do kelímků vůbec nedostane - proletěl by okolo a frčel k hladině (jako elektřina cestou nejmenšího odporu).

Jednou jsem viděl na Discovery TV v pořadu Bořiči mýtů pokus o to, jestli se dá pomocí pingpongových míčků (to jsou ty duté, tvrdé, neprodyšně uzavřené plastové míčky, naplněné vzduchem) dostat na hladinu moře potopenou loď. Takže bořiči potopili loď s uzavřeným podpalubím, do podpalubí zavedli hadici z hladiny. Hadici vytáhli asi metr nad hladinu moře, navlékli do ní trychtýř. Do trychtýře lili vodu pomocí čerpadla z okolního moře, která tekla až do té lodi. A do toho trychtýře zároveň obraceli celé krabice s pingpongovými míčky. Voda je strhávala sebou a přenášela je do útrob potopené lodi. Voda škvírami vytékala z lodi ven, ale míčky v ní zůstávali. Už nevím přesně kolik tisíců míčků tam museli takhle dostat, ale když už jich tam bylo dostatečné množství, zapůsobila jejich vztlaková síla a loď začala stoupat k hladině. Když už část lodi vystoupla nad hladinu, pokus ukončili s tím, že je to funkční princip.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nestojím o to, být nazýván géniem. Stačí, když mě Einstein bude oslovovat Mistře ...
BraTr
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 17 čer 2010 22:38
Bydliště: Třetí planeta
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Gravitační Motory

Příspěvek od BraTr »

Podařilo se mi na uloz.to najít ten díl Bořičů mýtů o vyzvednutí potopené lodi pomocí pingpongových míčků. Prolínají se tam dva pokusy - vyzvednutí lodi a let dítěte na pouťových balóncích. Takže tady to máte jako námět k přemýšlení:
http://uloz.to/xxnTiuy/borici-mytu-021- ... -micky-avi


Nestojím o to, být nazýván géniem. Stačí, když mě Einstein bude oslovovat Mistře ...
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hydromotor

Příspěvek od Jim68 »

Koukám jako blázen, dělají si z nás blázny? Netuším, kam to dát:


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Gravitační Motory

Příspěvek od Aquarius1 »

BraTr píše:Podařilo se mi na uloz.to najít ten díl Bořičů mýtů o vyzvednutí potopené lodi pomocí pingpongových míčků. Prolínají se tam dva pokusy - vyzvednutí lodi a let dítěte na pouťových balóncích. Takže tady to máte jako námět k přemýšlení:
http://uloz.to/xxnTiuy/borici-mytu-021- ... -micky-avi
Nevěř všemu co se kde napíše,pinpongové míčky nikdy takhle fungovat nebudou.Je v nich tak malý tlak a mají tak křehkou strukturu že pokud jej ponoříš do veliké hloubky zbortí se do sebe a vzduch je pryč.Ostatně toto již bylo vyskoušeno před lety kapitánem výzkumné lodi Calipso


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Nefunkční překlápěcí model

Příspěvek od adam.benda »

Špatná zkušenost, také zkušenost...

Před několika lety jsem se docela dost hrabal v oblasti gravitačních motorů a dělal jsem silové analýzy usmyslených modelů, až se ze mě kouřilo. Jeden "motor" za druhým... ...všude mi vycházel celkový kroutící (točivý) moment nulový (= nulové otáčky). Teď jsem uklízel nějaká data na disku a natrefil na něco, co mi přišlo docela zajímavé, byť to byla opět slepá ulička.

U jedné koncepce mě to totiž velice překvapilo - překvapilo mě, že to moje počítání to vůbec dokázalo zmáknout. Řešil jsem totiž "překlápěcí" model, jak naznačuje obrázek níže a očekávál jsem, že mi z toho (zcela chybně) vylezou nějaké nenulové otáčky. Ale ono mě to převezlo a stejně z toho vylezla nula. A to jsem si navíc ještě původně myslel, že je ten překlápěcí princip možná i docela nadějný... Nebyl. :)

Dávám to sem hlavně jako zmínku o tom, že dokonce i ta drzá matematika řekla, že takhle ne. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“