Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".

Moderátor: Merlin

Odpovědět
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

impedence: vsechno je jednoduche kdyz víš jak na to, ale to je to, vedet jak!!!
pro vsechny: nejakych par dni delam testy,..... napajeci napeti 24V, I=2,5-4A, rezonance 6-7kHz, napeti v rezonancnim obvodu 90-95V proud i do 45A, to je na induktoru, v tomto rezimu zacina vsechno hořet vodice 6-10mm2, nutno omezovat proud, to muze byt slusny zaklad pro dalsi postup, je to zakladni demonstrace obrovske síly resonance,!!!


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od jeff »

Je to tak, před nedávnem jsem zkoušel postavit generátor podle Mustafy007. Sěriový rezonanční obvod se skládá z cívky 7 závitů navinutých z Cu trubky průměru 6 mm, indukčnost jen cca 5 mikrohenri, a k tomu složený kondenzátor z 20ks menších impulsních kondenzátorů, použil jsem Wima. Napájení je přes feritový transformátor z běžného budiče s výkonovými fety, ss napětí 30 V, proud cca 1,2 A. Napětí na cívce cca 80 V šš, na kondenzátoru je větší, obvod není vyvážený. Cívka se při provozu zahřívá tak, že se na ní taví měkké plasty. Při zatížení 20W žáovkou se obvod zklidní, Mustafa preferuje zátěž připojovat přes proudový transformátor z feritových jader z VN zdrojů z televizí s vazbou na 1/2 závitu. Kdo by se chtěl podívat, může sem: http://www.freeenergylt.narod2.ru/mustafa007/
Snad se už taky k něčemu dalšímu dostanu, snad už konečně skončí zmatek posledních týdnů a bude čas něco tvořit.

Jeff


pdob
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: ned 23 srp 2009 16:35
Bydliště: Likavka
Dal: 97 poděkování
Dostal: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od pdob »

...ako vám chlapi závidím,zajtra o 10:00 mám skúšku z menežmentu...31.5.ďalšiu z el....a5.6 ďalšiu z el...až sa to hanbím na tomto fore napísať.dochádza mi ako málo viem, a koľko by som chcel vedieť.Manželka-môj miláčik sa už nevie dočkať kedy sa mi skončí skúškové.ani ja...môžeme pokračovať v práci na dome.ide sezóna.Predvčerom som mal absťák,vzbehol som na záhradu,sadol do trávy a čumel dodiaľky...úžasne,hneď mi bolo chvíľu lepšie.potom som si prečítal pár riadkov odtiaľto-zasa lepšie a večer som si našiel na stehne kliešťa-nemohol som sa zdržať smiechu a vyšklbol som ho.možno raz nebudem môcť zadržať moč,takže sa teším z každej peknej chvíle,čo som TU....Aj vďaka Vám.úprimne držím palce.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od jeff »

Ne, že bych se často nedíval na Mustafovo vlákno, i dnes jsem tak učinil. V posledních měsících tam byl až na pár maličkostí klid, ale dnes tomu tak nebylo. Jirkasone, pěkně jsi tam těm chlapíkům, hlavně rusům, rozvířil stojaté vody :lol: Vyburcoval jsi i samotného admina Antanase. Ale to je dobře, oni se teď přidají i další, hlavně pak by mohl i Mustafa. Jen by mě zajímalo, co to bylo za videa, že ani ne za 24 hodin přestala existovat, aspoň se tak tváří.
U mě toho zatím nic moc nového není, pokusy s vařičem mě moc nepřesvědčily, i když jsem koupil ještě jeden vařič, který má nastavitelný výkon po 200 W, tak se nějak nemůžu dostat k výkonovému zisku. Jejich základní frekvence je krásně sinusová, což při asymetrickém napájení rezonančního obvodu není možné. Zkouším teď postavit vlastní napaječ, ale nějak se mu nechce spolupracovat s paralelním rezonančním obvodem, se sériovým to jde bez problémů, ale při malém výkonu to není stejně ono, i ldyž co dám do napájení, dostanu zase zpět, ale při vyšším napájecím napětí se obávám o koncový tranzistor. S tím si ještě musím pohrát. To ale musíme všichni a s těma chlapíkama z východu by se mělo něco zajímavého objevit.

Jeff


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

Jeff: Ano jeff, uz me nastvali, stale ty sami keci a radi si hrajou na guru, ktery se necha premlouvat, Antanas je v poradku, ale mel by to taky trochu usmernovat, jak jsi si mohl vsimnout, nikdo kdo ukaze ze je neco funkcni neda dal uz nic, je to cele divne, tak jsem chtel rozvirit vody, mozna ze to prinese do fora neco vic.
Jinak co se tyka indukcky, ber to jako test pro pochopeni, ja jsem se snazil o modulaci 220V pres kondi ze site, zadne vysledky ktere nas zajimaji, indukcku jednu jsem odpalil, druhou jsem uz hodil na net na prodej, tedy tudy cesta nevede, ale je tom dobre kdyz si s tim pohrajes. Ted delam v podtate na Akulovi, zaujaly me zajimave vysledky v rezonanci, kde lehce dostanes v obvodu i 50A a do 100V pri f=kolem 6-7Khz, zkousim to prohnat pres teslovy napady, a potom to sesnimat, ale i tak jakmile bude na konci neco ok, hned zacnu delat na samonapajeni, pokud nekdo z nas rozbehne generator ktery bude makat sam na sebe, mame vyhrano, taky je zajimave TPU od S.M. ale casu mam malo i kdyz do klasicke prace nemusim. Tedy k tomu Akulovi, mam uz toroid 2x 12z primar a sekundar 3z zenu tam z polomostu mosfets kolem 24V a 2A sekundar 3z 10mm mam zapojeny na induktor na trubce kolem 14z a kondiky od mikrovlnky 5ks paralel. cele to uvedu do rezonance, merim skopem na kondikach tam je kolem 50V 12A krasny sinus,
pokud omezeni proudu na primaru zdroje otevru tak na zdroji samo napeti ukazuje 30V proud je kolem 4-5A, a v rezonancnim obvodu je kolem 100V a 40-50A, na primaru trubky obycejne vinuti mam 220-230V Vf, a zarovka 220V/40V sviti slusne, narust zadny neni, jeste si s tim pohraju, skusim bifilar a oddelene snimani na obou stranach induktoru, vsechno podle doporuceni N.T.,
Chci skusit i inzultaci s VN jak se to celkove projevi, mozna dnes hodim na svuj fotoalbum schema a fota mozno i kratke videjko jak to je sestaveno, mozna to nekoho zaujme a bude mit napad jak s tim neco lepe udelat, dale chtel jsem udelat modulaci hned na vstupu jak o tom vetsina rusu keca na foru vcetne Akuli, akula keca ze tam moduluje 100Hz, proc ne zrovna 50, to je uplne jedno, dale na videjku vidis jak tam ma dalsi vinuti na toroidu kolem 25z, kdyz si vsimnes tak to vypada ze to zene z invertoru prs tchto 25zavitu, ale urcite tam nema 220V, to jsem zkousel a jde to do obrovskeho odberu a spalil jsem fety 500V/29A, slo to s omezenim pres zarovky, ale nic kloudneho to neudelalo, dale se svagrem jsme dosli k zaveru ze delat modulaci na zacatku vstupu je kontraproduktivni, vznikaji tam dost velke ztraty pri modulaci, tedy toto osobne jsem prestal delat, snazim se o poradny sejmuty vykon na vystupu a ten potom usmernit, a uz si s tim muzes pohrat jak libo, zatim ve zkratce vsjo,
pratele makejme, verim ze neco se povede, rusove jsou dost daleko s TPUckem, stopro to je funkcni, ale dost narocne.
Zatim Buh nam pomahej,
J.
P.S. Nevite tady na tomto webu je vlakno kde nekdo na necem maka?..nebo jen teorie! a nic.?


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od jeff »

Tak jsem se ke kompu dostal až teď. Mustafu jsem prolítnul a je tam klídek, taky co by jsme čekali od ruských rozvážných duší, tam než něco začnou přece platí, že podumájem... :lol: Hledal jsem na tamním webu žraloka a nenašel, nemám na něj odkaz a nikde tam není okno k vyhledávání, nikde mě nepraštilo přes nos, takže ani moc nevím, co vlastně teď dáváš do kupy, schéma ve Tvé galerii je v podstatě obdoba klasického napaječe, musím se ale na to ještě lépe podívat. K Teslovým věcem sem ještě dávám odkaz od Vladimíra Utkina, ale to asi dnes už má každý, je to ucelené, ale málo detailní, když si musíme uvědomit, že abychom tomu porozuměli, je třeba tak trochu změnit úhel pohledu na elektrotechniku jako na takovou. http://www.free-energy-info.com/Utkin.htm
Včera jsem ještě zkoušel ten paralelní rezonanční obvod a rozchodil jej, je to ale spíše nedostatek praxe v posledním uplynulém čase, obvod je od sériového odlišný nejen zapojením :lol: , ale i funkčností, má nižší, ale tvrdší napětí, bohužel ale nižší účinnost, vyžaduje opravdu tvrdý napájecí zdroj. Přpravuju teď další zařízení s rezonančním obvodem, hlavně pak bezdrátový Teslův přenos energie, který jsem minulý rok ověřil jako funkční, jen je problém, jak s ním přenášet větší výkon, bude to chtít postavit větší jednotky příjímačů a vysílače, abych se dostal na nižší frekvence, se současným jsem na nějakých 1,7 MHz. Opravdu tam ale platí, že co je na vysílači, je i na každém přijímači. Nějaké rozumné měření ale nešlo provést, každý přijímač napájí jen 4 vysoce svítivé ledky a třeba malou žárovku už pořádně nerozsvítí, ale vysílač je napájen jen z výstupu tónového generátoru a ten by víc jak 4 ledky taky pořádně nerozsvítil a tady jich na přijímačích svítí 8.
Prostě se nedá říci, že by jsme měli málo práce, chce to jen se nebát si trochu ušpinit ruce při práci s materiálem.
Máš pravdu, že na tomto webu se praktickým zkouškám věnuje opravdu málo lidí, ale znáš to od Záviše? "doba je zlá, podřízli čokla kudlou zahnutou...."
Ať se daří!

Jeff


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

Ten odkaz co jsi dal,..moooc dobry, hodne se tam clovek dozvi a pochopi,
jinak s tema rezonancema, seriova je napetova a paralelni proudova, ale i tak me to nejde do hlavy, co vlastne s tim, popravde mam malo zkusenosti s rezonancemi, musime vic makat jak pises, ale jednou rosvitime nejenm ledky, ale poradne kilowaty.
Mam uz rok rozpracovanou nabojovou pumpu, pekne jak ma bejt uhlik, stribrny konce na medi elektrod, ted delam Cu mrizkovani, cele ve sklenene tube, jsem zvedav na testy, dam to potom na fotoalbum.
praci zdar.

Jirkason.

:idea: Necituj celý příspěvek, když odpovídáš přímo pod ním - poo.


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Rezonanční cívka

Příspěvek od Jim68 »

Ahoj, na www.eltrick.com se hrdobí, že s pomocí Teslovy bifilární cívky v obvodu zesílí elektrický výkon proudu o 40%!!
Nebo jen ohlupí elektroměr....? Co na to elektrická klika fóra? Já jsem malý mysliveček a vím o tom houby - jenže to tak lákavě vypadá....


Jim68
Be happy!
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Rezonanční cívka

Příspěvek od Jirkason »

Jim68 píše:Ahoj, na http://www.eltrick.com se hrdobí, že s pomocí Teslovy bifilární cívky v obvodu zesílí elektrický výkon proudu o 40%!!
Nebo jen ohlupí elektroměr....? Co na to elektrická klika fóra? Já jsem malý mysliveček a vím o tom houby - jenže to tak lákavě vypadá....
Ahoj,
zesilovac proudu samozrejme existuje, jestli mas na mysli brat 100W na elektromeru a ziskavat 1000W, je to samozrejme mozne, pouzivaji se udelatka frkvencni modulace, kdy jak rikas spravne oblbnes elektromer,
je nekolik typu podle frekvence umisteni oblbovace 5m od hodin, nebo do 20m, v soucasne dobe nove elektronicke hodiny jsou uz pravdepodobne imunni, v kazdem pripade je to kradez, a tyto zarizeni nas tady nezajimaji, my chceme vyrabet volnou energii, timto podobnym zpusobem se da oblbnout i vodomer, da se uplne zastavit, vlastni testy potvrzeny, soucasne vodomery uz jsou konstrukcne jine, nedaji se magneticky zastavit nebo zpomalit,...synu zajimej se o smysluplnejsi vyvoj, Bohu mile konstrukce, kradez se ti projevi na strate na jine strane, nemoc, financni straty, a jine nestesti, kruh se musi uzacrit a energie se musi vyrovnat, to je zakon.!!!
At se dari,
J.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od Jirkason »

Ahoj vsem,
testoval jsem nabojovou pumpu, vysledky zadne, mam tam chybu v buzeni asi ten uhlik se chova jinak, dnes bude li cas budu pokracovat, dam na svoje fotoalbum oddeleni nabojova pumpa az neco bude stat za rec,.... jestli mate s tim nekdo zkusenosti dejte do placu.
Praci zdar.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od jeff »

Jim68 píše:Ahoj, na www.eltrick.com se hrdobí, že s pomocí Teslovy bifilární cívky v obvodu zesílí elektrický výkon proudu o 40%!!
Na takováto zařízení je dobré si dát pozor, jak píše Jirkason. Optimální by bylo je vyzkoušet v ostrovním režimu mimo elektrickou síť s kalorimetrickým měřením vydaného tepla, jalový výkon dělá divy!

Jeff


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od jeff »

Jirkason píše:testoval jsem nabojovou pumpu, vysledky zadne,
Taky se teď nějak nic nedaří, pořád je zima a už 5 den pořád prší a to dnes ráno hlásila Libuš atmosférický tlak 1020 hPa, což prý má být tlaková níže. Když se jdu podívat na vyhlídku, máme tady pohled na soutok Vltavy a Berounky, tak zase vidím jen samou vodu, zatopené domy a cesty, je mi z toho smutno. Čekám jen, kdy voda ještě kousek stoupne a dole ve zrušené fabrice se zatopí trafačka a budeme tady nejméně na týden úplně odříznuti, protože nebude nic fungovat, jako při povodni v roce 2002. Jak málo k tomu vlastně stačí. Opravdu je na čase stavět nezávislé zdroje energie a nejen k vůli energii zadarmo.

Jeff


impedence
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15 úno 2013 15:54
Dostal: 2 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od impedence »

já zatím zkoušel takovou poloteslovu cívku. jediný co se mě povedlo bylo, že jsem rozsvítil žárovku 12V/100mA přez moje tělo. Např přiblížením ruky k cívce, se žárovka oproti zemi (-) a mé druhé ruce (+) rozsvicovala jasněji a jasněji a cca 50cm od cívky už nesvítila.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od poota »

To je zajímavé, ale ještě by nás asi zajímalo co to je "taková poloteslova cívka".

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Coil-Tesla-stavba Funkcni!!!Zakladni provedeni!

Příspěvek od martin11 »

impedence píše:já zatím zkoušel takovou poloteslovu cívku. jediný co se mě povedlo bylo, že jsem rozsvítil žárovku 12V/100mA přez moje tělo. Např přiblížením ruky k cívce, se žárovka oproti zemi (-) a mé druhé ruce (+) rozsvicovala jasněji a jasněji a cca 50cm od cívky už nesvítila.

prosím namaluj drobné schema a jak ta "polotesla" vypadá, eventuelně pošli foto....dííík :good: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Seriál Testatika + Diskuze“