Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Solimator
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pát 23 črc 2010 11:35
Bydliště: Kladensko
Dal: 1 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Solimator »

Dobrý páteční večer všem. Jedete někdo na ten seminář s Peštou?


Marshallin
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 04 dub 2013 11:27

Re: Joe Cell

Příspěvek od Marshallin »

Slavek Krepelka píše:Nazdar hoši,


V podstatě jsem tady do té Jcell vletěl, když už je to vlastně někde úplně jinde, ...
Dobrý den pane Slávek.

Znate nekoho kdo Jcell zprovoznil ? Hledam spis nejake vydea a nakresy nez text. Porad se mi z tech povidacek nedari pochopit princip fungovani (jsem trochu skeptik co se tyce internetovych zdroju).

Co se tyce toho ze Joe cell neprodukuje vodik : Urcite ke silene mnoho vyuziti pro koncetricky sestavene trubky. Ja naopak znam Joe cell pouze jako elektrolyzer. Sam jsem je nestavel ale mam postaveny pokusny elektrolyzer podle Meyera, co je vice mene podobny princip (trubka v trubce).

Podle nekolika zhlednutych vydei na youtube jsem pochopil (kdyz tak me opravte), ze neni problem Jcell postavit, ale uvest ho do stavu aby se choval jako kondenzator. Takze, aby byl schopen uchovat El. naboj. Tento problem jsem resil taky pri snaze o replikaci Meyerove prace. Podle me to jde velice jednoduse pomoci generatoru frekvenci s burst modulaci, neboli takz. pulse train signal.
Prave pomoci nej neni problem nabit muj clanek s obych vodou na 14 - 18 V. S destilkou to jde i na 200+ V. Pri neustalem nabijeni a vybijeni se na elektrodach zacne velice rychle tvorit povlak a elektrolyzer zacne nabirat odpor ve stejnosmernych obvodech. Po 30ti minutach se opravdu zacne chovat podobne jako kondenzator. Par krat jsem prave od trubek dostal poradnu ranu, kdz jsem je vyndaval z nadoby pri odpojenem zdroji...


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Joe Cell

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Marshallin píše: Dobrý den pane Slávek. Znate nekoho kdo Jcell zprovoznil ? ...
Alex Shiffer z osobní korespondece stejně jako netu a Marius Berguis z osobní korespondence, oba z Nového Zélandu. Shifferova dokumentace tu je. Ren (Marinus) nikdy žádnou nikam nedal, jenom jsme si o tom hodně popovídali. Jezdil na to, stálo to za :ptrain: protože to bylo značně nespolehlivé, ale nějaký čas jezdil. Tvrdil taky, že mu to zprasilo plíce.
Marshallin píše: Porad se mi z tech povidacek nedari pochopit princip fungovani (jsem trochu skeptik co se tyce internetovych zdroju).
Pochopit to nepochopíš, dokud nepochopíš minimálně zatraceně rozsáhlý výzkum Wilhelma Reicha v kontextu funkcí eterických proudů, které tvoří vesmír, jak hmotný, tak nehmotný. Dál by pomohl i Schauberger, Krepelka (Tour the Force) a pár dalších. Odhadoval bych to tak na 20-30 let intenzivního studia především z anglických zdrojů. Z toho co jsi se kdy naučil ofiko to pochopit absolutně nelze a nemá cenu se o to ani snažit. Je daleko snazší přesně zreprodukovat Shiffera s tím, že tomu plně uvěříš a přestaneš se v chápání naprosto šťourat. Z hlediska "normálních" lidí jde o zázrak.
Marshallin píše: Co se tyce toho ze Joe cell neprodukuje vodik...
Produkuje, ale pouze pokud je J.Cell použita na elektrolyticku přípravu vhodné pramenité vody a jenom po dobu přípravy té vody. Dál už ne. V provozu se stává prostředníkem výměny zemských (vodních) a slunečních eterických toků (orgonu) jejichž vlivem dochází k instantní kondenzaci a odparu vodních par přítomných v motoru za podmínek měněných jednak poněkud tlakem a hlavně účinky elektromagnetických vzruchů buzených zapalováním a to i bez použití svící. Přes očividný efekt bouřek, kdy je kondenzace vody provázena největšími elektrickými výboji jaké na zemi známe, přes Teslovu práci, který tyto výboje a srážky dokázal postrčit vysíláním, či spíše rozkmitáním elektomagnetického pole země, není očividně v lidských silách pochopit, že odpar a kondezace vody je za určitých podmínek záležtostí především tepelnou a za jiných záležitostí především elektrickou a v důsledku orgonovou. Proč? Protože pak by J Cell a další systémy fachaly kde komu. Proto je tato část fyziky bezohledně potírána v lidké mysli vědou.
Marshallin píše: Podle nekolika zhlednutych vydei na youtube jsem pochopil (kdyz tak me opravte), ze neni problem Jcell postavit, ale uvest ho do stavu aby se choval jako kondenzator.
Je potíž ji vyrobit tak, aby měla vůbec šanci pracovat, protože naprostá většina lidí neoceňuje nesmírnou důležitost jak téměř perfektního použitého materiálu, tak jeho téměř perfektního zpracování, tak volby a elektrolytického zpracování vody. Z toho co jsem na netu kdy viděl jsou to všechno z pohledu J. Cell příšerné zmetky. Toto je absolutně nejčastější důvod, proč J.Cell téměř nikomu nefachá. J.Cell není elektrický condensátor, i když tak fungovat za danných okolností může. Tato úvaha prýští z tvrdohlavé snahy věřících ve vědecká poznání interpretovat funkci J.Cell ve spojení s pístovým motorem v rámci dostupných ofiko učení. Tak nějak by si mohl vysvětloval velbloud letadlo. Prostuduj si cloudbuster a třeba Ti dojde, že mraky se daj kondenzovat a odpařovat i jinak než teplotně, nebo pomocí elektrického náboje. To je ten Reich. Constable a DeMeo to dělaj komerčně.
Marshallin píše: ... Par krat jsem prave od trubek dostal poradnu ranu ...
Samozřejmě. Statická elektrika je jistou formou orgonového pole a zrovna tak gravitačního pole. To neznamená, že J.Cell ji za běhu nutně produkuje, i když asi taky něco. J. Cell je hlavně prostředníkem komunikace mezi :D :angel: nebem a zemí, stejně jako cloudbuster. :pivko:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Marshallin
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 04 dub 2013 11:27

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Marshallin »

Diky za odpoved,

Hold nejsem typ cloveka ktery bude verit ze neco funguje a replikovat to. Uz jsem davno pochopil ze konstruovat neco co nechapu nema smysl, alespon pro me. To o cem jsem mluvil neni staticka energie (meril jsem clanek i osciloskopem)... a myslim si ze staticka enegie a gravitacni pole nema moc spolecneho.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od poota »

Já zas konstruuji hlavně věci, které nechápu - možná právě proto mám naději, že by něco z toho mohlo fungovat.
Vycházím hlavně z mé zkušenosti, že drtivou většinu věcí, které fungují, nejsem schopen pochopit - takže jsem došel k přesvědčení, že věci fungují naprosto nezávisle na tom, jestli je chápu - naštěstí! Jinak by toho fungovalo k uzoufání málo :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Honza12
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05 pro 2010 22:05
Bydliště: kulička co letí vesmírem

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Honza12 »

Ahoj přátelé,
Vysvětlete mi toto; postavil jsem buňku podle Alexe Schiffera. Teď hledám vhodnou vodu. Podle jeho návodu to má být voda čistá, pramenitá, řekl bych beze stop po civilizaci. Ale pro „nabíjení“ napětím 12 V a proudem 1A do toho Alex přidává kyselinu a ještě něco, teď si nevzpomenu, pro zvýšení vodivosti. Takže do čisté vody chemii. Asi to orgonu nevadí. Já to zkouším, jak píše vyšším napětím bez chemie. A jedna otázka pro odborníky, buňka po 24 hodin v klidu si drží 0,8 Voltu. Znamená to něco?
A dost mě zaujala zmínka o Ren Marinus a jeho problémy s plícemi. Asi nejsem sám, koho by zajímaly podrobnosti. To abychom si při výzkumech pěkně nenaběhli.
Zdraví Honza12


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Honza12 píše:Ahoj přátelé,
Vysvětlete mi toto; postavil jsem buňku podle Alexe Schiffera. Teď hledám vhodnou vodu. ...
Voda pramenitá, která se sama dere na povrch. Nikoliv tedy studniční. O té kyselině nic nevím. Nechápu, kde se to vzalo a co jsem s ním mluvil já, nefigurovala v tom. Skoro bych řekl, že někdo něco doškrábl. Mělo se to vařit 12V a sbírat pěnu, vodivost se eventuelně zvyšovala sama během elektrolýzy než začala zase padat díky odstraňování jednak minerálů z vody a jednak to nutně taky elektroleštilo buňku. Mohlo to vzít aj přes týden. Kde jsi ten recept vzal? Je to v tom, co je tady?

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Honza12
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05 pro 2010 22:05
Bydliště: kulička co letí vesmírem

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Honza12 »

Ano, voda pramenitá, ne ze studně….alee při 12 V to nic moc nedělá. Jo při 110 nebo 220V zdivočí i destilka – ale to jsou jen mé ověřovací pokusy. To o té chemii jsem četl v Experimenters Guide to the Joe Cell, kapitola 8 na koci. Je to ofocená knížka někde z netu, a jestli se mi to povede, do přílohy sem dám obrázek. Tím netvrdím, že je pravá, ale tváří se jako originál. Poprosil bych, kde se tu přesně nachází návod; abych to dlouho nehledal.

Zdraví Honza12
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od poota »

Honza12 píše:Ano, voda pramenitá, ne ze studně….alee při 12 V to nic moc nedělá.
To je v pořádku, ono to ze začátku ani nic moc dělat nemá.
Ti úspěšní či znalejší dokonce hovoří o tom, že podmínkou nastartování správného chodu buňky je správně "upravená" voda. Té úpravy či formování vody že se dociluje počátečním chodem "na volnoběh" a dokonce je prý podmínkou souznění mezi buňkou a jejím tvůrcem - oba musí být v souladu a naladění na stejnou "věc". Právě tím chybějícím souladem vysvětlují nefunkčnost i správně vyrobených buněk. Formování vody může trvat různě dlouho, ale správně naladěný tvůrce vycítí jak postup procesu, tak i jeho zdárné ukončení.
Skeptici to pochopitelně prezentují jenom jako jakýsi folklór zavánějící alchymií a veškeré úspěšné repliky mají pouze za úmyslný podvod.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: ... To je v pořádku, ono to ze začátku ani nic moc dělat nemá.
:good:
poota píše: Ti úspěšní či znalejší dokonce hovoří o tom, že podmínkou nastartování správného chodu buňky ...
To je sice pravda, ale to přijde až po úpravě vody.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Honza12
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: ned 05 pro 2010 22:05
Bydliště: kulička co letí vesmírem

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Honza12 »

Mám tu něco pro fanoušky anglického jazyka, knihu Alexe Schiffera a našel jsem ji na:
http://ulozto.cz/hledej?q=Experimenters ... e+Joe+Cell.

Zdraví Honza12


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Honza12 píše:Mám tu něco pro fanoušky anglického jazyka,
Jsem to stáhl, projel a vygumoval.
Tohle je dílo jistého Bruce Peraulta. Něco z Alexe je v tom asi taky, ale celkově je to o Peraultově snaze se na netu prosadit jako Free Energy guru a prodávat jeho píkoviny. Je to kretén, kterého znám už z netu leta. Na kterou fotku se tam podívám, to je šunt. Mimo jiné zničil Egelovu diskuzní skupinu Energy 2000.

Může v tom být i dobrá informace co se týče mnoha lidí, jako je Schauberger, Reich a další, protože do toho ten cap zamotal pár významných jmen a nějaké výňatky z jejich prací. Nicméně znaje ho už nějaký ten pátek, na nic z toho bych se nespoléhal jako na čistokrevné kopie z originálů. Vřele to nedoporučuju.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Slavek Krepelka píše: Jsem to stáhl, projel a vygumoval. ...
Honza mne nepřímo donutil to sjet ještě jednou a pozorněji. Většina toho ve skutečnosti je Alex Shiffer. Neštudoval jsem jeho odkazy atd, věnoval jsem se jen technikalitám buňky. Ten postup je Alex s tím, že tam je vynechána alespoň spousta detailní informace o povrchové úpravě trubek a vůbec všech součástí, přičemž to je velice kritická součást výroby. Nemohu posoudit kdo to vyndal z originálního receptu, o který jsem kdysi přišel díky problémům s kompem, ale už jsem to tu někde doplnil. Takže znova.

1) Všechny nerezové součásti bezpodmínečně vyžíhat. Alex má v návodu jak. Jinak je veliké riziko nekonzistentní krystalické struktury materiálu trubek a to je problém už i při pořádném leštění, nemuvě o funkci buňky.
2) Absolutně žádné rýhy a jiná povrchová poškození. Nic. Alex byl velice specifický i co se týče jenom otisků prstů, což by snad mohlo dát jakous takous představu.
3) příčné leštění alespoň 180 šmirgl, i když v tomhle už mluví o 400 se nesmí křížit a ví proč a já taky.
4) Hrany trubek musí být kolmé a výrazné - ostré - žádné šábrování a srážení hran, ale bez otřepů. Je to kritické.
5) Neopracované svary na zařízení jsou naprostá kravina. Dá se s tím utéct s pěkným svarem vnější trubky ke dnu, ale to je vše. Pořád ale je třeba vyžíhat, pokud má ta vnější trubka něco dělat taky a taky kvůli magnetismu svaru.

Homogenní povrchy, stejně jako homogenita krystalické struktury jsou to absolutně nejdůležitější na celém mechanickém provedení J.Cell. Zrovna tak je nesmírně důležité eliminovat jak jen to jde ferromagnetsmus materiálu. Jakékoliv mechanické zpracivání, které materiál přitvrdí, v místě přitvrzení navýší sílu ferromagnetické odpovědi na magnetické pole a vytvoři jednak krystalickou anomáli a jednak magnetickou anomálii. Tomu je třeba se vyhnout.

Magnetické pole je funkci buňky nesmířně rušivé. Keely si s tím dokázal poradit u jeho věcí, ale to je jiné kafe, to byl Keely.

Co se týče použití kyselin a dohánění pH, Alex se v téhle práci zmiňuje, nedoporučuje a varuje, ale navádí použít jemné kyseliny, organické, jako je ocet na umytí součástí. To by mělo být z toho co si vzpomínám originální a fajn info kromě dohánění vody čímkoliv, ale to může být výsledek jeho dalšího pokusného výzkumu. Rozhodně by bylo daleko rozumější i najít vhodnou vdu podle jeho doporučení.

S laskavým pozdravem, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od lajos »

Já chápu tu čistotnost v zájmu neporušení něčeho, čeho? jo k úspěšné zprovoznení buňky.
Slávku pamatuješ ty hodinové videa autora (Joe) z garáže, na jeho špinavé ruce a nechty, přitom při předvádění pořád šahal na ty kovové části, strkal pazoury do obsahu vyvíječe-všechno bylo jedno.
Jen by jsme měli jistotu jak to úspěšně zprovoznit, věřím že by nevadili ani týden nemyté ručičky.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuse k tématu Racionální pohled na Joe Cell

Příspěvek od Slavek Krepelka »

lajos píše: ... Slávku pamatuješ ty hodinové videa autora (Joe) z garáže, na jeho špinavé ruce a nechty ...
No jo, jenže to byl Joe. Keely taky šamanil jak nikdo druhý a stejně tak Leedskalnin. Ono se to nedá dost dobře srovnávat s Ferdou Halouzkem. Když dva dělají totéž, není to totéž. Jsem naprosto přesvědčen, že i perfektní provedení nebude většině lidí moc platný a nepojede jim to. Tady jde spíš o to vyloučit vše rušivé, co se vyloučit dá a pak se ještě hodně dlouho a vřele pomodlit. Taky jde o psychologický moment. Čím víc se s tím člověk bude :ptrain: tím spíš mu to poběží a k jeho spokojenosti. Vloží do toho hromadu sebe. Udělat to nejen s velikou vírou v sebe, Joe a věc samotnou, ale i s láskou. Vím, že to zní velice netechnicky, ale nevidím to jinak.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“