Kavitační Topení - Diskuze

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
petr-p10
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 24 zář 2011 6:56

Re: kavitační topení

Příspěvek od petr-p10 »

Zdravím,
také jsme majitele minulý pátek navštívily, a s námi se tam během několika minut oběvilo dalších asi 5 zájemců, protože nás zajímala skutečná situace, provedli jsme pro zjištění situace poměrně přesné měření, zařízení pracovalo podle majitele na plný výkon přesně (1h - 60min),před začátkem a po skončení jsme zaznamenali stav elektroměru který je součástí tohoto zařízení, spotřebovaná energie dle tohoto měřidla byla takřka přesně 5 kW/h.Nádrž kterou toto zařízení ohřívalo má dle majitele 300l obsah. Nádrž se dle teploměru umístěného v plášti za hodinu ohřála o 8 stupnů C. Z těchto hodnot nám vyšlo že zařízení pracuje s přibližně s 50% ztrátou !!! Pokud by toto zařízení mělo výkon 20kW, voda v nádrži by se měla ohřát přibližně o 60 stupnů C. V kanceláři s turbínou chválím příjemnou rohovou pohovku, to je asi jediné pozitivní co jsme při této navštěvě zjistily.

martin11 píše:zdravím čtoucí. Tak jsem v sobotu 24. 9 2011 osobně na vlastní voči navštívil výrobce TOP TOPENÍ. / nejdříve pozor na sousedku, je asi agresivní 8) při zaparkování auta na jejím pozemku/


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

kavitační topení

Příspěvek od Aquarius1 »

Před lety jsem na toto téma psal zde na foru a jako zde jsem spekuloval na téma kavitačního topení.Ostatně kdo chce sekci si najde a jak je patrné jsou zde dvě strany,jedna chválí druhá ne.Možná by to chtělo takové zařízení pořídit a pak měřit a měřit.Je to ale vcelku drahá záležitost s nejasnou úsporou,to je spíše pro finančního dobrodruha který by se nebál i přes propadlou záruku takové zařízení rozebrat,patent nemohou mít ten má někdo jiný takže v tomto směru by se nebylo čeho bát.Ale toto je vlastně nepodstatné,myslím si že zařízení v takové účinnosti by možná mohlo fungovat jen pro přímí ohřev užitkové vody.Mělo by podle toho co jsem za dobu co na toto tema někde narazím fungovat okamžitě bez prodlení a s mnohem větší účinností ,ostatně jak říká sám vynálezce jedná se o zařízení s přesně specifikovanými otvory ve válci pod různými úhly pro použití buď k ohřevu vody nebo výrobu páry. .Jako topení v této konfiguraci snad jen jako doplněk vzhledem ke spotřebě el.
Mějte se všichni fajn. Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: kavitační topení

Příspěvek od ťuťu »

petr-p10 píše:Zdravím,
také jsme majitele minulý pátek navštívily, a s námi se tam během několika minut oběvilo dalších asi 5 zájemců, protože nás zajímala skutečná situace, provedli jsme pro zjištění situace poměrně přesné měření, zařízení pracovalo podle majitele na plný výkon přesně (1h - 60min),před začátkem a po skončení jsme zaznamenali stav elektroměru který je součástí tohoto zařízení, spotřebovaná energie dle tohoto měřidla byla takřka přesně 5 kW/h.Nádrž kterou toto zařízení ohřívalo má dle majitele 300l obsah. Nádrž se dle teploměru umístěného v plášti za hodinu ohřála o 8 stupnů C. Z těchto hodnot nám vyšlo že zařízení pracuje s přibližně s 50% ztrátou !!! Pokud by toto zařízení mělo výkon 20kW, voda v nádrži by se měla ohřát přibližně o 60 stupnů C. V kanceláři s turbínou chválím příjemnou rohovou pohovku, to je asi jediné pozitivní co jsme při této navštěvě zjistily.
Nic divnýho. Něco vytopí motor, něco tepla unikne z pláště toho čerpadla a něco z trubek, zbytek do těch 50% pak stěnami nádrže.

Produkt TKT Perun je vytvořen za účelem napálení naivků. Doporučuju se trochu podívat po lidech, kteří se kolem toho motají, ono to dost napoví.

A mimochodem - kavitací se skutečně vytvoří pára, jde o přeměnu mechanické energie na tepelnou.
Údaje o vstupním výkonu 5,5 kW a výstupu 20 kW jsou samozřejmě pitomost, jediným přívodem je zde vstup el, energie do elektromotoru.
Pokud bych dal rovnou na vstup topnou spirálu, bude účinnost vyšší.


petr-p10
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 24 zář 2011 6:56

Re: kavitační topení

Příspěvek od petr-p10 »

ťuťu píše:
petr-p10 píše:Zdravím,
také jsme majitele minulý pátek navštívily, a s námi se tam během několika minut oběvilo dalších asi 5 zájemců, protože nás zajímala skutečná situace, provedli jsme pro zjištění situace poměrně přesné měření, zařízení pracovalo podle majitele na plný výkon přesně (1h - 60min),před začátkem a po skončení jsme zaznamenali stav elektroměru který je součástí tohoto zařízení, spotřebovaná energie dle tohoto měřidla byla takřka přesně 5 kW/h.Nádrž kterou toto zařízení ohřívalo má dle majitele 300l obsah. Nádrž se dle teploměru umístěného v plášti za hodinu ohřála o 8 stupnů C. Z těchto hodnot nám vyšlo že zařízení pracuje s přibližně s 50% ztrátou !!! Pokud by toto zařízení mělo výkon 20kW, voda v nádrži by se měla ohřát přibližně o 60 stupnů C. V kanceláři s turbínou chválím příjemnou rohovou pohovku, to je asi jediné pozitivní co jsme při této navštěvě zjistily.
Pokud bych dal rovnou na vstup topnou spirálu, bude účinnost vyšší.
Přesně tohle sem pánovy na místě zdělil :-)


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

kavitační topení

Příspěvek od Aquarius1 »

Nejsem expert co se týče takovýchto zařízení,mé pokusy s ,,plechovkou"která ohřála olej nejsou až tak báječné a jedná se o běžný jev :D ale v práci máme ventilátor,jak je uspořádán uvnitř nemám tušení jen to že nemá žádný ohřev a přes to během několika minut z něj proudí horký vzduch.Možná existuje i nějaká jiná metoda či způsob jak dosáhnout ohřevu,nebo je onen ventilátor nějak poškozen. ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: kavitační topení

Příspěvek od ťuťu »

Aquarius1 píše:Nejsem expert co se týče takovýchto zařízení,mé pokusy s ,,plechovkou"která ohřála olej nejsou až tak báječné a jedná se o běžný jev :D ale v práci máme ventilátor,jak je uspořádán uvnitř nemám tušení jen to že nemá žádný ohřev a přes to během několika minut z něj proudí horký vzduch.Možná existuje i nějaká jiná metoda či způsob jak dosáhnout ohřevu,nebo je onen ventilátor nějak poškozen. ;)
Ventilátor je obvykle hnán motorem a motor má samozřejmě tepelné ztráty, záleží na jeho účinnosti.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

kavitační topení

Příspěvek od Aquarius1 »

Jistě taková varianta je možná,to by ovšem ten motor musel doslova vařit ale já coby člověk zvídaví jsem si na něj sáhl.On nejenže nevaří ale je jen vlažný.Tož ale zanecháme ventilátoru ten jsem dal jako příklad že jsou věci o kterých málo víme.Ostatně poptám se na tenhle větrák a uvidím či lépe uslyším ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: kavitační topení

Příspěvek od martin11 »

petr-p10 píše:
ťuťu píše:
petr-p10 píše:Zdravím,
také jsme majitele minulý pátek navštívily, a s námi se tam během několika minut oběvilo dalších asi 5 zájemců, protože nás zajímala skutečná situace, provedli jsme pro zjištění situace poměrně přesné měření, zařízení pracovalo podle majitele na plný výkon přesně (1h - 60min),před začátkem a po skončení jsme zaznamenali stav elektroměru který je součástí tohoto zařízení, spotřebovaná energie dle tohoto měřidla byla takřka přesně 5 kW/h.Nádrž kterou toto zařízení ohřívalo má dle majitele 300l obsah. Nádrž se dle teploměru umístěného v plášti za hodinu ohřála o 8 stupnů C. Z těchto hodnot nám vyšlo že zařízení pracuje s přibližně s 50% ztrátou !!! Pokud by toto zařízení mělo výkon 20kW, voda v nádrži by se měla ohřát přibližně o 60 stupnů C. V kanceláři s turbínou chválím příjemnou rohovou pohovku, to je asi jediné pozitivní co jsme při této navštěvě zjistily.
Pokud bych dal rovnou na vstup topnou spirálu, bude účinnost vyšší.
Přesně tohle sem pánovy na místě zdělil :-)
...zdravím, my jsme tam byli ještě s nějakou skupinkou, která přišla před námi...no jak jsem popisoval výše.../ a neviděli jsme náběh procesu / teploty počáteční/
mám několik dotazů, protože jsme zařízení mohli sledovat / měřit/ v chodu jen několik minut :shock: ...
pokud máš záznamy z měření....jaká byla teplota vody va vstupu při začátku, spuštění . provozu,
jaká byla teplota na výstupním teploměru po delší době provozu...třeba 15ti minutách....jaká byla teplota na vstupu po 60minutách a teplota po 60 min na výstupu....
...při předvádění nám pán stroj vypnul, když výstupní teplota dosáhla cca 48°C :shock: / státní zkušebny nad tuto teplotu tepelná čerpadla nezkoumají...je to pro ně limitující max. teplota....nevím jestli to byla náhoda, nebo úmysl od předvádějícího :idea: /
...a jak reagoval na poznámku , že přímotop je lepší. My jsme na místě nic nekomentovali, jen jsem fotil a ptal se na detaily....
...jistě jste dostali při loučení takové desky s popisem...co si myslíš o tom popisu....z technického hlediska..../ gramatiku pominu :shock: /
tak zdravím čtoucí a prosím to ŤuŤu aby se chvilku zdrželo komentářů zde :idea: ....jinak doporučím chytrému "ťu'ťokarbanovi", ať se tam zajede podívat...a na místě může pána , /po přečtení těchto příspěvku zde na tema toho stroje/ vědecky rozcupovat. Myslím, že máme poměrně dost informací o zařízení, které je zde nabízeno....Dle info, bude celé zařízení "snad" vystaveno na podzimním Pragotermu, ale info je neověřené :oops: zdraví m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: kavitační topení

Příspěvek od ťuťu »

martin11 píše:...zdravím, my jsme tam byli ještě s nějakou skupinkou, která přišla před námi...no jak jsem popisoval výše.../ a neviděli jsme náběh procesu / teploty počáteční/
mám několik dotazů, protože jsme zařízení mohli sledovat / měřit/ v chodu jen několik minut :shock: ...
pokud máš záznamy z měření....jaká byla teplota vody va vstupu při začátku, spuštění . provozu,
jaká byla teplota na výstupním teploměru po delší době provozu...třeba 15ti minutách....jaká byla teplota na vstupu po 60minutách a teplota po 60 min na výstupu....
...při předvádění nám pán stroj vypnul, když výstupní teplota dosáhla cca 48°C :shock: / státní zkušebny nad tuto teplotu tepelná čerpadla nezkoumají...je to pro ně limitující max. teplota....nevím jestli to byla náhoda, nebo úmysl od předvádějícího :idea: /
...a jak reagoval na poznámku , že přímotop je lepší. My jsme na místě nic nekomentovali, jen jsem fotil a ptal se na detaily....
...jistě jste dostali při loučení takové desky s popisem...co si myslíš o tom popisu....z technického hlediska..../ gramatiku pominu :shock: /
tak zdravím čtoucí a prosím to ŤuŤu aby se chvilku zdrželo komentářů zde :idea: ....jinak doporučím chytrému "ťu'ťokarbanovi", ať se tam zajede podívat...a na místě může pána , /po přečtení těchto příspěvku zde na tema toho stroje/ vědecky rozcupovat. Myslím, že máme poměrně dost informací o zařízení, které je zde nabízeno....Dle info, bude celé zařízení "snad" vystaveno na podzimním Pragotermu, ale info je neověřené :oops: zdraví m11 :lol:

Přímotop, resp. el. zařízení s topnou spirálou přímo v tělese s vodou je samozřejmě lepší už kvůli jednoduchosti; hlavním významem je ovšem omezení ztrát.
Pokud není potřeba z nějakého důvodu vytvářet přímo páru, nemá převod el. energie na mechanickou a poté na teplnou žádnou výhodu.
Jak jsem již uvedl, je využití kavitace v tomto případě pouze zbytečným mezičlánkem.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: kavitační topení

Příspěvek od poota »

ťuťu píše:... Jak jsem již uvedl, je využití kavitace v tomto případě pouze zbytečným mezičlánkem.
Zapomněl jsi ovšem říct, že to platí pouze tehdy, pokud má kavitace ztráty srovnatelné s ostatními způsoby přeměny. Pokud má ztráty menší nebo je dokonce zisková, jak se leckde uvádí, pak má její použití své opodstatnění. A to zcela nezávisle na tom, co jsi kdy uvedl a nebo ještě uvedeš.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: kavitační topení

Příspěvek od ťuťu »

poota píše:
ťuťu píše:... Jak jsem již uvedl, je využití kavitace v tomto případě pouze zbytečným mezičlánkem.
Zapomněl jsi ovšem říct, že to platí pouze tehdy, pokud má kavitace ztráty srovnatelné s ostatními způsoby přeměny. Pokud má ztráty menší nebo je dokonce zisková, jak se leckde uvádí, pak má její použití své opodstatnění. A to zcela nezávisle na tom, co jsi kdy uvedl a nebo ještě uvedeš.

Zdravím - poota
Zapomněl jsi, že kavitace je jev, při kterém se mění mechanická energie na tepelnou, výhradně vždy s určitou ztrátou.


petr-p10
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 24 zář 2011 6:56

Re: kavitační topení

Příspěvek od petr-p10 »

Za hodinu se to ohřálo z 48 stupnů c na 56 stupnů c, dá se říct co 1/4 hodiny to 2 stupně, budeme uvažovat že nádrž měla všude téměr stejnou teplotu, protože je tam dostatečně velké oběhové čerpadlo. O tom popisu si myslím že je to napsaný tak aby z toho každej padnul na prdel a koupil to, ale až zjistí že mu to v zimě nefunguje, tak spadne na prdel podruhé :lol:
Desky mám taky, čeština je velice parádní :lol: .

martin11 píše:
petr-p10 píše:
ťuťu píše: Pokud bych dal rovnou na vstup topnou spirálu, bude účinnost vyšší.
Přesně tohle sem pánovy na místě zdělil :-)
...zdravím, my jsme tam byli ještě s nějakou skupinkou, která přišla před námi...no jak jsem popisoval výše.../ a neviděli jsme náběh procesu / teploty počáteční/
mám několik dotazů, protože jsme zařízení mohli sledovat / měřit/ v chodu jen několik minut :shock: ...
pokud máš záznamy z měření....jaká byla teplota vody va vstupu při začátku, spuštění . provozu,
jaká byla teplota na výstupním teploměru po delší době provozu...třeba 15ti minutách....jaká byla teplota na vstupu po 60minutách a teplota po 60 min na výstupu....
...při předvádění nám pán stroj vypnul, když výstupní teplota dosáhla cca 48°C :shock: / státní zkušebny nad tuto teplotu tepelná čerpadla nezkoumají...je to pro ně limitující max. teplota....nevím jestli to byla náhoda, nebo úmysl od předvádějícího :idea: /
...a jak reagoval na poznámku , že přímotop je lepší. My jsme na místě nic nekomentovali, jen jsem fotil a ptal se na detaily....
...jistě jste dostali při loučení takové desky s popisem...co si myslíš o tom popisu....z technického hlediska..../ gramatiku pominu :shock: /
tak zdravím čtoucí a prosím to ŤuŤu aby se chvilku zdrželo komentářů zde :idea: ....jinak doporučím chytrému "ťu'ťokarbanovi", ať se tam zajede podívat...a na místě může pána , /po přečtení těchto příspěvku zde na tema toho stroje/ vědecky rozcupovat. Myslím, že máme poměrně dost informací o zařízení, které je zde nabízeno....Dle info, bude celé zařízení "snad" vystaveno na podzimním Pragotermu, ale info je neověřené :oops: zdraví m11 :lol:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: kavitační topení

Příspěvek od poota »

ťuťu píše:Zapomněl jsi, že kavitace je jev, při kterém se mění mechanická energie na tepelnou, výhradně vždy s určitou ztrátou.
Já hlava děravá, berlu Mrazilku jsem zapomněl!
Ale na to, že kavitace může mít nějaké ztráty, jsem kupodivu nezapomněl.
Jenom Ti nějak ušlo, že jsem poukázal na to, že nejvíc záleží na tom, jak velké či malé ve skutečnosti jsou!
Máš nějaká konkrétní čísla nebo jenom tak střílíš od boku, aby řeč nestála?

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
petr-p10
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 24 zář 2011 6:56

Re: kavitační topení

Příspěvek od petr-p10 »

Za hodinu se to ohřálo z 48 stupnů c na 56 stupnů c, dá se říct co 1/4 hodiny to 2 stupně, budeme uvažovat že nádrž měla všude téměr stejnou teplotu, protože je tam dostatečně velké oběhové čerpadlo. O tom popisu si myslím že je to napsaný tak aby z toho každej padnul na prdel a koupil to, ale až zjistí že mu to v zimě nefunguje, tak spadne na prdel podruhé :lol:
Desky mám taky, čeština je velice parádní :lol: .

martin11 píše:
petr-p10 píše:
ťuťu píše: Pokud bych dal rovnou na vstup topnou spirálu, bude účinnost vyšší.
Přesně tohle sem pánovy na místě zdělil :-)
...zdravím, my jsme tam byli ještě s nějakou skupinkou, která přišla před námi...no jak jsem popisoval výše.../ a neviděli jsme náběh procesu / teploty počáteční/
mám několik dotazů, protože jsme zařízení mohli sledovat / měřit/ v chodu jen několik minut :shock: ...
pokud máš záznamy z měření....jaká byla teplota vody va vstupu při začátku, spuštění . provozu,
jaká byla teplota na výstupním teploměru po delší době provozu...třeba 15ti minutách....jaká byla teplota na vstupu po 60minutách a teplota po 60 min na výstupu....
...při předvádění nám pán stroj vypnul, když výstupní teplota dosáhla cca 48°C :shock: / státní zkušebny nad tuto teplotu tepelná čerpadla nezkoumají...je to pro ně limitující max. teplota....nevím jestli to byla náhoda, nebo úmysl od předvádějícího :idea: /
...a jak reagoval na poznámku , že přímotop je lepší. My jsme na místě nic nekomentovali, jen jsem fotil a ptal se na detaily....
...jistě jste dostali při loučení takové desky s popisem...co si myslíš o tom popisu....z technického hlediska..../ gramatiku pominu :shock: /
tak zdravím čtoucí a prosím to ŤuŤu aby se chvilku zdrželo komentářů zde :idea: ....jinak doporučím chytrému "ťu'ťokarbanovi", ať se tam zajede podívat...a na místě může pána , /po přečtení těchto příspěvku zde na tema toho stroje/ vědecky rozcupovat. Myslím, že máme poměrně dost informací o zařízení, které je zde nabízeno....Dle info, bude celé zařízení "snad" vystaveno na podzimním Pragotermu, ale info je neověřené :oops: zdraví m11 :lol:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

kauza Top-topení

Příspěvek od martin11 »

petr-p10 napsal
Za hodinu se to ohřálo z 48 stupnů c na 56 stupnů c, dá se říct co 1/4 hodiny to 2 stupně, budeme uvažovat že nádrž měla všude téměr stejnou teplotu, protože je tam dostatečně velké oběhové čerpadlo.

Dík za odpověď. při našem předvádění jsme na 48°C končili. Pravděpodobně tam musel být někdo před vámi/aby se to na těch 48dostalo/. Z odborného výkladu majitele také vyplynulo, že celý proces je lépe provozovat s nižší vstupní/ co nejnižší/ teplotou, při vzrůstající vstupní teplotě se efekt ohřívání asi zpomaluje :idea: / což potvrzuje i skutečnost, že my jsme začali na cca 35 a na 48 to naběhlo za několik minut...také jsme se dozvěděli. že výměníkové plochy v bojlerech jsou poměrně nedostatečné svojí velikostí, a že tento problem je třeba řešit / zvětšení teplosběrných ploch / za další idealní stav by byl , kdyby výměníkový bojler byl co nejvyšší...tj uzký a vysoký, aby se ohřívalo do co nejstudenější vody. výměníky jim dělají snad v Polsku a cenu zvýšli z 10 000.- na 18 000.- :idea:
Jinak ještě....co mě osobně zarazilo, na dotaz , když koupím jen čerpadlo, tj. motor s kavitátorem, a zapojím si ho do systemu "svého" sám, jestli toto je možné.../ dotaz byl z důvodu uspory peněz, nekupoval bych regulaci a výměníkový bojler...regulace 45 000.- bojler 18 000.-/
odpověď byla, že by mě to netopilo, protože při zapojení je ještě "nejaká" podmínka...jakési knouhou, které majitel nechchtěl prozradit.při sebedůkladnější prohlídve , jak jsou trubky nvedeny jsme na nějaký "trik" v zapojení nepřišli./ třeba nějaký bajpás nebo směšovací ventil, či cokoli jiného/
takže, pokud si ještě z návštěvy na jakýkoliv detail vzpomenete, napište sem nebo na mojí SZ.....každý i nepodstatný detail může vést k objsnění a ucelení pohledu na problem.....zdraví martin11 :lol:

p.s. muj vlastní závěr....pokud by se zřízení provozovalo za co nejnižších vstupních teplot / např studna 12°C/ tak počáteční nástup je poměrně vysoký / odhadem do 20°C / tak by soustrojí mohlo vykazovat COP až 2,5 - 3. při vyšších teplotách se COP "asi" výrazně zmenšuje. takže tohoto "efektu" by se dalo využít při sestavení TČ typu voda -voda primární okruh by ohřívala kavitace sekundár TČ. TČ dovede vychladit vodu na 2°C, což by bylo pro kavitaci vítané sousto.....prosím čtoucí, aby napsali svůj názor mimo Ťuťu...zde je názor známý :shock: / sice z pohledu Ťutu logický ale v praxi je to nějak jinak :idea: / dík m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“