Toxoplasmóza gondi ... ovlivňování psychiky ...

Léčebné postupy.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Toxoplasmóza gondi ... ovlivňování psychiky ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Edit: ... 6.3.2012 ...

... před časem mě Slávek vyzval, abych už konečně založil příslušné vlákno k tématu, nad nímž jsme v přelomu leden/únor společně strávili pár delších debat ....
Slávek Křepelka píše:
A(&F) píše: ... pls, s tou Toxoplasmou ještě vydrž cca týden ...
Anri, asi na to založ nové vlákno, s čurinou jsem v pozici, že se dalším hledáním ani nehodlám tím co je na netu zabývat, to by už podle mne bylo jen kvantitativní. Skočím tedy na tohle co najdu na další potvory. Ahoj, Slávek.
... takže tak dnes konečně činím ... :D ...

... kdysi už zde "Muflon" poukázal ( http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=64938#p64938 ), jak nás paraziti a další brebery ovlivňují nejen po fyzické stránce, ale hlavně potom po psychické ... bohužel to tehdy upadlo v zapomnění ...

... tož zde jsou další odkazy k samostudiu ...

- "Ukaž mi své parazity a ja ti povim kdo jsi" ... http://www.vesmir.cz/clanek/ukaz-mi-sve ... im-kdo-jsi ...
- "Infekce dělá z lidí anarchisty a antirasisty" ... http://www.white-media.info/infekce_del ... sisty.html ...
- v závěru článku se ukazuje, za co všechno dalšího je zodpovědná, jen díky blbý diagnostice TG ... http://zdravi.e15.cz/clanek/priloha-lek ... eni-452990 ...
- přednáška v anglině ... http://slideslive.com/w/38889291 ...
- české pojednání v angličtině ... http://www.intechopen.com/books/toxopla ... t-advances ...

... :bye: ... Anri ...


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Toxoplasma gongi + genetické předpoklady = schizofrenie

Příspěvek od martin11 »

http://aktualne.centrum.cz/zpravy/kurio ... =position-

kočka jako spouštěč schizofrenie... :idea: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Toxoplasma gongi + genetické předpoklady = schizofrenie

Příspěvek od poota »

Inu, přišli na to v Bohnicích ... :lol:
Ale vážněji - za prvé jsou nutné "genetické vlohy" - jak slyším o dědičnosti, tak hned vím, že jde o něco, co neumějí "rozumně" vysvětlit! Pak má být spouštěčem toxoplazmóza, což si rovnou překládám jako napadení cizopasníky - takže "slepé kuře našlo zrno"!
Ovšem nebyli by to naši vědci (nebo novináři?), aby nedoporučili něco opravdu chytrého - vyhýbejte se kočkám :color:
Přitom je tam i věta "Toxoplazmózou se ovšem lze nakazit i z masa zvířat."
Ajta, ajta - ale tady už si netroufli doporučit, že taky nemáme jíst maso.
Takže to vypadá tak, že náš Bohnický tým objevil jako původce schizofrenie - hádejte děti, kdo za to může - no přece kočka!
Co takhle raději upozornit na cizopasníky a poradit, jak se proti nim bránit, když o nich Mudři nechtějí ani slyšet!

Zdravím - poota
P.S. Nemuseli tak dlouze bádat - mohli si přečíst Huldu Clark - to je holt tak, když někdo nechodí na fórum U pramene :lol:


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Vetřelec ve vašem mozku ...

Příspěvek od A(&F) »

citace: ... "Nebezpečného parazita šíří kočky, takže pokud má řidič vašeho linkového autobusu rád zeleninu ze zahrádky, kde se tyhle domácí šelmy vyprazdňují, a je navíc Rh negativní, máte zaděláno na problém." ...

... http://www.natur.cuni.cz/fakulta/aktual ... 2012-tyden ...

ještě mě tam pobavilo tohle: ... "Když pozorujete celebrity nebo politiky, odhadnete, jestli v sobě mají parazita?
To nevím, protože tam je psychika od normálu obvykle posunutá tolik, že si nedokážu představit, co s ní parazit ještě udělá."
....

... :D :D :D ...

... ale jinak je to dost velkej průser ... :? ...


PeS: ... docela by mne zajímalo, jak by postupoval soud, pokud by se člověk po nehodě hájil, že je nakažen TG, takže má pomalejší reakce = tudíž za to ani vlastně nemůže ...... :ethink: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Toxoplasma gongi + genetické předpoklady = schizofrenie

Příspěvek od A(&F) »

poota píše:Co takhle raději upozornit na cizopasníky a poradit, jak se proti nim bránit, ......
... bohužel, krom pečlivého omývání potravin, jejich zmrazování a tepelné úpravy žádná prevence neexistuje ... :? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Toxoplasma gongi + genetické předpoklady = schizofrenie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... bohužel, krom pečlivého omývání potravin, jejich zmrazování a tepelné úpravy žádná prevence neexistuje ... :? ...
Nesouhlasím. Parafrázuje Pootu, vše má řešení a povětšinou několik, než se k tomu nachomýtne skeptik. Jde o to je najít a samozřejmě nejuniversálnější prevencí je perfektní imunita. Rozhodně to nespraví vyhýbání se kočkám, nebo vyvraždění všech kočkovitých šelem. Další bude tutově nalezení něčeho, co tu toxoplasmu v těle vykynoží, takže možná nějaká herbalistika a možná nějaká chemie. ztím vím o jednom a to je klinická zkušenost Dr. Hofera, který nezanedbanou schizofrenii opakovaně vykurýroval vysokými dávkami vitamínu C. Z toho plyne, že dokud k fyziologickým změnám nedošlo, nebo ne příliš vážhným, podpořená imunita si se schizofrenií poradí a tím nejspíše právě s toxoplasmou. Ale i kdyby to toxoplasma nebyla, poradí si s příčinou, ať je jakákoliv. S čím si už C dle jeho klinického výzkumu neporadí jsou způsobené fyziologické změny a ty už by bylo nutné adresovat nějakým postupem, který regeneruje tkáně, což znamená postupem, který nastartuje regeneraci poškozených tkání.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Toxoplasmóza gondi ... ovlivňování psychiky ...

Příspěvek od poota »

Paní Bláhová razí teorii, zřejmě i ověřenou praxí, že pro nastartování imunity je nejdůležitější zbavit se napřed plasmodií a mikrofilárií, pak že už se imunitní systém sám dokáže vypořádat s ostatními vetřelci. Jako vhodný postup doporučuje napřed až měsíc nízké dávky VMS 2x4 kapky denně a potom nasadit Hetrazan s Ivermectinem.
Což vypadá, že ta plasmodia a mikrofilária napřed nahlodají a oslabí imunitní systém, tedy vytvoří jakési předmostí, na kterém se už dokážou zachytit další invazní jednotky.
Ta toxoplasmóza se zřejmě usídlí hlavně v mozku, takže ve spojitosti s tím vitamínem C mě pochopitelně hned napadá dehydroaskorbát, který by se na ty potvory mohl dokázat proklovat.

Zdravím - poota
P.S. "vše má řešení a povětšinou několik, než se k tomu nachomýtne skeptik" - odkud znáš mou ženu :?: :lol:


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Toxoplasmóza gondi ... ovlivňování psychiky ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše:Paní Bláhová razí teorii, zřejmě i ověřenou praxí, že pro nastartování imunity ....
To samozřejmě celkem bez výhrad. Jenže já mluvil o prevenci, tedy vycházeje ze stavu, kdy člověk breberama prolezlý není. Měl jsem spíš na mysli, že v současné době žijeme napadení jednak moderní medicínou, která dělá co může, aby nám imunitu potlačila a stejně tak chemie ovzduší potraviny atd. Zde tedy se ani už nejedná o malé děti, ale v podstatě o novorozence, u kterých by nedílnou součástí zdraví muselo být zabránění do co nejvyšší míry právě těmto vlivům a zároveň podporována imunita co nejdostupnějšími prostředky včetně výběru vhodné stravy.
poota píše: Což vypadá, že ta plasmodia a mikrofilária napřed nahlodají a oslabí imunitní systém ...
To je právě ten problém, že nezačínáme od začátku. Podle mne nemá smysl vinit parasity z toho, že chtějí žít a že se do nás eventuelně dají. Na straně druhé, pokud pracuje náš systém spolehlivě, parasiti v těle nemají šanci. Prvotní příčinu bych tedy nehledal v napadení parasity, kteří situaci pouze umocňují, stejně jako všechny organické patogeny, a soustředil bych se spíš na umělé organické i inorganické patogeny včetně antibiotik a na prevenci jejich používání. Zde bych mohl říct "použít jen v krajním případě", ale opět se musím vrátit k HCl, která léčí akutní problémy především zvýšením látkové výměny, dále desinfekcí patogenů ať virových, tak bakteriálních, navýšením bílých krvinek a kdo ví čím dalším, včetně uvolňování nerozpustného železa a jeho obnovené integraci do okysličovacího cyklu a to bez jakýchkoliv známých neblahých postranních účinků. Samozřejmě, v případě napadení už je všechno jinak a za nejrozumnější považuju začít s těmi parasity.
poota píše: ... odkud znáš mou ženu :?: :lol:
Zmínil se mi o ní jistý Poota a zde jsem ho skoro doslova parafrázoval s tím, že jsem místo slov "moje žena" dosadil slovo skeptik. Moc se mi to líbilo, protože to vystihuje velice přesně i mojí situaci.

S laskavým podravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

PORT - K čemu máme Rh faktor ?? ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Jde o to je najít a samozřejmě nejuniversálnější prevencí je perfektní imunita ....... pokud pracuje náš systém spolehlivě, parasiti v těle nemají šanci.
... :enaughty: ... ono je to zřejmě ještě jinak ... jak to vypadá, karty máme rozdány již od narození ... alespoň co se týče TG ... :ethink: ...

... http://www.ceskatelevize.cz/porady/1012 ... tor/video/ ...

... a ještě něco k tématu ... "Jak krevní skupina ovlivní váš život" ... http://www.vitalia.cz/clanky/krevni-sku ... vas-zivot/ ... také zajímavé ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: PORT - K čemu máme Rh faktor ?? ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... jak to vypadá, karty máme rozdány již od narození ... alespoň co se týče TG ... :ethink: ...
Ne až tak docela. Za předpokladu, že jedinec má RH negativní, musí se vyhnout kočkovitým. To je zrovna tak prevence jako dát loď s posádkou napadenou tyfusem do karantény. Samozřejmě, že to je u RH blbost a pouze teorie, protože kolik z nás ví. Zde tedy se dostáváme k problému přímo Darwinovskému, a to k přirozenému výběru, který však funguje také velice rozmarně. Dokonce bych zde mohl připomenout, že veškeré léčení, které nevychází z nás samotných, přispívá k degeneraci imunního systému a stejně tak k degeneraci populace a s tím k čím dál tím většímu výskytu chronických chorob. Je to jeden z faktorů šíření chronických chorob. Nicméně, podíváme-li se nezaujatě na lidstvo jakožto na živočišný druh, ačkoliv úmrtí jedince je dozajista osobní tragedií pro nejbližší pozůstalé, je degenerace druhu tragedií pro celý druh, ale toho si málo kdo povšimne, protože košile je bližší než kabát, nicméně v této krizi se jako lidstvo nacházíme.

Viz výše, nejde o to zda se léčit, či neléčit, ale jak léčit. Problém vidím v pasivním léčení, tedy jakýmkoliv způsobem, který přichází zevně. Léčíme téměř výhradně tím, co je nám cizí a historicky to sice funguje do nějaké míry, ale v důsledku jsme, my lidstvo, čím dál tím nemocnější. To se samozřejmě týče i těch novorozenců. Máme v hlavě představy, že novorozenec, pokud nemá viditelné známky nějaké nemoci, je zdravým jedincem. Toto je naprosto mylná představa a čím dál tím víc se provaluje, kolik problémů si vlastně do života skutečně přinášíme.

Pokud začnu genetickými problémy, spousta z nich se začíná jevit jako parasitická zátěž, chemická zátěž atd. kteréžto vlivy je jeví jako zapříčiněné nikoliv přímou dědičností poškozených DNA, ale jako patologickou dědičností buďto přímo nákaz, nebo DNA poškození patologiemi, kde patogen byl sice imunním systémem matky, či dítěte, či kombinací odstraněn, ale následky zbyly. Tyto následky, či patogeny a následky jejich přítomnosti v našem organismu pak v dalším životě ovlivňují naši náchylnost k tomu kterému onemocnění.

Leze mi z toho, že sice není nic nerozumného na tom poléčit i zevně, řekněme bylinama, chemií či biologií, ale pokud nenásleduje odstraňování příčin, jako je špatná životospráva, prostředí, chování se, přístupu k sobě samému atd, je takové vnější léčení pouze údržbou patogenního stavu na snesitelné úrovni. To samozřejmě ještě také znamená, že je třeba přihlédnout k tomu, jaký druh vnějšího léčení je použit a k tomu, jak odstranit případné následky takového léčení, například kritického vymlácení důležité flóry ve střevech a kdo ví, jestli ne i jinde v organismu. Například v urinoterapii jsme narazili na to, že v močovém měchýři také existuje ochranná a symbiotická flóra, o které se začíná literatura zmiňovat až v dnešní době, že vůbec existuje, což bylo donedávna vědou vehementně popíráno. Že například antibiotika ničí střevní flóru je dnes jasné, ale co dělají s flórou močového systému nemá nikdo tuchu a můj odhad je, že nadělaj stejnou paseku jako ve střevech a kdo ví, jaký mají vliv i na množení a usmrcování kmenových buněk v těle. Hmm, podívám se, jestli se tím vůbec kdy kdo zabýval, ale samotný fakt, že antibiotika potlačují přirozenou imunitu naznačuje, že zde je docela pravděpodobně taky pěkný průšvih.

Například jakási Švédská klinická studie prokázala, že Crohnova nemoc (doposavad nevyléčitelná podle farma) je vyléčitelná implantací doslova zdravého hovna od zdravého dárce klystýrem do střeva pacienta. To je ještě otázka, jak bylo zdravé hovno posuzováno a zda skutečně zdravé bylo, zda nebylo pouze zdravější. Už jsem se tu zmiňoval i jinde o klystýrech dávných kultur vodou z pobřežních a tudíž zdaleka ne čistých vod. Jde o naprosto tentýž princip a to zanést do střeva symbiotické bakteriální kultury a střevní flóru obnovit. Pokud tedy mluvím o prevenci, samozřejmě je třeba nejdříve dostat tělo do velice dobré fyzické kondice, ale zároveň je třeba se věnovat i psychice a zároveň je třeba se obrátit přesně k tomu, co je vlastní nám lidem, ne k tomu, co je vlastní kde čemu jinému.

U Toxoplasmy mluvíme o vlivu, jaký má nákaza na chování a zdravotní stav vůbec a rozdílnost působení na lidi s RH+ a RH-. Tohle je ale jiná kapitola než nákaza samotná. Nakazí se očividně oba RH. Je tedy jasné, že RH+ nechrání před nákazou. Před tou chrání imunní systém (IS). RH+ pouze omezuje následky a projevy nákazy oproti RH-. Pokud tedy IS pracuje fajnově, není třeba se zabývat RH faktorem v případě kontaktu s toxoplasmou, protože nedojde k nákaze. De facto se dá říct, že ochrana proti působení toxoplasmy na organismus poskytnutá RH+ faktorem není podstatná, ale symptomatická. Proto je dost buřt, jestli je jedinec RH+ nebo RH- alespoň vzhledem k toxoplasmě, pokud ji nemá šanci dostat.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: PORT - K čemu máme Rh faktor ?? ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Ne až tak docela. Za předpokladu, že jedinec má RH negativní, musí se vyhnout kočkovitým. To je zrovna tak prevence jako dát loď s posádkou napadenou tyfusem do karantény. Samozřejmě, že to je u RH blbost a pouze teorie, protože kolik z nás ví.
... nějak jsem nepochopil, co tím chceš vlastně říci, ... :D ... ale statistiky vycházející z několika tisíc vyšetření jsou pro mne jasným důkazem ... ;) ...
Slavek Krepelka píše:Pokud tedy IS pracuje fajnově, není třeba se zabývat RH faktorem v případě kontaktu s toxoplasmou, protože nedojde k nákaze.
... nesouhlasím, jelikož dle všeho můžeš mít IS sebefajnovější, tak v kontaktu s TG se ale jí stejně nakazíš ... :dknow: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: PORT - K čemu máme Rh faktor ?? ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... nějak jsem nepochopil, co tím chceš vlastně říci, ...
Že je prakticky nemožné se podle toho zařídit. Nemáme na to vzdělání.
A(&F) píše: ... tak v kontaktu s TG se ale jí stejně nakazíš ... :dknow: ...
To je právě problém s vycházením ze standartu, který je převzatý ze všeobecně nemocné populace. Ten standart vůbec není směrodatný a je třeba ho změnit. Podívej se na to takhle, nějakých 70% populace trpí nějakou diagnozovanou chronickou chorobou alergiemi počínaje přes plísňovbá onemocnění až po revma, a rakoviny atd. a pokud vlezeme do nediagnozovaných, bude to ještě víc. Podle tohoto kritéria je chronická nemoc normálním stavem a zdraví je anomálií.

Už to, že tou toxoplasmou (nejen příznaky, ale i po testování) netrpí všichni, kdo se kdy do styku s kočkama a s parasitem dostali, svědčí o tom, že infekce není universální. Nedovedu si dost dobře představit, že pokud to má prakticky každá kočkovitá šelma a že ty šelmy kaděj bar kde, specielně třeba v dětských pískovištích, a že vejce parasita roznáší i vítr spolu s prachem, nebyli by někteří lidé parasitovi vystaveni. To je podle mne holá nemožnost. Je sice taky pravda, že i velice pečlivé testování nebude naprosto spolehlivé už i pro to, že se testuje pouze na zjišťování protilátek, takže asi bude rozšířenější než se uvádí, nicméně, všichni asi přeci jenom ne.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: PORT - K čemu máme Rh faktor ?? ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:... že i velice pečlivé testování nebude naprosto spolehlivé už i pro to, že se testuje pouze na zjišťování protilátek, takže asi bude rozšířenější než se uvádí, nicméně, všichni asi přeci jenom ne.
... a troufneš si odhadnout promořenost ?? ... tipnul bych si klidně 80 až 90% ... zbytek jsou potom ti, co se ještě nenakazili ... (nehovořím teď o následcích, pouze o nákaze) ...

... mmch, dnes jsem dotazem na známou mudru zjistil, že TG můžeš onemocnět i víckrát než jednou za život (jsou zdokumentovány případy, že až 3x) ... i když je to málo časté ... :ethink: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: PORT - K čemu máme Rh faktor ?? ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... tipnul bych si klidně 80 až 90% ...
:D Já taky. Ale furt je tu ještě nějaké to procento, kde to tak není. Vidím to tak, že tomu nutně jsme vystaveni od útlého mládí a že do styku s tím přijde naprosto každý řekněme už do patnácti let, i když asi daleko dřív. Přesto se procento s věkem neustále zvedá a toto vidím jako klíč k tomu, že opakovanému kontaktu s toxoplasmou odoláváme jako nákaze a teprve když se do nás trefí v momentě, kdy je IS dostatečně oslabený, skutečně se staneme infikovanými. Že se ta infekce dokáže opakovat mne taky nepřekvapuje. Měl jsem dvakrát prodělané přiušnice a to mi jasně předvedlo nejen jak je děravá teorie imunity ať již prodělanou, nebo očkovanou infekcí. Nějaký procenta tam určitě jsou, ale zdaleka to není 100% a bude to hodně skákat od nemoci k nemoci a nutně tam budou i rasové a kulturní závislosti včetně prostředí. Nějaký garance absolutně neexistujou a protilátky taky nejsou spolehlivým ukazatelem imunity, jak nám jest zcela podle podsouváno.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: PORT - K čemu máme Rh faktor ?? ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:... protilátky taky nejsou spolehlivým ukazatelem imunity, jak nám jest zcela podle podsouváno.
... no právě ... průšvihem u TG je, že u ní existuje tzv. latentní fáze (přechází do celoživotně uložených
tkáňových cyst / kdy je téměř nezjistitelná), jejíž následky se však mohou projevit klidně až po desítkách let, poté co z nějakých příčin dojde k oslabení IS ... :? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“