PROJEKT D18

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PROJEKT D18

Příspěvek od conny »

Zasilam prvni vlastovku v podobe materialu pro projekt ktery (mimo jinych) jsem se rozhodl prozkoumat..

https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=195

Projekt d18.pdf


A mozna neni odveci rikat kolik co tento projekt stal,at clovek vidi kolik stoji badani,prip. at vi kolik si ma nachystat kdyz bude replikovat...

Ocel 304
2 ks vzhledem ktomu,ze kdyz se vec povede,budu potrebovat dva diky objemu motoru..

Nyni jak je videt: 2800,-
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PROJEKT D18

Příspěvek od Merlin »

conny píše:Zasilam prvni vlastovku v podobe materialu pro projekt ktery (mimo jinych) jsem se rozhodl prozkoumat..

https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=195

Projekt d18.pdf


A mozna neni odveci rikat kolik co tento projekt stal,at clovek vidi kolik stoji badani,prip. at vi kolik si ma nachystat kdyz bude replikovat...

Ocel 304
2 ks vzhledem ktomu,ze kdyz se vec povede,budu potrebovat dva diky objemu motoru..

Nyni jak je videt: 2800,-
Hmm. A tu 304 jsi koupil proto, že v návodu VÝSLOVNĚ stojí - nepoužívat kvalitu pod 316 L... čili to nebude replika, ale Tvůj vlastní pokus. Doufejme úspěšný.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Replikanti Joe Cell....

Příspěvek od Mim »

Při současném kursu dolaru je to skoro levnější si to objednat v USA :lol:

Třeba tady je to za 130 dolsů.
http://search.ebay.com/joe-cell_W0QQfnu ... 3QQxpufuZx


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Replikanti Joe Cell....

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Při současném kursu dolaru je to skoro levnější si to objednat v USA :lol:

Třeba tady je to za 130 dolsů.
http://search.ebay.com/joe-cell_W0QQfnu ... 3QQxpufuZx
Není. Mime, tohle není materiál na Joe Cell...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Replikanti Joe Cell....

Příspěvek od Mim »

gewo píše:
Mim píše:Při současném kursu dolaru je to skoro levnější si to objednat v USA :lol:

Třeba tady je to za 130 dolsů.
http://search.ebay.com/joe-cell_W0QQfnu ... 3QQxpufuZx
Není. Mime, tohle není materiál na Joe Cell...
Jó, tak tohle nevím. Do tohohle se zatím nepletu, i když jsi mě svým obsáhlým zdůvodněním "proč by to mělo chodit" přesvědčil. :lol:


Však ono to půjde!!!
conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

material

Příspěvek od conny »

316L je material vytvoreny pro extremni zateze (kyseliny,louhy..).
Pouziti je napr. pro jaderny prumysl nebo tak :)

Kdyz si zjistite,cena 316L je kolem 5000,- na metr v 5ti palcich.

Tohle zarizeni je podle meho chapani pro "upravenou" elektrolyzu-tzv. produktem nema byt cisty H2. A 316L nezpusobi jine slouceniny,pouze podle me dele vydrzi a navic v pripade zapojeni s civkou se jedna spise o to,ze 316L ma nemagneticke vlastnosti.Coz 304 ma take,ikdyz o malo horsi.

Takze z toho vyplyva: material pro tento pokus musi byt nemagneticky,odolny vuci korozi. Zadne dalsi triky bych v tom nehledal.

Jestli 304ka vydrzi o 2 roky mene nez 316L,je mi putna :)

Navic v nerez dilne mi rekl jednu humornou historku,kdy jeden zazobanec si delal bazen a protoze chtel mit vse co NEJ,tak veskery kov kolem si nechal udelat z one 316ky a svete div se-za pul roku mu zacal reznout.Mel ztoho malem sok kdyz kdyby to delal z klasiky nerezu,tak by to mel dodnes...Kdovi kde soudruzi pri liti udelali chybu :)


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: material

Příspěvek od Mim »

conny píše:316L je material vytvoreny pro extremni zateze (kyseliny,louhy..).
Pouziti je napr. pro jaderny prumysl nebo tak :)

Kdyz si zjistite,cena 316L je kolem 5000,- na metr v 5ti palcich.

Tohle zarizeni je podle meho chapani pro "upravenou" elektrolyzu-tzv. produktem nema byt cisty H2. A 316L nezpusobi jine slouceniny,pouze podle me dele vydrzi a navic v pripade zapojeni s civkou se jedna spise o to,ze 316L ma nemagneticke vlastnosti.Coz 304 ma take,ikdyz o malo horsi.

Takze z toho vyplyva: material pro tento pokus musi byt nemagneticky,odolny vuci korozi. Zadne dalsi triky bych v tom nehledal.

Jestli 304ka vydrzi o 2 roky mene nez 316L,je mi putna :)

Navic v nerez dilne mi rekl jednu humornou historku,kdy jeden zazobanec si delal bazen a protoze chtel mit vse co NEJ,tak veskery kov kolem si nechal udelat z one 316ky a svete div se-za pul roku mu zacal reznout.Mel ztoho malem sok kdyz kdyby to delal z klasiky nerezu,tak by to mel dodnes...Kdovi kde soudruzi pri liti udelali chybu :)
Tohle je bohužel trochu jinak. Conny, zamysli se nad tím. Ty tvoje pohádky...pěkný, ale o ničem....


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro Conyho i Petera...

Příspěvek od Mim »

Do prdele, to nebylo o víře ale o materiálu...vždyť si to prověřte...není to tak...materiál je důležitý...ve všem...a dost. Howgh. Spěte sladce....Mim


Však ono to půjde!!!
conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

tak uz jsme s pomoci a vyjadrovanim tak daleko?

Příspěvek od conny »

Diky za objektivni zhodnoceni snahy..

Tento pokud nema nic spolecneho s virou,protoze se nejdna o JC.

S pristupem jednoho nejmenovaneho zaslouzileho clena co ma nick na 3 pismena si muzeme zkouset vsichni na sve triko co nas napadne doma v dilnach. Budeme si kazdy tvorit sve pohadky, protoze kolem nas si kazdy pise svou vlastni a dokud ji nedokonci,tak ostatnim nerekne,kdo je vrahem nebo kde se skryva v lese vlk.

Takze rady typu: doprdele nebo zamysli se jsou opravdu vitane, zkuste mi jeste poslat par takovych.Mozna jsem trubka c. 304,ale kdyz mi takhle poradi treba jeste 10 lidi,tak me neco napadane.. Mozna zacnu mluvit sproste nebo treba jeste hur..

Fakt diky

To ze ma nekdo jiny nazor na material by mohl taky trochu rozvezt..

PS: Lituji toho ze jsem to sem vubec dal.
Mejte se..


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tak uz jsme s pomoci a vyjadrovanim tak daleko?

Příspěvek od Iv »

conny píše:
PS: Lituji toho ze jsem to sem vubec dal.
Mejte se..
Takhle pánové neee :devil:A ty Conny pracuj dál,není nad vlastní názor,může být někdy špatný i dobrý,ale je Tvůj a vše si aspoň ohmatáš.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tak uz jsme s pomoci a vyjadrovanim tak daleko?

Příspěvek od Merlin »

conny píše:Diky za objektivni zhodnoceni snahy..

Tento pokud nema nic spolecneho s virou,protoze se nejdna o JC.

S pristupem jednoho nejmenovaneho zaslouzileho clena co ma nick na 3 pismena si muzeme zkouset vsichni na sve triko co nas napadne doma v dilnach. Budeme si kazdy tvorit sve pohadky, protoze kolem nas si kazdy pise svou vlastni a dokud ji nedokonci,tak ostatnim nerekne,kdo je vrahem nebo kde se skryva v lese vlk.

Takze rady typu: doprdele nebo zamysli se jsou opravdu vitane, zkuste mi jeste poslat par takovych.Mozna jsem trubka c. 304,ale kdyz mi takhle poradi treba jeste 10 lidi,tak me neco napadane.. Mozna zacnu mluvit sproste nebo treba jeste hur..

Fakt diky

To ze ma nekdo jiny nazor na material by mohl taky trochu rozvezt..

PS: Lituji toho ze jsem to sem vubec dal.
Mejte se..
Nenech se vynervovat a nech se vést logikou.

U JC se jedná o náboj a jím vytvářené, nežádoucí elmag. pole. Tady se ale využívá elmag. pole ZÁMĚRNĚ produkovaného cívkou. Komora slouží jako jádro cívky!! Nutně musí být sestavena z austentické nerezové oceli. Tyto oceli jsou nemagnetické. Magnetický materiál odstíní (odvede) magnetické pole cívky, čili - jakoby tam vůbec nebyla! TO JE TEN DŮVOD! Musí se to chovat v podstatě jako vzduchová cívka bez jádra. Nemagnetický kovový obal mag. pole sice formuje (proto ne prostě plast), ale neodstíní. Dovedu si představit, že funguje jako fokus.

Austentické druhy jsou nejběžněji užívané nerezové oceli podílející se na celkové produkci z více než 70% (typ 304 je úplně nejběžnější druh). Nejsou kalitelné tepelným zpracováním. Nerezavějící oceli s L na konci označení třídy mají nízký obsah uhlíku. Toto jsou preferované druhy. (PROTOŽE NEREZ OCEL S VYŠŠÍM OBSAHEM UHLÍKU JE MAGNETIZOVATELNÁ! I když na ní zpočátku magnet nechytá, časem se působením proudu protékajícím cívkou mění na PM... slabý, ale přece. Nerezi 316L a 904L jsou extra austentické třídy s méně než 50% obsahu železa. Obvykle obsahují asi 23% chrómu, 23 % niklu a 4- 5% molybdenu. Jsou ze všech nerezí nejméně magnetické.

Upřednostňovány jsou bezešvé trubky, protože svařování může indukovat magnetizmus. (Anebo vytvořit místa, v nichž dochází k silnému rozptylu mag. pole!)

Proto jsem se pozastavil nad tou 304. Doporučená je 316L a autor návrhu to dále nerozvádí. Čili, jestli to postavíš a bude to funkční, tím lépe. Ale replika to nebude, při té se člověk musí přesně držet návodu. A to bylo to, co jsem původně chtěl říct, nic víc. ;)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

diky GeWo

Příspěvek od conny »

Presne tohle jsem si myslel.

Pouze s tim rozdilem,ze permanenci se z 304 stane magneticka ocel, jsem nevedel.. Takze jsem sahl na nemagnetickou ocel (ferit se u 304 nechyta,neodym rika ze neco tam jeste je). Roztrideni materialu na magneticky a nemagneticky udelal clovek. Takze existuje "jakasi" mez magneticnosti,stanovena clovekem,a tou se ridime.V prirode ale zadna takova neni.

Tzn. pokud autor chtel rici: pouzijte material 316L protoze nic jinaho zhlediska magneticnosti vam nebude fungovat,tak je to jasne.

Pokud ale ono procento magneticnosti u 304 bude dostatecne nizke,pak tedy dobra a to,ze se pravdepodobne ocel zmagnetuje,je pouze otazka casu-tudiz muze to fungovat po omezenou dobu (jakou?).

PS: pokud by kdokoli mel dalsi informace k tomuto projektu (uz tedy nerikam replika) - internetove a jine (jestli uz to nekdo zkousel),pak uvitam vse a nejlepe kdyz to sem nahodite..


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: diky GeWo

Příspěvek od A(&F) »

conny píše:Pokud ale ono procento magneticnosti u 304 bude dostatecne nizke, pak tedy dobra a to, ze se pravdepodobne ocel zmagnetuje, je pouze otazka casu - tudiz muze to fungovat po omezenou dobu (jakou?).
... tak si tam potom na to celý namotáš ještě jednu cívku (demagnetizační) ... a jednou za čas, až Ti to přestane fungovat (nebo raději o kousek dříve) necháš auto přes noc připojené na "střídavinu" (neboli AC ... ;) ... ) ...

... zatím ahojky a držím Ti palce ... buď svůj ... A.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

novinky po dlouheee dobe

Příspěvek od conny »

tak posilam fota co jsem zbastlil pres vikend..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
conny
Starší člen
Příspěvky: 126
Registrován: ned 25 čer 2006 20:20
Bydliště: Zlin
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

a dalsi

Příspěvek od conny »

aaa
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Tak kdyz uz H2 je mezi nami,ted je to o urazech.. :)
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“