Talent versus experti

Společenské dění u nás i ve světě.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Talent versus experti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Beze slov a s hubou dokořán. To se snad ani nedá nijak komentovat.
[BBvideo 425,350][/BBvideo]
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Holandské talenty

Příspěvek od poota »

S hubou dokořán jsem čuměl - ale bohužel jenom na hlášku
"Video není momentálně k dispozici"
Zdravím - poota
P.S. Dejte si do Youtrubkového zvědavého řádku Amira Willighagen a nebo si po straně vyberte některé její video - opravdu se na to dá čumět s otevřenou hubou!


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Holandské talenty

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: ... opravdu se na to dá čumět s otevřenou hubou!

http://www.mirror.co.uk/news/world-news ... nt-2664065
Devítileté děvče se stalo přes noc senzací jak doma tak v zahraničí poté, kdy její úchvatné vystoupení při výběru do Holandsko má Talent strhlo publikum. Amira Willighagen vyvolala úžas poroty i obecenstva svým čarokrásným přednesem operní klasiky O Mio Babbino Caro a vysloužila si zlatou vstupenku rovnou do živých představení.

"Je ti skutečně jen devět let?" Ptala se jí užaslá členka poroty Chantal Janzen. "To je neuvěřitelné." Možná ještě zázračnější bylo, když malá Amira přiznala, že nikdy nechodila na žádné lekce zpěvu. Místo toho si cvičila svůj překrásný hlas podle videí na Youtube. Řekla: "Můj bratr Vincent hraje na housle a taky jsem chtěla něco dělat .. tak jsem si myslela, budu zpívat ... a pak jsem slyšela operní písně, které mi přišly velice krásné a to byl moment, kdy jsem začala zpívat." Fascinující záznam oběhl svět a stal se hitem. Video jejího vystoupení zaznamenalo přes 3 milióny shlédnutí během necelého týdne.

Jeden komentátor vyhrknul: Zastavte výběrovou akci, máme výherce", zatímco druhý dodal: "Gratuluji děvenko, právě jsi vyhrála internet."


No, jak nejsem na opery, už jsem to zkouknul snad čtyřicetkrát. Je úžasné, co se dítě dokáže naučit, i když talent je naprosto nepopíratelný. Tohle je naprosto školený hlas, který by jí mnohá operní pěvkyně mohla závidět. Hlavně aby jí to vydrželo přes pubertu. Moc jí to budu přát.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Holandské talenty

Příspěvek od poota »

"Místo toho si cvičila svůj překrásný hlas podle videí na Youtube. "

Tak to je teda skutečný gól!!
Poslouchání operních div jsem měl něco jako "přidruženou výrobu" dlouhá léta a dá se říct, že jsem slyšel hlavně to nejlepší, co u nás kdy bylo k mání - to jenom jako že mám s čím srovnávat.
Když jsem ji slyšel, tak jsem si rovnou řekl, že je to precizně vedený hlas a že má zřejmě dobrého profesora, takže je naděje, že se přes mutaci přenese bez nějakých škod. Teď mám spíš obavy, aby se na ní "nepodepsal" někdo, kdo ji bude chtít učit podle sebe, ale to snad Pánbůh nedopustí.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Holandské talenty

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: .... Teď mám spíš obavy, aby se na ní "nepodepsal" někdo, kdo ji bude chtít učit podle sebe, ale to snad Pánbůh nedopustí. ...
Přejme jí aby ne. Jinak tady je další velice zajímavé číslo, i když trochu z jiného soudku.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Steve Pink Levitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

:laugh: :eclap: :ethink:
[youtube][/youtube]
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Jižní Korea - talenty

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jestli si někdo vzpomene na příběh Edith Piaf, tohle je trochu podobné.
Ve třech letech do sirotčince. V pěti zdrhl, že ho zmlátili a od té doby žil na ulici jako bezdomovec. Zpívat se naučil sám, že ho to chytilo, když v nočním klubu prodával žvejkačky a nějaký zpěvák na něj udělal dojem. První škola, kterou kdy navštěvoval, byla až střední všeobecná, na kterou si udělal přijímací zkoušky. Jak se naučil mi není jasné. Zpívat začíná v 2.48 minutě. [BBvideo 425,350][/BBvideo] Kdo anglí, ocení anglické titulky (i když je to na pár místech malinko špatně přeložené jak se dá vychytat z významů) a pochopí, co to znamená touha žít. To co tady na FUP řešíme jsou proti tomu povětšinou naprosté prkotiny a bezvýznamnosti.

Začínám rozumět tomu, že v každém pocestném se může skrývat bůh.

S laskavým pozdravem, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Forte

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Jistá kačenka mi poslala tohle. Tři maníci, 1 z Puerto Rico, 1 z Jižní Koreje, 1 z New Yorku. Poznali se po netu pár týdnů před tímto prvním vystoupením, poprvé se sešli pár dní před tímhle vystoupením a pak "vystoupili". [BBvideo 425,350][/BBvideo]
Korejec je opustil, důvody neuvedeny, tak si zbylí dva našli po netu forfrem jiného amatérského mistra operního zpěvu.




Já snad ještě na starý kolena začnu milovat operní zpěv. :oops: Vlastně jsem z toho na větvi.
Vždycky jsem každému tvrdil že mezi lidma je hromada talentů, který nikdy žádnou konzervatoř a podobné lahůdky společenské kontroly kdo bude famózní a kdo ne, nepotřebovali. Je to v nich.
Co se týče rekací publika nejen u této příležitosti definitivně poukazuje na to, že veřejnost je velice schopna rozeznat rozdíl mezi skutečným uměním a skvárem, kterým nás zásobují různé agentury v podobě rapů atd. pod záminkou, že to je to, čeho si veřejnost žádá. Lidi nejsou blbí, jenom příšerně zblblí.

Kačko, moc dík za tenhle. Jak se trochu trhnu, založím nové vlákno s tím nejlepším, co se na netu dá vidět a slyšet.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

ALIKI CHRYSOCHOU

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Slovo nádhera to zdaleka nepopíše. To se před pár lety jakž takž vyblízala ze zánětu mozkových blan, kdy bylo matce sděleno, že už asi nikdy nebude ani mluvit, ani chodit. [BBvideo 425,350][/BBvideo] Tohle je její úvodní vystoupení a ta další také stojí za poslyšenou.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Co kde na netu

Příspěvek od jarda ovčák »

Slávku, pokračuj, stojí to za to. Máš dar, tak se koukej podělit....
dík.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Talent versus experti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Tohle je tedy poněkud starší, ale taky něco. Tahle tetka na nezaměstnanecké podpoře z nějaké Skotské vesnice, o které nikdo snad ani v Británii nikdy neslyšel, nemluvě o ní samotné, si přijela splnit svůj životní sen stát se zpěvačkou mezinárodního kalibru. [BBvideo 425,350][/BBvideo] Něco ale šlo špatně, prej utrpěla po nějakém čase nervové zhroucení a tím se její kariéra jaksi zasekla. Proč skutečně je však otázkou.

Dalším takovým i když operním překvapením se stal Paul Pots, prodavač mobilů. [BBvideo 425,350][/BBvideo]

Talentů je mezi lidma mraky, na kde co, ale těch skutečně špičkových (jak to vidím já) zas tak moc není.

Taky jsem si tuhle poslechl nějakou alespoň v Británii věhlasnou divu zpívající O Mio Babino Caro, jako ta dívčina Amira, ale zapoměl jsem jméno a nemůžu ji najít, takže jsem si našel dnes již zemřelou vyhlášenou profesionálku Mariu Calas a konečně pochopil, proč mi povšechně lezou krkem operní zpěvy. Vypaří se nadšení a city a jedinné, čím je profi liga neschopna expertně dohánět zpěv ze srdce jsou technické hrátky se sílou hlasu a kudrlinama za cenu ztráty barvy hlasu, tedy osobního kouzla.

Je to velice silně k poznání u Aliki Chrysochou mezi prvním vystoupením na talentech, kdy se do hry ještě nevložila drtivá ruka absolutně netalentovaných rádoby machrů vládnoucích komerci a druhým vystoupením, kdy jí nějaký osel namaloval na obličej půlmasku cirkusového klauna, nějaký další z ní vyprchal kus její osobnosti a další ponořil její naprosto úžasný hlas do křoví velice podřadně znějícího sboru a přehnané orchestrálky. Proto taky ani nepostoupila do finále. To už nebyla moc ona a to zklamání hodně lidí nepřeneslo přes srdce, stejně jako porota. Nemyslím, že ten sbor byl nějak zlý, ale přesto jsem utrpěl pocit, jako by se mi někdo na svatbě :piss: do šampaňského. Zato pro mne byla a je lahůdkou tato Aliki interpretace "The Voice" (Hlas) [BBvideo 425,350][/BBvideo] Její nástup mi vyráží dech.

S laskavým pozdravem Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Adam a Richard

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Dva bráchové 19 a 22, prodavači v rychlém občerstvení, výroba obložených chlebů. [BBvideo 425,350][/BBvideo]

:jump: :laugh: :good:

Ahoj, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Holandské talenty Sophia Asgari (Afghanistan rodiče)

Příspěvek od Slavek Krepelka »

:shock: 12 let děvče, opět opera, půl roku lekcí zpěvu :dknow: :spirit:
[BBvideo 425,350][/BBvideo]

:laugh: Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Řecko

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Kluk 14 let :ethink: :ewhistle:
[BBvideo 425,350][/BBvideo]


:baby: Slavek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Anglie Jonathan a Charlote

Příspěvek od Slavek Krepelka »

[BBvideo 425,350][/BBvideo]
Po tomto prvním vystoupení doporučil veliký bos Šimon Cowell Jonatanovi (17 let) aby nechal Charlotu (16 let) plavat. Docela pochopitelně nenechal a dobře udělal. Je velice zajímavé pozorovat, jak se holka nesmírně zlepšovala od první zkoušky do finále.

Semifinále
Po tomto vystoupení Šimon odvolal svá slova.

Finále
Jedna z prémií

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“