Czechcoin

Bitcoin, Litecoin, Czechcoin... Projekt Czechcoin - http://czechcoin.org

Moderátor: Rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rival
Hlavní admin
Příspěvky: 1174
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 217 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Czechcoin

Příspěvek od Rival »

Rád bych vytvořil tým lidí, který by mi pomohli zrealizovat projekt Czechcoin. Hlavní Webová adresa projektu je http://czechcoin.org Jedná se o open source projekt, který se snaží sloučit výhody lokální měny a kryptoměny. Níže bych nastínil základní myšlenky pro širší diskuzi.

V první fázi projektu je třeba vytvořit peněženku (wallet) pro czechcoin (CZC). Možnou inspirací může být například otevřený kód peněženky pro Feathercoin - http://feathercoin.com Uživatelé nebudou měnu těžit, ale budou mít příjem pouze z poplatků za transakce. Ve srovnání s BTC se tedy jedná o stejný stav jako v době, kdy již budou vytěženy všechny Bitcoiny.

Převodní kurz: 1 CZC = 1 Kč

Transakční poplatek: 1 CZC (v budoucnu bude podléhat regulaci dle potřeby trhu, tedy bude snížen)

Czechcoin bude možno koupit nebo prodat ve směnárnách, následně samozřejmě i přímou výměnou mezi jedntlivými uživateli pomocí peněženky. Centrální směnárna bude postupně uvolňovat do oběhu Czechcoiny dle poptávky. K dispozici by mělo být celkem 100 milionů CZC. Vlastně by mělo dojít k částečnému převedení klasické národní měny do digitální podoby, při zachování všech hlavních výhod kryptoměn. Tedy decentralizace, velká míra anonymity, rychlost a malé transakční poplatky.

Zároveň s Centrální směnárnou CZC bude spuštěn i aukční portál, kde se bude nabízené zboží dražit v digitální měně Czechcoin. Aukční portál by měl pomoci nastartovat užívání CZC jako platidla a současně informovat o tomto projektu širokou veřejnost.

Dalším způsobem propagace bude reklamní sdílení našeho banneru a odkazy na spřátelených webech.Tímto bych také chtěl požádat ochotné webmastery a ostatní internetovou komunitu o spolupráci na informační kampani.

Kdysi měla ČR zlatý poklad, který již téměř zmizel http://coins.blog.cz/1212/kam-zmizel-zlaty-poklad-cr Myslím tedy, že by bylo vhodné velkou část získané národní měny směnit za investiční zlato a stříbro.


Rival
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Czechcoin

Příspěvek od Aquarius1 »

Ahoj Rivale a ostatni.ma mena kterou zde popisujes neco spolecneho s Czech Crown Coin? CZC
www.czechcrowncoin.com. Omlouvam se za hacky a carky tady na tom pc to nejde.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Rival
Hlavní admin
Příspěvky: 1174
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 217 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechcoin

Příspěvek od Rival »

Ne, nemá... Je to naprosto jiný projekt...


Rival
Odpovědět

Zpět na „Digitální měny“