Bolotov

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od turtle22 »

Já jsem si knihu sice stáhla, ale neodvažuju se ji začíst číst, když je úplně opačného náhledu, než co jsem doposud četla o odkyselování.:-) Co bych pak dělala :ethink: ?


proud
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: ned 14 zář 2014 21:22
Bydliště: World
Dal: 18 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od proud »

turtle22 píše:Já jsem si knihu sice stáhla, ale neodvažuju se ji začíst číst, když je úplně opačného náhledu,
Zdravim,vubec se neboj a cti,ale cti pozorne,rozhodne neni jinyho nahledu,spis bych to videl tak,ze doplnuje co ma a nema bejt zasadity,nebo naopak kysely,na rozdil od mnohejch co mluvej o zasaditosti a kyselosti obecne,coz je vlastne zavadejici.


Teprve,az pokacite posledni strom , az otravite posledni reku,
az ulovite posledni rybu , teprve tehdy prijdete na to,
ze penize se nedaji jist...poselstvi ...

proud
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od poota »

To turtle22:
No, co bys asi tak dělala?
Prostě si tu knihu přečteš a posoudíš, jak dalece má a nebo nemá pravdu a pak se podle toho rozhodneš, jestli Ti to stojí za vyzkoušení a nebo ne. A když to vyzkoušíš, tak Ti Tvoje tělo odpoví na otázku jestli to má zrovna pro Tebe nějaký význam.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

třeba tvrdí,že-nepoužívat rostlinné oleje/fermež/-smažit jen na sádle nebo másle.
-okyselovat organismus
-hodně solit
-rakovina má okolo sebe zásadité prostředí
-potravinové doplňky obsahující vápník jsou škodlivé,podávat tělu prvky v podobě prášku či potr.doplňků je velmi nebezpečné,osobně bojuje s vápníkem jako s nepřítelem lidstva
-nedoporučuje pouze rostlinnou stravu
-denně tělo vyprodukuje 8-9l žaludečních šťáv 2%využije na trávení ostatní se vstřebá do krve,krevní plazma je tedypodobná žaludečním šťávám
no a jiné :bhead:


lena

Re: Bolotov

Příspěvek od lena »

No ja to zkousim s tou soli po jidle a nekdy i behem dne a neco se opravdu zlepsilo, take zkousim ty ruzne fermenty, kvasy (ktere se moc nedari), aj., lisovani z cerne redkve, ta opravdu neco dela, ma velky ucinek, chce to vnimat.

Drive jsem se snazila solit mene nebot na tlak je to nedobre a podivejme zde je uplny protiklad, mozna na tom neco je, chce si to vyzkouset, najit ten spravny caj, ferment, kvasek. Vyzkousela jsem kvasek z zitne mouky a opravdu tlak sel hodne dolu ale jiste jenom na kratko telo potrebuje cas se s tim vyporadat a take soli se musi vyplavit. Zkousela jsem potni kuru, ale nemam bohuzel zadny velky plastikovy sacek, tak jsem se omotala plast.folii, bylo to narocne, bylo to zvlastni, ale druhy den byl tlak zase nizky. No je to boj nevime s cim, ale dava to smysl, prave to co nam medicina taji je tu zde dobre popsano a podlozeno, mam dobry dojem nebot si vsechny veci sam vyzkousel a vedecky podlozil. Koukla jsem take na video u YouTube a pan se me jevi duveryhodny, sympaticky.

Vime, ze vice cest vede do Rima, tak si najit to co je nas nejprijemnejsi. Jeho system je pro me jednoduchy, srozumitelny a proto u toho zustanu jak me to bude drzet. Ne nadarmo se mluvi, ze v jednoduchosti je sila.


Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

takže raději nepoužívat Tep.směs,kde je obsažen vápník? Co vy na to?Jak tedy postupovat,když má někdo Ph stále okolo 4-5?Jak by měl nahodit tzv acidob.píst?A co ti,kteřím udržují Ph nad 7?/třeba J.Zajíček?/To by znamenalo,že Kurt Tepperwein nemá pravdu? :dknow: a TČM-říká,že kravské mléko je jed pro lidský organismus a Bolotov jej doporučuje. :dknow: Já v tom nemám jasno,kde je pravda :bhead:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od poota »

Bobina píše:Já v tom nemám jasno,kde je pravda :bhead:
Já mám dojem, že pravdu mají všichni - ovšem každý jenom pro sebe a pro ty, kteří mají ústrojenství stejného typu jako on.
Stačí se podívat například jenom na to, jak různé stravování se doporučuje lidem podle krevních skupin nebo podle znamení, ve kterém se narodili. Přitom těch faktorů různosti bude určitě mnohem víc, takže nezbývá nic jiného, než si "určitý názor" na to, co je a co není zdravé - prostě ověřit na svém vlastním těle.
Maso - vyzkoušet jestli jo a nebo ne. To samé s mlékem, pečivem, luštěninami, zeleninou, ovocem a vším dalším. Tím se dosatneme k jakémusi "vlastnímu jídelníčku a můžeme se jenom modlit, aby aspoň podobného typu byli i naši blízcí, protože jinak bude docházet ke kolizím.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

no já mám dojem,že mi dělá dobře veškeré jídlo :D Mám chuť na všechno a všechno mi chutná/mimo kuřat a vepřového/takže já můžu jíst všechno :jump:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od poota »

To, že Ti něco chutná ještě neznamená, že Ti to taky prospívá - většinou právě ty nejchutnější věci prospívají tělu nejméně. ;)
Já jsem v tomhle výjimka, protože mám V Silvově metodě naprogramováno, že mi bude chutnat jenom to, co mi prospívá - tím jsem si zjednodušil ten výběr. U mě byl výsledek ten, že jsem přestal jíst jakékoli maso a pít alkohol tvrdší než pivo. Proto tvrdím, že pro mě jsou tyto poživatiny škodlivé, ale netvrdím, že musí být také škodlivé pro všechny.
A taky nevím, jak může kdokoli jiný zjistit, co mu prospívá a co ne :(

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

No právě,jak zjistíme co nám prospívá a co nám škodí?Já jen poznám,že když je mi zima musím jíst co mě zahřívá a když je mi horko,tak co ochlazuje,ale jiný ukazatel nemám.Jo ještě jeden-nemohu jíst v žádné restauraci ani bufíku /u nás v Čechách/neb mě to vždy prožene a tak už se stravuji pouze doma a nosím si svačiny. :D


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Kdyby ses chtěla přece jenom najíst v restauraci, tak v Praze Ti můžu doporučit některou z restaurací Dhaba - indická vegetariánská kuchyně, samoobslužný provoz a pokud si toho nenabereš moc, tak se i dobře najíš; voda k pití je na stole zdarma.
Další varianta v Praze je Zelená kuchyně - taky vegetariánská kuchyně s denním menu a nebo výběrem. Obojí najdeš na Netu i se zkušenostmi zákazníků - to jenom, aby sis nemusela do Práglu brát svačinu a nebo tu hladovět.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

jéPooto děkuji :D tak do Prahy si brát tedy svačinu nemusím :eclap:


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od jani »

Chtěla jsem poslat mojí babíí bolotův balzám, ale ona bere léky na ředění krve, balzám taky ředí krev, tak tet nevím, jestli tito lidé na "ředidlech" balzámB můžou?


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od hanka »

Já bych to u ní neriskovala ... jednak by zřejmě musela vysadit léky na ředění krve a pak bys ji také měla sledovat, jak se balzám projevuje na jejím zdravotním stavu (z nějakého důvodu jí lékař ten lék nasadil). Zasahováním do léčby jiného člověka na sebe totiž přebíráš i zodpovědnost. Jestli babičku nemáš u sebe abys mohla zasáhnout (a vědět jak) v případě, že jí bolotovův balzám "nesedne", je dost riskantní, zejména, když jde o starého (tj. více citlivého) či nemocného člověka... :ethink:.... Něco jiného by bylo, kdyby šlo o prověřenou věc, u které je jistota, že i kdyby nepomohla, tak neuškodí.
Ahoj, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od hanka »

Bobina píše:... :dknow: Já v tom nemám jasno,kde je pravda :bhead:

Nejsi sama, také jsem v tom neměla jasno.. ;) ..Nešlo mi do hlavy, proč jeden v tvrdí, že se musíme okyselovat, zatímco jiní říkají, že se máme alkalizovat? :ethink: Divíla jsem se a nerozuměla tomu, jak je to možné, že jednomu člověku okyselování velice svědčí, zatímco druhý z něho onemocní. A naopak.. Jsme přece všichni stvoření ze stejného "materiálu", u všech lidí probíhají stejné metabolické a další procesy, takže by mělo platit, že „údržba“ i „oprava“ našich těl se také vykonává stejně, nebo aspoň podobně.

Přimělo mě to zamyslet se nad tím, kdy je člověk zdravý. Došla jsem k závěru, že Zdraví = Rovnováha. Kdy jsme zdraví? Tehdy, když jsme v rovnováze. Rovnováha je, když ručička na váze je na 0; když rtuť v teploměru ukazuje 0 apod..… Být v rovnováze znamená být uprostřed. I zdraví si můžeme představit jako bod 0. Svým životem náš „teploměr“ rozpohybováváme buď nalevo (do mínusu) nebo napravo (do plusu). Nic se neděje, dokud se pohybujeme poblíž nuly. Problémy nastávají, jestliže se svým způsobem života vychýlíme daleko od rovnovážného stavu (od nuly). Tehdy onemocníme. V případě našeho přirovnání k teploměru, jsme se převážili buď do mínusu (do chladu), nebo do plusu (do tepla). Ten, kdo je v mínusu, potřebuje k tomu, aby se dostal do rovnováhy (k nule) dodávat teplo. Ten, kdo je vychýlený příliš do horka potřebuje naopak ochlazovat. Z toho vyplývá, že nelze vyléčit všechny lidi a jejich nemoci jenom jedním způsobem.

V našem případě řešíme problém okolo okyselování nebo alkalizování. Volit okyselování nebo alkalizování musíme podle toho, na kterou stranu jsme se vychýlili. Jestliže jsme onemocněli přebytkem kyselosti, volíme léčbu dodáváním zásad, jestliže jsme onemocněli přebytkem zásad - pomůže nám okyselování. Proto jsou oba způsoby - jak alkalizování, tak okyselování, správné. Musíme si ale zjistit, na kterou stranu jsme se vychýlili, abychom mohli zvolit správný způsob léčení.

Jinak co se týče vlaštovičníkového kvasu: Kvašením jsem nikdy žádné byliny nepřipravovala a tak mě překvapila chuť kvasu - je sice nahořklý, ale přitom chutný jako dobré víno. A hlavně musím říct, že je to síla!!! První den jsem se osmělovala po malých lžičkách - přece jenom jde o jedovatou rostlinu. Od druhého dne jsem najela 3-4x denně po velkých lžících, jak to Bolotov doporučuje. Už za chvíli po užití jsem cítila tlak okolo žlučníku (jater,dvanácterníku,slinivky?? - doteďka jsem nevěděla, že tam mám problém) a po nějaké době jsem cítila, že účinkuje i jinde v těle.. Docela se mi líbilo, že tak hezky pracuje a přitom mi odhaluje místa, kde to není úplně OK … Po týdnu se mi to přestalo zamlouvat, protože tlak se změnil v pořád se zesilující bolest, zvedl se mi krevní tlak, bolela mě hlava, hučelo v uších a tep mi bušil do hlavy ještě několik dnů poté, co jsem přestala kvas brát… :(

Závěr pro mne: podle výše uvedené diagnostiky zjišťuji, že jsem vychýlená do kyselosti – moje problémy jsou kyselého rázu, takže léčba okyselováním pro mě bohužel není vhodná .. (pa, pa, Bolotove)

Přeju vám, abyste pořídili lépe nežli já a těším se na zprávu dalšího z nás. :)
Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“