Anriho OoTéčka ...

Moderátor: A(&F)

Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3118
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anriho OoTéčka ...

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:výše zmíněný "nepřesný oscilátor"[/u] (o RCčku nikde nebyla řeč) bude použit pouze pro PIC
Nojo, neuvědomil jsem si, že doba pokročila. Studoval jsem v době, kdy se objevily první mikroprocesory. Nejdřív řada 4000, pak 8080. O 8080 vyšlo dokonce skriptum a chodili jsme na to jako na nepovinný předmět. Tyhle všechny mikrprocesory měly oscilátor vnější. Měly venku i registry a budiče sběrnic. Pak se to postupně začalo cpát dovnitř, ale já už šel jinou cestou (analogovou, což byla chyba, ale mě to víc bavilo). Mimochodem, vsadil bych boty, že vnitřní oscilátor je RC,... je to v polovodičové struktuře nejsnáz realizovatelné. LC by vycházel zbytečně veliký, a křemenný výbrus uprostřed švábu by PIC mnohonásobně prodražil.
Ještě perlička na konec. Měl jsem spolužáka, který od někoho dostal obrovský pytel KC509. Dělal z nich naprosto všechno, i výkonové zesilovače (měl jich tam třeba 20 paralelně). Jednou se rozhodl, že postaví 8080. Vzal vnitřní schéma a začal malovat tišťák. Vyšlo mu to zhruba ve velikosti A3 a skutečně to fungovalo :shock: . Jen taktovací frekvence nesměla překročit 50Hz, jinak se to začalo hádat.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Anriho OoTéčka ...

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Studoval jsem v době, kdy se objevily první mikroprocesory. ... Tyhle všechny mikrprocesory měly oscilátor vnější. Měly venku i registry a budiče sběrnic. ..... Pak se to postupně začalo cpát dovnitř, ...
... mikroprocesory to (všechno) mají venku dodnes .... neb "MCU" tedy "MicroController Unit" se nerovná "Mikrocesor" ... ;) ... a ještě se liší v jednom zásadním detailu, ... "microprocesory" díky své vnitřní konstrukci v drtivé většině potřebují několik různých napájecích hladin (např. +12V, +5V, +3.3V, -5V), ... kdežto "mcu" jsou z pochopitelných důvodů striktně konstruovány jako jedno-hladinové, nejčastěji +5V nebo +3.3V (často však fungující již od +0.8V) ...
Ilem píše:... známý dostal ........ obrovský pytel KC509 ...... Jednou se rozhodl, že postaví 8080. Vzal vnitřní schéma a začal malovat tišťák. Vyšlo mu to zhruba ve velikosti A3 a skutečně to fungovalo :shock: . Jen taktovací frekvence nesměla překročit 50Hz, jinak se to začalo hádat.
... :ethink: ... nespletl ses?? ... neb BOBO popř. BOBOA (8080A) se skládal z minimálně 4.500 kousků tranzistorů (některé prameny uvádějí ještě o půldruhou tisícovku víc) ... dejme tomu, že by je tam cpal těsně k sobě bez mezer + odpory dával na stojáka, stejně by (při průměru čepičky 5 mm) měl těžkou hoňku ... a to dokonce i při nejmenším procáku z intelovské rodiny, při Intel 4004 se 2300 tranzistory ... navíc zkus na takový monstrum nakreslit tišťák ... kolika vrstvý byl ?? ... :ewhistle: ...... resumé: lhal ti a není to od něj vůbec hezké ...... mmch, na studiích jsme na univerzálkách spáchali funkční 8-bit ALU (tedy pouze výpočetní část procesoru) ze švábů řady 74xx a i přes hodně těsné ruční drátování toho byly rovný 3 desky o rozměrech 260x200 ... takže vím, co to ve skutečnosti obnáší (i po složitostní stránce) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3118
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anriho OoTéčka ...

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:neb "MCU" tedy "MicroController Unit" se nerovná "Mikrocesor" ... ;) ... a ještě se liší v jednom zásadním detailu, ... "microprocesory" díky své vnitřní konstrukci v drtivé většině potřebují několik různých napájecích hladin (např. +12V, +5V, +3.3V, -5V), ... kdežto "mcu" jsou z pochopitelných důvodů striktně konstruovány jako jedno-hladinové, nejčastěji +5V nebo +3.3V (často však fungující již od +0.8V) ...
Díky za poučení, aspoň vidíš, jak jsem na tom s mikroprocesory. Dosud jsem myslel, že mikroprocesor a MCU jedno a totéž je, a že se jen přívěšky nacpaly dovnitř a začalo se tomu říkat jinak.
A(&F) píše:.. :ethink: ... nespletl ses?? ... neb BOBOA (8080A) se skládal z minimálně 4.500 kousků tranzistorů (některé prameny uvádějí ještě o půldruhé tisícovky více) ... dejme tomu, že by je tam cpal těsně k sobě bez mezer + odpory dával na stojáka, stejně by (při průměru čepičky 5 mm) měl těžkou hoňku ... a to dokonce i při nejmenším procáku z intelovské rodiny, při Intel 4004 se 2300 tranzistry ... navíc zkus na takový monstrum nakreslit tišťák ... kolika vrstvý byl ?? ... :ewhistle: ...... resumé: lhal ti a není to od něj vůbec hezké ...... mmch, na studiích jsme na univerzálkách spáchali funkční 8-bit ALU (tedy pouze výpočetní část procesoru) ze švábů řady 74xx a i přes hodně těsné ruční drátování toho byly rovný 3 desky o rozměrech 260x200 ... takže vím, co to ve skutečnosti obnáší (i po složitostní stránce) ...
Nespletl. Viděl jsem to na vlastní oči. Je to tak, 6000 tranzistorů. Zhruba A3 znamená, že to bylo ještě větší, ale přesně jsem to neměřil, jen jsem nevěděl, k čemu to honem přirovnat. Tak pro tebe, větší, než A3 a menší, než A2, ale blíž k A3. Odpory tam, myslím žádné nejsou (musel bych najít to skriptum, ještě ho mám někde na půdě). Ale na 90% jsou odpory realizované pomocí tranzistorů, prostorově na chipu to vychází lépe. Pokud tam nějaké byly, byly použity, jako propojka, tak dopodrobna jsem to nestudoval. Tišťák byl dvouvrstvý se spoustou drátových propojek. Propojky cik cak přes sebe v několika vrstvách. Já bych v životě nic takového nespáchal, protože bych tam měl asi 1000 chyb. Ale on byl trochu podivín. Říkali jsme mu Příbor, protože i z ešusu jedl příborem, což normálnímu člověkovi nejde :laugh: Nechodil do hospody, ani za holkama, pořád něco bastlil.

Přiznám se, že jsem ten makroprocesor neviděl v chodu. Přinesl nám ho na pokoj ukázat jeho spolubydla a tvrdil, že to fakt funguje. A stále věřím, že to tak bylo. Příbor byl neuvěřitelný.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3118
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anriho OoTéčka ...

Příspěvek od Ilem »

To skriptum bylo rychlejší najít na netu, než na půdě. Ale vnitřní zapojení tam není. Tohle už je novější vydání (1990, kdy už jsem měl 3 roky po promoci), ale moc se neliší.
http://www.habik.wz.cz/MIT2-cast1.pdf
V tom případě už nevím, kde by to zapojení mohlo být dnes k nalezení :cry:


"Dum spiro spero"
Ciceron
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2443
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Anriho OoTéčka ...

Příspěvek od lajos »

Intervalový spínač byl podle schematu z maďarské ročenky Rádiótechnika a v 80-tých letech, slíbené fotky jindy-nestihl jsem to


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Anriho OoTéčka ...

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše: Příbor byl neuvěřitelný.
... ta tos měl napsat hned !!! ... :D ... ne že bych ho snad znal, ale teď už si to dokážu představit ... neb pár takových bláznů už jsem potkal ... vždyť koneckonců, i já sám mám s "drátováním" mnoha tisíc spojů osobní mnohonásobnou zkušenost ( http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... it#p135694 ) ...... jen jsem u tý 8080-ky postavené z "kácéček" zpochybňoval velikost desky, jelikož dle mých výpočtů je zapotřebí plocha o velikosti minimálně 1400 cm2, s větší deskou než A3 to samozřejmě možné je (pokud má člověk dostatek sebezapření a šílenosti, pustit se do takového díla :mrgreen: )...... jinak ty odpory tam jsou, viz např. vnitřní zapojení již výše zmíněné čtyřbitové 4004 se 2.300 tranzistory http://www.4004.com/assets/4004-lajos-schematics.gif (pochází ze stránek http://www.4004.com/) ... takže BOBO byl minimálně dvakrát tak složitější ...

... no, dneska už by to chlapec nedal ... např. letos představený Intel Core M již obsahuje 1,3 miliardy tranzistorů !!! ... :laugh: :laugh: :laugh: ... naprosto neuvěřitelné, že se ten procesor ihned neporouchá už při testování ve fabrice ... :evil: ...

... :bye: ... Anri ...

-------------
PeS: ... časem sem kdyžtak postnu i nějaké odkazy na (h)různé elektronické šílenosti, na něž jsem z ty roky narazil na netu ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Anriho OoTéčka ...

Příspěvek od A(&F) »

lajos píše:Intervalový spínač byl podle schematu z maďarské ročenky Rádiótechnika a v 80-tých letech, ...
... pokud byl postaven na uvedeném principu (čítač s pamětí), tak je klidně možné, že ho někdo "okopnul", neb do světa jsem jich tehdá poslal několik desítek, byl na tom docela slušnej zisk (ale na melodických dveřních zvoncích se senzorovým tlačítkem byl mnohem větší ... :D) ...... dokonce jsem ten cyklovač tehdy stavěl i během prázdnin u příbuzných v NSR, strýc kvůli tomu zakoupil hrotovou páječku (kterou jsem si pak odvezl domů, do Čech :) ) ... jo, to byla doba ...

... :bye: ... Anri ....


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Anriho OoTéčka ...

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Díky za poučení ... Dosud jsem myslel, .... že se jen přívěšky nacpaly dovnitř a začalo se tomu říkat jinak.
... nz ... on je mezi nimi ještě jeden další dosti zásadní rozdíl (mnoho rozdílů) ...... zatímco mikroprocesor (CPU = Central Procesorová jednotka/Unit ;) ) má vývody pevně dané/neměnné (data, adresové vodiče, řídící vstupy a výstupy), kdežto u mcu si můžeme programově zvolit, který vývod bude mít jakou funkci, zda to bude vstup nebo výstup, ať již digitální nebo i analogový (pokud to mcu umožňuje), zda to má být prostý vstup/výstup nebo zda bude využit např. coby sběrnice ... to vše se řídí programovými příkazy, takže to klidně můžeme měnit (/určovat) i za běhu programu, jak zrovna potřebujeme (pokud to potřebujeme) ... takže u mcu sice není ven vyvedena "vnitřní struktura" jako u CPU (data, adresy, atd.), což však nevadí, protože periferní obvody se k mcu připojují pomocí již zmíněných sběrnic (klasický sériový, i2c, SPI, atd.), které si vytvoříme na těch vývodech, kde je potřebujeme ... navíc všechny výkonné vývody mcu jsou (po osmi) rozděleny do tzv. portů ... kdy tyto vývody lze (pomocí vstupně/výstupních příkazů/operací) ovládat nejen jednotlivě, ale i hromadně ... po 1 bitu, po 4 bitech, po 8 bitech, po 16, atd. ... to vše má na rozdíl od klasického použití integrovaných obvodů (logických číslicových, ale i analogových) především tu obrovskou výhodu, že si můžeme zvolit ten vývod, jenž nám nejvíce vyhovuje = který je "prostorově" nejlépe umístěn k "ovládanému místu", tj. klidně jej prohodit za jiný dle potřeby, tedy jak se to nejlépe hodí (aby návrh tišťáku byl co nejvíce optimalizovaný, tak aby nedocházelo ke zbytečného křížení vodičů, které by se pak muselo řešit, např. propojkami nebo dvojvrstvým tišťákem s prokovy) ... jen si při tom občas člověk musí "trochu převrátit myšlení" :mrgreen: , /zapomenout na zažité konvence ..... často se toho využívá např. při připojení sedmisegmentovek ... neb kupř. pro fyzické zobrazení čísla "3" na LED číslovce pomocí dekodéru 7447 je na jeho výstupu generováno toto: 0000110 (QA - QH), kdežto při přímém použití mcu (bez HW dekodéru) pak výstup může vypadat třebas takto: 1010000 (nebo úplně jinak, záleží jen, jak je zobrazovač připojen) ... zkrátka při použití mcu nemá konstruktér tolik svázané ruce, jako při klasických IO ..... výhodou rovněž je, že při dodatečné změně funkce (např. na základě chybného návrhu) nemusí člověk přemýšlet, který spoj přeškrábat, kudy to pak propojit (aby to správně fungovalo dle představ), kam na záda přilepit další obvod, atd. ... vždyť to určitě znáš ... :D ... kdežto s mcu se pouze nahraje opravený program a vše je tak, jak má být ...... :) ...

... Ileme, takže to je asi vše, co pro tebe ještě mohu udělat, abych tě donutil vytáhnout z šuplíku toho švába od mne a zasunout ho do zkušebního pole ... je to jen na tobě ...... o PICAXovi (a jeho možnostech) víš minimálně od ledna 2011 (před chvíli jsem se díval) ... bylo to v rámci doporučení ohledně vývoje "antištěku" ...... kdy pokud by ti tento časem přestal stačit, můžeš kdykoliv přejít na "vyšší level", ... to už potom tolik moc "nebolí" ... ;) ...

pozn: ... nehledě na to, že programování trénuje pečlivost, přináší nový pohled na svět, zlepšuje logické uvažování i představivost, procvičuje myšlení a posiluje paměť ... je tudíž mnohem lepší jak sudoku a jim podobné záležitosti "hlavu posilující" ... je prokázáno, že díky pravidelnému "tréningu" si programátoři (oproti jiným profesím) udrží zdravou mysl až do velmi pozdního věku ... :) ... (anebo se zblázní :laugh: ) ....... jo, a ještě existuje jedno potenciální "riziko": ... časem (pokud si to neohlídáš) začneš používat lehce podivný styl psaní příspěvků, plný závorek, vnořených vět, apod ... :lol: ...

... :bye: ... Anri ...

-----------------------
PeS: ... podívej se např na JOVU (zdravím ho) ...... nikdy předtím neprogramoval, přesto byl s PICAXem schopen postavit toto zařízení http://www.jova1.cz/dilna/rotacni_osa/rotacni_osa.htm ... a zjevně toto mcučko nadále používá i v dalších aplikacích ... viz např. http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=41&t=66817 ... (oba jste měli stejnou startovní pozici, JOVA ji využil) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Anriho OoTéčka ...

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:To skriptum bylo rychlejší najít na netu, než na půdě. ...
... já tehdy k U808 používal východoněmecký skripta ... :D ... a taky je mám dodnes schovaný ... :) ... k pozdější U880 (enderácká Z80) ještě měl i hromadu nacylkostylovanejch podkladů z celýho východního bloku, který přitom nebyly oficiální dokumentací ...... a pak že se za totáče blány přísně evidovaly ... :lol: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2443
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Anriho OoTéčka ...

Příspěvek od lajos »

Tak ty fotky multimetru z roku asi 80
Přílohy
14112015871.jpg
14112015872.jpg
14112015873.jpg


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Bisex Egg ...

Příspěvek od A(&F) »

... "Vejce s nevyhraněnou orientací" ... aneb "Jak vědecky uvařit vejce" ... :D ...

... když jsme v Praze na setkání spolu s dalšími seděli u Jeffova stolu, padlo tam i téma, jak kdo doma vyrábí majonézu,... kdy jsem slíbil, že k tomu později něco povím, ale už na to jaksi nezbyl čas, neb jsem šel k tabuli ..... doma totiž už nějaký ten pátek ujíždíme na "pomalu vařených vejcích", takže je používáme i do majonézy, neb díky použité technologii "pomalého vaření" jsou ta vája zcela (naprosto) prosta všech choroboplodných zárodků, nemusí se tak do majolky přidávat tolik octa, tudíž pak naplno vynikne ta správná jemná vajíčková chuť i vůně ... každopádně, je to moc veliká mňanka, jenž se s tou kupovanou nedá chuťově vůbec srovnat ...

... info o historii a variantách tohoto pokrmu + návod, "jak na to", je na webu "páně Cuketky" (http://www.cuketka.cz/?p=808 , kde až dole v diskuzi je inspirace, jak to spáchat pomocí termosky) ...

... u nás doma se k tomu používá "lehce" překopaného ohřívače kojeneckých lahví, detských přesnídávek, atd. (doplněného o mcu se třemi teplotními čidly + o pulsní regulací s rozhraním pro externí digit. řízení (USB/ttl-RS-232 -> 1-Wire)), jenž s vloženou kádinkou jinak slouží především coby topná lázeň pro některé chemické pokusy nebo při pokovování drobných předmětů (mince, prstýnky, malý kovový cihličky se zešikmejma bokama, atd. :lol: :lol: ;) ) ...
Bisex Egg.jpg
... díky přiměřeně nevelkému objemu (co je tak akorát na dvě "dospělý vejce", popř. "hrst křepelčích" :laugh: ) + posílené izolaci + odladěné ekvitermice má velmi malou hysterezi (= regulace má malé výkyvy od nastavené teploty, kdy v případě zakrytí horní otevřené části pak systém řízení vlivem predikce EQT zcela hravě zvládne i přesnost jen několika málo desetin, tj. +/- 0,2 až 0,3 °C) ... a o to u "pomalu vařených vajec" jde především ... tedy "ohřívat" je hoóódně dlouho při akurátní nepříliš kolísavé teplotě ...... "pan Cuketka" sice radí, že by se teplota měla pohybovat někde mezi 65 až 68 stupni Celsia, ale mě nejvíce chutnají po hodině ohřívání za teploty 63,5 až 64 °C, kdy jsou tak akorát pro mé zmlsané chuťové buňky ... :) ... to potom k jednomu takovémuto vajíčku klidně spořádám i několik tenkejch krajíčků "mašinkovýho chleba" ... :D ... (zkrátka jak pro malý děti, ... chlebík s máslíkem nakrájený na nudličky, jenž si pak máčím přímo do tý nebeský laskominy) ...

... tož pokud to někdo vyzkoušíte, dejte pls potom vědět, zda se podařilo uhlídat teplotu a jak to (za)chutnalo ... ;) ...

... bye: ... Anri ...

---------------
PeS: ... mejm holkám tako vája taktéž moc chutnají, ale jedině tehdy, když jim je připravím já ... :ewhistle: ...... jelikož když jsem jim začal vysvětlit, jakže se ten termostat nastavuje, tak přítula rovnou z fleku prohlásila, "že se přece nebude učit ovládat zařízení o složitosti "kosmické lodě" + ještě tomu dělat "předletovou kontrolu" :laugh: + pak čekat hodinu, když si chce dát jen o něco lepší vejce na hniličko (který má jinak hotový za tři minuty) ... :D ...... a přitom je to tak děsně jednoduchý: ... napustit do nádobky ohřívače teplou vodu z kohoutku, do ní vložit vája, připojit do el. sítě, zapnout hlavní vypínač, počkat cca 20 vteřin (než se provede autokalibrace čidel), mezitím připojit Androidí mobil, na něm spustit program pro řízení, v menu vybrat příslušné zařízení ("Baby_Bottle"), pak zvolit profil přednastavené tepelné křivky (s názvem "Bisex_Egg"), povolit komunikaci s ohřívačem (přepnout ho do on-line režimu), dvakrát potvrdit (uložit aktuální nastavení) a spustit "start", počkat 60 minut (až zakvílí mobil) a pak sníst ... v případě "odloženého startu na pozdější dobu" ještě v dalším podmenu vybrat a nastavit "pre-countdown" (před-časovač/odpočítávač startu) a odstartovat odpočet ... nebo rovnou nastavit počátek spuštění na konkrétní hodinu ... dyť na tom fakt vůbec nic není ... :P ...... (ale psst, už mám pro ně vyrobený externí ovládání s nápisem "Ovladač pro blonďatý holky" :D , jenž má na sobě jenom jedno jediný velký tlačítko !!! ... :evil: ...... dostanou ho k Vánocům pod stromeček ... :angel: ) ...

PeSS: ... případné kolegy elektrikáře/bastlíře poprosím, aby pls raději nekomentovali ten "provizorní" síťový vypínač na síťovém kabelu ... děkuji ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: Anriho OoTéčka ...

Příspěvek od jvj56 »

Mám dotaz, myslíš, že by ta vejcovarka fungovala i na sucho? Mám zbastlenou líheň a na uvedanou teplotu se dostanu. :D


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bisex Egg ...

Příspěvek od A(&F) »

... určitě by to fungovalo i při ohřevu pouze horko-vzduchem ... sice tam bude scházet ta klasická do vody přidávaná "špetka soli" (kterou jsem v předchozím opomenul zmínit :oops: ), ale to snad nebude vadit ...... každopádně to zkus a dej pls vědět, jak to dopadlo ... :good: ... :) ...

... jenom přemýšlím, proč mít u líhně možnost nastavit až takto vysokou teplotu ?? ... :ethink: ... že by to pak třeba čerstvě vylíhlým kuřatům mohlo rovnou sloužit i jako "výcvikové centrum" pro přípravu na pozdější grilování ?? ... :lol: ...

... :bye: ... Anri ...

-----------
PeS: ... jinak jak je uvedeno v diskuzi pod odkazovaným článkem "pana Cuketky", tak pokud má někdo doma vlastní kotel, šlo by zřejmě využít aj trochu víc "přegainovaného" topení ... zkrátka, na řádně rozehřátý radiátor položit vejce a přikrejt ho např. hrnečkem (nebo něčím s ještě lepším termo-izolačním vlastnostmi), aby se teplý vzduch stále držel kolem něho ... a čekat ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Anriho voloviny“