Petice proti podvodu O2, ...

Moderátor: A(&F)

Odpovědět

Setkali jste se již někdy s podvodným jednáním u mobilních operátorů??

ano, u O2 ...
2
17%
ano, u T-Mobile ...
0
Žádná hlasování
ano, u Vodafone ...
2
17%
ano u Ufon ...
1
8%
ano, u alternativních operátorů ...
1
8%
ano, setkal u vícero z nich ...
2
17%
ne, nikdy jsem se u mobilních operátorů s podvodným jednáním nesetkal ...
4
33%
 
Celkem hlasů: 12

Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Petice proti podvodu O2, ...

Příspěvek od A(&F) »

Zdravím Vás, ...

... pokud chcete pomoci dobré věci, podepište prosím petici proti podvodu, jehož se společnost O2 dopustila (a stále dál ještě dopouští) na desetitisících českých důchodců, jimž zákeřným způsobem zvýšila poplatek za užívání uzavřených mobilních služeb ... provedli to tak, že s předstihem na zadní straně vyúčtování (na faktuře) ti šmejdi velmi malým písmem nenápadně umístili text, kterým důchodce "dopředu informovali" o budoucí změně, jenž se týká "vylepšení" o 120 SMS (samozřejmě za zvýšený poplatek) + zrušení tzv. "seniorské slevy" (na kterou před časem k sobě seniory nalákali) ... toho mrňavého třířádkového textu si samozřejmě nikdo z důchodců nevšiml, proto tuto "nabídku" nikdo z nich do možných 2 měsíců nereklamoval /nevypověděl, čím se automaticky zavázali k této nevýhodné smlouvě na další dva roky!!! ... že se něco změnilo, to senioři zjistili až díky následnému vyúčtování se zvýšenou částkou, jenž je řádově navýšeno o několika desetikorun až stokorun, což pro důchodce s již tak malými příjmy rozhodně nejsou zanedbatelné peníze ... kdy navíc, pokud by chtěl důchodce dodatečně od společnosti O2 odejít (vypovědět tuto novou, jím nechtěnou smlouvu), musí zaplatit "smluvní" pokutu ve výši 1000 - 2500 CZK ...

... prosím, pomozte dobré věci a podepište petici na adrese http://www.petice24.com/o2_podvody (kde najdete doplňující informace), můžete se připojit i anonymě (bez zveřejnění jména na veřejném podpisovém arch) ... pomůžete tím zakročit proti nestydatým praktikám firmy O2 vůči lidem, kteří si takovéto jednání rozhodně nezaslouží ...... a pokud možno, rozešlete tento text i dalším lidem ...

... i Vy jednou budete staří ... a třeba potom možná také budete potřebovat, aby se Vás někdo zastal ...

... děkuji a přeji příjemný den ... Anri ...

-------------------
PeS: ... hlavně že O2 všem svým zákazníkům neustále dokola rozesílá různá SMS upozornění na všemožné akce třetích stran, slevové nabídky, atd., ale i potvrzení příchozí platby + poděkování za uhrazení služeb, ... v tomto případě však nikomu ze seniorů žádná SMS nepřišla ... :( ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pdob
Stálý člen
Příspěvky: 33
Registrován: ned 23 srp 2009 16:35
Bydliště: Likavka
Dal: 97 poděkování
Dostal: 9 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petice proti podvodu O2, ...

Příspěvek od pdob »

...tak to je sila, a na Slovensku ide neustále reklama že " O2 Fér"! U Vás máte na to výstižný názov - šmejdi. Nemám operátora O2, a teda to neviem posúdiť či takto oj..jú aj u nás.Neviem či môj hlas bude platný ak som z SR. ak nie, máte moju morálnu podporu. P.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Petice proti podvodu O2, ...

Příspěvek od A(&F) »

pdob píše:Neviem či môj hlas bude platný ak som z SR
... platný samozřejmě bude :good: , i přestože nejsi z ČR, ... kdy pokud nechceš, aby tvé jméno bylo zveřejněno na veřejném podpisovém archu, při vyplnění údajů stačí zaškrtnout kolonku "nezobrazovat podpis" ...

... dík ... :bye: ... Anri ...

---------------------
PeS: ...
pdob píše:Nemám operátora O2, a teda to neviem posúdiť či takto ojeb@v@jú aj u nás
... je to velmi pravděpodobné, jelikož těch "přešlapů" již měli v minulosti povícero ... a nejen v ČR ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Petice proti podvodu O2, ...

Příspěvek od milda »

Příbuzné téma:
Pozor nová lumpárna.pdf
(286.31 KiB) Staženo 481 x
:roll: :bhead:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Petice proti podvodu O2, ...

Příspěvek od A(&F) »

milda píše:Příbuzné téma:
Pozor nová lumpárna.pdf
:roll: :bhead:

A teď k tomu podvodu.
Někdo vám zavolá, řekne, že hovor je monitorován a jestli vám může něco
bezplatně zaslat (soukromě i pracovně). Pokud souhlasíte, tak se může stát, že
za pár dní přijde několikastránkový dopis, kde bude vyčíslena hodnota čehosi.
Někde v textu - samozřejmě špatně čitelném a pokud možno na poslední
stránce - bude napsáno, že máte x dní na odstoupení od smlouvy dle
obchodních podmínek, jinak je smlouva platná.
Většina z nás takový dopis zahodí, protože si přece nic takového neobjednal a
málokdo dočte dopis do konce. Pak se může stát, že přijde upomínka a už z
toho není cesta ven, protože tím, že jste souhlasili se zasláním bezplatné
nabídky, jste uzavřeli distanční smlouvu, a to že jste si nepřečetli obchodní
podmínky, nikoho nezajímá....
... není to až tak jednoduché někoho tímto způsobem napálit, jelikož:
- aby byla naplněna platnost distanční smlouvy (na dálku uzavřené), musí prodejce během rozhovoru po telefonu přesně definovat, čeho se smlouva týká (+ vyjmenovat spoustu svých údajů), zkrátka vše musí zaznít v rámci toho jednoho telefonátu ..... pakliže k objednanému ještě přibalí nějakou další dodatečnou smlouvu, kdy pokud tuto nepotvrdíte svým podpisem a neodešlete zpět, tak je ta (dodatečná papírová) neplatná, ať je v ní napsáno co chce ...
- pokud prodejce pošle něco navíc, co kupující neobjednal/nepotvrdil do telefonu (nebo po internetu), může si kupující předmět bezplatně ponechat (vyhodit, dále prodat, atd.) ... prodejce v tomto případě nemá nárok na zaplacení, na vrácení nebo dokonce snad na sankcionování ... jeho smůla, neměl to posílat ... (to samé platí i pro případy, když vám někdo něco pošle bez vyžádání/bez objednávky, ať je k tomu přiložena jakákoliv smlouva ) ...
- od všech smluv sjednaných na dálku (internet, telefon) lze bez udání důvodu odstoupit do 14 dní od okamžiku doručení zboží (krom zákonem několika přesně definovaných výjimek: ... DVD, časopisy, rychle se kazící zboží, atd.) ... tedy od obdržení objednaného máte 14 dní na odeslání zpět (ale ani o den více) ...
-v telefonátu musí být kupující poučen o (výše uvedené) možnosti odstoupení, ... pokud toto prodejce opomene sdělit, lhůta pro odstoupení se automaticky prodlužuje na jeden rok ... ;) ...

... takže pokud si už teda chcete pokecat s lidmi od telemarketingu, je vhodné mít v telefonu automaticky spouštěnou nahrávací aplikaci, abyste si mohli v případě pochyb přehrát obsah telefonátu a objednávku obratem zrušit ...... lepší je však jakékoliv telefonní nabídky odmítat (a pokud je prodejce drze neodbytný, tak mu rovnou zavěsit ... co s ním jiného ... :ewhistle: ) ......

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Rowim
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: sob 02 pro 2017 19:46
Dal: 2 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Petice proti podvodu O2, ...

Příspěvek od Rowim »

Co se týče O2 (byl jsem u všech společností), pak jejich praktiky mohu zařadit na druhé místo podvodného jednání. Největší šmejdi jsou ale u T-Mobilu. O2 má ještě nějakou hranici, ale T-Mobil žádnou. Klidně vám budou počítat o tisíc nebo patnáct set korun víc každý měsíc a běda, jak je nezaplatíte! Nic se s nimi nedá dohodnout a nápravy se nedočkáte. Jedině odejít, až smlouva vyprší a nikdy, nikdy víc!

O2 je proslulé svým navyšováním poplatků věrným zákazníkům. Jste-li u nich deset let, budete s největší pravděpodobností platit desetkrát víc než nový zákazník. A taky se nedovoláte nápravy. Každým rokem vám za stejnou službu poplatky zvýší. Přitom ale navenek se budou tvářit, jak jsou jejich služby stále kvalitnější a ceny padají. Vy se přitom na internet ani nedostanete, jak bude pomalý, a místo pěti stovek už platíte dva a půl. Přitom vám vůbec nepošlou smlouvu, ani esemesku, nic, prostě vám napaří o pár set víc a tradá.., jede se dál. Můžete přijít a stěžovat si... Oni vám rukou dáním slíbí, že od příštího měsíce platíte ten správný poplatek, ale vy se toho nikdy nedočkáte. Protože podle jejich interních tabulek spadáte do nějaké jiné kategorie, kterou zkrátka mohou okrádat. Takže moje rada?.. Odejít i od nich.

Ufouni?.. Tak to je taky kapitola sama pro sebe. Ti vám prodají službu, ačkoli ve vaší lokalitě vůbec nefunguje. Jedinou dobrou věc, kterou mají, můžete si před zakoupením jejich služby modem a s ním připojení k internetu od nich zapůjčit na dva dny a tím ho vyzkoušet. Tak ušetříte zhruba čtyři tisíce, protože už s nimi smlouvu nesepíšete a jejich modem si nekoupíte.

Takže jediný, kdo vám pak zůstane je Vodafon. Nikdy mě nechtěli napálit a co se mnou sepsali, to taky dodrželi. Nezvyšovali mi cenu služby a měl-li jsem nárok na nějakou slevu, tak jsem jí taky dostal. Je to až neuvěřitelné. Jediný poskytovatel na našem trhu, který se mnou jednal slušně.


Rowim
lozin
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: stř 25 kvě 2011 15:27
Bydliště: Most
Dal: 5 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Petice proti podvodu O2, ...

Příspěvek od lozin »

Měl jsem neomezený tarif od T-mobilu na 2 roky za cca 500,-. Následující
měsíc po té době pomalu za 2x tolik bez dat.Odešel jsem přes D-test k Cezu a mam to co dříve za cca 260,- bez žádných smluv úvazků na roky.


Odpovědět

Zpět na „Anriho voloviny“