Perendev

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Jeffe, jak jsi na tom?

Příspěvek od Aquarius1 »

Zdravím všechny magnetáře.
Vězte že jsem nikam nezmizel,tedy jen na čas ale co to jsou nějaké ty roky že?
Ale k těm magnetům,já osobně jsem přesvědčen že nějaký ten úbytek v magnetizaci je pro člověka tak nějak bezpředmětný a to z důvodu délky lidského života.Pokud magnetu ukrátíme život teplotou,je to naše hloupost i kdy některé typy magnetů teplo snáší dobře.Stejně si myslím že nejlepší magnet je feritový.Je sice slabší než neodim ale má jistou stabilitu a dnes se vyrábí magnety o kterých se našim otcům ani nezdálo.Mag motory mají budoucnost i kdyby mněli pohánět jen vrtuli větráku,ono od těch větráků to pak asi přejde i jinam.
Mějte se moc hezky Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Jeffe, jak jsi na tom?

Příspěvek od martin11 »

kykyrida píše:
jeff píše: Magnetické motory běhat nechtějí a to jsem zkoušel víc systemů, ale zatím je pořád kam dál jít, tak taky jdu. Pokud se mi cosi podaří, tak to sem dám.
Jeff

Magnetické motory běhají a některé dokonce i bez el. proudu. :D Takto nechtěně běžel ňáký upravený asynchronní motor s klecovou kotvou a statorem bez vinutí s permanentními magnety. Zkusím doplnit na tvém prototypu.

Obrázek

Vyměnit magnety rotoru za hranolky poskládaných z transformátorových plechů. Čím více se jich vejde do obvodu, tím lépe ale
nesmějí se dotýkat. Velké magnety po obvodu s vyzkoušeným rozestupem nebo na zkoušku nechat v původní sestavě. Nejdůležitější bude hliníkový plech s minimální tloušťkou 5mm přilepený po celé spodní straně magnetů v případě, že směr otáčení bude proti směru hodinových ručiček. Hliníkem nešetřit. Statorové magnety musí být rozmístěny tak, aby nevzniklo hluché místo. Bez zátěže s dobře promazanými ložisky se to ňákou chvíli vrtí v konstantních otáčkách. Správné otáčky se musí najít : odpor vzduchu+odpor ložisek+něco, za co může hliník proti magnetické síle a permeabilitě transf. plechů, nejlépe roztočením elektrickým motorkem.
Pozor pozor pozor :shock: :shock: :shock: ...výše zobrazený stroj - kotouč s magnety, vč popisu konstrukce NIKDY NEBUDE PRACOVAT ani kdyby jste promazali ložiska nejdražším hodinářským olejem...
rozveselila mě tato poznámka.....Bez zátěže s dobře promazanými ložisky se to ňákou chvíli vrtí v konstantních otáčkách.
a připomínkaSprávné otáčky se musí najít :shock: :jump:
...myslím, že jsem již vyrostl z najivity o konstrukci MM. Svoje zkušenosti mohu opřít o laborování a spousty pokusů....
závěr. předložený model jest podoben systemu Perendev, což je evidentní podvod :idea: .....m11 :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

no to snad néééé.

Příspěvek od martin11 »

zdarec kikirýdo...
občas jsem důvěřivej...například věřím Absolutnu :idea:, ale u magnetickejch motorů jsem si nikdy do toho nenechal kecat...od nikoho...několik problémů jsem konzultoval / gromit a několik dalších seriozních přátel zde/ jinak tady na Foru vím o několika škodičích a vždy jsme se s nimi dříve či později vypořádali....
Tak...k věci....co se ti na mém pístovém MM nelíbí, nebo lépe, co si myslíš, že je špatné...nebo konstrukčně špatně....rád si vyposlechnu na toto tema cokoli a třeba to posune vývoj toho mého exentrického unikátu o kousek dále upozorňuji, že není kde opisovat a replikovat /...jinak mě věř, že jsem zhlédl "snad" všechna dostupná videa týkající se MM...některá jsem , pro nedostatek dalšího nepochopil, některá jsou zajímavá a nevím jak mohou pracovat...ale to jsou vyjímky....
závěr...myslím, že tvoje rada o vyčištění si brýlý je skromě řečeno nemístná....
jinak samozřejmě vítám jakoukoliv iniciativu na poli Mag. motorů m11 :lol:


a na záver...napsal jsi....cituji
Abych nezapomněl, správné otáčky se hledají jednoduše: vrtačkou roztočíš jak to jde a necháš to být. V klesajících otáčkách
to na chvíli přestane klesat a ňákou chvilku, než převládnou jiné síly, budeš na konstantních otáčkách.


...tohle ale nemyslíš vážně..???...jestli jo, tak nevim, co si mám myslet...a asi nebudu sám.....zkusil jsi si to někdy....???.....
tak až si to zkusíš, zjistíš, co jsi napsal za píčovinu :shock:
a ještě....co je to jiná síla????


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Perendevík

Příspěvek od jeff »

Jo, je to pravda, tak jak to je sestavené to fungowatt nemůže a ani moc nechce, i když cca 40% rotoru proběhne pěkně kontinuálně, ale na následujícím magnetu se to zastaví, protože tam je už nepřesnost. Tahle verze je příliš jednoduchá na to, aby mohla fungowatt, to je pravda, ale dal jsem to sem, aby se tady taky rozběhla nějaká debata, aby tady nebylo tak smutno. Třeba to bude někoho inspirovat a dá sem něco, co mu nejde, ale co by jít mohlo, nikdo z nás není Fševědoucí, ale splečně třeba na něco můžeme přijít. Konkrétně třeba o Perendevu jsem četl mnoho různých zpráv, některé jsou pozitivní, jiné zase negativní a tak nezbývá, než abych to taky zkusil a třeba i takhle blbě. Mimochodem když pánové, kteří Perendev vymysleli a odzkoušeli ho chtěli začít dělat sériově. Rozmlouvali jim to, ať to nedělají, ale oni je neposlechli, tak jednou ráno přišli do své firmy a chyběla jim výrobní dílna, která náhodou celá shořela. Tahle informace nepochází z netu, je jenom přetlumočena přes jednoho mého přítele, který jednoho z pánů osobně zná.
Motory typu magnet proti magnetu mohou být funkční, nakonec točit se může pomalu kde co, ale horší to je s jejich praktickým využitím, prostě aby lítaky kWh. Pole působnosti je velice široké a pokud poznáme magnety třeba jen z 5%, tak se začne dařit. Nakonec co vlastně dnes víme třeba o vodě?

Jeff


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: no to snad néééé.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin11 píše: a na záver...napsal jsi....cituji
Abych nezapomněl, správné otáčky se hledají jednoduše: vrtačkou roztočíš jak to jde a necháš to být. V klesajících otáčkách
to na chvíli přestane klesat a ňákou chvilku, než převládnou jiné síly, budeš na konstantních otáčkách.


...tohle ale nemyslíš vážně..???...jestli jo, tak nevim, co si mám myslet...a asi nebudu sám.....zkusil jsi si to někdy....???.....
tak až si to zkusíš, zjistíš, co jsi napsal za píčovinu :shock:
a ještě....co je to jiná síla????
Martine :good: 1+ , nedostal jsem se ještě k tomu na přesně tohle odpovědět. Absolutně to nedává smysl ani standartně, ani VE. U VE k tomu dochází u motorů založených na Vgate a ještě na velmi slabých udělátkách která ukontroluje tření pro velmi malý výkon, například to byciglové kolo, co tu někdo už dvakrát odkázal a taky to může způsobovat špatný balance a odběr energie do clomání toho, na čem je to upnuto. U všeho ostatního, o čem vím, to musí nezbytně buďto spadnout po nějaké křivce a nefungovat, nebo uletět do zkázy mechanismu. Tohle Ruské kolo určitě, pokud by mělo fungovat, by se bez brždění rozlítlo velice brzy na cucky. Navíc, pokud by se to ustálilo na konstantních otáčkách, není boha aby se to za chvilku začalo zase zpomalovat, pokud se nezmění podmínky, například přisunutí jiného magnetu, nebo aplikace brzdy, popřípadě se to nezačne zadírat.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

perendev

Příspěvek od martin11 »

zdravím kykyridu, jeffa a slávka....nějak se to tady zamotalo, přiznávám, že něco přečtu, pak přijde několik lidí sem ke mě do práce , něco chtějí, já už znova nečtu a něco pomotám...
no hlavní je , že jsme se jaksi shodli, že co je co, a že Perendev je jaksi také na "vodě", nereplikovatelnej v amaterských podmínkách....Osobně se odborníka nevydávám, zděluji jen a jen to, co jsem si osobně odzkoušel a s čím mám v MM zkušenost. Z toho pramení i to, že když vidím nějaké Mag.hejbátko, tak si umím udělat vlastní představu jak to asi můe /nemůže/ fungovat. Svoje dojmy a pojmy, které si nepletu nevydávám za hotové věci...a jako takové je prosím ode mne přijímejte :idea: ....no konečně , vždyť jsem jen Karkulka červená :oops: :bye:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: perendev

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Vlákno čisté 4.3.2012 SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Perendev

Příspěvek od Waldes »

Asi viacero výskumníkov šokujem ale vrátim sa k systému Perendev. Videl som na nete viacero replík a osobne som presvedčený, že systém fungoval len asi dostal ponuku, ktorá sa len veľmi ťažko odmieta, napríklad ak sú mu jeho deti milé tak to pusti do stratena a podobne, vieme veľmi dobre, koľko vynálezcov umrelo za záhadných okolností a podobne. Podobne dopadol Sobolev a iní. No prečo som si na to spomenul, dnes som videl https://www.hkcm.de/product_info.php?products_id=3570 a šoklo ma, že magnety sú diametrálne polarizované. Všetky potenciálne schémy čo som videl mali magnety axialne.
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Perendev

Příspěvek od martin11 »

Zdravím Waldez :bye: tvuj odkaz je na obchod s magnety. Ty se dají sehnat opravdu zajímavě zmagnetizované, seříznuté, magnetivané na plochu nebo jakkkoliv, obchodníků je spousta.
Ale myslíš, že v Perendevu jsou právě ty seříznuté a magnetované tak jak je na foto v prospektu toho obchodu???? Můj osobní :oops: :oops: :oops: názor je, že ani toto magnetování nepomůže jakýkoliv motor rozběhnout.
Diskuse, a i jakékoliv "bastlení" na tema MM zde poměrně utichlo, pár přeživších "brontosaurů" se k tomu občas vrátí / vytáhne s šuplíku, pokochá se a zase vrátí na dno skříně/ v myšlenkách a na papíře to přeci tak krásně funguje, a když se to ubastlí, ...tak je problém.
Osobně jsem na tom také tak, jen s tím, že mám "zatím" problém mechanický, ne magnetický....magnetáře zdraví :jump: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Perendev

Příspěvek od buky »

Jen pomalu martine 11, já jsem už začal sériovou výrobu :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Perendev

Příspěvek od Waldes »

Môj príspevok som pôvodne dal do všeobecného vlákna magnetické motory, lebo som sa chcel neskôr venovať aj ruskému typu a podobne a spočiatku som aj nadával, že príliš snaživý Slávek mi ho prehodil do vlákna na ktoré som po pravde povedané tak trochu zabudol. No ako sa hovorí všetko zlé na niečo dobré. Primälo ma to aspoň prečítať si celé vlákno a objavil som v ňom pre mňa nové informácie z obdobia, kedy som toto vlákno už nesledoval. Tam vlastne je aj varianta s diametrálnou polarizáciou. A veci ktoré mi do vtedy nedávali zmysel alebo len čiastočne teraz krásne zapadli ...
Waldes.
Naposledy upravil(a) Waldes dne úte 19 bře 2013 1:16, celkem upraveno 1 x.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Perendev

Příspěvek od Waldes »

martin11 píše:Zdravím Waldez :bye: tvuj odkaz je na obchod s magnety. Ty se dají sehnat opravdu zajímavě zmagnetizované, seříznuté, magnetivané na plochu nebo jakkkoliv, obchodníků je spousta.
Ale myslíš, že v Perendevu jsou právě ty seříznuté a magnetované tak jak je na foto v prospektu toho obchodu???? Můj osobní :oops: :oops: :oops: názor je, že ani toto magnetování nepomůže jakýkoliv motor rozběhnout.
Diskuse, a i jakékoliv "bastlení" na tema MM zde poměrně utichlo, pár přeživších "brontosaurů" se k tomu občas vrátí / vytáhne s šuplíku, pokochá se a zase vrátí na dno skříně/ v myšlenkách a na papíře to přeci tak krásně funguje, a když se to ubastlí, ...tak je problém.
Osobně jsem na tom také tak, jen s tím, že mám "zatím" problém mechanický, ne magnetický....magnetáře zdraví :jump: m11 :D
Ahoj Martine.
Vidím, že aj ty si už dosť skeptický, no uvažujme všetci spolu ! Každý, kto sa kedy hral s aspoň dvoma magnetmi vie základnú vec, ak nevie pripnutý magnet priamo odtrhnúť tak to vždy ide vysunúť bokom, nech je akokoľvek silný. Teda z toho vychádza, bokom treba inú silu ako v osy. Nakoľko príťažlivá sila sa presne rovná odpudivej, tak ak by sme dokázali zostrojiť mechanizmus kedy magnet by prichádzal voči druhému bokom potom by sme získali prebytok energie. Podobným smerom uvažujú viacerí tvorcovia a snažia sa rôznym spôsobom ovplyvniť magnetické pole. A nič viac nepotrebujeme, stačí ak porušíme symetriu, kedy práca pri približovaní bude menšia ako pri vzďaľovaní a musí takmer ľubovolný systém MM fungovať !!! Samozrejme nesmú byť straty trením a podobne väčšie ako získaná sila, čo je tvoj problém.
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Perendev

Příspěvek od buky »

Waldes píše: A nič viac nepotrebujeme, stačí ak porušíme symetriu, kedy práca pri približovaní bude menšia ako pri vzďaľovaní a musí takmer ľubovolný systém MM fungovať !!!
Samozrejme nesmú byť straty trením a podobne väčšie ako získaná sila, čo je tvoj problém.
Waldes.
Tiež tak uvažujem :good:
Ak by u martina išlo len o veľké trenie, tak to by bol ten najmenší problém.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Perendev

Příspěvek od martin11 »

zdravím Waldez..a spol....jak Waldez napsal....odtržení magnetu bokem je snažší nežli tahem z plochy. U toho mého rotačního pístového mechanismu to tak je....pro buky, tření není problém a ztráty zde vzniklé jsou zanedbatelné...na MM jsem nezanevřel. mám jiný problém. Jak jsem jinde psal, použil jsem neodym N42 a ty magnety jsou moc silné a "kroutí" mě vodítka pístů. viz foto ve vláknu magnetické pístové motory. tak jsem zakoupil lineární kuličkové ložisko, ale to je jaksi nepoužitelné. řeším tedy problém s vedením pístů proti rotujícímu asimetrickému toroidu, což je vlastně rotor a hlavy válců dohromady / podívejte se na foto/
řešení vidím prozatím v koupi slabších magnetů, aby se vodítka tolik nenamáhala. jenže současně mám jiné starosti/rodina firma..atd/ a na MM nezbývá čas. jo a mimochodem stále řeším kavitační čerpadlo, což mě připadá života schopnější nežli MM.
pro Buky...k tvojí fotce výše...co to je.. :shock: ??? tak klucí zdravím :bye: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Perendev

Příspěvek od buky »

martin11 píše: pro Buky...k tvojí fotce výše...co to je.. :shock: ???
Taky jsem kulil oči když jsem to viděl. Dal jsem to sem aby jsem to tu trochu oživil. Jde o Německej výrobek - rotačnej lis na knížky. Má pět lisovacej stanic uspořádanej do hvězdy. Na fotce je v pořadí lis č. 2 a dokáže vyvinout tlak od 1 do 10 t.
Když jsem to poprvé uviděl, hned jsem si spomněl na martina 11 :pivko:

PS: Já jsem stavbu MM zatím nevzdal, jak to dopadne nemám tušení, ale výsledky zatím docela ujdou :ethink:


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“