Studena fuzia

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Potaš dodavatel

Příspěvek od 1220 »

http://www.agropodnik.cz/agpdomazlice/chemikalie.asp
Ale po 25 kg, asi by to chtělo od nějakého odběratele vyžadonit malé množství , anebo z Agro podniku vzorek. ;)


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re: Re2: Ahoj

Příspěvek od sano »

Ahoj Zawin,

myslel som na variantu Mizunovho experimentu, kde všetko ostáva také ako pri Mizunovi, ale navyše sa do elektród púšťa pulzný prúd. Je tam aj tabuľka, v ktorej sa meria účinnosť v závislosti na frekvencii prúdu. Maximálne dosiahol nadbytok energie 600%. Tento experiment som mal na mysli.


zawin
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: sob 16 čer 2007 16:05

Příspěvek od zawin »

Cauko sano,
mozes mi prosim ta dat link na ten experiment s pulznym prudom? Kludne mozem aj tento sposob odskusat, nakolko staviam aj teslov transformator s IGBT tranzistormi, takze mozem budic pouzit aj na tento experiment.

Dakujem za pomoc


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Něco o studené fůzi spojené s fenoménem kavitace

Příspěvek od Aquarius1 »

Možná jste to někdo četl ale je to doost zajímaví
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Studená fůze

Příspěvek od Ilem »

Dnes jsem narazil na tohle vlákno. Už jsem tu o tom psal, ale fórum je tak rozsáhlé, že už bych to sám nenašel.
Takže studená fůze se dá dělat s čímkoli. Kuchyńská sůl, louh, soda, kyselina,... je to jedno. Chce to asi 0,5 molový roztok a chodí to nádherně. U potaše je výhoda, že se to dá dělat i v místnosti bez rizika poleptání sliznic. Problém číslo 1 jsou elektrody. Když jsem spočítal jejich cenu a rychlost, jakou uhořívají, zjistil jsem, že cena elektrod asi 20x převýší množství ušetřené energie. Pokusy jsem prováděl s wolframovými elektrodami i se vším, co mi přišlo pod ruku. Další, kdo se tu touto tematikou zabývá je La a nazývá to Nesymetrickým vyvíječem. Doporučuju přečíst práce Kanareva, který dělal důkladná měření i u studené fůze.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

oxid deuteria a studená fůze

Příspěvek od Návštěvník »

Vážení pánové,
predhazuji na forum myslenkový experiment, neovereny nepotvrzený, ale myslím ze tu jsme hlavne proto abychom se pokouseli zlomit monopol státu a nadnárodních energetických společností ve prospěch jednotlivců a tím atd...

bod 1) výroba deuteria v domácích podmínkách
potřebné pomůcky - přesné váhy + odměrný válec + 6kubíková nádrž ve tvaru kužele na spodním konci uzaviratelná dvěma ventily, pod horním ventilem prostor objemu na 1L vody.

Důležité vlastnosti těžké vody hmotnost 1L = 1,1 kg, největší hustota kolem 11st.C, teplota varu 101st.C, výskyt v normální vode v pomeru 1:6000... přesněji je vše uvedeno na wikipedii a jinde na netu.

Postup napustit nádrž 6 kubiky vody, experimentálně zjistit zda je lepší dešťová či čerpaná. Podchladit na 11st. těžká voda má při této teplotě největší hustotu a proto se bude logicky držet u dna.Zřejmě stačí vyčkat chladných deštivých podzimních nebo jarních dnu. Podchlazení objemu by mělo být pozvolné.Zavřít horní ventil, odpustit spodním 1L ze dna kuželové nádrže, zvážit na přesných vahách.Vypočíst poměr těžké a normální vody a zbytek vody odpařit při 100st.C(vařit banku v normální vode az do spocteného váhového objemu 1,1 Kg/L).

bod 2) uvolnění energie
zapálení termojaderné fuze (jak kde se uvádí kolem 3 000 000 st.C)
Teplota na povrchu slunce je 6000 st.K ale kdo muže přesně říct zda tohle není klíčová teplota když se na slunce díváme jako na ideální černé těleso.

Odteď je to velmi hypotetické (nejsem dobrý elektrikář proto budu rád když si dá někdo práci výpočet ověřít)

Přepokládám uvolnění neutronu z gramu težké vody(snad by gram měl v jádře obsahovat převedeno na spalnou energii 250L benzínu-taky neověřeno - pro nedostatek volných informací, ale zdá se mi to velmi hodně)

Impulzním vybitím 10ti pater marxova generatoru napájeného zdrojem napětí 9000 V.
Kde jedno patro tvori 6 v serii zapojených kondenzátoru 2kV 1mikroF a tedy celkova kapacita jenoho patra je 0.14 mikroF a prace uvolnena je tedy rovna 1/2 x 0,00000014 x 9000na2 hodnote 5,67 W.
10 pater 56,7W.
1W je prevedeny na teplo je 3600 J, na ohrev 1gramu vody o 1st. potrebujeme 4,18 J
Dodam-li na jiskřiště do gramu oxidu deuteria impulzne energii 56,7W,
tzn.teplo 56,7W*3600 = 204120 J, dodam gramu deuteria nárazově teplo 204120/4,18 = 48 832 st.C.
Neni to moc ? 8krat vic nez na slunci.

Klidne mi napiste ze jsem blbec.
Nejsem ani fyzik ani elektrikar a ve skole jsem nemel nikdy jednicky. Je to jen myslenkový experiment a myslim ze ten vypocet, neni dobry...

Dekuji Vám za pozornost.


Karban

Příspěvek od Karban »

Těžkou vodu oddělit od vody působením její váhy?

Ale to snad ne...

8)


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Obavy

Příspěvek od Dvell »

Obávám se že takto to nefunguje..
Za předpokladu ž eby to takto fungovalo stačilo by v oceánu najít hloubku ve které má voda stálou tplotu 11stC a odčerpat si ji ne? Možná by to šlo centrifugou jako získávání uranu 235 ale pochybuju že Vám to někdo prodá..
Každopádně už Němci za druhé světové přišli na to že těžká voda se "asi" nejsnadněji získává štěpením- štěpí se později..
Nevím jak to přesně je ale obávám se že D2O bude ve vodě obsažen ve výrazně nižší koncentraci než 1%..
Dále pak spálit Deuterium není zas taková sranda, však se na to staví speciální reaktory a stále se nedaří udržet stabilní reakci..
Teď si nejsem jist ale Vám připadá 48 000 stC jako "studená fůze"? nevím ale řekl bych že je to spíše termonukleární..
Navíc jsem dost dobře nepochpil tu jadernou reakci sloučení dvou jader deuteria na jedno jádra He4? a kde by se vzal další neutron?

Mno ale zapředpokladu že to zažehnete prosím varovat předem abych se stihl odstěhovat a skoušejte to pod zemí, alespoň 100metrů ať tu naši malou Evropu nezničíte celou..

Ale pokud by se to opravdu povedlo doporučuji snažit se reakci natáhnout až k železu.. to jest jaksi na dně energetické vany a tudíš jeho dalším slučováním není možné získat energii..

S pozdravem

Dvell


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Karban píše:Těžkou vodu oddělit od vody působením její váhy?

Ale to snad ne...

8)
myslím že zákony termodynamiky platí i na oxid deuteria. Když hodim do vody kostku olova, je oddělená raz dva, nebo ne ? Domnívám se že němci za 2w vyráběli těžkou vodu podchlazováním mořské vody, nikoliv elektrolyzou, tou snad získavali až čistý D2. Přepokládal jsem kritiku těžšího kalibru, zejména v oblasti výpočtu tepla. Jinak děkuji za připomínku.


Návštěvník

Re: Obavy

Příspěvek od Návštěvník »

Dvell píše:Obávám se že takto to nefunguje..
Viktor Schauberger ve svém pojednání o vodě uvádí že v oceánu lze nalézt oblasti kde pod tlakem vodního sloupce a jisté teploty lze čerpat čistou vodu bez soli. není to šílené ?Není. To je Viktor Schauberger. Dále se zminuje o pramenite vode ktera vyvera za teplot velmi približných(ne termální zdroje). Děkuji za připomínku. Rád to rozvedu i do vetších detailů dle svých poznatků, nicméně bych spíše čekal fundovanou recenzi výpočtu tepla. Zda se mi to řádově hodně na cca 56W do gramu, někde muze byt chyba. Prosím o spolupráci zejmena teoretické fyziky.Dekuji. A´t je to s výrobou D2O jakkoliv za pár tisíců korun se dá koupit deuterium v reaktorové kvalitě takže viz výroba v této fázi neni problem.


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Ano

Příspěvek od Dvell »

Ano také existuje relativně úzký pás ve značné hloubce a jisté teplotě ve které se hluk šíří na tísíce mil daleko, američané tím detekovali sovětské ponorky za studené války v poctatě ihned po vyplutí z přístavu..
A abych upřesnil.. Němci skutečně oddělovali D2O od H2O stěpením vody.. proto také celé to zařízení bylo v elektrárně.. citace: "Změřili pH vody a potom pH obsahu sudu - se zvýšenou opatrností, protože pro výrobu těžké vody se používala elektrolýza a do vody se přidával louh"
a konec konců přečtěte si sám: http://cs.wikipedia.org/wiki/T%C4%9B%C5 ... v_historii
Do výpočtů bech se nerad pouštěl obávám se že by to znamenalo intezivní studium..
Jste si koupí těžké vody jistý? já se obávám že bude spadat do podobné kategorie jako jiné radioaktivní materiáli..
Jak souvisí zákon termodynamiky s hmotností molekul? - je možné že zde nějaká souvislost je - já jí nevidím..
Obávám se že podobný proces použitý u uranu je ale v "prašném" prstředí.. Tedy vyrobí se UO2 a to se rozemele na prach a následně se odělí buď centrifugou, nebo interferencí s laserem, mebránou a nebo elektromagnetickou separací..
Takže by to znamenalo vyrobit led o vysokém podchlazení pak rozemlít a následně podrobit centrifugaci.. (asi netvrdím že je to proveditelné)
Následně si také myslím že Neustálí neuspořádaný pohyb částic vám bude bránit v tom aby se na dně D2O usadil, jak už tu asi někdo psal v kapalině o dané teplotě jsou molekuly s vyšší energií a nižší energií a ty se neustále srážejí... takže se obávám že separace pomocí gravitace nebud možná

S pozdravem

Dvell

Edit (01:31): Jen ještě k tomu odělování tíhou moleul.. Proč se tedy líh destiluje když by to stačilo nechat ustát při teplotě 4stC?..
Naposledy upravil(a) Dvell dne stř 08 črc 2009 0:32, celkem upraveno 1 x.


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Těžká voda

Příspěvek od Merlin »

D2O - deuterium, o kterém je tady asi řeč - v žádném případě není radioaktivní materiál. K těm se řadí až T2O - tritium, ale to opravdu neseženete.

http://wapedia.mobi/cs/T%C4%9B%C5%BEk%C3%A1_voda


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
zawin
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: sob 16 čer 2007 16:05

Příspěvek od zawin »

Ze nie? Mne doma taketo nieco krasne svieti :)

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.6830


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

:D Čekal jsem to. Ale těch pár molekul je akorát na to světélkování.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Kapesní Tritium

Příspěvek od A(&F) »

zawin píše:Ze nie? Mne doma taketo nieco krasne svieti :) http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.6830
... tritiovy zdroj energie - hezkej pokec ... (a moc hezkej citát v záhlaví ;) )


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“