Soutěž "Šumák roku 2008"

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření

Příspěvek od Ilem »

Aquarius1 píše:Nechci se motat do něčeho čemu moc nerozumím ale:Pořád se tu píše o měření Jenže jak známo voda je přeci pokaždé jiná dáno geografickou polohou a složením podloží ze kterého se čerpá takže se vlastně nemůžete nikdy řídit podle měření jednotlivce.Jedině snad udělat rozbor vody a pak měřit jenže to by pak musel udělat každý a tím zjistit co má na vývin plynu největší podíl.Je to jen můj názor vyplývající z pozorování fora a taky tím že moje zaměstnání je v podstatě práce s vodou.
Já jsem to pochopil tak, že se soutěž "Šumák roku" bude konat na srazu u Jeffa, a pochybuju, že si tam někdo poveze svou vodu. Ale asi si ji každý může obohacovat iontama dle libosti.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Měření

Příspěvek od Aquarius1 »

To je mi jasný ;) jen mám na mysli měření jako takové doma,si vem že ti to doma poběží jak šlak a na srazu nic moc,proto jsem to vzpomenul.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření

Příspěvek od Ilem »

Aquarius1 píše:To je mi jasný ;) jen mám na mysli měření jako takové doma,si vem že ti to doma poběží jak šlak a na srazu nic moc,proto jsem to vzpomenul.
I to se může stát.


"Dum spiro spero"
Ciceron
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Měření

Příspěvek od JiMi »

Zdravím všechny měřiče.
Už jsem se k návrhu také vyjadřoval, ale postupně se to krystalizuje. Takže asi zjišťujete, že doma si opravdu může změřit každý kdo chce co chce, tak v 1.fázi (domácí příprava) jde jen o nějaké informativní kritérium. Kvalifikace, pro soutěžící. Nesoutěžící se stejně přijdou pochlubit s čímkoliv (možná).
V klání natvrdo, rozhoduje porota z lidu, která by nejspíš měla měřit spalné teplo. Teď už jen jak ? Ohřevem vody v nějakém uzavřeném topeništi ? Něco, co se dá pokud možno sestavit kdekoliv a bude to v rámci možností objektivní. Nejlépe, aby to fungovalo i při ovlivnění obsluhy etanolem. Určitě nejde o zlatý prase, nejspíš se nebude bazírovat na složení vody, tak nějak jde až o ten vodík ne ?
Beztak je to tu samej inženýr, tak vymyslete nějakou metodu, u které se zasmějete a třeba i ohřejete.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Měření

Příspěvek od Ilem »

Abych taky něco udělal pro fórum, navrhnul jsem metodu, jak z obyčejného měřáku dostat relativně přesné hodnoty.
Neumím editovat již uložený dokument, tak to dodám sem. Zapoměl jsem na jednu důležitou věc. Tak jak jsem to napsal to funguje na střídavých (AC) rozsazích. Pro stejnosměrné rozsahy (DC) je činitel tvaru v měřáku 1, takže číslo 1,11 je nutné na těchto rozsazích nahradit 1.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


"Dum spiro spero"
Ciceron
petr111

no tedy.....

Příspěvek od petr111 »

to vypadá skoro jako příprava na interupční komisi......
Nechci tady zasahovat do plodné diskuse, nešumím a tedy se účastnit nebudu......
Ale v kruhu soudných lidí by snad stačilo, kdyby účastníci odprezentovali svoje řešení a dosažené výsledky a pak by si vlastní účastníci tajným hlasováním zvolili "Krále Šumáka"......
Nebo jsem na tom fakt tak blbě a tohle je jen cirkus Humberto ?
Petr


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: no tedy.....

Příspěvek od Ilem »

petr111 píše:to vypadá skoro jako příprava na interupční komisi......
Nechci tady zasahovat do plodné diskuse, nešumím a tedy se účastnit nebudu......
Ale v kruhu soudných lidí by snad stačilo, kdyby účastníci odprezentovali svoje řešení a dosažené výsledky a pak by si vlastní účastníci tajným hlasováním zvolili "Krále Šumáka"......
Nebo jsem na tom fakt tak blbě a tohle je jen cirkus Humberto ?
Petr
Nejde ani tolik o šumáka, ale spíš o to, a vidím to i na zahraničních videích, že lidi snadno podlehnou iluzi vysoké účinnosti, ale ve skutečnosti to je jen chyba měření. Zdálo se mi, že tady je nejvhodnější místo, kde na to upozornit.


"Dum spiro spero"
Ciceron
petr111

Ileme, tohle chápu.....

Příspěvek od petr111 »

ale pokud se hlasování účastní jen účastníci, mělo by to splnit účel.....
Protože účelem takového setkání a "recesního" soutěžení by měla být vzájemná podpora a výměna zkušeností, sebektirika vlastní práce vůči druhým......pokud se toho účastní opravdu jen ti účastníci, musí to být bez problémů......to není jako video na netu pro každéhu surfaře.....


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Fakt jo

Příspěvek od 1220 »

:good:
K.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Kalorimetr

Příspěvek od rival »

Děkuji všem za nápady. Ještě mám prosbu. Protože bych rád, aby se také neopomenula již vícekráte zde na fóru prezentovaná slova ohledně vyvíječe, "že to není jen o počítání o bublinek..." Tak bych si představoval, že by proběhlo i nějaké jednoduché, ale ke všem zúčastněným spravedlivé kalorimetrické měření. Zkuste něco takového navrhout... ;)


rival - živý člověk
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Kalorimetr

Příspěvek od NAVAR »

Rival píše:Děkuji všem za nápady. Ještě mám prosbu. Protože bych rád, aby se také neopomenula již vícekráte zde na fóru prezentovaná slova ohledně vyvíječe, "že to není jen o počítání o bublinek..." Tak bych si představoval, že by proběhlo i nějaké jednoduché, ale ke všem zúčastněným spravedlivé kalorimetrické měření. Zkuste něco takového navrhout... ;)
Co se týče měření myslím že jedno ze správnějších a spravedlivých by bylo určení koeficientu dle následujícího vztahu:

K=(V*p/t)/(U*I*t)-Q

Tedy myšlen tlak vyvinutého plynu při daném objemu za čas, dělený množstvím spotřebované elektické energie s odečtenou hodnotou tepelné energie která by se ve vyvýječi a řídících obvodech přeměnila na teplo.


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: Soutěž "Šumák roku 2008"

Příspěvek od Barbucha »

čus, tak toto vlákno jsem objevil až teď. Jak je to se šumákem, nevyšuměl? Pokud ne docela bych se zúčasnil aby byla nějaká sranda. Barák jsem vodíkem ještě nevyhodil, tak proč to nezkusit, všechno je jednou poprvé. Nehledě na to, že skutečný výsledek mě doopravdy zajímá, protože teorií jsem si přečetl dost a pokud to člověk neodzkouší na svém stole, jest vše jen přelud, klam, toužebné přání a liché mámení. Takže pokud mohu dostat odpověď, budu jen rád.
čau


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: no tedy.....

Příspěvek od Barbucha »

petr111 píše:to vypadá skoro jako příprava na interupční komisi......
Nechci tady zasahovat do plodné diskuse, nešumím a tedy se účastnit nebudu......
Ale v kruhu soudných lidí by snad stačilo, kdyby účastníci odprezentovali svoje řešení a dosažené výsledky a pak by si vlastní účastníci tajným hlasováním zvolili "Krále Šumáka"......
Nebo jsem na tom fakt tak blbě a tohle je jen cirkus Humberto ?
Petr
Skutečnost je daleko horší. V cirkuse se člověk alespoň občas zasměje, ale exhibicionisti, kteří si za každou cenu musí honít tričko a kteří se bezesporu objeví i zde, pokud se jim k tomu dá příležitost špatně stanovenými podmínkami měření, jsou spíš k pláči.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Kalorimetr

Příspěvek od Elektro »

NAVAR píše:
Co se týče měření myslím že jedno ze správnějších a spravedlivých by bylo určení koeficientu dle následujícího vztahu:

K=(V*p/t)/(U*I*t)-Q

Tedy myšlen tlak vyvinutého plynu při daném objemu za čas, dělený množstvím spotřebované elektické energie s odečtenou hodnotou tepelné energie která by se ve vyvýječi a řídících obvodech přeměnila na teplo.[/color][/quote]

Teplo vo vyvíjači je odpadové a navyše vývoj tepla môže byť väčší ako vývoj plynu. čo by mohlo značne skresliť účinnosť vývoja plynu. Teda to Q by som zo vzorca odstránil. Však motor auta poháňaš plynom a nie teplom. Pre zistenie účinnosti vývoja plynu by som to Q skorej pripočítal a odpočítal.


krysolet

Vysledky merania

Příspěvek od krysolet »

Caute vsetci. Je tu vobec niekto kto moze jednoznacne napisat, ze vyprodukoval aspon 1l plynu? Stale sa len pise ako merat, ci sa nameria 5ml viac alebo menej na tom vobec nezalezi. Pohnime sa uz dopredu.


Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“