Alkohol

Odpovědět
ga
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08 bře 2006 15:01

@Marty - neco noveho? Jak to dopadlo vlastne s tim brachou ?

Příspěvek od ga »

Marty píše:... Ale nedavno brachu nejaka zavistliva s.ine natrela celnikum a on je ted stihan za "zlocin" kraceni dane z paliv a maziv. Sam jsem zvedav jak to dopadne, bracha je pravnik a ma docela dost kamaradu, takze se na tu srandu u soudu docela tesim...
Ahoj Marty,
mas nejaky zpravy jak to s tema celnikama vlastne dopadlo? Docela by mne to zajimalo - slysim o takovem problemu totiz poprvy....
Ono totiz v roce 2007 byl rostlinny olej od spotrebni dane osvobozeny !!
V roce 2008 neni osvobozeny a od roku 2009 by snad zase mel byt znova od spotrebni dane osvobozeny (stejne jako E85 - bioethanol)


Petr H.

Příspěvek od Petr H. »

Myslým že by jsme měli začít tím, že pořešíme jak převést biomasu na skvasitelné cukry. Všude o tom jenom básní, ale praktický návod nikde.
Máte někdo něco?


dag
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 06 zář 2007 19:09
Bydliště: slovácko

Příspěvek od dag »

převést ¨biomasu¨ (nemám to slovo rád), na zkvasitelné cukry jsem zkoušel kyselou hydrolýzou, ale nikdy mi to nekvasilo, a to jsem neutrlizoval jak se dalo, několikrát, a vrážel jsem do toho kvanta kvasnic. Asi tak :piss:


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

dag píše:převést ¨biomasu¨ (nemám to slovo rád), na zkvasitelné cukry jsem zkoušel kyselou hydrolýzou, ale nikdy mi to nekvasilo, a to jsem neutrlizoval jak se dalo, několikrát, a vrážel jsem do toho kvanta kvasnic. Asi tak :piss:
Dag zdravím ťa . Kvasinka je živý organizmus a tak ako každý živý tvor , aj ona potrebuje pre svoj život životné podmienky . Mimochodom , na skvasenie cukrov zýskaných tzv. kyslou hydrolýzov sa len tak hociaká kvasinka ,,nechyťî'',. Musîš mať buď špecialný kmeň kvasiniek alebo ak používaš bežné kvasinky , musíš zmeniť technologiu hydrolýzi . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
dag
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 06 zář 2007 19:09
Bydliště: slovácko

Příspěvek od dag »

technologie hydrolýzi? Použil jsem kyselinu sírovou, asi 40procentní. V učebnicích a všude se to uvádí. Uvádí se to jako přeměna na zkvasitelné cukry, ale o kvašení těch kvasitelných cukrů, které mi obyčejnými kvasinkami nekvasí, ani slovo. Tak je to tak dycky,ale praxe je jiná. Pepo, dík za pozdrav a za věcné rady a taky zdravím. A pak se mi má něco podařit!!! Teď se chystám na alkalické tavení dřeva. Stejně bych ty kvasinky nesehnal


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Dag zdravím ťa . V bežných učebniciach je výklad téjto technologie výroby liehu preberaný len okrajovo . Ak ťa tato problematika zaujíma vážnejřie , skús si zadovážiť literatúru zaoberajúcu sa technológiov výroby a spracovania sulfytových výluhov ktoré sú vedlajším produktom pri výrobe papiera . Zmenou technológie som mal na mysli autoklav a použitie tlaku minimálne 3 at. . Kvasinkový kmeň , ktorí je pri každóm druhu ,,dreva'' iný , (musíš poznať jeho katalogové číslo) sa dá objednať z ,,bánk'' (v SR npr. cez VÚ vinârsky v Modre alebo SAV v Ba.) a posielajú sa na dobjerku . Na ich rozmnoženie (posielajú sa dva ,,kubýky'' (cm3)) musíš zvládať technológiu sterilnéj propagácie . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Pokud tedy opravdu uvažujete o této technologii, tak musíte vědět, že nadrcení je docela energeticky náročné, stejně jako udržování teploty kvašení. Osobně to považuji za stejně náročné, jako výrobu bioplynu. Navíc nutná destilace z tohoto činí energeticky náročnou technologii. Nemluvím o přepravě materiálu a následnou likvidaci výpalků. Navíc, jak napsal pepa, tak každý druh celulozy potřebuje své.


dag
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 06 zář 2007 19:09
Bydliště: slovácko

Příspěvek od dag »

No, ještě na každý iný druh dřeva ještě jiný kmen kvasinek, tak to je fakt, že se na to můžu vy.... Ale aspoň už vím. No, ale na ty sulfitové výluhy se podívám. Dík. Je mi jasné, že je to energeticky náročné, ale zase dělat kvůli lihu na poli se mi nechce


Petr H.

Příspěvek od Petr H. »

Proč přemýšlýte jen nad dřevem. Co takhle použít běžně dostupný materiál. Posekanou trávu, slámu, spadané listí nebo starý papír. Topit pod destilačním přístojem se dá tím co zbyde z kvasného materiálu. I z výpalky by se dalo něco vymyslet. Určitě by voda z nich po filtraci šla znovu použít do výroby, nebo z ní v destiláku vyrábět destilku... .
No pokud se kvasinky dají sehnat ... . Nemyslím že by to zas muselo být tak složité. I pecky z ovoce dokážou do kvasu dodat nežádoucí alkoholy. A je to vlasně nechtěné. Pít to přece nehodláme, tak by nám jiné alkoholy nevadily. ;)


dag
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 06 zář 2007 19:09
Bydliště: slovácko

Příspěvek od dag »

kluci, teď jsem byl na trnky aspoň do bečky, to co jsem nasbíral není ani do té bečky. To kvůli neúrodě a to málo co zbylo vysbírali ku... Takže situace je, že nemám ¨biolíh¨ani na pití


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

dag píše:...na ty sulfitové výluhy se podívám...
Dag zdravim ťa . Skús si zohnať tuto knižku . Je to tam komplet prebraté jak po stránke chémickéj , tak aj technológickéj , včetne destilácie a kolon s tým súvysiacích . PePo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výroba medoviny, medových vín a likérů.

Příspěvek od JOVA »

Jako abstinentovi se mi dostala do ruky zcela zbytečná příručka, ale protože jsou zde tací které by to mohlo zajímat a ocenit, tak jsem vám jí oskenoval a převedl do PDF.
PS. Jeffe je tam i pivo z medu :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Výroba medoviny, medových vín a likérů.

Příspěvek od NAVAR »

JOVA píše:Jako abstinentovi se mi dostala do ruky zcela zbytečná příručka, ale protože jsou zde tací které by to mohlo zajímat a ocenit, tak jsem vám jí oskenoval a převedl do PDF.
PS. Jeffe je tam i pivo z medu :lol:
Dík, je to skvělé a hlavně jako všechny knihy staršího data i velmi praktické.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: testy

Příspěvek od NAVAR »

morse59 píše:Ahoj ,zradila mne technika a proto to posílám až takhle.
Díky,
něco podobného jsem sháněl a tak jsem to hbitě vyzkoušel. Prý to lze bezpečně určit jenom "vyšší chemií" (chromatograf atd.). TAk jsem si řekl že to se musí vyzukoušet a nejlépe hned...
Nicméně bod A popisu zjištění Methyalkoholu nefunguje tak jak je psáno. Možná jsem někde udělal kopanec a nebo je methyl spojený s jinými nízkovroucími alkoholy.
Vzal jsem 10ml methyalkoholu p.a. a přidal jsem 1ml KMnO4 (roztok 0,1g ve 100ml destilované H2O). Zkusil jsem i smíchat Methylalkohol s denaturákem 1:1 a taktéž čistý denaturák. Výsledky jsou v příloze a vyšlo to spíše naopak než se píše. Chtělo by to někde sehnat opravdu "košer" úkapy a test zopakovat.
Takže pozor, jinak ....8) ... :angel: .... :)

Jinak všechny mohu upozornit že cca 10% M v lihu je ještě odbouratelné játrem neb M se na líh váže, samotný M je prudký jed :!: . Běžné komerční výrobyky mají okolo 2% M. Dobře udělané domácí produkty 0,01.....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výroba medoviny, medových vín a likérů II

Příspěvek od JOVA »

Protože ten původní odkaz byl kvalitou trochu slabší a zájem byl, hodil jsem vám na Edisk ještě jednou to samé ve vyšší kvalitě.

http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/381 ... .04MB.html


Odpovědět

Zpět na „Netradičné palivá“