stavba bioreaktoru (bingo fuel) reaktoru

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Adrien
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 10 dub 2008 15:35

Re: Odpověď

Příspěvek od Adrien »

filuta007 píše: mam debilni otazku: co je to disociace (prosím nebít ve škole jsem asi nedával pozor)
Disociace je děj, při kterém dochází k štěpení komplexů, molekul nebo solí na menší molekuly, ionty nebo radikály. Tento proces je často vratný. Disociace je opačný děj k asociaci a rekombinaci.
disociace

Chemie, rozštěpení molekul na dvě nebo více jednodušších molekul, radikálů, iontů či atomů účinkem energie.
a) termická disociace nastává za zvýšené teploty vlivem tepelné energie.
b) k elektrolytické disociaci dochází při rozpouštění elektrolytu v polárním rozpouštědle (například ve vodě nebo kapalném amoniaku) působením solvatačních sil, které stále udržují kationty a anionty elektrolytu v roztoku oddělené. Podle velikostí kovalentního podílu na vazbě v tuhém skupenství je elektrolytická disociace buď úplná (silné elektrolyty tvořící prakticky čistě iontové krystaly, například NaCl, KOH), nebo částečná (slabé elektrolyty, v roztoku jsou přítomny též nedisociované molekuly, v nichž je kovalentní podíl na vazbě značný, například CH3COOH). U kyselin a zásad je disociace spojena s výměnou protonu. Viz též Brønstedova teorie kyselin a zásad. Mírou velikostí - disociace je disociační stupeň a disociační konstanta.
Polopatě řečeno, v našem případě rozklad vody na kyslík a vodík.


Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filuta007 »

při prolézání fora jsem narazil na fragmenty zminek o bingo fuel reaktoru JL Naudina, a narazil jsem na nazor z navratu do budoucnosti hazet do reaktoru banany atd... ale proč ne?? :idea: vodu a v ní rozmixovanou organickou látku (biomasa, odpad,) je to uhlovodík ne??
elektrody třeba z antikora nebo z titani či wolframu, a hnát přímo do oblouku keramickou tryskou tuhle směs. co vy na to?? 8)

PS: chci bejt nezavyslej na dinosaurech v nadrzi jakymkoli zpusobem.


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1220 »

filuta007 píše::idea: vodu a v ní rozmixovanou organickou látku (biomasa, odpad,) je to uhlovodík ne??
elektrody třeba z antikora nebo z titani či wolframu, a hnát přímo do oblouku keramickou tryskou tuhle směs. co vy na to?? 8)

PS: chci bejt nezavyslej na dinosaurech v nadrzi jakymkoli zpusobem.
Směs ano, Pt jako katalyzátor ano, Nikl jako katalyzátor ano, W jako elektroda ano ,červený druh s thoriem částečně nahradí katalyzátor .
PS: některé entity si myslí ,že se nejedná o dinosaury . Co by to tak jiného mohlo být ?
Naposledy upravil(a) 1220 dne pon 21 dub 2008 1:23, celkem upraveno 1 x.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pozor červená

Příspěvek od 1220 »

Obsahuje Thorium, bude vznikat alfa záření.
Je třeba si prostudovat zásady bezpečného zacházení s thoriem.
K.


Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filuta007 »

Karel m píše:
filuta007 píše::idea: vodu a v ní rozmixovanou organickou látku (biomasa, odpad,) je to uhlovodík ne??
elektrody třeba z antikora nebo z titani či wolframu, a hnát přímo do oblouku keramickou tryskou tuhle směs. co vy na to?? 8)

PS: chci bejt nezavyslej na dinosaurech v nadrzi jakymkoli zpusobem.
Směs ano, Pt jako katalyzátor ano, Nikl jako katalyzátor ano, W jako elektroda ano ,červený druh s thoriem částečně nahradí katalyzátor .
PS: některé entity si myslí ,že se nejedná o dinosaury . Co by to tak jiného mohlo být ?
ted nevím jestli jsme se setkaly na stejnej vlně, ale ted nemám na mysli studenou fůzi ale el. oblouk pod vodou, který má stejný účinky jako GEET reaktor vyrábí z uholovodíku a vody směs svítiplynu a vodíku. akorát že se nepoužívá teplo z motoru ale teplo z el oblouku. :shock:


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

ale fuj

Příspěvek od filuta007 »

jen doufám že takovýhle zprávy mě začnou nechávat chladným. :evil:

http://www.novinky.cz/clanek/138093-rop ... barel.html


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

filuta007 píše: ted nevím jestli jsme se setkaly na stejnej vlně, ale ted nemám na mysli studenou fůzi ale el. oblouk pod vodou, který má stejný účinky jako GEET reaktor vyrábí z uholovodíku a vody směs svítiplynu a vodíku. akorát že se nepoužívá teplo z motoru ale teplo z el oblouku. :shock:
Aha, ty myslíš Bingofuel :!: Tak potom nevím, proč jsi nazval vlákno "Stavba studenofúzního reaktoru".


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Bingofuel jsem zkoušel jako první (v sérii mých pokusů). Aby to mohlo být chvíli bez dozoru, musel bys mít několikametrové elektrody.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

oblouk

Příspěvek od la »

Ahoj.
Jsou to dva filmy a pod nimi diskuze s autory a ty diskuze sou zajímavější než film .Jeden film je s nestabilizovanou teplotou kapaliny a druhý s chlazenou kapalinou(odběrem tepla)oba probíhají při atmosférickém tlaku.
první:

druhý:

la
PS:v druhém filmu autor stabilizoval teplotu elektrolytu na 150 - 200 F a Wolframová elektroda vydrží několik týdnů při 24hod provozu.


Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filuta007 »

Ilem píše:
filuta007 píše: ted nevím jestli jsme se setkaly na stejnej vlně, ale ted nemám na mysli studenou fůzi ale el. oblouk pod vodou, který má stejný účinky jako GEET reaktor vyrábí z uholovodíku a vody směs svítiplynu a vodíku. akorát že se nepoužívá teplo z motoru ale teplo z el oblouku. :shock:
Aha, ty myslíš Bingofuel :!: Tak potom nevím, proč jsi nazval vlákno "Stavba studenofúzního reaktoru".
protože na tohle jsem přišel až po založení vlákna a hodně mě to uneslo
:|


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
roman
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: sob 04 bře 2006 21:29
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od roman »

filuta007 píše:
Ilem píše:
filuta007 píše: ted nevím jestli jsme se setkaly na stejnej vlně, ale ted nemám na mysli studenou fůzi ale el. oblouk pod vodou, který má stejný účinky jako GEET reaktor vyrábí z uholovodíku a vody směs svítiplynu a vodíku. akorát že se nepoužívá teplo z motoru ale teplo z el oblouku. :shock:
Aha, ty myslíš Bingofuel :!: Tak potom nevím, proč jsi nazval vlákno "Stavba studenofúzního reaktoru".
protože na tohle jsem přišel až po založení vlákna a hodně mě to uneslo
:|
Pokiaľ ti ide o plyn, porovnaj si produkciu Bingofuel a klasickeho elyzera...
Roman.


Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filuta007 »

roman píše:
filuta007 píše:
Ilem píše:Aha, ty myslíš Bingofuel :!: Tak potom nevím, proč jsi nazval vlákno "Stavba studenofúzního reaktoru".
protože na tohle jsem přišel až po založení vlákna a hodně mě to uneslo
:|
Pokiaľ ti ide o plyn, porovnaj si produkciu Bingofuel a klasickeho elyzera...
Roman.
o plyn mi jde ale jde o to že klasickou elektrolyzou auto nenakrmim tak aby si dostatek paliva samo pro sebe vyrobilo ale dělat z biomasy plyn to už je lepší, nasipat do bandasky posekanou travu a slupky od barambor a jezdit na to by mě vubec nevadilo. pokud jsem mimo mísu opravte mě ale uhlík v rostlinách je,


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filuta007 »

něco o obloukovkách a uhlících, jde o to že nepotřebujeme světlo stačí nám teplota a aby elektrody něco vydržely.

Nepříjemnou vlastností všech obloukových lamp byla vždy omezená životnost elektrod. Některé konstrukce uzavíraly oblouk do skleněné báně. Ty se však brzy pokryly zplodinami hoření a navíc často praskaly. Dokonalé řešení nepřineslo ani plnění báně oxidem uhličitým. Celkem úspěšné, ale již pozdní řešení přinesly v padesátých letech vyvinuté obloukovky s elektrodami z jiného materiálu, než z uhlíku. Používal se například karbid titanu, magnetit, nebo i keramické směsi (cermety). Velmi dobré výsledky dávala právě lampa s magnetitovou katodou. Jemně mletý magnetit ve směsi s oxidem titaničitým (rutilem) a oxidem chromitým byl vlisován do železné trubice. Anodu tvořil masivní kus čisté mědi. Ani při poměrně vysokých proudech nad 10 A se katoda díky dobré tepelné vodivosti příliš neohřívala, přičemž teplota katodové skvrny byla uspokojivě vysoká. Oblouk byl stabilní. Anoda se, vzhledem ke své značné hmotě a vysoké tepelné vodivosti, ohřívala zvolna a oxidovala jen lehce na povrchu. Katoda uhořívala rychlostí jen asi 1,5 mm za hodinu. Výhody magnetitové obloukovky již ale nemohly být řádně doceněny. Přišla nová generace světelných zdrojů.


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

koncepce

Příspěvek od filuta007 »

tohle je jen vývojový nápad vnitřkem anody prochází biomasa která jí zároven chladí. co vy na to nejaké nápady či připomínky?? prosím sem s tím.


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
roman
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: sob 04 bře 2006 21:29
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od roman »

Takže znova: vypočítaj si produkciu klasického elyzéra Faradayom a produkciu Bingofuel pri tom istom príkone.
Roman.


Odpovědět

Zpět na „Dílna“