stavba bioreaktoru (bingo fuel) reaktoru

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

stavba bioreaktoru (bingo fuel) reaktoru

Příspěvek od filuta007 »

u tohohle vlákna byl změněn název a téma z důvodu mého zaměření na jiný směr proto první 2 stránky jsou o CFR a dál už je to o tom co je v názvu. díky za pochopení
Naposledy upravil(a) filuta007 dne úte 29 dub 2008 9:11, celkem upraveno 1 x.


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

takze teď trochu čiíel

Příspěvek od filuta007 »

takže tělo reaktoru bude ze zavařovací sklenice vnitřní pruměr něco přez 70, výška cca 140. anoda bude z nerez plechu tl.1mm. katoda bude pokusná ze všeho co najdu chystám se na nerez tl.2mm, měděný drát prum. 2mm, grafitová tuha z tužky, prostě vče co mi přijde pod ruku :D pro ilustraci přikládám 3 výkresy anody, katody a víka reaktoru. fotky budou následovat v nejbližších dnech. jen potřebuju ještě sehnat dig. váhu. a nějakej wattmetr kterej změří kolik energie se spotřebovalo. zdroj bude pravděpodobně diodový můstek pláhuju pouze usměrnit a vyfiltrovat proud ze zásuvky. (jen mě napadla taková věc možná kravina co použít jako zdroj 5kV trafo z mikrovlnky?? :idea: samozřejmě výstup usměrnit. zkoušel to někdo??)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

S tou mikrovlnkou to blbost není

Příspěvek od 1220 »

Obávám se však ,že elektrody mají příliš velkou plochu.
pokud se mi povede, dám sem nějaký náčrtek, stejně ho dlužím Ilemovi.
K.
PS Bohužel mám velkou rozpracovanost a tč nemocný, dělat to nemohu,
I když se to jeví jako jedna z nejjednodušších cest


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

5 kV

Příspěvek od lajos »

U té mikrovlky bude menší problém s diodama, origináli jsou na asi 0,5A ,nevím jakým prodem tam počítáš? Jinak by se usm. didody by se museli složit v sérii. Použiješ destilku?


Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

elektrody

Příspěvek od filuta007 »

nasrty tech elektrod jsou na normalni napajeni 230V na tech 5kV bych je urco udelal mensi, na 5kV chci zkusit obyc vodu z vodovodu a na 230V vodu se soli. prou pocitam co da zasuvka :) diody a veskery tyhle veci se budu snazit hnat na co nejvic. pri poslednich pokusech asi pred rokem jsem mel jinej problem mel jsem paralerne 3 diody 6A 1000V a rozletovaly se mi spoje ve zroji tahnul jsem to moc slabejma kablikama. tenkrat to bylo bez jakychkoli mereni ted to chci udelat aby z toho neco bylo, nejakej hmatatelnej podklad. 8)


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Hu

Příspěvek od lajos »

Na maďarských stránkách jsou přeloženy Naudinovy pokusy se studenou fúzí. Používá demivodu s K2CO3 0,2MOL a příkon tam píše 1-1,4kW.
Wolframové elektrody k TIG-u a nerez drátěnku, pokud něco budete chtít, tak se tam ještě podívám, pokud si to nevykoumáte přímo z Naudinových stránek.
Jinak nezbývá než doporučit stránky pana Kopeckého
http://free-energy.webpark.cz/


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Takový pěkný příklad

Příspěvek od 1220 »



Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

foto

Příspěvek od filuta007 »

slíbyl jsem fotky tak tady jsou neni to zadna super kvalita jen telefonem. jinak díky za veškeré reakce. naudinovy stranky mam docela prostudovane ty mne motivovaly k teto stavbě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

problemek

Příspěvek od filuta007 »

nekde se stala zla chyba nejde mi sem vlozit obrazek jpg. az to vyresim fotky budou


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

fotky

Příspěvek od filuta007 »

na teto strance jsou hozeny fotky

http://www.filuta007.wz.cz/


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Odpověď

Příspěvek od Ilem »

Trafo z mikrovlnky by na neobohacenou vodu mohlo fungovat, ale nevím, taky jsem to ještě nevyzkoušel, přestože jich mám několik za tím účelem doma.
Na kuchyňskou sůl bacha - uvolňuje se chlór, který leptá sliznice.
Měď vůbec nezkoušej, upálí se dřív, než stačíš něco naměřit.
Jinak jo, taky jsem to dělal s usměrněným síťovým napětím.
Pokud nemáš kalorimetr, těžko se dobereš k nějakým pořádným výsledkům.
Moje výsledky jsou zatím takové, že úspora nevyrovná cenu upálených elektrod. Ale ještě jsem to nevzdal. Cesta může jít přes pulzy, tekuté elektrody,... Třeba budeš rychlejší.
Pulzy jsem zkoušel, ale napěťové špice mi vždy odpravily elektroniku.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpověď

Příspěvek od filuta007 »

Ilem píše:Trafo z mikrovlnky by na neobohacenou vodu mohlo fungovat, ale nevím, taky jsem to ještě nevyzkoušel, přestože jich mám několik za tím účelem doma.
Na kuchyňskou sůl bacha - uvolňuje se chlór, který leptá sliznice.
Měď vůbec nezkoušej, upálí se dřív, než stačíš něco naměřit.
Jinak jo, taky jsem to dělal s usměrněným síťovým napětím.
Pokud nemáš kalorimetr, těžko se dobereš k nějakým pořádným výsledkům.
Moje výsledky jsou zatím takové, že úspora nevyrovná cenu upálených elektrod. Ale ještě jsem to nevzdal. Cesta může jít přes pulzy, tekuté elektrody,... Třeba budeš rychlejší.
Pulzy jsem zkoušel, ale napěťové špice mi vždy odpravily elektroniku.
kalorimetr ani nepotřebuju chci to udělat jako JL Naidin zvážit reaktor před reakcí a po reakci kolik se vypařilo vody + potřebuju nějakej elektroměr kterej mi změří kolik Wh mi to odebralo, pak to prostě odečtu a ziskam zisk.
:idea: nebo mi neco uniká??


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpověď

Příspěvek od Ilem »

filuta007 píše: kalorimetr ani nepotřebuju chci to udělat jako JL Naidin zvážit reaktor před reakcí a po reakci kolik se vypařilo vody + potřebuju nějakej elektroměr kterej mi změří kolik Wh mi to odebralo, pak to prostě odečtu a ziskam zisk.
:idea: nebo mi neco uniká??
Tak takhle budeš zklamanej. Problém je ten, že část elektrolytu se vypaří a část disociuje. Musíš počítat i s energií, kterou získáš spálením spalitelných produktů disociace.


"Dum spiro spero"
Ciceron
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Palladium , titan .

Příspěvek od 1220 »

pepo.bn píše:Palladium (Pd) patrý medzi tzv. platinové kovy. Všetky platinove kovy (Ru,Rh,Pd,Os,Ir,Pt) sa dajú pripraviť v jemne rozptílenej forme ("huba" alebo platinová čerň atď.) i v koloidnom roztoku (hydrosolu). Platina a ešte viac palladium , najme jemne rozptílene , velmi silne absorbuje vodýk . Oba kovy su osvedčenými chemickými katalizátormi . Žiaruvzdorné pájky na báze palladia sa uplatnujú v oblasti plynovích turbín , prúdovích motorou , lietadiel , výrobu jadrovích reaktorou atď. Pájky s obsahom Pd sa dajú kúpiť v skoro každom weldšope . Titan je dalším z prvkou ktorí "živo" absorbuje vodík už za obyčajnéj teploty. Myslím , že so "zhánaním" Ti by nemal byť problém . V núdzi sa dá čistý 99,99 % Ti relatívne lahko (samozrejme s patričnou "výbavou") vyrobyť z "Titanovéj beloby" (kysličník titaničitý) predávanej v predajniach na farby-laky. PePo
Odpověď velmi kvalitní. Zdravím Pepu.
Protože klasická chemie není to co by mně živilo, mám k Tobě Pepo prosbu: Bylo by možné napsat chemickou rovnici meziproduktů ,anebo aspoň hrubou představu o ní i slovně např pro platinu při uvažovaném ději_?
pokud by se teplota PT části udržela mezi cca 900 a 1100 st C a byla v kontaktu s vodní párou popř UV zářením, měl by být výsledek positivní .
Věřím , že za případné doplnění tohoto názoru bude pak tápat méně lidí.
K.
+1b pro Pepu za dobré již předané informace.


Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpověď

Příspěvek od filuta007 »

Ilem píše:
filuta007 píše: kalorimetr ani nepotřebuju chci to udělat jako JL Naidin zvážit reaktor před reakcí a po reakci kolik se vypařilo vody + potřebuju nějakej elektroměr kterej mi změří kolik Wh mi to odebralo, pak to prostě odečtu a ziskam zisk.
:idea: nebo mi neco uniká??
Tak takhle budeš zklamanej. Problém je ten, že část elektrolytu se vypaří a část disociuje. Musíš počítat i s energií, kterou získáš spálením spalitelných produktů disociace.
mam debilni otazku: co je to disociace (prosím nebít ve škole jsem asi nedával pozor)


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Odpovědět

Zpět na „Dílna“