Věda

Zajímavosti, diskuze ke článkům, spolupráce s naším fórem a mnoho dalšího.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Je mi ľúto všetkých, ktorí majú dostatok finančných prostriedkov i času, majú k dispozícii všetky dostupné informácie (i tie z druhej strany) a predsa si zvolia cestu papagájovania "vedecky podložených" dogiem a nepokúsia sa ani ten najjednoduchší pokus zreplikovať. Je mi ľúto takýchto duševných mrzákov...


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Erebus

Příspěvek od Iv »

Zapoměl jsi na druhou skupinu lidí,kteří své nové věci nepotřebují prezentovat,přesvědčovat rádoby před tkzv. vědci,nebo skupinou lidí,aby jim něco uznali,nebo ne,ale nové myšlenky používají pro svou potřebu a potřebu svých blízkých,tito lidé ani nestojí o to,aby někoho přesvědčovali a tím jsou stále o kousek dál,nemluvě o ušetřené energii pro svůj prospěch a jim blízkým.


Uživatelský avatar
Taipei
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17 úno 2009 20:58
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Taipei »

Skús si predstaviť aj takúto situáciu: Máš syna, ktorý má na takéto veci hlavu. Má aj záujem. A aj keď je ešte školoupovinný, vie už čosi o zakázaných komnatách fyziky. Ty si na pochybách. Dovolíš mu, sa tomu venovať, alebo má najprv vyštudovať fyziku a rozhodnuť sa až potom keď bude mať vlastnú hlavu a zodpovednosť ?


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Příspěvek od Elektro »

Taipei píše:Skús si predstaviť aj takúto situáciu: Máš syna, ktorý má na takéto veci hlavu. Má aj záujem. A aj keď je ešte školoupovinný, vie už čosi o zakázaných komnatách fyziky. Ty si na pochybách. Dovolíš mu, sa tomu venovať, alebo má najprv vyštudovať fyziku a rozhodnuť sa až potom keď bude mať vlastnú hlavu a zodpovednosť ?
Ja by som ho dokonca v tom podporoval, aby získal čo najviac vedomostí a informácií o tých zakázaných komnatách (bielych miestach na mape ľudského vedenia) ešte skôr, ako sa dostane do konfrontácie s fyzikou, ktorá sa vyučuje v školách. Potom by pánom profesorom mohol klásť tie správne otázky, aby si rozšíril svoje vedomosti a zároveň získal svoj názor na súšasný vývoj spoločnosti a vedy. A podľa môjho názoru by bol lepšie pripravený na štúdium (aj na život), ako tí, ktorí nemajú ani šajnu o zakázaných komnatách. Nakoniec jedna otázka: Ako rozlíšiš dobré od zlého, keď nepoznáš ani jedno z toho?


Uživatelský avatar
Taipei
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17 úno 2009 20:58
Bydliště: Slovensko

kedy začneme?

Příspěvek od Taipei »

Elektro píše:Nakoniec jedna otázka: Ako rozlíšiš dobré od zlého, keď nepoznáš ani jedno z toho?[/color]
Aj ja som toho názoru, že vedieť by mal všetko. Viem však o ľuďoch, ktorí za socíku robili na štátnej škole diplomovky z vecí, ktoré vlastne nikdy neexistovali, a o ktorých sa dnes už ani nepíše. Títo mladí ľudia nakoniec nedopadli veľmi dobre. Nikomu nemohli povedať, čo vlastne študovali. Sami ale nič nerobili, lebo nepovažovali túto novú spoločnosť za hodnú ich vedomostí. Teraz si predstav chlapca, čo ešte nemá OP, ale už ma urobených niekoľko skúšok z fyziky na univerzite. Aj tam sa už, zatiaľ mimo oficiálne prednášky celkom nepokryte rozpráva, čo všetko vo fyzike nefunguje. (nie je to na Slovensku) Všetci sa ale desia toho, že bude treba vyjsť s pravdou von a napísať nové učebnice fyziky. Napriek jeho veku ho už poznajú doslova na celom svete. Radšej nechcem vedieť, na akých zoznamoch už je. Práve preto sa bojím, že z mladíckej nerozvážnosti narazí.


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: kedy začneme?

Příspěvek od Elektro »

Taipei píše: Práve preto sa bojím, že z mladíckej nerozvážnosti narazí.
Závisí to od toho, v akom duchu ho vychovali rodičia. A neboj sa, lebo privoláš to na čo myslíš. Radšej mu želaj správnu cestu človeka.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kedy začneme?

Příspěvek od Iv »

Taipei píše:
Elektro píše:Nakoniec jedna otázka: Ako rozlíšiš dobré od zlého, keď nepoznáš ani jedno z toho?[/color]
Aj ja som toho názoru, že vedieť by mal všetko. Viem však o ľuďoch, ktorí za socíku robili na štátnej škole diplomovky z vecí, ktoré vlastne nikdy neexistovali, a o ktorých sa dnes už ani nepíše. Títo mladí ľudia nakoniec nedopadli veľmi dobre. Nikomu nemohli povedať, čo vlastne študovali. Sami ale nič nerobili, lebo nepovažovali túto novú spoločnosť za hodnú ich vedomostí. Teraz si predstav chlapca, čo ešte nemá OP, ale už ma urobených niekoľko skúšok z fyziky na univerzite. Aj tam sa už, zatiaľ mimo oficiálne prednášky celkom nepokryte rozpráva, čo všetko vo fyzike nefunguje. (nie je to na Slovensku) Všetci sa ale desia toho, že bude treba vyjsť s pravdou von a napísať nové učebnice fyziky. Napriek jeho veku ho už poznajú doslova na celom svete. Radšej nechcem vedieť, na akých zoznamoch už je. Práve preto sa bojím, že z mladíckej nerozvážnosti narazí.
Je dobrej a proto ho podporuj ve všem kde můžeš,na Tobě jen bude záležet usměrnění,ne zákazy a on už si to spočítá sám :good:
Proti zapšklejm kolegům jsem bojoval celý život a nelituji toho,poznal jsem tak pravé přátele,ne ty falešný.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Děti

Příspěvek od 1220 »

Jak říká Kahlil Gibran : děti jsou výrazem touhy života po sobě samém a vždycky nás přesáhnou.
Posílám Taipeiovi básničku.
K.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Taipei
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17 úno 2009 20:58
Bydliště: Slovensko

Básnička

Příspěvek od Taipei »

Vďaka za basničku, rozšíril som si obzor.


Uživatelský avatar
džhána
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: stř 10 bře 2010 17:52
Bydliště: NIRBUA

A.Benda

Příspěvek od džhána »

Vesmírní lidé (Andělé světla) jsou bytosti žijící v Nebi vyspělým, harmonickým, láskyplným životem bez válek, nemocí, hladu, lží, otroctví a jiných negativních neduhů, které denně zažívají obyvatelé této planety Země. Jejich světy jsou harmonické, vyvážené, s krásnou přírodou, účelně uspořádané, obydlí rovnoměrně rozptýlené v krajině bez měst, silnic, ulic, aut. Vesmírní lidé mají mezi sebou krásné přátelské, láskyplné a harmonické vztahy, jsou vůči sobě nesmírně pozorní, komunikují mezi sebou především niterně - telepaticky přes srdeční čakru. Vesmírní lidé používají vyspělé technologie, obyvatelé neotročí jako na Zemi, ale pracují pro společnost jen minimální, nezbytnou dobu - 2 hodiny denně. Práce je pro ně zábavou, stejně jako celý jejich život, nachází se ve štěstí, lásce, radosti a naplnění, což se odráží ve vztazích, které vyjadřují vzájemnou čistou lásku, radost, užitečnost a bohatství života v celku, v celistvé společnosti.


विष्णु
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: A.Benda

Příspěvek od lajos »

džhána píše:Vesmírní lidé (Andělé světla) jsou bytosti žijící v Nebi vyspělým, harmonickým, láskyplným životem bez válek, nemocí, hladu, lží, otroctví a jiných negativních neduhů, které denně zažívají obyvatelé této planety Země. Jejich světy jsou harmonické, vyvážené, s krásnou přírodou, účelně uspořádané, obydlí rovnoměrně rozptýlené v krajině bez měst, silnic, ulic, aut. Vesmírní lidé mají mezi sebou krásné přátelské, láskyplné a harmonické vztahy, jsou vůči sobě nesmírně pozorní, komunikují mezi sebou především niterně - telepaticky přes srdeční čakru. Vesmírní lidé používají vyspělé technologie, obyvatelé neotročí jako na Zemi, ale pracují pro společnost jen minimální, nezbytnou dobu - 2 hodiny denně. Práce je pro ně zábavou, stejně jako celý jejich život, nachází se ve štěstí, lásce, radosti a naplnění, což se odráží ve vztazích, které vyjadřují vzájemnou čistou lásku, radost, užitečnost a bohatství života v celku, v celistvé společnosti.
No to nám tady chybělo, to je dobře že nějakému společenstvý se daří. A jsou katolíci nebo reformáti? Dost mi jejich ideální život mi připomíná Bibli, kterého se nikdo na našem světě nedrží.
Nazdar


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A.Benda

Příspěvek od Jim68 »

džhána píše:Vesmírní lidé (Andělé světla) jsou bytosti žijící v Nebi vyspělým, harmonickým, láskyplným životem bez válek, nemocí, hladu, lží, otroctví a jiných negativních neduhů, které denně zažívají obyvatelé této planety Země. Jejich světy jsou harmonické, vyvážené, s krásnou přírodou, účelně uspořádané, obydlí rovnoměrně rozptýlené v krajině bez měst, silnic, ulic, aut. Vesmírní lidé mají mezi sebou krásné přátelské, láskyplné a harmonické vztahy, jsou vůči sobě nesmírně pozorní, komunikují mezi sebou především niterně - telepaticky přes srdeční čakru. Vesmírní lidé používají vyspělé technologie, obyvatelé neotročí jako na Zemi, ale pracují pro společnost jen minimální, nezbytnou dobu - 2 hodiny denně. Práce je pro ně zábavou, stejně jako celý jejich život, nachází se ve štěstí, lásce, radosti a naplnění, což se odráží ve vztazích, které vyjadřují vzájemnou čistou lásku, radost, užitečnost a bohatství života v celku, v celistvé společnosti.
Šalom, nemáte na ně nějaký kontakt? Jestli jedí rádi krvavé bifteky, červené víno a nejsou přísně monogamní, tak bych asi změnil názor na svět. Ještě otázečku: co prosím dělají ty dvě hodiny denně? Jestli třeba nesbírají pyl orchidejí a tak - já mám rád výbuchy... :oops:
Děkuji za info.


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A.Benda

Příspěvek od Iv »

Jim68 píše:
džhána píše:Vesmírní lidé (Andělé světla) jsou bytosti žijící v Nebi vyspělým, harmonickým, láskyplným životem bez válek, nemocí, hladu, lží, otroctví a jiných negativních neduhů, které denně zažívají obyvatelé této planety Země. Jejich světy jsou harmonické, vyvážené, s krásnou přírodou, účelně uspořádané, obydlí rovnoměrně rozptýlené v krajině bez měst, silnic, ulic, aut. Vesmírní lidé mají mezi sebou krásné přátelské, láskyplné a harmonické vztahy, jsou vůči sobě nesmírně pozorní, komunikují mezi sebou především niterně - telepaticky přes srdeční čakru. Vesmírní lidé používají vyspělé technologie, obyvatelé neotročí jako na Zemi, ale pracují pro společnost jen minimální, nezbytnou dobu - 2 hodiny denně. Práce je pro ně zábavou, stejně jako celý jejich život, nachází se ve štěstí, lásce, radosti a naplnění, což se odráží ve vztazích, které vyjadřují vzájemnou čistou lásku, radost, užitečnost a bohatství života v celku, v celistvé společnosti.
Šalom, nemáte na ně nějaký kontakt? Jestli jedí rádi krvavé bifteky, červené víno a nejsou přísně monogamní, tak bych asi změnil názor na svět. Ještě otázečku: co prosím dělají ty dvě hodiny denně? Jestli třeba nesbírají pyl orchidejí a tak - já mám rád výbuchy... :oops:
Děkuji za info.
Jo, kontakt pro tebe: Stoupneš si čelem ke zdi na vysoce frekventované ulici a ohni se, pak už jen čekej - třeba se ti i rozsvítí a budeš už hodnej ! Každý má nějakou cestu a nám nepřísluší jim ukazovat jen tu naši. Která je správná? Ukáže čas - nevím,já jsem Vesmír nestvořil.


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A.Benda

Příspěvek od Jim68 »

Iv píše:
Jim68 píše:
džhána píše:Vesmírní lidé (Andělé světla) jsou bytosti žijící v Nebi vyspělým, harmonickým, láskyplným životem bez válek, nemocí, hladu, lží, otroctví a jiných negativních neduhů, které denně zažívají obyvatelé této planety Země. Jejich světy jsou harmonické, vyvážené, s krásnou přírodou, účelně uspořádané, obydlí rovnoměrně rozptýlené v krajině bez měst, silnic, ulic, aut. Vesmírní lidé mají mezi sebou krásné přátelské, láskyplné a harmonické vztahy, jsou vůči sobě nesmírně pozorní, komunikují mezi sebou především niterně - telepaticky přes srdeční čakru. Vesmírní lidé používají vyspělé technologie, obyvatelé neotročí jako na Zemi, ale pracují pro společnost jen minimální, nezbytnou dobu - 2 hodiny denně. Práce je pro ně zábavou, stejně jako celý jejich život, nachází se ve štěstí, lásce, radosti a naplnění, což se odráží ve vztazích, které vyjadřují vzájemnou čistou lásku, radost, užitečnost a bohatství života v celku, v celistvé společnosti.
Šalom, nemáte na ně nějaký kontakt? Jestli jedí rádi krvavé bifteky, červené víno a nejsou přísně monogamní, tak bych asi změnil názor na svět. Ještě otázečku: co prosím dělají ty dvě hodiny denně? Jestli třeba nesbírají pyl orchidejí a tak - já mám rád výbuchy... :oops:
Děkuji za info.
Jo, kontakt pro tebe: Stoupneš si čelem ke zdi na vysoce frekventované ulici a ohni se, pak už jen čekej - třeba se ti i rozsvítí a budeš už hodnej ! Každý má nějakou cestu a nám nepřísluší jim ukazovat jen tu naši. Která je správná? Ukáže čas - nevím,já jsem Vesmír nestvořil.
Ive, mě se jejich cesta líbí!!? :shock:


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pro Jim86

Příspěvek od Iv »

To se omlouvám, cítil jsem ironickou nadsázku a tak jsem i tak odpověděl. Zajímají mě všechny témata a je jen na mě, co si vyberu, někdy jsou úvahy lidí zajímavé a na každém je, co si pro sebe vybere jako přínosné. Život hold není jednoduchý. :oops:


Odpovědět

Zpět na „Klub přátel WM Magazínu - http://www.mwm.cz“