Výkonový Laser

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: polovodičové lasery

Příspěvek od Barbucha »

morse59 píše:Ahoj. Psal jsi,že máš možnost sehnat laserové diody? s výkonem řádově W. Na tyto se hodí čočkové soustavy. Dost dobře to má zpracované Danyk,který dělal pokusy s laserem z vypalovačky a pod.Protože to je v principu stejné,tak můžeš použít čočky a pro výpočet obecně platné vzorečky z optiky ze sedmé třídy základní školy. Já mám, dost dobrou zásobu čoček i různých zrcadel a proto jsem ti mohl nabídnout pomoc.Samozřejmě nejen tobě,ale komukoliv z fóra. Ahoj.
Moc se nevyznám v pulzních laserech co by se dalo dělat např s tím co je v příloze? Je to sice výkon 25W, ale pulzní a podle pouzdra v porovnání s jinými 25W výkonem, se mi tonějak nezdá.
:ethink: :bye:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Na řezání očních bulev stačí 7 až 10 w. Na povrchové čmárání a značení 20 až 80 w. Na řezání na plotru apod stačí 3 až 6 kw. Neptejte se co stojí. Běžně se platí 6 a více eur za w. Tedy vzhůru k laserovým technologiím.....


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Příspěvek od Barbucha »

jarda ovčák svitavy píše:.....Tedy vzhůru k laserovým technologiím.....
No to je, ale kdo to zacáluje? :ethink: :bye:


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

LASER

Příspěvek od filuta007 »

pokud někoho zajímají informace o průmyslovém laseru stačí napsat dělám tu na něm obsluhu 8 hodin deně, řeže to plech do 20mm obyš do 12mm nerez a do 6mm hliník gravíruje to do všeho mrkněte na http://www.laser007.wz.cz a uvidíte co to umí. pokud chcete něco konkrétního pošlete mi SZ. dělám i věci na zakázku. :-)


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filuta007 »

mužu sem hodit i fotky pokud máte zájem
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Výborne! Čo hovoríš na kostričky na dráťáky z plexiskla a lá sao? Zvládne to tá mašinka?


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: LASER

Příspěvek od Barbucha »

filuta007 píše:pokud někoho zajímají informace o průmyslovém laseru stačí napsat dělám tu na něm obsluhu 8 hodin deně, řeže to plech do 20mm obyš do 12mm nerez a do 6mm hliník gravíruje to do všeho mrkněte na http://www.laser007.wz.cz a uvidíte co to umí. pokud chcete něco konkrétního pošlete mi SZ. dělám i věci na zakázku. :-)
Myslím, že navážeme čilou spolupráci, budu potřebovat nařezat 10mm 316L a nějak se mi nedařilo sehnat někoho kdo to je schopen za rozumný peníze nařezat. V jakém formátu potřebuješ data? :lol: :bye:


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: LASER

Příspěvek od Aquarius1 »

filuta007 píše:pokud někoho zajímají informace o průmyslovém laseru stačí napsat dělám tu na něm obsluhu 8 hodin deně, řeže to plech do 20mm obyš do 12mm nerez a do 6mm hliník gravíruje to do všeho mrkněte na http://www.laser007.wz.cz a uvidíte co to umí. pokud chcete něco konkrétního pošlete mi SZ. dělám i věci na zakázku. :-)
Při vstupu na stránku laser007 mi Avast hlásí trojského koně :shock:


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Pego anonymne

pro Barbucha

Příspěvek od Pego anonymne »

Barbucha píše:
jarda ovčák svitavy píše:.....Tedy vzhůru k laserovým technologiím.....
No to je, ale kdo to zacáluje? :ethink: :bye:
http://www.wonderhowto.com/how-to/video ... ser-77433/

to by mohlo na zacatek a hrani stacit...
Pego ;)
PS mam bloknuty pristup do fora, takze anonymne...


Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: LASER

Příspěvek od filuta007 »

Barbucha píše:
filuta007 píše:pokud někoho zajímají informace o průmyslovém laseru stačí napsat dělám tu na něm obsluhu 8 hodin deně, řeže to plech do 20mm obyš do 12mm nerez a do 6mm hliník gravíruje to do všeho mrkněte na http://www.laser007.wz.cz a uvidíte co to umí. pokud chcete něco konkrétního pošlete mi SZ. dělám i věci na zakázku. :-)
Myslím, že navážeme čilou spolupráci, budu potřebovat nařezat 10mm 316L a nějak se mi nedařilo sehnat někoho kdo to je schopen za rozumný peníze nařezat. V jakém formátu potřebuješ data? :lol: :bye:
neni problém nejlepsi je dxf ale staci i jpg pokud nemáš možnost kreslit v cadu, nebo jen oskenovanej vykres s kotama a ja to nakreslim, s tim neni problem, cena je rozumna ta se odviji od casu zpracovani ale neni to nijak hrozný. pošli mi to jako SZ


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filuta007 »

chiq píše:Výborne! Čo hovoríš na kostričky na dráťáky z plexiskla a lá sao? Zvládne to tá mašinka?


bohužel plexi nee jen vodivý materiály, nerez, obyč nebo hliník ale jde idělat třeba z nerezu mustr na navrtávání :-)


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Odpovědět

Zpět na „Dílna“