Výkonový Laser

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Výkonový Laser

Příspěvek od Barbucha »

čus lidi, máte někdo zkušenosti a linky na apikace výkonového Laseru - řezání materiálu, sváření, gravírování a pod. Je to sice kapku mino téma tohoto fora, ale ať hledám jak hledám, nalézti nemohu.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výkonový Laser

Příspěvek od Ilem »

Barbucha píše:čus lidi, máte někdo zkušenosti a linky na apikace výkonového Laseru - řezání materiálu, sváření, gravírování a pod. Je to sice kapku mino téma tohoto fora, ale ať hledám jak hledám, nalézti nemohu.
Dělal jsem gravírování. O co ti konkrétně jde? sháníš firmu, která prodává zařízení, nebo firmu, která ti na něm něco udělá. Je to dost drahá záležitost, takže pokud někdo například řeže laserem, tak s ním řeže, ale už nedělá gravírování, nebo sváření. Na každou aplikaci je potřeba jiný laser. Pokud vím, nic univerzálního zatím neexistuje.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: Výkonový Laser

Příspěvek od Barbucha »

Jedná se mi spíš o výpočty potřebného výkonu laseru pro řezání a technické řešení celé řezací hlavy. Celé hotové zařízení stojí doopravdy ránu, i když samotné lasery tak drahé nejsou. Narazil jsem na vcelku za babku Led lasery o výkonu 10-150W a tak mi napadlo, že by stálo za hřích si postavit malou řezačku nebo pod. Akorát teď scháním nějakou dokumentaci a pod, že bych se do toho pustil.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Ješte mrkni na cenu čoček a podobne. Ten výkon co uvádíš je tak na popisování, nebo gravírování, na nejaké milimetry tloušťky to chce kW.


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Příspěvek od Barbucha »

Akord píše:Ješte mrkni na cenu čoček a podobne. Ten výkon co uvádíš je tak na popisování, nebo gravírování, na nejaké milimetry tloušťky to chce kW.
Nepotěšil jste mi chlapče, ani já vás nepotěším. Holt z toho nic nebude, zase jedna mrtvola. V každém případě díky.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Akord píše:Ješte mrkni na cenu čoček a podobne. Ten výkon co uvádíš je tak na popisování, nebo gravírování, na nejaké milimetry tloušťky to chce kW.
Páni zdravím Vás . Barbucha , nemaj boja , s tým lasérom to vobec nie je až také zlé jak píše Akord . 800 W lasérik ti v pohode spraví pár milimetrový plech . Akord , pri laséroch sa na fokusáciu nepoužívaju ,,čočky'' ale sústava ,,zrkadiel'' (chvýlu som sa okolo nich motal a to nie ako ,,otrok'' ale ako vývojár) , no s tou cenou ,,zrkadiel'' nie si daleko od ,,pravdy'' . V prípade laséru , sú ,,zrkadlá'' niečo ako toner pri tlačiarni , to jest , je to ,,spotrebný material''. Barbucha , dnes nie je problém ak máš čas to sledovať , kúpiť daleko výkonejší lasér doslova za ,,pár korún'' (vydel som na vlastné oči 300W lasér za 20$) na http://www.ebay.com . Horšie je to už s ,,pośtovným'' . Na ,,balýk'' npr. z Ameriky si priprav tak 20 a viac ,,litrov'' (cena ,,poštovného'' závisí od váhy ,,balýčka'' a km) . PePo
Naposledy upravil(a) pepo.bn dne ned 12 říj 2008 12:54, celkem upraveno 1 x.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Příspěvek od Barbucha »

pepo.bn píše:........(vydel som na vlastné oči 300W lasér za 20$) na http://www.ebay.com . Horšie je to už s ,,pośtovným'' . Na ,,balýk'' npr. z Ameriky si priprav tak 20 a viac ,,litrov'' (cena ,,poštovného'' závisí od váhy ,,balýčka'' a km) . PePo
No jo, no, co naděláš, jedno pořekadlo praví z hovna sněhuláka neuplácáš, a kdy i jo, je to pořád jen kus hovna.
Zkrátka za pusu laser pořídit nelze. :smoke: :bye:


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Barbucha píše:...z hovna sněhuláka neuplácáš...
Barbucha , Barbucha , vydíš jak je to s ludmi bledé , keď si mýlia pojmi s dojmami ? Nie , nieje to o hovnách a snehuliakoch jak nám to tu píšeš ale o lakomcoch a chudobných . Lakomec , aj keď na to má , tak nedá , preto že on by chcel mať všetko zadarmo . No a chudobný zas nedá a to aj keby ako chcel , preto že on nemá z čoho dať . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Příspěvek od Barbucha »

pepo.bn píše:
Barbucha píše:...z hovna sněhuláka neuplácáš...
Barbucha , Barbucha , vydíš jak je to s ludmi bledé , keď si mýlia pojmi s dojmami ? Nie , nieje to o hovnách a snehuliakoch jak nám to tu píšeš ale o lakomcoch a chudobných . Lakomec , aj keď na to má , tak nedá , preto že on by chcel mať všetko zadarmo . No a chudobný zas nedá a to aj keby ako chcel , preto že on nemá z čoho dať . PePo
Obecně vzato máš v naprosté většině případů pravdu. Lidská hamižnost je bezbřehá. :eclap: :bye:


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
morse59
Starší člen
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 22 úno 2007 19:32
Bydliště: hradec králové
Dostal: 5 poděkování

pro Barbuchu

Příspěvek od morse59 »

Ahoj. V zásadě se lasery konstruují na bázi polopropustných zrcadel,ale fokusace se provádí hlavně čočkama nebo soustavama čoček. Hlavní je matroš těch čoček. Dají se docela dobře sehnat a nemusí být drahé. Mohu ti nějaké poskytnout na pokusy,ale musím vědět ohniskovou délku,průměr a "světelnou délku". ahoj.


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: pro Barbuchu

Příspěvek od Barbucha »

morse59 píše:Ahoj. V zásadě se lasery konstruují na bázi polopropustných zrcadel,ale fokusace se provádí hlavně čočkama nebo soustavama čoček. Hlavní je matroš těch čoček. Dají se docela dobře sehnat a nemusí být drahé. Mohu ti nějaké poskytnout na pokusy,ale musím vědět ohniskovou délku,průměr a "světelnou délku". ahoj.
Princip laseru znám, to není problém. Klasicé CO2 a pod jsou ale energeticky docela náročné, velké atd. Mě spíš zajímá použití polovodičových laserů. Máš nějaké zkušenosti z tímto? Problém je v tom, že naprostá většina dokumentace, pokud vůbec je dostupná je, je v angličtině a pro mě neználka docela problém. I don´t speak..,
Díky za nabídku, ale myslím, že by to bylo jako v pořekadle o perlách a svini.
:eclap: :bye:


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
morse59
Starší člen
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 22 úno 2007 19:32
Bydliště: hradec králové
Dostal: 5 poděkování

polovodičové lasery

Příspěvek od morse59 »

Ahoj. Psal jsi,že máš možnost sehnat laserové diody? s výkonem řádově W. Na tyto se hodí čočkové soustavy. Dost dobře to má zpracované Danyk,který dělal pokusy s laserem z vypalovačky a pod.Protože to je v principu stejné,tak můžeš použít čočky a pro výpočet obecně platné vzorečky z optiky ze sedmé třídy základní školy. Já mám, dost dobrou zásobu čoček i různých zrcadel a proto jsem ti mohl nabídnout pomoc.Samozřejmě nejen tobě,ale komukoliv z fóra. Ahoj.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ahoj

Příspěvek od 1220 »

Anžto mám souřadnicový stůl 600 x 800, a stále hlavu plnou ideálů, ten laser mně taky zajímá. Je ale vůbec v silách jednotlivce něco takovýho při zaměstnání ubastlit ? Když už je jiné rozdělané ? Mně by stačilo, kdyby to řezalo plexi cca do 6 mm. Byl by prosím nějaký odkaz ? Na kolik by část laserová asi mohla cca přijít ?
K.
díky


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Aby jste se neblýžili slepotě!


JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Karel m - laser

Příspěvek od JOVA »

Mrkni na http://www.c-n-c.cz . Lasery se tam probíraly v několika tématech. Vem to přez Hledat v příspěvcích laser


Odpovědět

Zpět na „Dílna“