Generátor el. energie pro větrnou elektrárnu (levně)

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Koukněte sem

Příspěvek od Pego »

The Honeywell Wind Turbine eliminates traditional wind turbine gear box, shaft and generators. The Honeywell Wind Turbine is a gearless, “free wheeling’’ turbine that generates power from the blade tips (where the speed lies) rather than through a complex slow center shaft. By practically eliminating mechanical resistance and drag, the Honeywell Wind Turbine creates significant power (2000 kWh/yr) operating in a greater range of wind speeds (2-45 mph) than traditional wind turbines. The highest output, lowest cost per kWh installed turbine ever made. So powerful, so simple.
2000 kWh/rok -> 5,47 kWh/den -> 0,228 kWh/hodinu, t.j. asi 228 Watt prum. vykon. Ale i to je neco a hezky napad. :good:


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

honeywell

Příspěvek od chiq »



Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

není to na 5 minut

Příspěvek od Akord »

Jaroslav Strnad píše:Úmysl bych měl takový, že v zimě potřebuji ochránit nádobu a odpadní potrubí před zamrznutím (případně rozmrazit). Myslel jsem, že bych použil topný kablík nejlépe na 12V, udělal bych si Savoniovu turbínu a k ní připojil generátor - kdyby bylo možné, raději bez převodu. Nemám tušení o cenách generátorů, ale představoval bych si něco kolem 4000,-Kč +/-. Nemám zcestnou myšlenku?
To není spolehlivé rešení. Často nejvíce mrzne, když žádný vítr není, postačí jasná obloha. Muselo by to jít hodne do akumulace, promyslet to celé aby to fungovalo není na 5 minut.


Ve3

zaťaženie generátora

Příspěvek od Ve3 »

skonstruovali sme veternú elektráreň, a dá sa povedat,že už po funuse sa dohadujeme s kolegom, či pri rovnakej záťaži stačí zvačšiť priemer drotu vinutia, aby sme dosiahli lahsi chod generatora s permanentnymi magnetmi. Pomožte mu presvedcit ma, že je to tak....... :? :? som taky debil a mylim sa........dakovala vopred :roll:


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: zaťaženie generátora

Příspěvek od Akord »

Ve3 píše:skonstruovali sme veternú elektráreň, a dá sa povedat,že už po funuse sa dohadujeme s kolegom, či pri rovnakej záťaži stačí zvačšiť priemer drotu vinutia, aby sme dosiahli lahsi chod generatora s permanentnymi magnetmi. Pomožte mu presvedcit ma, že je to tak....... :? :? som taky debil a mylim sa........dakovala vopred :roll:
To tak nebude, pokiaľ sa rozumieme. Správne urobený generátor má mechanickú záťaž závislú iba od elektrickej. Samotný priemer drôtu nehrá úlohu, súvisí iba s voľbou prúdu a napätia. Otázka je ale príliš nejednoznačná, aby sa dalo na ňu presnejšie odpovedať. Je treba upresniť, čo znamená ľahší chod, či ide o chod naprázdno, alebo pri záťaži. Prečo očakávate ľahší chod, keď každý správny generátor ide pri elektrickom zaťažení pomerne ťažko. Z čoho teda pramení Vaša informácia, že generátor ide ťažko.


Návštěvník

Re: Pomaluběžný generátor

Příspěvek od Návštěvník »

Jaroslav Strnad píše:Zdravím, potřebuji sehnat pomalubežný generátor na 12V o výkonu cca 500W. Můžete mi někdo doporučit, kde sehnat takovýto generátor, popřípadě jestli by mi někdo nebyl ochoten po domácku vyrobit? Děkuji
NEní problém můžu takový vyrobit 12v-900w nabíjení od 120ot./min bez převodu.e-mail: jirimes@seznam.cz


bigben
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: úte 29 pro 2009 17:00
Dostal: 12 poděkování

generátor

Příspěvek od bigben »

Mám dotaz-nezkoušel někdo použít jako generátor el.motor do bycyklu-do náboje??
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

bigben

Příspěvek od lajos »

Kde je bereš prosím tě?? Abych ho zkoušel-musel bych ho míti-tak málo zas nestojí


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: bigben

Příspěvek od martin11 »

lajos píše:Kde je bereš prosím tě?? Abych ho zkoušel-musel bych ho míti-tak málo zas nestojí
nabídni cenu 1 kousek bych měl zájem martin11 :lol: / vnukovi chci udělat autíčko...tedy autíčko mám, nemám motor :idea: /


... věřím, že se " TO " povede ......
bigben
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: úte 29 pro 2009 17:00
Dostal: 12 poděkování

el.motor

Příspěvek od bigben »



huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

el. motor

Příspěvek od huhu »

no , jestli to dobře počítám , tak motor má cca 7-8 kv ( otáček / volt )
od toho se dá uvažovat aplikace.


hm . v tom druhém odkaze to je : 16" kola a max 320 rpm .....
to by bylo 8 kv. Ani dětské kolo nemá 16" , to je si na koloběžku.

kua to jsou ttd


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

měření

Příspěvek od huhu »



bigben
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: úte 29 pro 2009 17:00
Dostal: 12 poděkování

motor jako generátor

Příspěvek od bigben »

tak jsem si koupil celkem levně elektrokolo s výše foceným motrem a dnes ,jen tak pro srandu králíkům ,zkusili jsme jej jako generátor.Mezi 2 fáze jsem připojil žárovku 12V/21W a syn protčil zlehka kolo-překvapivě svítila - hodně.Poté jsem připojil klasickou H4 a synek zatočil víc a málem mi popálil ruku-těch 55W zcela jasně překonáno,otáčky nevím , ale zkuste zadní kolo kola protočit rukou... Myslím , že na pomaloběžný generátor je to ideální stroj. Možná by byly potíže s chlazením , ale to se dá řešit.Při -odhadem-4ot/s z toho tahat min. 100w-to by snad stálo za ůvahu...


Uživatelský avatar
Edgar
Zasloužilý člen
Příspěvky: 201
Registrován: stř 29 lis 2006 18:10
Bydliště: Brno
Dal: 2 poděkování
Dostal: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

generátor z motoru

Příspěvek od Edgar »

Válí se mě to bez užitku na disku, Tobě to možná pomůže :)
Edgar
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Ještě u elektrotechnickýho vesla, ňákou dobu moh by sedět Tesla.
bigben
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: úte 29 pro 2009 17:00
Dostal: 12 poděkování

Poděkování

Příspěvek od bigben »

Díky -tyto věci jsou mi známy , ale moc děkuju-ještě tak vědět , jaké čerpadlo na našem trhu použít jako turbínu-mám malý spád cca 4m a málo vody.Omluva za téma sem nezapadající. :lol:


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“