Magnetické Pístové Motory

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

zdravím čtoucí zájemce o magnnetické pístové motory...
protože se ani po několika letech nikde ve světě nic nového v oblasti MM neobjevilo, natož aby někdo vymyslel nějaký pístový mechanismus.....animace nepočítám....musím s tím asi zase na světlo světa.
Jak se SANO výše zmínil o působících silách na jednotlivých pístech, někde u mě jsou poznámky. Je tu ale jisté "ale". JOVA :bye: mě již více nežli před rokem udělal do motoru nová ložiska a od té doby jsem na to nesahl. bude potřeba po tomto novém vyložiskování přeměřit i síly, které tady mezi magnety / tedy mezi statorem, což je u mě rotující asimetrická osa a písty / znova přesně přeměřit. Také nevím, jestli nebude třeba použít do pístu mohutnější magnety. nepíšu silnější, protože zatím mám to nejlepší co se dalo před 3mi roky sehnat / N42 20x20x10 magnet. na plochu / ve stator-rotoru / lépe to popsat nejde, kdo viděl u Jeffa tak ví, nebo někde tady jsou fotky/...ve stator -rotoru posílit magnety nejde, byla dost dřina je tam nacpat na doraz k sobě souhlasnými póly. Největší ztráty vidím ve tření na pístnicích / vedení pístu / I když jsem použil specila futérka z polyamidu vyráběná průmyslově právě pro tyto účely budu také hledat vhodné mazivo. Lithiová bílá vaselina ve spreji se neosvědčila, VDčko také ne, snad něco s grafitem. Jestli máte mazací skušenosti tak napište./ idealní by byl hodinářský olej, jenže je tak drahej že to zase nééééé/ Tak, jakmile budou nějaké výsledky, nebo problemy tak napíšu na toto tema sem. zdraví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od huhu »

Mimo téma (offtopic)
grafit je dobrý do futer u dveří. v tvojem stroji z něj bude obráběcí pasta. za chvilku ti udělá velké vůle.
buď silkal ( sprej se silikonem ) , nebo ještě lépe bílá silikonová vazelina na pily - koupíš v husqvarně za 65 kč. nechytá prach a má velkou výdrž ( odzkoušeno na mých RC heli )


---------------
WD je water distrupter ( odpuzovač vody ) mazání je u něj podružná vlastnost ;)


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od sano »

ahoj Martine, všetko čo potrebuješ na výpočet krútiaceho momentu je priemer rotora a jeho váha.
Druhý údaj, ktorý potrebuješ je sila na odtrh. Zmeriaš jednoducho, pomocou pružinovej váhy, ak sa to tam zmestí.
Možno zistíš, podobne ako pán Naudin, že len je potrebné roztočiť zariadenie na určité obrátky a ďalej to pobeží samo. Pozri si návod na oživenie Mini Romagu od Naudina. Ak si prekonal prvú otáčku, ďalej sa to bude točiť samo.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Vlákno jsem pročistil.
Příspěvky s nějakou informační hodnotou, které nejsou k tématu, jsem změnil na offtopic.
Příspěvky s nulovou informační hodnotou jsem smazal. Pokud by někdo tesknil po svých smazaných příspěvcích, tak mě o tom může informovat na SZ a propříště budu jeho "mazané" příspěvky skladovat ve zvláštním vlákně, aby se jimi mohl on i ostatni kdykoli pokochat.
Dále mám prosbu, aby každý, kdo má dojem že jeho příspěvek není "přímo k věci", použil kombinaci CTRL+a, která označí celý jeho příspěvek, nebo označil jeho příslušnou část a potom klepnul nahoře na ikonku "oranžová bublina". Lepší by bylo samozřejmě příspěvek napsat do vhodnějšího vlákna.

Děkuji - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od Akord »

sano píše:Možno zistíš, podobne ako pán Naudin, že len je potrebné roztočiť zariadenie na určité obrátky a ďalej to pobeží samo. Pozri si návod na oživenie Mini Romagu od Naudina. Ak si prekonal prvú otáčku, ďalej sa to bude točiť samo.
Naudin nie je pán, ale klamár. Titul kúzelník mu neprináleží. A Ty sano čo si sa podopieral matkou Terezou či akýmsi priateľom v citáte tu nešír nezmysly, a nepredávaj perie, čo nie je tvoje, ani matka Tereza nebola považovaná za klamárku. Keď si nevieš nič overiť, tak sa do toho nemontuj.

Vzorový příklad toho, jak nemá vypadat solidní argumentace!


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Akord píše:
sano píše:Možno zistíš, podobne ako pán Naudin, že len je potrebné roztočiť zariadenie na určité obrátky a ďalej to pobeží samo. Pozri si návod na oživenie Mini Romagu od Naudina. Ak si prekonal prvú otáčku, ďalej sa to bude točiť samo.
Naudin nie je pán, ale klamár. Titul kúzelník mu neprináleží. A Ty sano čo si sa podopieral matkou Terezou či akýmsi priateľom v citáte tu nešír nezmysly, a nepredávaj perie, čo nie je tvoje, ani matka Tereza nebola považovaná za klamárku. Keď si nevieš nič overiť, tak sa do toho nemontuj.
Boxovárna.
Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
marx
Starší člen
Příspěvky: 106
Registrován: stř 26 lis 2008 9:24

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od marx »

martin11: 3 roky od me posledni navstevy tohoto fora jses tak daleko a chybi ti neco aby to fungovalo. obdivuhodna vydrz a elan.

nechce se mi procitat stovky neprehlednych prispevku a tak se jen zeptam... nezverejnoval jsi nekde svoji dosavadni praci? Nebo se bojis, ze ti ji nekdo prebere a bude vydavat za svoji? Ono totiz mozna mezi nasvetniky jsou lide, kteri by radi pomohli svym napadem...

Pamatujes si jak jsem mluvil o pohadce jedna "baba povidala", ze malootocny generator daval vic energii nez sam spotreboval pri tom jak ji vyrabel? Ot te doby to nikdo nezkusil, lidi neveri v nic :)


Čas odhalí pravdu.
marx
Starší člen
Příspěvky: 106
Registrován: stř 26 lis 2008 9:24

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od marx »

a pardon, zapomel jsem tu pohadku "jedna baba povidala" dat sem jako video:


Čas odhalí pravdu.
Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od nanopile »

Nebol som tu dllllho. Mám zatiaľ nákres na magnetický gravitačný rotačný strašne zaujímavý motor. Je aj trochu piestový. Je to odvodené od vodného kolesa. Trochu to prekreslím a dám to sem. Možno to niekto spozná bolo to v WM magazíne ako vodné koleso. Ponúka to doočibijúce využitie s magnetmi.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od poota »

Vlákno je vyčištěné, přeji příjemné čtení - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

po roce zdravím "nadšence" v oboru :hip:

poděkování Poota za pročištění, bylo to potřeba.
Dále ..Nanopile, už rok čekám na nákres.... :devil:

k věci. Oprášil jsem projekt co mě leží na stole. takže zpráva pro obdivovatele i kritiky.

Přepracovávám vedení pístu na LINEÁRNÍ ložiska./waldez :bye: /
Po ročním oddechu jsem opět zkoumal chování pístu proti magnetickému rotoru. Začínám tušit, kde asi "soudruzi" udělali chybu.
Píst v dolní úvrati "narazil" na přitažlivou sílu posledního magnetu v toroidu, přestože opačně situovaný následný magnet toroidu je opačně/ tudíž odpudivě vůči pístu /orientován. takže se vrátím ve výzkumu trochu nazpět a tuto přitažlivost se budu snažit odclonit Fe clonou. výsledky zveřejním, doufám, že se mě do setkání u Jeffa něco podaří. / Ale stále tvrdím že to celé dělám proto, abych zjistil, proč to nebude fungovat :idea: / zdraví :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin11 píše:po roce zdravím "nadšence" v oboru :hip: ...
on ten odstup někdy zatraceně pomůže. Člověk se uklidní, hlava se povyčistí a člověk hodně věcí vidí jinak. :good: :spirit: Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od poota »

martin11 píše:Ale stále tvrdím že to celé dělám proto, abych zjistil, proč to nebude fungovat
Oceňuji, že se nevzdáváš :good:
Tvůj přístup sice vypadá na první pohled poněkud až nesmyslně, ale při bližším zkoumání se začne jevit jako naopak vysoce sofistikovaný.
Přijít na to, že to nefunguje, dokáže i naprostý blbec, a třeba i jediným pohledem. Ovšem i velice inteligentní lidé skončili po mnohých a složitých pokusech tímtéž zjištěním, které je ovšem z hlediska výzkumu naprosto bezcenné. Bezcenné proto, že je to jenom jedna z možností ano-ne, v tomto konkrétním případě kategorické ne. Pro další výzkum to ovšem nepřináší žádné nové informace, pouze jednu starou, a to "pokračovat jinak", zkusit jinou možnost.
Tvůj přístup je daleko nadějnější - pokud přijdeš na to, proč to nefunguje, tak se zároveň dozvíš, co je potřeba změnit, aby to v další variantě už fungovalo.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od Waldes »

martin11 píše:po roce zdravím "nadšence" v oboru :hip:

k věci. Oprášil jsem projekt co mě leží na stole. takže zpráva pro obdivovatele i kritiky.

Přepracovávám vedení pístu na LINEÁRNÍ ložiska./waldez :bye: /
Po ročním oddechu jsem opět zkoumal chování pístu proti magnetickému rotoru. Začínám tušit, kde asi "soudruzi" udělali chybu.
.... Ale stále tvrdím že to celé dělám proto, abych zjistil, proč to nebude fungovat :idea: / zdraví :pivko: martin11 :D
Som rád, že sme ti mohli aspoň takto trochu pomôcť. :good:
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od Waldes »

Pamätám si, že viacerí hovorili svojho času, že skúšajú urobiť repliku tzv. ruského magnetického motora, aj keď vám to nefungovalo skúste to doniesť na zraz a skúsime nad tým spoločne podumať, čo poviete, nestálo by to zato rozchodiť to ?
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“