Elektrolýza plasmou

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

stále totéž

Příspěvek od Mim »

Chlapci, zkuste si to. Na stránkách Naudina je to celkem polopaticky vysvětleno. Ostatní najdete v encyklopediích a na netu. Posun elektrod, či jejich materiál a patřičný proud byl již vysvětlen. Jde to, ale musí se chtít a tvořit. Plasma je efektivní a učinná. Jen do toho. Sám dávám přednost elektrolýze atd. ale i to je možné.
Naposledy upravil(a) Mim dne pon 30 říj 2006 23:49, celkem upraveno 1 x.


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Malý dárek pro plazmáře

Příspěvek od Merlin »

Dobře se dívejte. Tento film australské televize ukazuje motocykl, který jede na vodu a NEMÁ žádný vyvíječ! Odborník, kterého si televizní tým přivedl kontroluje palivový systém a nevěří tomu, co vidí. Žádný uhlovodík, karburátorem evidentně jde jen voda. Nezkoumá však zapalovací systém! :D

Sympatickému vynálezci se patrně podařilo dokonale vyřešit způsob rozkladu vody přímo ve válci. Podle mého názoru se jedná o plazmu.

Je to dlouhé (44,2 MB), ale opravdu stojí za stažení.

http://www.gewo.info/ve/Water_Fuel_Bike.wmv


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Ještě jinak...

Příspěvek od Mim »

Ultrazvuková mlha. Nedalo mě to. To, co jsem psal na ostatních stranách fóra, bylo jen nadhazování, tedy to, co se týkalo ultrazvukové mlhy. Dnes jsemsi jí zkusil "zapálit" plasmatickým obloukem. Ještě teď neslyším, ale bylo to úžasné. Přinesu fotky, až se vzpamatuji. NEZKOUŠEJTE TO! (To je citace s WM Magazínu - ale bohužel, pravdivá) :cry:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ještě jinak...

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Ultrazvuková mlha. Nedalo mě to. To, co jsem psal na ostatních stranách fóra, bylo jen nadhazování, tedy to, co se týkalo ultrazvukové mlhy. Dnes jsemsi jí zkusil "zapálit" plasmatickým obloukem. Ještě teď neslyším, ale bylo to úžasné. Přinesu fotky, až se vzpamatuji. NEZKOUŠEJTE TO! (To je citace s WM Magazínu - ale bohužel, pravdivá) :cry:
Se divím, že ses na to dal... přezdívají mi druhý Lysenko.. :devil:

Napadá mne ještě druhá možnost... jestli se využije vstřik, v podstatě není třeba vůbec časovat zapalování. Oblouk může být v provozu permanentně. Ano, a ve všech válcích! Zážeh je pak časován vstřikem. Je to vlastně princip Dieselova motoru. Tam určuje zážeh teplota stlačeného vzduchu a doba vstřiku. Tady můžeme teplotu nahradit permanentním obloukem. K zážehu dojde až po vstřiku. ale jak říkám, to je zase jen taková ta Lysenkovská úvaha, stejně jako všechny ty kydy ve WM magazínu... Ale - vždycky, když všichni říkají, že něco nejde, vynoří se nějaký zatracený blázen a udělá to. :D


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro Gewo....

Příspěvek od Mim »

Hele Gewo, nebudeš mi věřit, ale fakt jsem se nadchnul.....Pro všechny....Kupte si zvlhčovač ale NEZKOUŠEJTE TO! (Gewo, myslíš, že by mě mohli prodejci něco platit za reklamu?) :lol:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro Gewo....

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Hele Gewo, nebudeš mi věřit, ale fakt jsem se nadchnul.....Pro všechny....Kupte si zvlhčovač ale NEZKOUŠEJTE TO! (Gewo, myslíš, že by mě mohli prodejci něco platit za reklamu?) :lol:
Říkají tomu "mlhovač". Link na ten nejlevnější kousek vhodný k laborování... s orosováním kytek, samozřejmě, jsem tady dal.

P.S. Taky Ti tak píská v uších? :D :shock: 8)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: pro Gewo....

Příspěvek od A(&F) »

gewo píše:
Mim píše:Hele Gewo, nebudeš mi věřit, ale fakt jsem se nadchnul.....Pro všechny....Kupte si zvlhčovač ale NEZKOUŠEJTE TO! (Gewo, myslíš, že by mě mohli prodejci něco platit za reklamu?) :lol:
Říkají tomu "mlhovač". Link na ten nejlevnější kousek vhodný k laborování... s orosováním kytek, samozřejmě, jsem tady dal.
P.S. Taky Ti tak píská v uších? :D :shock: 8)
... ty Gewo, pamatuješ jak tu tu před několika dny psal o tom "John .. " ne sorry ;) "Jákob žebřu" ... první verze byla umístěna v širokým plexisklovým válci "od bublinkovače" ... párkrá to hodně nahlas hóklo ... a pak jsme měli docela "zpr ... kliku, že se nikomu nic nestalo (byli sme dobře schovaný) ... výsledek = opálenej plastovej strop + střepiny z válce po celý dílně ... jako stacionární vytápění do hodně vysokejch hal dobrý ... :D :D :D ... A.
Naposledy upravil(a) A(&F) dne úte 31 říj 2006 1:02, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Vytápění haly.....

Příspěvek od Mim »

Ale ty výbuchy musí jít dost těsně za sebou, aby se to tam ohřálo....Jen pro upřesnění...... :lol:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Vytápění haly.....

Příspěvek od A(&F) »

Mim píše:Ale ty výbuchy musí jít dost těsně za sebou, aby se to tam ohřálo....Jen pro upřesnění...... :lol:
... zbytek tepla dodá tření plynů o stěny tubusu, ... nuo néé ... :D :D :D ... A.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Co se nedoporučuje....

Příspěvek od Mim »

Nedoporučuje se tření liščího ohonu o ebonitovou tyč, pokud je přítomen pan Kyslíkovodík!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění haly.....

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Ale ty výbuchy musí jít dost těsně za sebou, aby se to tam ohřálo....Jen pro upřesnění...... :lol:
V takhle vytápěné hale bych se dlóho neohříval :D


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytápění haly.....

Příspěvek od Merlin »

A(&F) píše:
Mim píše:Ale ty výbuchy musí jít dost těsně za sebou, aby se to tam ohřálo....Jen pro upřesnění...... :lol:
... zbytek tepla dodá tření plynů o stěny tubusu, ... nuo néé ... :D :D :D ... A.
Eném aby to vydržely gatě.

(Chlapi, jsme ve špatném threadu!)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Omluva!

Příspěvek od Mim »

Pro všechny, kdo to čtou. Bohužel, je to tak oibsáhlé a rozmanité, že nestačím přeskakovat. Promiňte a bděte, lidé. Čert ve vás ( i všude okolo) nikdy nespí! :lol:


Však ono to půjde!!!
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

výbuchy

Příspěvek od lajos »

Jak jsem již dříve psal, také se mi povedlo přinutit vodu k výbuchu, jen s elektrodama z měď. drátu a zapalovačem na výbojku 250W. Elektrody jsem držel těsně nad hladinou vody a jsou z toho pěkně šokující ohnivé koule. Jen jak koukám zatím jsme se nikdo nedostali o moc dál. S tím větším množstvým vodní páry z ultrazvuk. odpařovače to může být opravdu nebezpečné.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: výbuchy

Příspěvek od Merlin »

lajos píše:Jak jsem již dříve psal, také se mi povedlo přinutit vodu k výbuchu, jen s elektrodama z měď. drátu a zapalovačem na výbojku 250W. Elektrody jsem držel těsně nad hladinou vody a jsou z toho pěkně šokující ohnivé koule. Jen jak koukám zatím jsme se nikdo nedostali o moc dál. S tím větším množstvým vodní páry z ultrazvuk. odpařovače to může být opravdu nebezpečné.
Dokud to do něčeho neuzavřeš tak ne. Jen z toho píská v uších... :)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“